Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marecek1
26. okt 2011

@lucianak ahoj 🙂 už tu jedna kočka písala, že na herpes jej lekárka na genetike povedala, že môže narobiť peknú šarapatu, takže dúfajme, že nás obídu na 100 krokov.

ja som po potrate už naozaj dlhšie, som už dlhšiu dobu snažilka... nejako sa nám nedarí.

usacek79
26. okt 2011

@lucianak no my tento mesiac este az tak vazne nechceme plodit, teda teraz to nechame naozaj na nahodu, lebo o mesiac ideme na kanarske cez londyn, takze nas cakaju styri lety v priebehu 14 dni a teda radsej by som to neabsolvovala ako tehotna 🙂 no samozrejme, ak teraz otehotniem, aj tak dobre 😉 aspon si babo moze zacat zvykat na maminu zalubu v cestovani 😵

@monika2712 moja zlata, ty aj o 3.30 sa testujes? 😀 ale teda drzim velmi palce, aby ste tu druhu ciarku z toho testu "vytiahli", ked uz ju tolko hypnotizujete 😉

monika2712
26. okt 2011

@usacek79 no bolo mi treba.. a zas o 7mej som vstavala, to uz by asi nebola taka koncentracia ako ta o 3.30..
no snaaaad ju tam najdem v sobotu uz naozaj 🙂

kattarinab
26. okt 2011

@tinara23 je mi to luto... ufff a môj manžel herpesuje každu chvilu - ma aj to vplyv? nevieš nahodou?

chrustik1
26. okt 2011

baby ja mám asi prúser, normálne som začala špiniť ako keď začína ms. Ale je ešte skoro po kyrete, len 23 dní po kyrete, takže ms to asi nebude. Včera sme mali s mm ťuťu muťu, dávali sme bacha ale môže to byť tým? Môže byť dáky problém?
@tinara23 je mi ľúto, že aj ty patríš do tejto témy.. ☹

hariet
26. okt 2011

@chrustik1 hm, no ja neviem isto - ale podla mna to uz moze byt menzes. normalne by mal prist od 4-6 tyzdnov, ale tak tyzden hore dole, to este podla mna spada do normy..ved je to individualne. A ako sa citis? My dve sme mali kyret tusim v ten isty den... Mna trosicku bolia prsia - tiez sa zacinam citit ako pred MS, tak nech uz priiide 🙂

kattarinab
26. okt 2011

@tinara23 teraz som mrkla majovky a vidim, že si aj tam pridala prispevky, že si mala term. 15.5. - ja som mala 16.5 a potratila som v 7tt, bola som na prvej kontrole u dr. ten mi povedal, že plod nezodpoveda 7tt, ale ai 5tt hned som vedela, že je zle a do rána som potratila... držim ti palčeky nech všetko dobre dopadne. ja mam teraz prvu menstr. po kyrete-prišla presne o 4 týždne a okolo 6.11 ovulku tak ideme na to - vraj som skoro potratila, tak aj skoro môžem skušať dalšie DRŽ SA.....

kacena85
26. okt 2011

@chrustik1 ja som po kyrete bola este taky mesiac uplne mimo normal,plet,vlasy,bolesti,no hruza.telo sa precistuje.ale keby to bola nejaka vazna bolest,horucka isto utekaj doktorovi.ja som bola vo februari na kyrete,zial,odvtedy mi este mrcha nedosla.zevraj mam vsetko ok tak skusame s dr.vsetko mozne.najprv ze nechame to na pritodu.potom vyvolavacky,ha.tu som teraz dobrala a mozme sa snazilkovat.tak dufam,ze sa zadari aj bez mrchy.klop klop

chrustik1
26. okt 2011

@hariet
@kacena85 ja mám tieto príznaky už asi tri dni, ale nejako som im neprikladala význam. Mám presne príznaky ako pri ms som aj trochu nervóznejšia, vyhádzaná som ako pubiška, o tom, že predtým pár dní by som zjedla aj neviem čo ale včera ani dnes už mi nič nechutí - presne tak to ja mávam pred ms. Ale sa bojím či to špinenie nemôže nejako súvisieť so sexíkom? Ako moje telo sa asi fakt zbláznilo. Týždeň po kyrete mi začali tie výtoky čo bývajú pri ovulke a cca 16 dní nato to vyzerá, že sa spúšťa ms. Tých 16 dní by mi sedelo, to mávam tak vždy odkedy sa objaví prvý výtok ale teraz som predsa po kyrete tak by to malo byť iné, nie? A aj v nemocnici mi vraveli, že ms za 4-6 týždňov a ešte to niesú ani 4.. Mohlo sa stať, že ma napr. zle vyčistili a preto to mám také divoké?

hariet
26. okt 2011

@chrustik1 lenze 4 tyzdne by to boli uz o 5 dni. Ked povedali, ze o 4-6 tyzdnov, ved to neznamena, ze skor menzes prist nemoze. 🙂 Keby ta zle vycistili, tak by si mala problemy skor, nie? Podla mna nestresuj zbytocne a tes sa, ze prvy menzes je uz tu 🙂 Ale jasne, ze ak sa zle citis, alebo sa ozaj bojis co to je, tak zavolaj doktorovi. ..

kacena85
26. okt 2011

@chrustik1 Osobne by som to riesila az ked budes mat nejake problemy.vazne.napr niektore baby mali mrchu po dvoch tyzdnoch od kyretu.nabehli na povodny cyklus.pokial to je len nejake pobolievanie a nic vazne neries zatial.ty sama vies ako ti je.bud rada ze mrcha prichadza.spinenim sa ti este mozno cisti maternica.alebo cinkni dr. A spytaj sa

lucianak
27. okt 2011

Tak pýtala som sa na ten herpes a povedala, že to mohla byť ďalšia príčina. Ja mám ale iný problém. Záver je: deficit proteínu S, mutácia fibrinogénu G455A homozygotná forma, pozitivita PAI heterozygotná forma, pozitivita APA - anti protrombínové protilátky a pozitivita protilátok proti trofoblastu 😢 Mám tam toho dosť, ale veľmi tomu nerozumiem.
Nasadila mi prednison, z ktorého sa vraj dosť priberá a anopyrin. Toto 6 týždňov brať a potom prejsť na fraxiparín injekcie do brucha. A ak som tehotná už teraz, tak hneď pichať inj. do brucha až do konca tehu. Neviem, čo som komu urobila, že teraz si to musím všetko "vypiť" 😢

marecek1
27. okt 2011

@lucianak to si občas hovoria asi viaceré babenky, že čo sme komu urobili, keď práve my...

to množstvo odborných názvov ma dorazilo.. ale hlavné asi je, že sa zistil problém, a že sa dá riešiť. budem ti držať palce, aby si sa čoskoro dočkala dieťatka.

chrustik1
27. okt 2011

Ahojte,
@lucianak teda, je to hrôza čo všetko ti zistili aj keď vôbec nerozumiem tým názvom ale je toho dosť a už len to stačí. Hádam sa s tým dá niečo urobiť a budeš môcť mať krásne zdravé bábätko.
Ja oficiálne hlásim príchod prvej ms po 23 dňoch.. Aj by som sa tešila a to moc ale nieje to skoro? Stihla sa maternica tak skoro zregenerovať? Je síce pravda, že ja som to potratila skoro všetko sama, zo mňa vysali už len zvyšky ale aj tak. Tešiť sa asi budem keď mi skončí a dr. povie, že všetko je v najlepšom poriadku 😖

shania31
27. okt 2011

@lucianak
Ahoj, aj ja beriem prednison - to je pravda pribera sa a clovek ja "zravy" jak kyselina 😀
a vela zien ma problem s tou mutaciou ....... - pri fraxiparine je uspesnost donosenia velmi vysoka

kacena85
27. okt 2011

@lucianak jemine tak tie nazvy ma fakt dorazili.a vies co to znamena aj v preklade? Nejak laicky o co vlastne ide? To ti robila nejake speci testy ci z krvi?juuuj je to fakt hruza.ale neboj vsetko dobre dopadne a o chvilu budeme tehulky treba verit.pozitivne naladenie vela urobi.a injekcie sa daju zniest hlavne nech je uz vsetko ok

kaculiatko88
27. okt 2011

@lucianak moja tak to mi je ľúto, že až toho toľko ti našli. Ale hlavné je, že môžeš mať dieťatko. Ja musím ešte čakať 4-6 týždne. Normálne sa začínam báť. Človek ide v pohode ku doktorovi a od neho už so slzami v očiach. Čo všetko nosíme a ani nevieme o tom. Všetko bude v poriadku.
@kacena85 to su hematologické testy, na ktoré sa čaká cca 6 týždňou. A po potratoch sa to robí.

gumkacka1
27. okt 2011

@kaculiatko88 coze, to sa caka 6 tyzdnov na vysledky z hematologie? No to sa nacakam, ked mam len 7.11. termin. ☹

kacena85
27. okt 2011

@kaculiatko88 aha.no ja som po potrate zmenila doktora.ale taketo testy mi nerobil.doniesla som spravu z nemocnice a histologiu.robi sa to aj ked prvy krat potrati niekto?mne este menzes od februara nenabehol.vyvolavacky.potom Ha na upravu hormonov.ale na zaciatku mi robil doktor vstupnu prehliadku.teraz ma objednal na krv.menzes nechodi.len po dobrativHa sem tam spinenie.ale povedal,ze vsetko vidi na sone ko.tak uvidime ked mi vezme krv a zatial sa mame snazit.tak dufam,ze to vyjde aj bez mrchy

tinasc
27. okt 2011

@lucianak na toto všetko Ti nasadili prednison? no vraj je to riadne svinstvo a priberá sa po tom, moja mama to brala mala to od imunológa a veru nerobilo jej to dobre...

kaculiatko88
27. okt 2011

@gumkacka1 no všade sa čaká tak dlho. Neboj sa zbehne to veľmi rýchlo.
@kacena85 môj názor je asi taký, že keď skúsiš vyšetrenia nič ťa to stáť nebude iba tvoj čas, ale aspoň budeš vedieť na čo si.

baby mňa druhý deň neskutočne bolí hlava. Už som brala aj silné lieky na migrény. A iba to utlmí, ale bolesť neustupuje.

poisonblu
27. okt 2011

mne dnes prisla druha menstruacia po kyrete, presne nacas...takze uz iba jednu a v decembri ideme na to 🙂

lucianak
27. okt 2011

@marecek1 Na jednej strane som zhrozená, čo všetko sa zistilo, no v kútiku duše človek stále verí... No našťastie je na to riešenie a to je hlavné. Jediné, čo ma trápi je, že sa neskutočne vraj priberá z prednisonu. Až depresie chytám z toho a chce sa mi stále plakať 😢 Injekcie nejako prežijem. To na to neexistuje nič iné, len "tbl na tučnotu"??A to vraj tvár sa naleje a oči sa ako keby vsadili do tváre a brucho do valca sa tvaruje. Ruky nohy nič. Booože 😢

lucianak
27. okt 2011

@chrustik1 Tak ja som mala dvojnásobok dní do prvej ms, ale dočkala som sa. Len teraz druhá nejako štrajkuje, zajtra volám na gyn. ako dopadli testy z krvi na hcg, či som alebo nie som tehotná.
A to, čo zistili.... je mi do plaču z toho, že budem vyzerať ako slonica z tých tbl. Radšej slonica aj so sloníčatkom by som bola. To by mi nevadilo.

lucianak
27. okt 2011

@shania31 A ako dlho berieš ten prednison??? Ja mám predn. 5mg. Však to nie je také strašné ako si predstavujem??? Ja som teraz tak na 52kg a som nadmieru spokojná. Jesť mi chutí, ale necem byť tučino. Moja koleg. ho brala tiež a povedala, že za 3 mes. pribrala 36kg. Ale to sa mi nejako nece veriť.
Injekcie v pohode, to zmáknem, ale to druhé ma desí až do depresie a plaču. Prosím vyvráť mi to.

lucianak
27. okt 2011

@kacena85 Tak laicky... asi ako povedal gyn., že si bábo nemalo odkiaľ brať živiny, že pošahaná placenta bola alebo také dačo. Ja som aj prestala nejak vnímať, keď toto všetko spustila na mňa...
Testy len z krvi, brali mi 12 skúmaviek. Ja som jej povedala, čo mi bolo, ukázala som jej histolku z kyretu, ona sa ešte také doplnkové otázky popýtala a začalo sa riešiť a na toto všetko sa prišlo ☹

eviq
27. okt 2011

@lucianak Cau Luci, u koho si bola na tie testy a kto ti predpisal prednison? Inakje tu o tom aj tema a tam baby nepisali, ze by až tak dramaticky pribrali, neboj....

lucianak
27. okt 2011

@kaculiatko88 Presne aj ja by som to takto zhodnitila. Že z ambulky sa vychádza s plačom. Aké nespravodlivé. Niekto príde k bábu ani možno nevie ako a ten, čo chce jedno, tak si toho toľko musí vytrpieť.
Mňa teší len to, že vieme, že môžeme mať bábo a to, že na tie moje extrémy je liečba. Aj keď ma to deprimuje. Keby som nešla na tie testy, asi by to znova dopadlo rovnako.
A čo to teraz za vyšetr. si mala, že toľko zasa čakať? genetika, či čo??? Už sa mi to tu pletie 😖

chrustik1
27. okt 2011

@lucianak neboj, možno to neplatí pre všetky ženy, že z toho priberú, možno drvivá väčšina hej ale možno nie všetky a ty budeš tá výnimka 😉 Ale aj keby ak ti to prinesie vytúžené dieťatko čo človek neobetuje, že? Veď po pôrode môžeš zhodiť. A ktovie ak si tehotná tak ti to bude úúúplne jedno, že priberáš 😵 Mne sa to síce nepodarilo, ešte mi aj po dvoch rokoch nejaké tie 2-3kg zostali ale stále drobca kojím, tak sa tým až tak nezaoberám. A hlavne ja chcem ešte pribrať resp. nie tak ja samotná ako s bábinkom v brušku 😵

tinasc
27. okt 2011

@lucianak normálne ako to tu čítam, tak aj mňa chytá depka, že čo všetko spôsobuje ten prednison... však ja nie som žiadna modelka a ešte mám pribrať z toho... tiež je mi smutno...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre