Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

natalusik
26. mar 2011

to som si aj myslela, ze radsej tampony ani neriesit prave kvoli infekcii
@katja23 ty stale krvacas? zeby to fakt bola ta mrcha? 16 den je preda len uz treti tyzden, mne povedali ze od tretieho tyzdna uz mozem mat

katja23
26. mar 2011

@natalusik no ja som zacala dnes rano, len som spinila ale postupilo to do krvacania , sice nieje silne ale je . a bolia ma aj krize a vajecniky ako pri mrche a cez tyzden som mala totalne naliate kozy a bolave presne ako ked pred mrchou

lea1333
27. mar 2011

@natalusik no ja mam ten pocit ze od zaciatku roka sa mi nedari a to v nasledovnom poradi najprv mi zomrela babka sok a bolest v ten tyz ako zomrela babka som ostala tehu tak som si myslela ze mi to posiela babka aby som nesmutila ale tesila sa z noveho zivota potom som potratila a teraz ze od 31.6. som nezamestnana!!!ako ze kam ten svet speje???nehovorim ze si nenajdem pracu ale ja sa spolieham na to ze ostanem rychlo znova tehu a potom kto ma zamestna tehotnu????nikto!proste ja uz nemam slov co sa to deje.... ☹ ☹ ☹

natalusik
27. mar 2011

@katja23 to vyzera fakt na mrchu...inac ja mam tiez priznaky, bolave kozy, bolia krize, ale krvacanie nikde, no neviem neviem kto je na tom lepsie 🙂))
@lea1333 to ma mrzi, co sa ti stalo s babkou, viem sa do teba vcitit, tiez som stratila cloveka, ktoreho som mala rada, teda ta osoba nezomrela, ale vykaslala sa na mna bezdovodne, dost to bolelo, do toho tehotenstvo, tak som si myslela, ze bude lepsie a potom blesk ta hrozna sprava...teraz to tiez nie je prave najlepsie, ale uz sa ani nestazujem, skor sa snazim tesit z toho, co mame...prajem, nech si najdes co najrychlejsie robotu a hlavne taku, aby si sa v nej dobre citila 🙂

katja23
27. mar 2011

@natalusik ak je to mrcha tak som rada , na dovolenke sa mozme snazit a mozno aj skor lebo uz sme lační obaja po sebe 🙂))) a tebe drzim palce aj toho mojho aby to bolo tehulkovanie 🙂

lea1333
27. mar 2011

@natalusik AHA NO TAK TY TIEZ NEMAS UKAZKOVY ROK!tak drzim palce aby to bolo uz len lepsie!!!a ty chces tiez babetko?

lea1333
27. mar 2011

@katja23 no vidis to este aby si nebola tehu skor ako ja!!! 😉

katja23
27. mar 2011

@lea1333 neboj , ja pockam na teba 🙂 si to nanovo budeme uzivat spolu a ked nie tak ja ta pokam 🙂 si si uz pozerala tu stranku dudel.sk ? kebyze mam na ucte tak uz asi aj objednavam 🙂))))

lea1333
27. mar 2011

@katja23 hej kukala som to uz dufam ze budeme spolu tehulkovat ako sme to zacali tak to aj dokoncime nie??? 😉

natalusik
28. mar 2011

@lea1333 jasne, ze by sme chceli!!! tak sme sa snazili a vidis ako to dopadlo! ja dufam, ze o take 4 mesiace najneskor sa to podari a hlvane bude vsetko v poriadku! Ty ides kedy zase skusat?

lea1333
28. mar 2011

@natalusik my sme sa s priatelom dohodli ze hned po prvej mrche ideme skusat ale uvidime kedy to vyde a tesim sa na to!my sme tiez skoro 9mes cakali az kym sa naraz objavili // a to bolo radosti a zrazu rana do srdca a tolko bolesti ale uz si myslim ze som z toho vonku!a susutredim sa na nove tehu!!!vy ste sa kolko pokusali? 😉

nany100
28. mar 2011

@natalusik ja dúfam, že rozdiel medzi mojimi detičkami nebude viac ako 3 roky...malá má o dva týždne 2, takže máme čo robiť 😉 ...nasadila som kyselinu listovú a pijem stále alchemilku, takže dúfam, že moje telo vie, čo má robiť 😉 ...začiatkom mája by sme sa mohli začať snažiť 😉

lea1333
28. mar 2011

@nany100 aj my sa tak chystame!aj ja si idem dnes kupit cajik a tiez beriem kyselinu a este k tomu gynex!a kolko ste vy po zakroku?bodaj by sme sa vsetky stretli v tom istom termine! 😉

nany100
28. mar 2011

ja som mala 12.3. ☹

natalusik
28. mar 2011

keby ste vedeli co sa mi prave stalo...nasla som tie tehu testy, pozitivne...ved viete, ktore...tie co to skoncilo tym nechutnym zakrokom...:(
@lea1333 som takmer 3 tyzdne po tom...aj ty uz beries kyselinu? co je gynex?
@nany100 presne to by sme aj my chceli, aby rozdiel medzi detmi nebol velky. nasa bude mat dva roky v lete...ved sa chuda nema s kym poriadne hravat, ta mi to je luto. neboj sa, to zvladneme!!!

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 .....tiež som si vždy myslela, že sa mi to nemôže stať.........ja mám doma dve krásne detičky 10 a 8 ročné....a tak sa nám nejako s manželom "zadarilo" a strašne sme sa tešili, ale bohužial nedopadlo to dobre a presne na štedrý deň sme v 6 tt o bábätko prišli......ešte aj teraz mi je do plaču ked si na to spomeniem, ale verím, že všetko čo sa nám v živote stane má svoj zmysel........doktor mi urobil aj nejaké testy na vrodenú trombofíliu a že vraj to vyšlo tak, že to pravdepodobne spôsobila mutácia nejakého génu a pri tehotenstve sa musí "riediť"krv medikamentózne. Stále mi ale nejde do hlavy, že prečo som predtým bezproblémovo vynosila dve deti a teraz toto.........držím Vám všetkým palčeky aby ste mali aspoň dve detičky ako ja, nebudeme sa predsa vzdávať......ja som si povedala, že sa ešte pokúsim 🙂

katkarv
28. mar 2011

@hagarka ahoj,ja mam uz tiez deti a dvakrat som mala zamlknuty potrat,teraz cakam na vysledky z hematologie,mozno dopadnem ako ty a ze ked uz nieco najdu tak budeme mat babo.Drzim ti palce

hagarka
28. mar 2011

@katkarv ......budeme bojovať spolu? 😉 ....niektorí gynekológovia a hematológovia tvrdia že to tá vrodená trombofília nespôsobuje, iní zase že áno......lenže mne pripadá, že už to má každá žena a neviem čo si mám o tom myslieť......

katkarv
28. mar 2011

@hagarka jasne,mozme 🙂 Ked sa mi to stalo prvykrat myslela som ze druhe tehot.uz bude o.k. uz sme videli aj srdiecko a potom nic.Neviem co sa to deje,je nas fakt vela.

hagarka
28. mar 2011

@katkarv .......ja som bola až zhrozená, koľko žien má za sebou potrat a nielen jeden....a koľko sa mi priznalo, keď ma utešovali v mojom okolí o ktorých som to ani len netušila

lea1333
28. mar 2011

@hagarka jaj to mi je luto ze na vianoce!ale ja som vedela ze nie je nieco v poriadku lebo kazdy ultrazvuk mi posuvali termin a ked som ostala tehu tak som isla na gynu a bola som v 6tt a vlastne o mesiac som mala byt v 10tt a ked som isla na kyret tak mi povedali ze som v 7tt tak ze nam sa babo pomaly vyvijalo!!!ako ja sa uz uplne sustredim na nove tehu a verim tomu ze do 3mes som znova tehu!!!a vy aj teraz uz skusate?

katkarv
28. mar 2011

@hagarka ved prave,aj v mojom okoli.Ty si teraz ako na tom?My o 10dni mozme zas snazilkovat.

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 ......ja som mala samovoľný potrat.....skrátka som začala postupne viac a viac krvácať až sa vlastne celé to embryjko "vyplavilo"....najhoršie že dva dni pred tým už bolo srdiečko, tak som verila, že sa to udrží a doktor vravel, že je tam síce hematóm, ale veľmi maličký......a za dva dni už bolo všetko stratené....ja by som strašne bábätko chcela, ale na druhej strane mám neskutočný strach, že sa to zopakuje ☹

hagarka
28. mar 2011

@katkarv .....práve som po menzese.....ideme na to úplne normálne....žiadne meranie teploty, ovu testy....skrátka necháme to na prírodu....ak to má byť, tak to bude.....

katkarv
28. mar 2011

@hagarka ja si meriam teplotu a ovulaciu mam bolestivu tak viem kedy asi.Tak to mozme fakt spolu carovat lebo aj mne teraz konci menzes

hagarka
28. mar 2011

@katkarv ......vzhľadom na vek máš trochu náskok 😀 😀 😀

lea1333
28. mar 2011

@hagarka nesmies sa bat!!!aj ja chcem druhe babo a uz sa tesim no a ja som musela podstupyt aj kyret!!!ako ze pre mna katastrofa!!!!

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 ....aj ja som bola na kyrete, ale to bolo na tom všetkom to najmenej......lebo že telo by sa samé čistilo dlho....27.12.som mala kyret a od 1,1 som bola v robote.....nemohla som doma sedieť

lea1333
28. mar 2011

@hagarka mne prave ze prospieva to ze som doma ale od 1.4. idem do prace!!!aha no ja som kyret prezivala velmi zle a celkovo aj narkozu lebo na sale som dostala zachvat placu a nevedeli ma uspat lebo som mala vysoky tlak a predomnou bola jedna kocka tiez na kyrete ale ona dobrovolne a vsetko som pocula no nemam slov! ☹

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 .....no tak to nič moc.......ale teraz musíme hľadieť do budúcnosti.....či? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre