Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

noja2210
10. júl 2011

uspesny mrchovaci tyzden zelam vsetkym cakatelkam (aj sebe...) 😉 😉 😉

@milagros no vidis...niekedy sa s nami osud velmi nepekne zahra....ale je treba dufat, strach bude, len nesmie vyhrat....

@zlatat, @katusap, @renkaniki ked uz sa takto stretavame v temach dalsia nasa uz bude uuuspesnaaaa...samozrejme aj s ostatnymi buducimi stastnymi maminkami tuto z temicky... 😉 😵 😵

katusap
10. júl 2011

@noja2210 jasna vec, plne s tebou suhlasim ...o chvilu sa stretneme v krajsej teme

ernuska296
11. júl 2011

ahojte 🙂))) prajem Vam vsetkym v tejto nemilej a neveselej teme Dobre ranko, pekny dnik, nech je podla vasich predstav a nenechajte si ho pokazit ničim a nikym 🙂))) ani pocasim xi

odrik
11. júl 2011

@ernuska296
Ahooooj pokladik, dakujem za krasne prianie!!! Ak Tebe nadherny dnik 🙂 ! Ja uz mam doma vylozene nozky a kavickujem. Bezmrsie pretrvava, uz si pripadam ako padnuta na hlavu, normalne som si kupila tehu test, i ked nebol dovod, ved predsa vieme ako sa tulkame. No samozrejme bol negativny, ale clovek normalne zblbne, ked nechape, preco sa nieco deje!!! A tak si aspon uzivam kupanie, ked ma nechce uz ani ta mrcha 🙂!

odrik
11. júl 2011

@noja2210
Dakujeme zlatenko!!! U mna stale sice nic, ale aj tak dakujem za prianie mrchovacieho tyzdna!!! Aj Tebe moja a krasny dnik 🙂 !!!

kejla
11. júl 2011

Kocky,prosim vas,ako dlho po zakroku ste krvacali? Zajtra to budu 2 tyzdne,co som na nom bola a stale krvacam,sice dnes uz malicko,skor spinim,ale teraz som si na toaletaku nasla cervenu krv,akoby sa mi rozbiehalo dalsie krvacanie....Co myslite?Nejako sa mi to nezda,aj pocity v podbrusku mam ako pred menzesom,ale to este nemoze byt.

dicinka1
11. júl 2011

@kejla čo sa stalo???

mia1111
12. júl 2011

@kejla - ja som po kyrete krvácala asi len na 4.deň - to mi aj doki hovoril, že budem, lebo mám maternicu zahnutú smerom k chrbtovej časti. Ale inak som len špinila, po 14dňoch od zákroku som bola na kontrole a sestrička mi pichla ešte 1 injekciu na stiahnutie maternice, lebo tá v nemocke zjavne nezabrala, keďže som stále špinila. Vraveli mi, že ak by som do 3 dní neprestala špiniť, mám prísť, ale našťastie táto 2.injekcia zabrala. Do 2dní som bola čistá. Ja by som na tvojom mieste zavolala dokimu a spýtala sa, či je to OK, alebo máš prísť sa ukázať.

Baby, v utorok som dostala mrchu, už teda nekrvácam, ale stále trošku špiním, toto som predtým nemávala, mrškovala som 5 dní a koniec, tak snáď budem čoskoro OK 😉

odrik
12. júl 2011

@kejla
@mia1111
No ahojte babulky!!! Ja som po kyrete len jeden den trosku krvacala, potom som 14 dni spinila, potom 1 den znova trosku krvacala a uz nic. Ziadne bolesti. Problem vsak je, ze uz 8 tyzdnov po potrate a kyrete som bez mrchy. Takze sice Po kyrete bolo vsetko OK, aj kontrola dopadla dobre, moje hormony nezacali pracovat tak, ako by mali. Takze teraz riesim toto ☹ ! Tak sa drzkajte, myslim, ze cela rekonvalescencia je velmi individualna! Drzim Vam velmi palceky!!! Vela stastia v dalsom snazilkovani a tehulkovani! Krasny dnik!!!

katusap
12. júl 2011

@kejla ahoj, ja som krvacala v den kyretu,potom som spinila, na 4.den krvacala slabo a potom do 14 dna len spinila....a potom nic

odrik
12. júl 2011

@katusap
Ahoj pokladik!!! Este chodis do robotky alebo uz trosku dovolenkujes? Ja este cely jul zamakam, a potom sup oddychovat! Teraz ma zacali velmi bolievat nohy, v noci aj silne krce dostavam, tak este papam aj Magnezium, ale nevadi, mam pocit, ze to pomohlo. Hematologicka vravi, ze suvis s trombofiliou to nema, tak mozno z tepla alebo sa mi uz uplne plasia hormoniky a telo sa nevie dat do poriadku. Ale uz je lepsie, ani brucho uz nemam take obrovske, nepriberam, mrcha sice nic, ale mam pocit asi 2-3 dni, ze sa citim ovela lepsie, a to je pre mna dolezite! Tak sa mi drzkaj!!!

kejla
12. júl 2011

Dakujem za odpovede kocky,dnes som cely den vyvolavala doktorovi,ale nezdvihol,tak ma asi dovolenku.Citam,ze vy ste len chvilocku krvacali/spinili...Mne na stiahnutie maternice nepichli nic,mala by som ist asi na kontrolu k dr,nejako sa mi to nezda....Brucho som uz mala relativne normalne,teraz mi zas napuchlo..Achjaj...

@odrik drzim palce,nech Ti mrska dorazi 🙂

katusap
12. júl 2011

@odrik Ahojky 🙂 joj, veru este pracujem, este cely jul a od 1.8. mam dovolenku par dni - pojdeme na tu chatu co som spominala, tak aspon nieco. Mala som cez vikend sluzbu, tak som uz k.o. a to je este len utorok. No musim to nejako vydrzat. Konecne sedim s nohami hore, navarene je, tak mozem oddychovat. No, ja som smutna, lebo som zase kilecko pribrala a vobec nerozumiem tomu, ze precooooo. Tak som zacala este menej papat a cvicim kazdy den na orbitreku, tak moc dufam, ze to bude mat nejaky efekt, lebo uz vyzeram hrozne. ☹ a strasne ma to trapi, uz neviem co mam urobit pre to, aby to islo dole, fnuk 😢

katusap
12. júl 2011

@kejla hmmm....preco ti nedali injekcie na stiahnutie maternice? Ja som dostala jednu hned po kyrete ako ma doviezli na izbu a druhu dalsi den rano. Mozno preto krvacas, ze sa to pomaly stahuje. Ak nemas bolesti, tak by to malo byt ok. a brucho....tak to budes mat nafuknute este paradne dlho. Mne trosku splaslo az ked mi mrcha prisla, ale stale to nie je to, co to byvalo.

odrik
12. júl 2011

@kejla
Dakujem moja, z toho bruska si nic nerob. Ja mam teraz, po 8 tyzdnoch, konecne pocit, ze uz nemam brucho ako balon. Aj som stale priberala, uz som bola jedovata na cely svet!!! A pritom som mala pocit, ze uz nic nejem. Ale asi 2-3 dni mam konecne pocit, i ked teda zatial bez mrchy, ze sa citim tak normalne. Takze nechaj tomu moja cas, kym sa telicko a srdiecko spamataju, ale to krvacanie radsej konzultuj. Uvidis, lekar Ta vysetri a aspon budes pokojnejsia. Tak vela stastia a krasny dnik! 🙂

odrik
12. júl 2011

@katusap
No slniecko moje, to Ti verim! Ja som tiez bola zufala, ale neboj, ja tiez este len 2-3 dni mam pocit "normalnosti"!!! A dufam, ze uz to tak ostane. Takze este daj tomu chvilku cas. Moje bezmrsie je, tak ako si pisala, teraz v lete celkom vyhodne 🙂! Mozno by to tak mohlo aj cele leto zostat, trosku sa spamatam a v septembri by sa mohla mrcha umudrit, tak na 1,2 krat ma navstivit, a potom nech si ideeeeeeeee aspon na 9 mesiacov kam len bude chciet 🙂 ! Tak si pekne oddychuj, dufam, ze zatial jednotlive vysledky mas v poriadku. Krasny dnik 🙂

katusap
12. júl 2011

@odrik zajtra sa chystam na infektologiu, mali by byt uz vsetky vysledky....co viem, tak mam prekonanu mononukleozu 😠 uvidim co mi zajtra povie, snad uz prisli vysledky aj z BA co mi posielali krv, tak som zvedava....urcite dam vediet 😉

odrik
12. júl 2011

@katusap
Tak verim, ze vsetko bude v poriadku a uz nebudes musiet nic riesit len pekne snazilkovat 🙂 ! Mas prekonanu mononukleozu, ma to nejaky negativny vplyv na buduce tehulkovanie? No ved uvidis, co Ti zajtra povedia. Budem sa tesit na dobre spravicky!!!

katusap
12. júl 2011

@odrik TEraz by to uz vplyv mat nemalo...len neviem, kedy som ju prekonala,podla hodnoty IgG, kt. bola veeelmi vysoka, tak nedavno....a v tehotenstve moze sposobit potrat ☹ tak mozno som ju mala prave vtedy....uvidime....najviac ma vsak zaujima genetika a tie tromb. mutacie

odrik
12. júl 2011

@katusap
Tak budem mysliet a drzat palceky!

katus193
12. júl 2011

@katusap drzim palce ja som tiez prekonala mononukleozu ale uz davnejsie a neni to sranda tato choroba,treba sa vela setrit a jest cviklu 😉

katusap
12. júl 2011

@katus193 no zlatino, len vtip je v tom, ze ja ani neviem kedy som ju mala, ale podla vysledkov nedavno.....a jest cviklu? bleeeeeeee....to nelubim 😀 a setrit sa? taaak to nehrozi, kazdy den cvicim

kejla
12. júl 2011

@katusap u nas v nemocnici je to tak,ze ti spravia kyret a o 2 hodiny ides domov.Pocas tych dvoch hodin dostanes infuziu-fyziologicky roztok,opytaju sa,ci netreba dat nieco od bolesti a to je vsetko...

@odrik @katusap ja som praveze po zakroku krvacala dost,mozno preto,ze som nedostala tu injekciu.A ked preslo krvacanie do slabeho krvacania,resp.silnejsieho spinenia,tak som mala uz napodiv ploche brucho.Tak sa mi nepozdava,ze teraz ho mam riadne velke+ stale slabo krvacam,snad sa zajtra dovolam dr.

@katusap fuha,tak tie testy odhalia aj to,co netusime...Snad uz budu len dobre spravy 🙂

odrik
12. júl 2011

@kejla
No moja, najlepsie bude, nech Ta lekar pozrie! Ja som tiez isla po dvoch hodinach domov. Neviem, co vsetko mi pichli kym som spala! Ale nekrvacala som takmer vobec, len som teda dost dlho spinila! Uvidis, vsetko sa vyriesi!!! Dobru nocku a nech vsetko dobre dopadne!!!

katusap
12. júl 2011

@kejla Ja som pred kyretom dostala infuziu s ATB, po kyrete nieco od bolesti a na stiahnutie maternice. A na druhy den rano som isla domov. Ako pise odrik,po kyrete som skor silno spinila ako krvacala, potom to zoslablo, potom slabucke krvacanie na ten 4.den a potom opat slabe spinenie, ktore do 14 dni uplne vymizlo. A na 32 den mi dosla mrcha.
Ked sa ti brucho znova nafuklo, tak to radsej ries u lekara, mohlo by ist o zapal maternice a to nie je teda sranda. Drzim ti pazure, aby to bolo coskoro ok. 😉

ernuska296
13. júl 2011

@katus193 ahoj ako sa dari? si spominala ze idete na tooooo..ako vyslo nevyslo? dufam ze ano 🙂)nech si dobry starter pre nas ostatne a budeme sa tesit 🙂)))

lea1333
13. júl 2011

ahojte babule ako sa mi tu mate???uz je niekto tehu??? 😉

katkarv
13. júl 2011

@lea1333 ja este nie ☹ Vcera vecer zas dosla mrcha hnusna ☹ A ty ako?

lea1333
13. júl 2011

@katkarv ja neviem prave som po ovulaci 3den uvidime ale niak tomu uz neverim ☹ to mi je luto ono to dojde...ale niak sa nikomu nedari teraz cez leto!

odrik
13. júl 2011

@lea1333
Ahoj moja, dlho som Ta necitala 🙂 ! Tak drzim palceky, aby uz mrcha neprisla!!! Popluvam Ta!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre