Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

nany100
4. jún 2011

@azalka22 neviem ako ostatné baby, ale môj cyklus je zatiaľ dosť rozhodený...prvá normálna ms prišla 48 dní po kyrete a ďalšia po 25 dňoch a táto druhá bola hrozná...to som v živote nemala..krvácala som viac ako po pôrode...tak dúfam, že ďalšia bude v normále a aj príde ako má...prípadne už by nemusela 😔

katusap
5. jún 2011

@odrik no do prace nemam vobec naladu ist....je tam toho vela a kedze mame velke priestory, dost sa cez den nabeham a to nechcem....chcem sa dat uplne do poriadku a potom ist do prace....co by malo byt asi az po skuskach....a v robote by som sa nemohla pripravovat na skusky, nebolo by kedy, tam nie je klud, stale sa nieco deje, stale nieco niekto chce ....no to spinenie mam take divne, som si myslela, ze ked den po zakroku takmer vobec nespinim, ze to tak aj zostane, ale je toho viac ako bolo....dr. mi tusim hovoril, ze kym silno nekrvacam, nemam to riesit...aspon take nieco sa mi mari, ze hovoril 🙂 ...len by to uz mohlo aj skoncit, obtazuje ma to 😖

katusap
5. jún 2011

@nany100 a pred kyretom si mavala aky cyklus? jaj dufam, ze mne to nabehne nejako normalne, preslo dost casu kym sa mi unormalnil po vysadeni HAK, potom tehu....a teraz dufam, ze nebudem mat jeden cyklus 40 dnovy, lebo ma trafi slak

majuska251
5. jún 2011

..dnes presli 2 dni od kyretu..moje pocity..ani neviem opisat..chvilkami dobre ..chvilkami akoby sa nic nestalo....je to dobre???na nic nemyslim najnovsie len kde na dovolenku vypadnut odreagovat sa,je to spravne???dnes ma chytila rano mala depka a strasna nervozita.....stale tomu neverim...aj vy ste mali take pocity??
kedys te po kyrete nastupili do prace ja mam ist v stvrtok na kontrolu, ake to booi prve pocity prvy den v praci??dakujem za odpovede

katusap
5. jún 2011

@majuska251 ja som 5 dni od kyretu a presne ako pises ty....chvilami ako keby sa to ani stalo a chvilami ma chyti panika, ze uz nie som tehu ...navyse moj manzel sa tvari, ze sa nic nestalo a to ma strasne vytaca, ze mi nie je oporou....nechce sa o tom rozpravat a ja by som chcela .... aj ja som vcera pozerala dovolenky....inak ja som bola na kyret utorok, piatok som bola zaniest u svojej dr. papiere z nemocky a na dalsiu kontrolu idem az 17.6. s vysledkami histologie....dovtedy som PN ...ani sa do prace neponahlam...nepotrebujem tam sledovat tie sucitne pohlady...budem doma tak dlho, ako sa bude dat, potrebujem sa s tym vnutorne vyrovnat aj ked to zvladam lepsie nez som si myslela, ze to zvladat budem

helenka333
5. jún 2011

@majuska251 ...myslím, že viaceré sa tak cítime, niekedy ako keby sa nič nestalo a niekedy je to hrozné, a pýtame sa prečo práve nám???????????????ja mám dnes 3 týždne a to je najhoršie, keď presne v ten deň si spomeniem že v tento deň (nedela) som bola, a presne o kolkej kde a kedy som sa zobudila, bolí to a velmi. Ale čo ti môžem poradiť, keď máš robotu, kde sa nenamáhaš, tak radšej choď medzi ľudí a zamestnaj sa, doma je to horšie, aspoň ja mám také skúsenosti, a keď sa budeš cítiť dobre a lekár ti povie, že môžeš ísť, tak radšej choď. A či sa ťa v práci budú vypytovať, podľa toho akých máš kolegov, kolegyne, ale či už pôjdeš teraz alebo len o pol roka do roboty, aj tak sa tomu nevyhneš. Ja som išla po týždni, lebo doma to bolo horšie, len nato myslieť a nič nerobiť. Tiež ma napadlo a aj teraz, že by som najradšej išla s manželom na dovolenku, ale kvôli práci nemôžem tak sa potom uvidí či v septembri pôjdeme niekde. Tak sa drž a ozvi sa ako sa cítiš. 🙂

katusap
5. jún 2011

baby, je normalne ked trochu krvacam?

mimi1111
5. jún 2011

@katusap ahoj moja je mi luto co sa ti stalo 😢 len sa drzkaj a nevadi ze krvacas ja som tiez po kyrete krvacala 5 dni to je normalne precistujes sa

katusap
5. jún 2011

@mimi1111 a je to normalne aj ked som 2 dni po kyrete len slabo spinila? a teraz slabe krvacanie 😖

mimi1111
5. jún 2011

@katusap ano je ja som tiez len spinila a potom som zacala krvacat neboj je to v poriadku

azalka22
5. jún 2011

@katusap uplne normalne. ja som krvacala 4 dni vkuse, potom den nic, potom opat krvacanie. cize dokopy to bolo okolo tych 10 dni. dakedy moze byt i dlhsie. nemalo by sa to stupnovat na intenzite a/alebo bolesti.

katusap
5. jún 2011

@azalka22 no bolesti na stastie nemam...a nejake strasne to neni, slabucke....vacsinou len ked sa postavim 😅 inak v pohode

odrik
5. jún 2011

@majuska251
Ahoj slniecko, presne take iste pocity som mala, a este aj 23 dni po, mam. Tiez mam chvile, ked som strasne smutna, potom zasa lepsie a tak sa mi to strieda a strieda. Tiez sa tesim na dovolenku a na prvu mrsku potvorku a snazim sa nejako tie rozne pocity dostat pod kontrolu a nejako ich upratat. Mame to tazke a myslim, ze to este potrva, kym budeme zasa "normalne" fungovat". Pretoze nezabudneme nikdy, i ked bolest, dufam, preboli. Tak sa drzkaj a mysli na same krasne veci!!!

odrik
5. jún 2011

@katusap
Zlatusik, je to normalne, ja som 5 dni spinila, potom 2 dni krvacala, potom zasa spinila a asi na 17 den to vsetko skoncilo. Je to urcite individualne, ale nemyslim si, ze by to krvacanie bol problem. Tak sa len opatruj, oddychuj a uckaj sa na skusky a bude dobre, urcite!!!

hagarka
5. jún 2011

@majuska251 .......ja som po potrate a následnom kyrete pol roka a stále ma chytajú striedavé nálady....raz je dobre, raz smutno......do roboty som nastúpila 5 dní po kyrete, nemohla som byť doma....bolo to horšie....radšej som išla do roboty,,,,,,,

odrik
5. jún 2011

@hagarka
Ahoj, dlho som Ta "necitala" ako sa Ti dari? Ja som isla tiez hned do prace, dokonca na treti den, kyretaz v piatok a do prace hned v pondelok. Pomohlo mi to tiez. I ked som nerobila naplno, ale bolo to lepsie ako byt doma. Moc Ta pozdravujem, prajem Ti vsetko dobre a vela stastia!!! 🙂

katusap
5. jún 2011

@odrik no tak som zvedava ako to bude dalej, uz som si vselico precitala na nete a prisla som len na jedno, ze je to individualne ....a ak sa dobre pamatam, tak dr. mi povedal pri prepustani, ze mam prist len ked budu bolesti alebo to bude zo mna doslova liat 😒 snad to uz zajtra bude lepsie, len mat vlozku v tomto teple je za trest , vrrr 😠

odrik
5. jún 2011

@katusap
No to teda je!!! Ale co narobis? Len nech sa cim skor spamatame a dostaneme sa do "normalu"! Boze, az je neuveritelne, ako to rozhadze organizmus. Mna uz asi tyzden neskutocne bolia prsia, ani dotknut. Nechapem z coho a preco, skoro ako ked mas strasnu svalovicu! Tak ma boleli, ked som bola tehotna so Šimonkom, ale preco teraz? No vidis, vselico nepredvidane 😒

azalka22
6. jún 2011

@odrik asi sa ti blizi ms. moje su tiez napate, hoci ms asi prebehla (trvanie 3 dni - inokedy by som vsetko dala za taky kratky priebeh, teraz som cakala, ze to bude dlhsie)...no prsia su este trocha napate. tak si myslim, ze sa to bude este spustat. no fakt som zvedava.
idem dnes po vysledky...

inak nemate niektora skusenosti s meranim BT po kyrete? ako tam skacu teploty?

hagarka
6. jún 2011

.....chodím na FB, ale do témy kyret už menej, ale polepším sa....... 😉 😉 😉 ......Ako sa ti darí....máš niečo nové???
@odrik

katusap
6. jún 2011

@odrik joj presne, uz aby sme boli v normale, mali po prvej mrche a nabehla ovulka...lebo to je teraz asi najdolezitejsie ....teda aspon pre mna, aby som mala v poriadku cyklus ....joj, zajtra to uz bude tyzden....dufam, ze to takto rychlo pojde az do prvej mrchy 🙂

katusap
6. jún 2011

ozaj baby, kolko po kyrete trva, kym klesne HCG? do tej prvej mrchy asi, vsak?

fatimuska
6. jún 2011

@katusap mne začalo klesať už pred kyretážou, potom som to nesledovala, asi ani nebol dôvod, mrchu som dostala potom o 34 dní

katusap
6. jún 2011

@fatimuska mne este tyzden pred kyretom stupalo pekne hore, kedze gest. vak rastol tak ako mal.....ale v nemocnici mi ani krv na hcg nebrali ....ale logicky mi to vychadza tak, ze do mrchy musi klesnut, inak by sa predsa mrcha nespustila, no nie?

katkarv
6. jún 2011

@katusap ono mne klesalo pomali.16.12.som mala kyret a 20.1. som mala HCG 200,potom 25.1. prisla prva mrcha a 31.1.som mala HCG 95 takze z mrchou to nema nic spolocne.

majuska251
6. jún 2011

@katusap -neviem ci to je dobre alebo to am ybt tak v paitok som mala kyret bola som v pohode s naladou aj v sobotu, v nedelu a dnes som starsne ale strasne nervozna.....za kazdu hlupsot stekam po malom,muz mi ide na nervy skoro....ked sa ho daco pytam tvari sa akoby sa nic nestalo...je to hrozne...chcem ist cim skor na dovolenku a zabudnut na vsetko nemam chut uz ani do prace ist ale nechzcem byt ani doma

katusap
6. jún 2011

@majuska251 moj muz sa tiez tvari, ze sa nic nestalo, pohadali sme sa kvoli tomu a pochopila som, ze uz nema cenu sa s nim o tom bavit, lebo pre neho je to uzavreta kapitola....nebudem sa nad tym trapit, lebo by nam to znicilo manzelstvo....musime byt silne a ist dalej, chlapi to beru uplne inak

katusap
6. jún 2011

@katkarv hm...to je dost podivne

nany100
6. jún 2011

@katusap pred kyretom som mala cyklus ako hodinky...presne 26 dní...tak dúfam, že sa to unormálni...baby, tie pocity sú normálne...ja už som skoro 3 mesiace po a stále na to myslím...aj keď neplačem ani nie som nejaká smutná, tak stále to mám v hlave a keď som sama, myslím na to aké som už mohla mať bruško atď...to chce len čas...a tiež mám občas pocit, že už som ok a potom ma zase prepadne smútok...to je asi úplne normálne, nielen telo ale aj psychika dostala zabrať a musí sa s tým vyrovnať...tak sa držte...a mm to tieť berie ako uzavretú kapitolu...minule, že čo som smutná...a ja že stále kvôli bábätku, tak že: "...preboha, to ešte stále na to myslíš? Hlavne, že si ty v poriadku a bude aj druhé bábo..."...tiež ma to vytočilo, ale nemá zmysel sa s nimi o tom hádať, lebo nechápu, že to nie je porezaný prst, ktorý trochu bolí...

fatimuska
6. jún 2011

@katusap ja som pred kyretom ležala 16 dní v nemocke, krv mi brali každý druhý deň:( ale 2 dni pred začalo jemne klesať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre