Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
15. mar 2011

@katja23 Po prvom mi robili všetky vyšetrenia okrem hematológie a genetiky, lebo vtedy som prekonala aj chripku, tak sa myslelo, že to je z toho a všetko som mala v poriadku.....no a po druhom (ktorý bol oveľa horší najmä kvôli prístupu lekárov v nemocnici - prakticky sme museli uplatiť doktora, aby mi urobil kyret, lebo bol víkend a jemu sa nechcelo a on ešte potom skonštatoval, že plod bol už dva týždne mŕtvy a že som mohla dostať otravu krvi) mi urobili všetko ešte raz a plus hematológiu a genetiku a až vtedy mi zistili tú trombofíliu. Inak mám vraj všetko v poriadku aj otehotnieť sa nám podarilo obidva razy na prvýkrát.Po prvom potrate väčšinou ani vyšetrenia nerobia, lebo to sa môže pritrafiť každému hocikedy. Ja sa veľmi bojím tretieho pokusu a viem že budem stále v strese, lebo už to nechcem zažiť tretíkrát....:(...1.4. ideme na dovolenku tak sme plánovali snažiť sa tam, ale kvôli tej chorobe, čo som mala teraz a kvôli tým liekom, neviem, či to ešte o mesiac neposuniem. My sme tiež deti dlho odkladali teraz keď chceme, tak sú problémy...katja a ty máš koľko rokov, ak sa môžem opýtať? ja mám 29 a mám pocit že to nejako nestíham...a bolo by fajn, keby sme sa všetky čo sme tu stretli onedlho v nejakej krajšej téme..

katja23
15. mar 2011

@eviq no mne navrhol hned ze mam ist na vysetrenia , neviem koli comu ale radsej si ich urobim a budem vediet na com som .... ja som si v den ked som sa dozvedela ze je koniec vsetkemu vytrpela dost a ete premyslam nad staznostou ale nie na lekara ale setricku taku ..... som nezazila , po znamosti sa mi vybavil iny lekar tak som mala stastie .ja som bola na jednodnovej klinike a som spokojna esteaj sestricka z interneho mi odporucila kliniku pred nemockou. uplne iny pristup . no ja by som to posunula o mesiac , pred chvilou som tkez citala na mamaaja radu od lekara jednej kocke nech to posunie ze sa nema kam ponahlat . treba verit aj ked ma clovek strach , ja mam tiez ale urcite pojdem do toho .

len mi pride nespravodlive ze my co chceme snazime sa nemozeme mat alebo ked sa zadary tak sa nieco stane a take co su neschopne sa postarat nemaju problem rodit kazdy rok ako slivka a pri tom sa ani nestraju pocas tehotenstva o potreben veci a este aj piju a nebodaj aj droguju .to ma vie nahnevat ale nic s tym neurobim a ma ide roztrhnut ak nieco take vidim
Ja mam 28 tak uz by sa aj patrilo 🙂 ako som pisala sestra dvaciatnicka ma predbehla

eviq
15. mar 2011

@jarra to ma mrzi a aku pricinu ti zistili v tom 15.tyzdni?

eviq
15. mar 2011

@katus193 dakujem pekne, tak este asi mesiac pockam...pre istotu...🙂

katus193
15. mar 2011

@eviq urcite pockaj,aby si si nieco nevycitala 😉

jarra
16. mar 2011

@eviq mala som silný zápal v krvi a zistilo sa to až neskoro. Ja som bola vo štvrtok na pohotovosti, lebo som začala krvácať jasno červenou krvou a dr. mi dala len spraviť utz a poslala ma domov. Keď sa to v nedeľu opakovalo bežali sme tam opäť, to si ma tam už nechali ale kým prišli výsledky krvi, odtiekla mi voda a už sa nedalo nič robiť. Keby ma vo štvrtok lekárka na pohotovosti neposlala domov a pátrala by po príčine prečo v 15tt krvácam, alebo by si ma tam nechali aspoň na jeden deň na pozorovanie, mohlo byť dneska všetko inak ...

eviq
16. mar 2011

@jarra to mi je veľmi ľúto a ak sa môžem opýtať, tak v 15 tt ťa ešte čistili alebo si musela bábo už porodiť? to by sa normálne bolo dalo liečiť antibiotikami? ja už som sa viacmenej rozhodla, že sa ešte poriadne doliečim a snaženie odložíme na máj....

jarra
16. mar 2011

@eviq Musela som porodiť ☹ , ale museli ma aj dočistiť potom lebo mi zostala dnu placenta. A hej dali by mi antibiotiká čo sa môžu v tehotenstve a dalo sa s tým niečo robiť. To mi povedala aj potom večer lekárka, ktorá bola pri tom keď mi odišla voda a hovorila, že ak by to vedeli skôr, dalo by sa tehotenstvo zachrániť..
Je lepšie keď sa poriadne doliečiš, veď jeden mesiac hore-dole, hlavne nech je už všetko v poriadku. Držím palce 😉

eviq
16. mar 2011

@jarra dakujem pekne aj ja tebe, vidim, že už jedno dieťa máš, tak aspoň to ti určite pomáha....plánuješ sa niekedy v lete zase začať snažiť...stretneme sa v nejakej lepšej téme? 😉

jarra
16. mar 2011

@eviq chcem si dať teraz porobiť všetky potrebné vyšetrenia, už nič nenechám na náhodu.. Uvidím akú dlhú prestávku mi odporučí dr a ako sa budem cítiť. Ale budem rada ak sa stretneme v nejakej príjemnejšej téme 😉

natalusik
16. mar 2011

@katja no inac toto nie je zly napad, co pises...na endokrinologiu urcite chod, ja mam tiez s tym problem, diagnostikovanu subklinicku hypotyreozu. Pri prvom som mala vysledky dobre, vsetko sa podarilo, teraz boli zle a vidis...aj niekto v nemocnici mi povedal, ze to mohlo byt zo stitnej...velmi to spolu suvisi. Stoji to ze to, vyskusat vsetky moznosti a byt si ista.

katja23
16. mar 2011

@natalusik ja som sa uz pytala raz na testy u obvodnej kedze moja mama a sestra sa liecia na stitnu ale povedala ze som mlada aby som mala problem so stitnou , no ale segre na stitnu dosli napr v 16 rokoch , a maju to aj moje tety a babka . takze urcite sa budem tahat aj tam nech ma gynekolog posle .

katja23
16. mar 2011

Inac volala som na kliniku ohladom vysledkov z histologie ale ja mam take "stastie" ze nemam sancu sa dovolat . do teraz som to mala u seba na gynde lebo z dvoch dviha len jedna lebo druha sestricka je nahluchla tak to by sa nedalo vobec volat a ta co pocuje tak ma dost roboty aj bez toho telefonu ,Takze rano si zajdem na kliniku po vysledky a tak k mojmu gyndosovi na kontrolu .

natalusik
16. mar 2011

@katja23 neviem aka si mlada, ale u mna sa to riesi od priblizne 22 rokov (ta stitna).
co sa tyka histologie, co ti povedali, ze kedy budu vysledky? mne ze do troch tyzdnov, tak to este cakame, ale aj tu uz baby pisali, ze vysledky vlastne ani nic nepovedia, iba potvrdia diagnozu. tak uvidime. a gyndos ti povedal, ze mas prist po akom case na kontrolu? mne nepovedal, ze mam prist, ale pojdem tam aj tak. okrem toho mam obcas bolesti, neviem ci to je bezne, taka bodava bolest dole v podbrusku...

katja23
16. mar 2011

@natalusik ja mam 28 a doteraz nemali ziaden dovod ma poslat na vysetrenie. ja si idem zajtra po vysledky na kliniku a tak na kontrolu ku gynekologovy.tiez mam obcas bolesti v podbrusku ako pri mrche ale myslim ze to je tým stahovanim maternice . zajtra budem mudrejsia po vysetreni

nany100
17. mar 2011

ahojte, mne sa našťastie tie dvojdňové bolesti stratili...nie úplne, ale už je to oveľa lepšie...aspoň toto dúfam bude v poriadku...mňa pri prepúšťaní z nemocnice poslali do dvoch týždňov že sa mám hlásiť na kontrole u svojho lekára...je divné, že niekde neposielajú... 😕
@katja23 ako si dopadla?

katja23
17. mar 2011

@nany100 ahoj , no dopadla som tak ze moje vysledky este niesu , takze sa mam zastavit zajtra okolo obeda ci su a ak nebudu tak ze ich doki pozrie na internete . takze kontrola na gynde sa odklada na pondelok lebo zajtra ho nijako nestihnem jedine keby som vedela lietat 😀 😀 😀

shania31
18. mar 2011

Ahojte, pripajam sa aj ja k tejto dost smutnej teme......ja som absolvovala v pondelok kyret - uz po zakroku mi lekar povedal, ze mam prist o tyzden na UTZ - ze to bolo velmi mlade tehotenstvo a zrejme aj dost blbo ulozene, ze skontroluje, ci tam nezostali zvysky....
A bohuzial zrejme zostali, v stredu vecer za silnych bolesti a krvacania vysiel spontanne aj ten zvysok ☹
Stale mi je z toho celeho velmi tazko - o to viac, ze to bolo takto na 2-krat.
Podobne ako eviq dlho sa sme odkladali babatko, potom uz ked sme velmi chceli rok a pol sa vobec nedarilo, potom sa zadarilo a bohuzial s dost smutnym koncom ☹

mirka321
18. mar 2011

@shania31 ahoj
všetky tu vieme , čo prežívaš, prešli sme si tým tiež... je mi veľmi ľúto, že sa to stalo aj Tebe....
prajem Ti veľa síl na prekonanie tohto veľmi zlého obdobia....
pre mňa je to ťažké ešte stále, ale musíme to prekonať a mať veeeľa síl ísť ďalej...
držkaj sa

nany100
18. mar 2011

@katja23 tak dúfam, že všetko bude ok...ja idem v stredu ku gynekológovi...dnes som bola u svojej obv.lek. na odbery...v nemocnici mi zistili zníženú hladinu draslíka, tak už týždeň beriem Kalnormin a dnes som išla, či už je to v poriadku...výsledky budú tiež až v pondelok..a v stredu sa u gyndoša hádam dozviem aj výsledky zo zákroku ☹
@shania31 ☹ ...každá ďalšia prispievateľka do tejto témy prinesie vždy smutnú správu...držím palce, nech je už len lepšie...u mňa to bude zajtra týždeň, ale stále sa mi zdá, že to nie je pravda 😢
@mirka321 súhlasím, napísala si to pekne mirka

mirka321
18. mar 2011

@nany100 ďakujem Ti

shania31
18. mar 2011

@mirka321
@nany100

dakujem Vam...
a mozem sa Vas spytat ako dlho sa Vam maternica docistovala po zakroku? mali ste aj mierne bolesti v podbrusku?

nany100
18. mar 2011

@shania31 no ja som po zákroku 6ty deň a stále mám trochu špinenie, od začiatku úplne slabé...vôbec som silno nekrvácala...a bolesti som dostala na tretí deň a dnes už je to chvalabohu lepšie...kúp si v lekárni Alchemilku žltozelenú, je to čajík na zosilnenie maternice...ja ho pijem 2-3x denne

shania31
18. mar 2011

@nany100
a pomaha ti ta alchemilka?

nany100
18. mar 2011

dúfam, že hej...ale pijem ju tri dni a cítim sa lepšie...a keď som čakala malú pila som ju tiež 😉

katja23
18. mar 2011

@nany100 no tak uz som dosla konecne domov , koli tej histologii som sa zbytočne stresovala ... Pan doktor sa mi ospravedlnoval za to ze ma prehnal a ze ma dostal do omylu ale mne nebrali na histologiu lebo som bola jasny residua post abortum . ze az pri druhom by mi brali , vraj to bol omyl lebo v ten den mali niekolko pacientiek s druhym potratom . bolo mu to naozaj luto , ale urobil mi hned sono tak vsetkko sa zda v poriadku , kazal mi aby som si vypocitala dalsiu mrchu o 30 dni od cistenia a v podstate som sa asi aj dozvedela dovod preco dosloo k potratu , kedze moja mama , sestra dve tety a babka sa liecia na endokrinologii je pravdepodobne ze je to u nas dedicne tak to podla neho na 90% sposobilo potrat , mam to oznamit a neodkladne sa objednat na vysetrenia u endokrinologa a nasadit liecbu aby sa mi hormony dostali do normy a nic nebranilo tehotenstvu . ale som rozhodnuta aby ma moj doki poslal aj na imunologiu a hematologiu nech uz mam vsetky tie vysetrenia a do dalsieho tehotenstva isla s istotou ci ze je vsetko o.k. po pripade ze sa vyvarujeme nevedomosti . Tak asi tak som dopadla ja , takze pocitam ze po pondelkovej kontrole uz pokdem do prace

nany100
19. mar 2011

@katja23 tak aspoň vieš, čo máš robiť...hlavne, že ťa neodbili...držím palce, nech sú všetky vyšetrenia v poriadku a vy sa môžete začať zase snažiť

katja23
19. mar 2011

@nany100 dakujem pekne 🙂

lea1333
20. mar 2011

ahojte baby ja som po kyrete 2den je to strasne !sak urcite vsetky viete ☹ len dnes som zacala mat dost bolesti ale vobec nekrvacam len spinim trosku ale boli ma lavy vajecnik aj sa mi tazko chodi aj vy mate take skusenosti? dakujem
@katja23 aky je ten osud najprv sme boli spolu v teme oktober a teraz tu ☹

katja23
20. mar 2011

@lea1333 no je to smutne :( ale ako som ti pisala , verim ze viaboce budu bruskate 🙂 oddychuj ,mna tiez pobolievalo v podbrusku , kym nekrvacas je to v pohode , ja este aj teraz spinim ,ale doki robil sono a vraj je to v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre