Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
21. mar 2011

@katja23
aha no my sme boli v tom novembri a to svetlo bolo od cca 9h do 15h? no depka z toho 😎
muikku su take male rybicky zapecene/grilovane podavane zvacsa v zemli

lea1333
21. mar 2011

@shania31 ja byvam v ivanke pri dunaji aha chudatko aj sa chcete hned snazit???my co najskor teraz som zacala brat gynex tak dufam ze ostanem tehu co najskor a ze to uz dotiahnem az dokonca sak aj ty urcite!a v kolkom si bola tt?

katja23
21. mar 2011

@shania31 rybky mozem a ten moj je aj rybar takze si vies predstavit ked ideme tam co sa tam bude diat ... chytanie ryb 🙂)) no biele noce to znamena ze aj v noci je tak vidno ze si vonku precitas knihu aspon tak som to citala na nete 🙂 a kde ste boli vy v akom meste ?

shania31
21. mar 2011

@lea1333
nie, chceme pockat aspon 3 mrchy- chcela by som zatial absolvovat aj vysetrenia ako hematologia, genetika atd
v 8tt som bola (ale predpoklad je, ze to odumrelo skor) - mala som byt oktobrovka ☹

shania31
21. mar 2011

@katja23
my sme boli len v Helsinkach a vy kam planujete?

lea1333
21. mar 2011

@shania31 aj ja som mala byt oktobrovka! ☹ to aj mna cakaju take vysetrenia???ci to podla coho urcuju?a robili ti to na antolskej?

shania31
21. mar 2011

@lea1333
lekari zvycajne odporucia tie vysetrenia az po druhom potrate- len ja by som si to chcela uz teraz vybavit- nechcela by som toto uz druhykrat zazivat
nie robili to lekari z GPN a oni maju docasne priestory v Iscare na Sulekovej - tak tam mi to robili

lea1333
21. mar 2011

@shania31 to si mozem vyziadat???lebo ani ja to nechcem uz druhy krat podstupit!!!a oni robia aj pytvu toho plodu ze?a podla toho zistia co sa vlastne stalo?ci?

katja23
21. mar 2011

@shania31 my ideme do Lappeenranta je to nejakych 200 km od Helsink ale uz som ich zverbovala ze pojdeme aj tam na vylet 🙂 len ja uz stresujem co si tam pobalim , predsa je to chladnejsia krajina a v lete je tam priemerna teplota 20°C

shania31
21. mar 2011

@lea1333
no posielaju to na histologiu, ale tam zvacsa nic nezistia- asi 5 % dokazu objasnit, preco sa to stalo
ja nedufam, ze sa z toho nieco dozviem
neviem, ako to chodi, ja sa chcem o tom s mojim dokym porozpravat, ci by to bolo mozne uz teraz absolvovat- my sme totiz mali aj problem otehotniet, takze aj kvoli tomu

silvia371
21. mar 2011

@lea1333 ja som bola na kyrete v januari, histologicky nalez vacsinou nic nepotvrdi, ale dala som si urobit trombofilne stavy u svojho dokiho na prvej kontrole po kyrete a zistili mi nejake mutacie, i ked to tiez nemozu povedat jednoznacne ze to bolo z toho, ale v dalsom tehu si budem musiet pichat injekcie....vacsinou sa robia tieto vysetrenia az po opakovanych potratoch, ale myslim, ze sa da dohodnut s dokim.....tiez si dajte porobit toxoplazmozu atd, doki uz bude vediet, mne to robil hned po tomto jednom vdakabohu.

shania31
21. mar 2011

@katja23
20 stupnov - no cize nase jaro 😀

katja23
21. mar 2011

@shania31 😀 😀 😀 tak to bude moja letna dovolenka :DDD a potom tu na slovensku sa zbesnim ked bude horucava 🙂

lea1333
21. mar 2011

@shania31 aha aj my sme mali problem otehotniet az po 8mes a to si myslim ze vdaka gynexu ako som uz spomynala!tak aj ja sa porozpravam z doktorkou ci sa to da...
@silvia371 a co su to tie trobofilie?

lea1333
21. mar 2011

@shania31 aha aj my sme mali problem otehotniet az po 8mes a to si myslim ze vdaka gynexu ako som uz spomynala!tak aj ja sa porozpravam z doktorkou ci sa to da...
@silvia371 a co su to tie trobofilie? 😅

silvia371
21. mar 2011

@lea1333 testy na krvnu zrazanlivost, moze byt dedicna alebo ziskana, ja mam nejake styri dedicne, mam zvysenu zrazanlivost, pricom su pre mna nebezpecne urcite situacie a stavy medzi nimi aj tehu, mam niekolkonasobne riziko vzniku trombozy

lea1333
21. mar 2011

@silvia371 aha dakujem za radu!!!si zlata 😉

silvia371
21. mar 2011

@lea1333 rada pomozem ak sa da, ani ja som predtym o tom nevedela, aj tu na konikovi su tieto temy, tam som sa tiez vela dozvedela od bab, niektorym sa to vobec nikdy nemusi prejavit, ale mnoho z nich si pichaju nejake injekcie na riedenie krvi a vsetko je fajn 🙂

lea1333
21. mar 2011

@silvia371 aha ano aj ja som sa tu dozvedela vela veci a som rada ze konik funguje a mozem sa tu o nasich problemoch porozpravat lebo nie vzdy sa to da s kamoskami!!! 😉

silvia371
21. mar 2011

@lea1333 mas uplnu pravdu, je to skvele, ze si mozme takto vymenit rady a skusenosti 🙂

lea1333
21. mar 2011

@silvia371 😉 mne to strasne pomaha....

vierka0
21. mar 2011

@lea1333 aj mne 😉

zabka1984
21. mar 2011

Ahojte dievcence, myslite, ze je sanca na babo, ked sa pozriete do moj fotoblogu? velmi dufam, ze ano!!! Som po kyretazi, 20.1.

silvia371
21. mar 2011

@lea1333 aj mne 🙂

horalka007
21. mar 2011

čaute ženy 🙂 tak som tu opäť 27.1. som potratila v 17 t a teraz som 1x odvtedy dostala mršku. 😅 Troška som smutná lebo lekár mi teraz povedal, že mám ešte 3 mesiace počkať. Myslela som, že je to 3 mesiace od čistenia a on že od 1 menzesu 😠 , dúfam, že to vydržím. Rada sem chodím lebo ma to vždy nabudí... tak baby nech sa vám darí... 🙂

katkarv
22. mar 2011

@horalka007 ahoj,to je mi luto,ja som mala zamlk.potrat 2krat ale cim pozdejsie tak urcite je to horsie.Pojdes aj na nejake vysetrenia?Neboj tie 3mesiace prejdu,ja uz mam dva mrchy za sebou,uz sme sa aj snazili.Ale ty by si mala zrejme pockat lebo to bolo pozdejsie,ja som mala 11tt kyret.Drz sa.

horalka007
22. mar 2011

@katkarv no ja som zmenila lekára, lebo s tou prechádzajúcou som nebola spokojná. Jednoducho mňa stále bolelo brucho a tá lekárka čo som mala mi stále hovorila, že sa mi rozťahuje maternica. Potom som začala špiniť a potratila som, z hystológie vysvitlo, že som mala vnútorný zápal. Inak dieťatko bolo fit a vitálne, ale zápal napadlo obal a placentu. V podstate stačilo, keby ma bola lekárka odbornejšie vyšetrila a dala mi niečo proti zápalu a mohlo to byť inak. Ale to je také, že keby bolo keby... Tento nový lekár mi povedal, že z gynekologického hľadiska som už fit, pekne mi dorástla sliznica, a povedal, že nejaké vyšetrenie nie je až tak treba, lebo aj predtým som mala aj krv a všetko v poriadku. Len, že si má oddýchnuť maternica a že nie ani tak maternica ako hrdlo, čiže uzáver, ktorý vlastne potom drží bábätko uzavreté v maternici... Tak ti želám tiež veľa šťastia.... 🙂

natalusik
22. mar 2011

@lea1333 ja som po zakroku dva tyzdne, ale zatial to nie a nie preboliet

katkarv
23. mar 2011

@horalka007 to je myslim dobre ze aspon vies preco,vela z nas sa to vobec nedozvie.Drzim palce aby ti to po zotaveni vyslo.

majka22
23. mar 2011

Ahojte, idem si k vam po radu. Dnes mi lekar definitivne potvrdil, ze babatko sa nevyvivinlo, nie je srdiecko a je 10x mensie ako by malo byt v 8tt. Dal mi vymenny listok, vraj mam ist na kyretaz. Ked som sa spytala kam, povedal, ze to je jedno, mozem si vybrat. Tak by som potrebovala poradit, do ktorej nemocky v BA by ste mi odporucili ist, ako to vsetko prebieha, ci sa treba niekde objednat, co si mam vziat a ako dlho tam budem. Dakujem za vsetky rady.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre