Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
25. sep 2011

@zlatat v tom pripade genetika asi naozaj by bola zbytocna...ci to nerobi ta stitna zlaza....alebo to mohli byt aj zle nahody ☹

zlatat
25. sep 2011

@eviq bola som na endokrinológii u mojej teraz už bývalej lekárky. To som už bola v 5 tt a brala mi krv. TSH som mala vtedy na hodnote 0,92 a ona povedala, že je to OK, že netreba meniť dávku.
Nato mi hematologička povedala, že je to veľmi nízka hodnota - aj keď je ešte stále v norme. Vraj v tehu je ideálne mať TSH 2-2,5
Tak som zvedavá, čo spraví moja nová endokrinologička

eviq
25. sep 2011

@zlatat no tak to som zvedava aj ja...to je najhorsie, ked nevies, ci mas lekarovi doverovat... 😖 ja som sa ako mala liecila na stitnu zlazu a v roku 2009 ked som prvykrat potratila tak som bola na vysetrenie a bolo vsetko v poriadku. teraz som sa pre istotu objednala zase, idem az zaciatkom novembra. Ci sa nahodou nieco nezmenilo. A neprekonala si nejaku chorobu? alebo infekciu?

zlatat
25. sep 2011

@eviq no vieš, keď sompotratila prvýkrát - tesne po novom roku, tak viem, že ako som otehotnela, tak som bola chorá, takže to som brala tak, že je to tým. Lieky som nebrala, ale asi to bola chyba, lebo som sa dlho z toho nevedela dostať.
Ale ako som potratila druhýkrát, tak som nemala ani nádchu, nič, žiadny náznak nejakej infekcie - len som raz išla so synom zo školy na bicykli a on do mňa zo zadu narazil - nespadla som, nič sa mi nestalo, len som sa veľmi zľakla a mala som v tom momente taký blbý pocit v brušku - možno toto pomohlo k tomu potratu, neviem, viem len že pár dní potom som doma potratila.
Ale aj tak sa mi tá moja štítna žľaza nejako nepozdáva - už pár rokov sa necítim dobre, aj som to endokrinologičke vravela, no ona furt len, že je to OK, máte správnu dávku Euthyroxu. 😖
Pri najbližšej príležitosti sa spýtam aj našej pediatričky, čo ona hovorí na tie moje hodnoty - ona je tiež zároveň aj endokrinologička - hoci detská, no aj tak by to mohla vedieť.

eviq
25. sep 2011

@zlatat tak fakt to mohli byt aj nahody...uvidis, co ti povie lekarka, drzim palce nech je vsetko ok 🙂

zlatat
25. sep 2011

@eviq ďakujem, aj ja ti moc držím palčeky, aby si sa aj ty dočkala vytúženého voňavého uzlíčka

desiree_tf
25. sep 2011

@zlatat ahojky fijha to si si tiez "uzila" svoje bolacky a problemy okolo poslednej kyretaze aj si velmi krcacala, chudatko.Je mi to velmi luto naozaj. Verim ze tento krat Vam to vyde. U mna mi dali termin na kyret po vsetkych behackach a dnoch v neistote nakoniec o 1 tyzden neskor ako som prisla na urgenciu, lebo som nekrvacala v ten den. No ale na dalsi den vecer, som tiez zacala dost krvacat, take krvacanie som nikdy v zivote nemala, ako ked pustis vodovodny kohutik...tak manzel rychlo odviezol na urgenciu a tam ma uz na dalsi den doobeda operovali. Po tom kyrete som mala take dost velke krce ked som isla na WC ci na malu alebo velku. Som sa tam zvijala od bolesti. Davali mi dost silne davky liekov nech mi bolesti ustupia. Uff, ja som len rada ze v tom nestasti, som mala aj stastie nakoniec. Lebo som mala jeden taky momonet v nemocnici, ze som myslela, ze za z WC nepostavim. Ma zalialo teplo, horuci pot, hviezdicky som videla, v usiach mi zacalo sustat, som myslela ze koniec filma mojho nastal...tak ale tiez svojou volou som to dako predychala a doplazila som sa do postele a rychlo zavolala sestru nech mi da liek proti bolesti...tazka story ale je nastastie za mnou. To som velmi rada, ze Tebe ta hematologicka taku dobru spravicku povedala,povzbudila Ta a nadej Ti dala. Drzim Ti velmi prstiky, nech tento krat sa Vam podari babatko, velmi Ti to zelam;) vela stastia a zdravia 😉 maj sa krasne

desiree_tf
25. sep 2011

@eviq Dakujem Ti velmi krasne moja, za povzbudive a ukludnujuce slova, vazim si to velmi. Vies aj ja to presne tak berem, ze co ma prist pride, skor ci neskor v tomto smere. Nehodlam sa ponahlat so snazenim o babo. Aj manzel to respektuje a podporuje ma velmi. Necham tomu dostatocne vela casu a ked sa ozaj budem citi, ze mozme zacat skusat,pomalycky zacneme. A tie zle pocity co sem tam este mavam, uz nie moc nastasie. Ked pridu v hlave ich snazim menit na pozitivne myslienky. Ked som bola po tej kyretazi, vela som citala na internete, aj o tom co sa mi stalo, aj opozitivnom mysleni. Tak to pozit.myslenie skusam aj v realite a mozem povedat ze to funguje,lepsie sa citim, po psychickej stranke som taka vyrovnanejsia uz ;) Tebe moja drzim veeeelmi prstiky, nech mas coskoro vysledky v najlepsiom poriadku a mozte skusat opat o babatko. Prajem Ti to velmi,aby sa Vam s partnerom na dalsi krat podarilo to najzdravsie a naj naj naj babatko 😉 Maj sa krasne, vela trpezlivosti, sily a vsetkeho toho najlespieho Ti uprimne zelam 🙂 maj sa krasne

zlatat
25. sep 2011

@desiree_tf fúha, aj ty si si užila ☹
Vtedy som veľmi krvácala - vyše polhodiny som sa nevedela dostať z WC, čo zo m§a furt tieklo ale tak veľmi, ako si písala ty, ako keď sa pustí vodovodný kohútik. Potom na chvílinku to prešlo a len čo som vyšla z WC a prešla asi 3 metre k schodom, začalo to znova - šla som do sprchy a zase minimálne 20 minút nie a nie sa z nej dostať. Muža nikde, ja doma sama s deťmi, mobil nebol poruke, kľúč od brány vo dverách, takže ani svokra by sa k nám nedostala - čistá hrôza. Potom to našťastie prešlo, a ráno som šla na USG. Samozrejme tam ešte ostali nejaké zvyšky, tak som musela ísť na kyret.
Po kyrete som ešte dlho krvácala - akoby som mala silnejšiu mrchu, po týždni som skoro odpadla čo som už bola taká slabá. Zase pomoc nikde, sama doma s deťmi - dúfam, že toto bolo poslednýkrát, čo som niečo takéto zažila, lebo fakt je to hrozné, keď vieš, že ti je zle, strácaš vedomie a pomoc nikde 😖
Odvtedy si už nikdy nenechávam mobil v izbe v podkroví, keď som dole v kuchyni

kaculiatko88
25. sep 2011

@zlatat
@desiree_tf
Baby je mi ľúto čo ste prežili. ja som prvé tiež potratila spontánne. Prišla som domov a dostala som silné kŕče v brušku. Už som vedela, že nieje dobre. Do pol hodiny som začala silno krvácať. Nevydržala som ani 3 sekundy v jednej polohe. Keby som mohla tak by som sa štverala na steny. Išli sme na pohotovosť. Kde nás posadili do čakárne kde bolo minimálne 30 ľudí. Potom išiel priateľ na recepciu. Vzali na prednostne. Poslali nás na pôrodnicu. Robili USG, pán Dr. tam už nič nevidel. Tak midwife ma už len s kliešťami a paličkami prečistila. Dali nás na izbu a čakali sme kým mi stupne tlak a klesne teploty. O dve hodiny som išla domov. Týždeň som bola doma, lebo som mala problém chodiť s bolesťami. Tiež som vtedy trpela a hovorila, že tak skoro nechcem byť tehotná, tak sme čakali 3 roky. A teraz som prišla o druhé. A pravdu povediac ľutujem to. Mohli sam sa začať snažiť o niečo skôr. Ale nevadí. Teraz absolvujeme samé vyšetrenia. Ale nevzdávame sa. Uvedomili sme si, že život ide ďalej.

lucianak
25. sep 2011

@lucka23 Ideš si tam pre správu o pohlaví a odídeš s tým, že nebije srdiečko 😢 Musel to byť strašný pocit. ALe ja pevne verím, že nasledujúce tehu bude bezproblémové a skončí sa to narodením zdravého a silného miminka. Proste musí, ako si napísala 😉

lucianak
25. sep 2011

@katusap Tak to dúfam, že teda prešetria všetko, čo sa len dá a že to bude negatívne všetko. Vlasne pozitívne pre mňa 🙂 A som rada, že sa tu takto všetky podporujeme a prajeme si navzájom všeko dobré. Nech nám výjdu aj babatka... 😀

lucianak
25. sep 2011

@lucka23 Inak dnes som si spomenula na to, že ja na začiatku tehu som tiež mala herpik, ale ktovie, či sa to stalo kvôli tomu. To už nezistí nikto.

lucianak
25. sep 2011

@alexandra_j22 Ja som dostala ms po 6týždnoch a 1 dni.... takže to je 43dní po... Ale jedna kočka tu písala, že jej to trvalo 9týždňov, kým dostala. Ak nedostaneš do tých 6 týždňov, tak choď k dr.

lucianak
25. sep 2011

@zlatat Čo je TSH?

zlatat
25. sep 2011

@lucianak to je hormón štítnej žľazy - tyreotropný hormón

tinasc
25. sep 2011

@zlatat myslíš si, že nižšie TSH by mohlo mať za následok potrat? na som mala missed a TSH som na poslednej kontrole mala 0,81... a tiež mi doktorka povedala, že netreba meniť dávku, beriem euthyrox 75

lucianak
25. sep 2011

@kaculiatko88 Ach jaj, tebe sa to stalo už druhýkrát? ☹ To som ani nevedela. Tak ako sa vraví, do tretice všetko dobré... A nech to dotiahnete do šťastného konca.

lucianak
25. sep 2011

@zlatat Myslela som si, lebo táto skratka mi nejako s gynekologiou nešla dokopy, ale s endokr. už hej. takže som v obraze 🙂 Nech nám to už dopadne dobre všetkým, čo sme tu...

kattarinab
25. sep 2011

@margetakuska ahoj čitam tvoj príspevok, mne včera robili kyretáž, tiež som začala krvacať a potom to zo mna vypadlo...som strasne smutná a prázdna... pozerám, že si v 22tt, po akom čase sa ti podarilo otehotnieť? kolko si mala čakať?

desiree_tf
25. sep 2011

@zlatat to mi je ozaj velmi luto, ze si to mala taketo tazke.... Juuj si to vobec neviem predstavit, zeby ma to "chytilo" samu v noci a bez akejkolvek pomoci...normalny horor si mala chuda...si velmi silna, ze si to tak cele zvladla. Ja som nastastie mala muza doma, takze ma hned ako som zacala krvacat odviezol do spitalu na urgenciu.Ako ja som v zahranici, takze v spitali opatera bola kvalitna. Behali okolo mna, pytali sa ma ako sa citim, stale mi tlak merali, infuzky mi menili. Este ked ma davali do narkozy taka mila doktorka mi hovorila, nech myslim na nieco pekne, na peknu plaz a ja bum, uz som si pamatam ako som sa celkom oki zobudila. Trosku sa mi akurat tazsie dychalo z narkozy, ale preslo to, nemala som komplikacie ziadne. Po tom kyrete som kravacala tak 8 dni ale nie moc. Bola som tyzden a pol na PN, lebo som mala bolesti a krce v podbrusku, som brala lieky proti bolesti ako lentilky a to ja lieky akekolvek moc neberem ked namusim...Vies musime to brat tak, ze je to je za nami a mozme mat deticky v buducnosti,mna to jedine ako tak utesuje. Sice je to velmi individualne u niekoho tazsie,u niekoho lahsie to ide...ale ja si myslim ze to zvladneme a kazda z nas coskoro bude mat zdrave babatko 😉 sme silne dievcata predsa 😉 vela stasticka, zdravicka a vestkeho dobreho Ti zelam

desiree_tf
25. sep 2011

@kaculiatko88 dakujem za splucitenie, ale aj Ty si to mala "pestre" je mi to velmi luto co sa Ti udialo. Uff a este ktomu dvakrat...ja vas baby co to cele nevzdavate velmi velmi obdivujem. U mna to zanechalo strach byt tehotna, lebo ak by sa mi to udialo este raz... Neviem si to cele zatial predstavit, ani znovu snazilkovanie ani tehotenstvo. Je to velmi bolestive nielen fyzicky ale hlavne psychicky sa s tym vysporiadat,..Vsetko casom bude dobre nebojkaj. Som velmi rada ze ste s partnerom silni a motivovani. Ja sa len snazim byt silna, motivacia a plany s dietatkom nula bodov monetalne...Ale verim ze cas ranyzahoji a doda mi odvahu a tuzbu opat 😉 Prajem Ti vsetko len to najlepsie, nech Ti vsetky vysetrenia vydu fajn a coskoro aj Vam sa podari babanko 😉 maj sa pekne

kaculiatko88
26. sep 2011

@lucianak tak to aj ja dúfam, že do tretice všetko dobre dopadne. V stredu idem na hematologické vyšetrenie do Levoča a po konzultácii s primárom uvidíme či nás odporučí ku pani doktorke Hulíkovej. Že vraj sa ona zaoberá potratmi.

@desiree_tf ďakujem veľmi pekne. Ja pre mňa po prvom bolo všetko ťažké ale spamätala som sa. A idem ďalej. Beriem to viac menej že sa to musela stať a ja musím žiť ďalej.

xen21
26. sep 2011

tak tretia mrcha sa dostavila...od bud.tyzdna ideme na vec :D

lucianak
27. sep 2011

@kaculiatko88 Tak predsa sa ta hematka podarila, a uvidíš, či aj tu v KE. Ani som nevedela, že dr. Hulíková sa zaoberá práve potratmi. O to lepšie, že to viem, lebo som si teraz istá, že sa bude zaoberať všetkým ako tomu najbližšie predchádzať a poprípade nasadí liečbu. Ale dúfam, že nezistia nič.
Inak spomenula som si, že ako sme sa snažili o bábo, tak som už asi bola tehotná a sa mi vyhodil herpák. A keď už bolo po všetkom, tak dr. hovoril, že to od začiatku nebolo dobré. hlavne, že ma pozrel usgčkom až v 11tt. Ale môže byť, lebo myslím ty a ešte jedna ste spomínali toto. A predsa herpák je vírus v tele, tak asi narobil šarapatu a vzal nám miminá ☹

lucianak
27. sep 2011

@xen21 Tak to ti gratulujem, ja som len včera skončila s prvou. Počkám už len jednu atiež sa začneme snažiť. Ale najskôr ešte zmením doktorku. Už mám vybavené, že ma vezme, tak dúfam, že na usg budem každý mesiac pravidelne, nech svoje bábo vidím a nech hlavne viem, že je vporiadkku. Lebo pri prvom tehu som bola 1x až v 11tt a keby som šla skôr (to už sú len moje dedukcie), tak možno by bolo všetko ok a teraz by som bola už v 5 mesiaci a čoskoro by som sa dozvedela, či to bude šuhajko alebo slečinka 😔

alexandra_j22
27. sep 2011

@lucianak no dnes je to presne 6t. :( tak uvidím ...mam taký pocit v podbrušku, že by mala každú chvílu dorazit, tak snáď ...

kaculiatko88
27. sep 2011

@lucianak tak to som nevedela ani ja ale môj dr. mi o pani dr. Hulíkovej rozprával, že sa tým najviac zaoberá. Počkaj na výsledky a uvidíš čo ti povedia, možno ťa pošlú ešte na imunológiu kvôli herpesom. Ja idem zajtra ráno na lačno do práce a odskočím na hematológiu, a vo štvrtok idem odniesť mm spermie na vyšetrenie. Čo som mohla som si vybavila. Skúsim všetko.

Už máme druhú mrchu a je taká ako bývavala. Možno všetko je na dobrej ceste. Ešte sa zbaviť pár zlozvykov, ku ktorým sa sa po kyrete vrátila. A môžeme ísť na to. ☹ ☹

monika2712
27. sep 2011

Baby ahojte po dlhsej odmlke sa ozyvam.. mam zmiesane pocity.. mam dnes bolest v krizoch, pichanie v pravom vajecniku, a stale nechapem co sa tento mesiac udialo, kedze som sledovanim hliena nezachytila ovulku, mam totiz pocit, ze od cca 10dna po ms je stale rovnaky, ten ovulacny sa akoby ani nedostavil, ani poovulacny.. ale pred ocakavanou ovulkou ma na striedacku pichali oba vajecniky, bola som tento mesiac aj trochu nachladnuta... mrchu mam dostat cca buduci tyzden niekedy... pokus sme mali na nejaky 11ty den, ale nemyslim si ze som tehu, skor mam obavy ci nemam nejaky problem s vajecnikmi, kedze pichaju, ale nemam ziadny vytok ani nic co by nasvedcovalo zapalu.. uvidim ci dorazi ta mrcha jedna a co bude potom, asi si zacnem merat bazalku od dalsieho cykla, kedze na hlien na ktory som sa doteraz spoliehala sa uz akosi spolahnut neda..

kaculiatko88
27. sep 2011

@monika2712 nemusíš sa báť. To môžeš mať aj z nachladnutia. Ale si sa prechladila v takom zmiešanom počasí. Ja som napríklad veľmi citlivá na počasie, pri každej zmene alebo výkyve má bolia kríže a hlava, ako keby som mala byť chorá. Počkaj si na mrchu a uvidíš. A bazálna teplota nieje najspoľahlivejšia. Ja mám dobrý hlien, že viem, že mám ovu asi každý druhý mesiac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre