Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
11. okt 2011

@lucianak na ten femibion sa pôjdem pozrieť, zatiaľ ešte mám, ktoré mi zostali, tak ich chcem dobrať... ten gynex, no na ten sa pôjdem tiež opýtať...

boobaa
11. okt 2011

@lucianak ahoj tak už mám za sebou 2 kyret - vrastený kúsok placenty do maternici. Primár povedal že sa mu to ťažko robilo, tak som zvedavá čo bude na kontrolnom ultrazvuku o týždeň 😝. Inak je mi fajn pfuj pfuj pfuj Už ani nekrvácam, asi ma dôkladne vyčistil, no som zvedavá či začnem zasa špiniť. Len tie prsia ma jedujú. Včera aj dnes mi z nich lekárka vytláčala mlieko ☹ a zasa mám bandáž a lieky. Kurňa nech je toto posledné čo som musela absolvovať tento rok. Nech si maternica oddýchne poriadne aby sme mohli opäť začať. Včera jedna kočka tiež musela podstúpiť potrat v 17tt lebo jej babatko nemalo obličky , tak neskutoš´čne plakala, všetko mi to pripomenula zasa :(

chrustik1
11. okt 2011

@alexandra_j22 ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď, si ma trochu upokojila už som sa bála. Mám aj taký zvláštny výtok, keby som nebola týždeň po kyrete povedala by som, že je to taký ako cez ovulku ale toto asi nieje možné.
@kattarinab aj ty si prišla o bábo? Chvíľku som špehovala májovky 2012 lebo ja som tam tiež mala patriť. Chcela som sa zapojiť do diskusie keď mi dr. potvrdí tehu.. Namiesto toho som hľadala dáku diskusiu o kyrete..

monika2712
11. okt 2011

caute baby, tak my uz mame za sebou prve pokusy, sice netusim na 100 percent ci je ovulka, pocitovo ano, ovulacny testy nic moc neukazaju zatial, dnes bol len duch, ale myslim ze asi zle testujem, pisu ze by sa malo v popoludnajsich hodinach a ze nepit vela 2-3 hodiny pred tym.. len neviem akoby som testovala keby som nic nepila.. no uvidim este zajtra, pripadne este dame jedne pokus zajtra, snad uz aj test bude pozitivny na ovulku a uz sa len modlit ze o dva tyzdne nepride mrcha 😀

kaculiatko88
11. okt 2011

@monika2712 držíme palčeky. My sme sa snažili minulý týždeň. Podľa výtoku bola ovulka aj pocitovo. Tento týždeň sa nesnažíme. Manžel je chorý. 😠

monika2712
11. okt 2011

@kaculiatko88 dakujem, no u nas to je vselijake, tak som zvedava...

kaculiatko88
11. okt 2011

@monika2712 hlavne sa netreba ponáhľať a tlačiť na pílu ako sa hovorí 🙂

crapula
11. okt 2011

ahojte dievcata, kolko cakate po kyrete na dalsie tehotenstvo?

monika2712
11. okt 2011

@crapula ja som cakala tri cykle, v druhom ani nebola ovulacia.. nechcela som zbytocne riskovat a ist do toho hned po prvom.. predsa len hormony, maternica...

crapula
11. okt 2011

@monika2712 ja rozmyslam ci uz po druhom alebo tiez pockam na treti.. asi pockam aj ked som netrpezliva.. ach, kiezby sa to podarilo na prvy sup.

monika2712
11. okt 2011

@crapula no tiez ma mrle zrali, ze uz po druhom ale nakoniec nebola ovulka, tak sa to vyriesilo same... myslim ze tie tri su tak akurat, predsa len telo sa potrebuje zotavit..

barborapol
11. okt 2011

@crapula cauko, ked sa mozem pridat, tak ja som po prvom kyrete cakala poctivo 6 mesiacov, potom sa zadarilo, lenze bol druhy kyret, tak zasa pol roka som cakala - no uz je to rok a pol a stele sa nedari. Dokonca aj menzes mam uz nepravidelnu. Co som pred otehotnenim s menzesom nemala problem.

monika2712
11. okt 2011

@barborapol podla najnovsich vyskumov sa vraj odporuca otehotniet od 3-6 mesiacov po kyrete.. 6 mesiacov sa odporuca len po kyrete vo vysokom stadiu tehotenstva.

balazica26
11. okt 2011

ahojte...ja som po kyrete čakala na tretiu mrchu a potom sme šli na to... a drobček je na svete!!! 😀

barborapol
11. okt 2011

@monika2712 obidve tehotenstva som mala na zaciatku 8tt a 7tt. Tak neviem, preco som tak dlho musela cakat.

monika2712
11. okt 2011

@barborapol pretoze to su zastarale nazory lekarov... niekedy ich netreba pocuvat a riadit sa instinktom..

hariet
11. okt 2011

@crapula ahoj, mne moja lekarka povedala, ze fyzicky sa telo zotavi rychlo (ja som mala kyret pred tyzdnom MA v 7 tt), ze staci pockat na 1. menzes. Takze - ak sa citis dobre, mozes ist na to 🙂 Drzim palce !

kattarinab
11. okt 2011

@chrustik1 ano, patrila som k májovkam a už som tu - 24.9 v sobotu ráno o 8.30 sa skončilo moje tehulkovanie ☹ ale už sa teším na dalšie snaženie sa... aj ja mám teraz taky ovu-výtok, som dva týždne po kyrete a nikdy som sa na menstruáciu netešila tak ako teraz - len nech už dorazíííí

monika2712
11. okt 2011

@kattarinab v ktorom tyzdni sa to stalo? vitja v nasej smutnej teme..

natalia
11. okt 2011

@kattarinab ja som na tom rovnako...dnes som si bola pre vysledky z histologie ale nič tam take nebolo..išlo len o zadržanie mrtveho plodu v maternici ☹

zuzana2981
11. okt 2011

Ahojte, tiez som patrila do majoviek,bohuzial 8ttkyret,anembriomola.
Dnes mi robili kyret, mam bolesti brucha-ako na menzes. Je to normalne? Dakujem za odpoved

alexandra_j22
11. okt 2011

@zuzana2981 Ano je to normalne. Budeš to pocitovať par dní.... Možeš aj trocha špinit. Ja som po kyrete špinila vyše týždna ...

zuzana2981
11. okt 2011

Fu,dakujem za odpoved 🙂

tinasc
11. okt 2011

@zuzana2981 je to normálne, ja som síce tesne po kyrete bolesti ani nemala, ale po takých troch dňoch po kyrete som mala bolesti nielen ako pri menzese, ale prirovnala by som to k pôrodným (také nejaké som mala pri prvom pôrode) ale po dvoch dňoch to prešlo...

kattarinab
11. okt 2011

@monika2712 bola som v 7tt, celkom včasne, vraj môžme skušať hned po prvej menstruacii

kattarinab
11. okt 2011

@zuzana2981 aj ja som bola v májovkách, bolesti som mala 4-5 dní a špinila som asi týžden...

monika2712
11. okt 2011

@kattarinab to hej, to je dobre ze to bolo vcasne.. po takych sa maternica rychlo zahoji... ja uz si nahovaram ze sme zase v tom.. ale musim este dva tyzdne pockat aby som vedela ci je to pravda 🙂 ten cas po kyrete sa strasne moc vlecie a vytuzene tehotenstvo v nedohladne resp.vo hviezdach kedy bude.. a ci bude uspesne..

kattarinab
11. okt 2011

@natalia mne vyšlo, že mimomaternicové tehu - to bol šok, ved som si plod videla v maternici, tak som musela isť na vyšetrenia a prišlo sa na to, že tie výsledky nepatrili mne... no strašnéééé - a tá čo mala mimomater. tehu mala moje ok výsledky, chúúúúďa 😖

monika2712
11. okt 2011

@zuzana2981 to si na tom presne ako ja pred par mesiacmi, ta ista diagnoza a v tom istom tyzdni.. teda ono pri tejto diagnoze je to vacsinou ten 8tt lebo dovtedy sa obvykle caka na akciu srdca a viditelny plod... tie bolesti su normalne, ja som ich mala v den kyretu a niekolko dni potom.. potom uz bolo fajn.. ale treba sa sestrit, ziadna fyzicka namaha aspon dva tri tyzdne.

natalia
11. okt 2011

@kattarinab fuha,to sa aj taketo niečo može ešte stat..hm zamena vysledkov..dnes som si bola pre vysledky veru..hned som mala smutne spomienky..kopec mojich znamych čakaju babatka,len ja nič..neviem sa s tym zmierit dako..a hlavne ked vidim sa prechadzat mamičky s kočikmy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre