Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mirka35
18. jún 2011

@katusap lekar ktori ma mal na starosti mi povedal ze po prvej mrche hned sa mozeme do toho pustit ,ale ja mam strach ze je to skoro,,

odrik
18. jún 2011

@mirka35
Ahoj pokladik a vitaj! Nie sice v krasnej teme, ale co uz narobime! Je to v poriadku, aj ja som iba spinila. Teraz uz 37. den cakam na mrsku a nechodi!!! Ja som mala mat babatko 12.12. Do nebicka mi odislo v piatok 13.5. Brrrrr, v piatok trinasteho. Nikdy som na to neverila a pozri, osud??? Moja, len vela oddychuj, uzivaj si s rodinkou a pokial bude vsetko OK, myslim, ze po prvej, druhej mrske mozete snazilkovat. Lekar Ti urcite na kontrole povie. Ja pojdem na kontrolu az po prvej mrske a uvidim, necham si poradit, ale povedal mi, ze pokial bude na kontrole vsetko OK, nie je dovod cakat! Tak sa drzkaj, hlavku hore, vsetko bude dobre!!!

mirka35
18. jún 2011

@odrik Dakujem Odrik si zlata ja som bola 10tt a vcera som bola na zakrok snad sa otrasiem a pojdem dalej hoc som este namako a vsetko ma rozplace .mam uz 35 a moc po babatku tuzim...

katusap
18. jún 2011

@mirka35 je to fakt individualne ....co doktor, to iny nazor ...takze v tomto je tazko radit....ja osobne, by som sa bala otehotniet tak skoro ...sliznica nie je dostatocne dorastena na to, aby sa tam vajko bezpecne uhniezdilo....ale aj tak to vsetko zalezi od organizmu zeny....mozno jednej sliznica zhrubne dostatocne po prvej mrche a inej nie....potom sa porad s tvojim lekarom a uvidis 😉

mirka35
18. jún 2011

@katusap ved hej mas pravdu ja by som rada si leto oddychla odeagovala si mysel aj telo a niekedy v septemb. oktobr to skusila ktohovie co bude Drzim aj tebe palceky moja ,,

katusap
18. jún 2011

@mirka35 my tiez planujeme zacat so snazenim v septembri....samozrejme pod tou podmienkou, ze budu vysetrenia z genetiky, hematologie a infektologie dobre....ak nie, budeme musiet najskor poriesit a potom sa uvidi ....ale dufam, ze v tom septembri budeme moct zacat

mirka35
18. jún 2011

@katusap drzim palce nech je to ok Ja este ani neviem co mi povie moj gynekolog ...co ak mi nebude ziadne vysetrenie chciet urob:
mam si to sama vyziadat?

katusap
18. jún 2011

@mirka35 no vraj na Slovensku je to tak, ze vysetrenia sa robia az po druhom potrate....ja mam za sebou jeden a s mojou gyndoskou som sa dohodla....som ju normalne poprosila, ci by mi mohla dat odporucania na vysetrenia...a dala ....ale su tu babulky, kt. vysetrenia neabsolvovali, lebo ich tam nikto neposlal, lebo maju za sebou "len jeden" potrat ...teda, zalezi to od lekara

mirka35
18. jún 2011

@katusap tak ja skusim poprosit mojho tiez dakujem a drzim palce papa

odrik
18. jún 2011

@mirka35
Nemas za co dakovat! Som rada, ze si tu pomahame navzajom. Ja som si tiez vyziadala hematologiu, vysledky by mali byt v stredu. Tak som zvedava! Na uhniezdenie vajicka by mala mat sliznica maternice 7 mm. Urcite sa to sonograficky da zistit. V minulosti sa odporucalo pockat 3 az 6 mesiacov, pretoze neboli kvalitne zobrazovacie techniky. Dnes uz lekar urcite dokaze vidiet vysku sliznice a nielen to. Je to na zvazenie a kazda z nas sa aj tak musi rozhodnut sama. Tak vela stastia, napis kedykolvek. 🙂

noja2210
19. jún 2011

@katusap ja som tiez vcera mala negativny placlivy den...tak to nejako dolahlo...totalna prazdnota...ale dnes uz je lepsie...ked mi je najhorsie tak mi drahy vzdy povie, ze si mam predstavit ake by to bolo keby babatko nebolo zdravucke a cely zivot trpelo napr. bolestami a obmedzeniami, ze podla neho je lepsie ked teraz par dni budeme trpiet my, ze to zvladneme lahsie a potom....potom uz bude vsetko dobre...

noja2210
19. jún 2011

@mirka35 vitaj...a drz sa...ja som tiez len par dni po....v utorok 14.6 bol ten definitivny den...a odvtedy je kazdy den iny...aj emocne aj fyzicky...a tiez som prekvapena, ze nekrvacam....iba velmi slabucko ale fakt velmi slabucko spinim...tak hadam je vsetko ok...kontrola az o 2 tyzdne...
nam dr povedala, ze podla jej nazoru nie je potrebne cakat...ze po prvej mrche ma nabehnut cyklus a potom ked sa budem citit fyzicky dobre nic ma nebude boliet a hlavne psychicky budem pripravena, tak nie je dovod nic odkladat...

nany100
19. jún 2011

ahojte kočky...tak mne večer dorazila 3.ms ☹ 😢 😖 😠 ...tak som verila, že už nedorazí...ale čo už, dúfam, že aspoň nebude taká brutálne silná ako minulý mesiac...inak dorazila presne 28DC, tak hádam som už v normále 😉 ...pekný dník vám prajem

majuska251
19. jún 2011

@mirka35
@mirka35 miruska ja som len spinila a to len kusok a asi 2 dni a sla som k lekarke a tiez potvrdila to iste ze prestalo srdiecko bit pred 5 dnami vobec som tym slovam neverila ked mi to oznamila..ja som dnes presne 16 den po kyrete a strasne by som chcel aaby som cim skor dostala menzes ale nato si este pockame ..strasne ide ten cas v takychto chvilkach pomaly

majuska251
19. jún 2011

..boze ja tomu nemozem verit ze je tu ozaj tolko zien ktore sme prezili to iste....co sa to vlastne deje?zblaznila sa priroda????

noja2210
19. jún 2011

@majuska251 podla mna len tato tema prestava byt tabu a "hanba" a mozno do istej miery je to aj vysledok zivotneho stylu...

shania31
19. jún 2011

@noja2210
@majuska251
mne moj doktor povedal, ze pred 8 rokmi mali 1 MA za mesiac, teraz maju 1 MA za den.....takze je toho v dnesnej dobe vela

katusap
19. jún 2011

@noja2210 aj ja sa dnes uz citim ok, nie som hlavne sama a od rana mam co robit tak nemyslim na to ....ja si tiez vzdy poviem, ze lepsie je to takto ako keby sa mimi trapilo cely zivot s nejakym postihnutim a my s nim
@majuska251 ked sa mi to stalo tak som si myslela, ze som jedina, ale akonahle som nasla tuto temu , otvorili sa mi oci....vela je zien co tym presli, len nikto o tom nehovori a ked hej, tak len velmi malicko

mirka35
19. jún 2011

ahojte baby telesne sa citim celkom vpohode,hoc som len 2dni po kyrete.no bohuzial vsetko naokolo sa mi zrazu zda prazdne a je mi do placu nejak si neviem predstavit fungovat dalej ,bojim sa ze sa to zopakuje,ale babaatko strasne chcem ☹ ☹ ☹ ...Ako ste to psichicky zvladli?

mirka35
19. jún 2011

@majuska251 Majuska viem o com pises kazdy den sa mi zda ,ako vecnost uz keby som si hladkala brusko v ktorom by bolo zdrave babatko drzim ti palceky nech je to aj u teba cim skor....drz sa...

noja2210
19. jún 2011

@mirka35 ked potrebujes, tak plac...slzy su ocistne...daj si frtana...polutuj sa a zabav sa niecim inym...mne pomaha pracovat - tam sa tak rozculim, ze smutim o dost menej ako ked som doma...jednoducho nesmiem byt doma a nemat nieco naplanovane, lebo koniec...

noja2210
19. jún 2011

som sa prave nechala pozvat na kavu a zmrzku...drahy to nazval "terapia kocikov a brusiek" - ideme si sadnut dakam na terazku medzi ludi...drzte prsty, nech sa nerozplacem pri kazdom kociku co prejde okolo...

odrik
19. jún 2011

@noja2210
Nebooooj!!! Zvladnes to! My zvladneme vsetko! Srdiecko nas sice zaboli pri pohlade na babatko a kociarik, ale musime dat hlavku hore a povedat si, ze takto o rok budu uprimne zavidiet nam!!! Krasne popoludnie! My tiez vyrazame niekam medzi ludi!!!! Drzkaj sa!

odrik
19. jún 2011

@mirka35
Presne tak ako Ty, pokladik!!! Nic ine nam nezostava, len sa venovat niecomu inemu! Ja som hned isla do prace, aspon na par hodin. So synom a s manzelom denne hrame badminton, chodime sa korculovat, venujem sa mojej teraske, sadim si a presadzam, kupujem kvetinky, polievam a tak. a stale verim tomu, ze o rok na tej teraske bude spinkat v kociariku babatko a ja si toto vsetko budem robit pri nom! Tak sa opatruj a ver!!!

katus193
19. jún 2011

Boze uz to zastav prosim 😢 dalsia zena z blizkej rodiny ktora prisla o svoje yvtuzene babatko ☹ som z toho smutna,preco sa deju taketo veci,nechapem ☹ ☹ ☹

majuska251
19. jún 2011

@mirka35 tak isto bolo aj mne citim prazdnotu nastatstie ja mam 6 rocneho synceka ale strasne chcem babetko a tiez sa bojim ci to vyjde o 2 mesiace a ci ti bude vsetko ok

katusap
19. jún 2011

babule, ja uz zajtra idem konecne do prace....sice si to neviem vobec predstavit po takej dobe, ale co uz....hlavne dufam, ze sa ma nikto nic nebude pytat, ale najmä, ze ma nebude nikto lutovat, lebo na to som alergicka....nepotrebujem sucit od ludi, kt. ani nevedia ake to je prezit cosi take....aj vas to tak vytaca, alebo to len mna? 😕 ale aspon nebudem rozmyslat nad tym....teda dufam

@mirka35 je tazke zvladnut to po psychickej stranke....ale neboj, kazdym dnom to bude lepsie a lepsie....aspon ja mam pocit, ze u mna to tak je ...ja som od kyretu tusim ani neplakala...uz chcem ist do dalsej kapitoly mojho zivota....do tej krajsej, v ktorej je babo 🙂

katusap
19. jún 2011

baby...mna dnes tak divno boli brucho, ako keby som mala mat ovulku...to moze byt? 😕

mirka35
19. jún 2011

@katusap Katus toho sa bojim aj ja ,tiez neznasam ked ma lutuju, potom sa neviem ovladnut a zacnem plakat .Neviem kedy ma pustia do prace a ani sama neviem kedy by som chcela ist uz do prace som len 2 dni po kyrete ty si kedy sa odhodlala po akom case ist a zacat odznova?....

katusap
19. jún 2011

@mirka35 ja som mala kyret 31.5. a v pondelok teda nastupujem.....dr. ma este chcela nechat doma, ale ja som jej povedala, ze uz chcem ist do prace, tak ma vypisala, lebo je vsetko ok ...chcela aby som bola doma kym nebudu hotove vsetky vysetrenia , ale zda sa mi to zbytocne ....a v praci, ked mi o tom zacne niekto hovorit zrejme poviem, ze sa o tom bavit nechcem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre