Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kikuska_nr
14. júl 2011

Ahojte zienky, vcera som sa vratila z nemocnice po kyrete, v 7tt MA. Je mi uplne na figu, vsade kam sa pozriem, same tehu a babatka...a ja mam teraz 3-4 mesiace cakat a davat pozor a potom mozem zacat dufat, ze sa opat zadari...je to desne 😢

katus193
14. júl 2011

@odrik no tak nech sa ti ten cyklus rychlo da doporiadku aby ste mohli pokracovat a urcite bojuj dalej,vidis kolko je tu ovela mladsích zien ktore musia bojovaj aby mali aspon to jedno a ktore mali svoje prve az v 40 ,tak co by si ty nemohla mat este jedno 😉 Urcite sa vam to podari len to nevzdavaj.Drzim ti palce 🙂

katus193
14. júl 2011

@kikuska_nr je mi luto co sa ti stalo 😢 a ze ta musime privitat v tejto temicke.Vzdy ma velmi mrzi ked tu pribudne dalsia co to prezila ☹ Najhorsie co zena moze prezit,ked pride o svoje dietatko,kazda z nas vie co prezivas.Ja som tiez o nase prisla v 7tt,bolo to nase vytuzene babo a ani by ma vo sne nenapadlo ze prave nam sa to moze stat.Keby ze nemam takeho uzasneho mm akeho mam tak sa uplne zrutim.Kazdy pohlad na babo alebo na tehotnu zenu ma strasne bolel,este teraz mi to pride luto,ale je to uz polroka a pozeram sa trosku na to inac a verim ze nam nas anjelik posle svojho surodenca.Silno ti drzim palce aby to prebolelo aj ked jazva ostane

kikuska_nr
14. júl 2011

@katus193 mna to veru tiez vobec nenapadlo. Aj ked nas tehotenstvo prekvapilo, vsetci sme sa tesili, toto nikto necakal. Je to tazke teraz...nemam ziadne fyzicke bolesti, len srdiecko strasne boli. Viem, ze to casom prejde, boliet prestane najma ked sa budeme snazit o druhe, ale uz sa zas budem o to viac bat, ci to dobre dopadne...preco sa deju taketo veci??? 😢

renkaniki
14. júl 2011

@kikuska_nr Ahoj,je mi luto,co sa ti stalo..ja som mala kyretaz 6steho,ale este stale je mi nanic..niekedy zabudnem pocas dna,hram sa s dcerkou,tak nemyslim velmi na moju bolest a smutok,ale vecer ,ked si lahnem do postele,tak sa to zacne.Ale snazim sa z toho dostat,aj ked je to tazke.Viem,co prezivas a aj dievcence na tejto teme.Sme tu pre seba,aby sme sa podrzali.A pomaha to,aj ked bolest zostava,ale podrzime sa tu neboj.Ja som bola vcera s malou v skolke,dostali sme pozvanie,zacina 15steho Augusta,a vcera sme sa boli pozriet s kym bude chodit od Augusta do skolky,mala sa hrala a my sme kecali mamicky.A po chvilke sa ozvala mamicke vedla mna,ze ja som Tehotna a chcela vediet,ako to je,ked jej dcerka pride chora domov,ci je to nebezpecne.Poslednu dobu,casto kde prepnem na telke program..jedna rodi,druhu vidim s bruskom,idem do mesta,tam na kazdom kroku Tehotna.Prajem im to,ze su tehotne,ale pri pohlade na ich brusko mi je do placu,ze aj ja som uz mohla mat take .Ale verim,ze pride aj ten den,ked budem aj ja pobehovat s takym bruskom a Vy tiez zienky..len sa drzme.

kikuska_nr
14. júl 2011

@renkaniki vecer v posteli je to veru desne, zakazdym placem. Ja neviem ani pocas dna mysliet na nieco ine, lekat mi kazal oddychovat, tak som domka, snazim sa stale niecim zamestnat, ale ozaj, ako naschval na kazdom kroku a vsade, kam sa pozriet je nejaka tehotna a mne to pride luto. Takisto im to prajem, len... 😢 ty uz aspon to jedno dietako mas, no ja sa teraz este viac bojim, ci vobec nejake budeme mat. Viem, ze treba mysliet pozitivne, no jednoducho sa takym myslienkam neviem ubranit...

katus193
14. júl 2011

@kikuska_nr aj ja si kladiem otazku ze preco sa to deje,preco nam co strasne chceme mimi nam neni dopriate a tie co ich nechu tak ich maju alebo same si to daju prec,no odpoved nebudeme vediet nikdy.A vzdy tam bude ten strach ked pride dalsie tehotenstvo ale toho sa asi ani jedna z nas tu nezbavy.Teraz je to pre teba velmi cerstve a jasne ze nedokazes pozitivne mysliet,hlavne nic v sebe nedus a plac ked sa ti chce 😢 uvidis ze ked sa ti dusicka vylieci tak pride babo,drzim ti palce

katus193
14. júl 2011

@lea1333 ahoj lea tak ako bolo u vestici??? 😉

lea1333
14. júl 2011

@katus193 ahoj no tak ze budem mat chlapceka ale az v marci:( maslela som ze skor ale nevadi povedala mi ze nie som psychicky na to pripravena a dokonca mi povedala z kariet aj to ze som prekonala potrat! Aj mesiac v ktorom to bolo ako nechapala som!

katus193
14. júl 2011

@lea1333 a to ti ju niekto poradil?Inac mne tiez presne vsetko vyslo podla kariet,plno veci a niektore sa udiali aj teraz v poslednej dobe a potom som si spomenula ze mi to bolo vyvestene.Hlavne je ze budes mat druhe.Mne povedala ze mi hrozi nemocnica a ze si musim davat velky pozor,takze kto vie ako to zase dopadne

lea1333
14. júl 2011

@katus193 hej kamoska k nej chodi uz asi 3roky ja som sa vzdy bala co mi povie a tak ale teraz po tom vsetkom co sa stalo som chcela vediet preco sa to deje!dokonca mi aj povedala ze to co som cakala tak to bolo dievcatko no uvidime ci sa splni;) a babo ti nevivestila?

katus193
14. júl 2011

@lea1333 ano vyvestila ze budeme mat dve deti a presne aj tak chceme,ale pohlavia nevedela povedat a ze do konca tohto roka by som mala byt tehotna.No a minuly rok mi vestila v novembri ze budem tehotna ale ze hrozy potrat a tak sa stalo o dva mesiace.No a potom som si povedala ze uz si nedam vestit ze radsej to uz nechcem vediet ale nejak ma to premohlo a zase som si dala vestit a zase mi povedala to iste,ze budem v nemocnici ze to bude rizikove,ze akonahle otehotniem,musim prestat robit.Takze vies ako sa asi citim ked viem ze sa to moze zase opakovat.A myslim ze ked je to niekto z rodiny tak ti niektore veci ani radsej nepovie,myslim tu vesticu.Nam sa stalo vsetko co povedala,uplne do poslednej bodky a uvidime ci sa splni aj to ze budem do konca roka tehotna

renkaniki
14. júl 2011

@katus193 Moja,ja by som nechodila k vestici..co sa ma stat sa stane a nezmenime to.A je to myslim dost stresove,ked po vesteni mas cakat,ci sa to alebo tamto stane a kedy sa to stane...nechaj bezat podla mna svoj zivot,ako ma bezat.Prajem vela stastia..ale je to samozrejme len moj nazor..nemusis nic menit,ak chces k nej zasa ist tak chod..ale mna osobne na taketo netaha

katus193
14. júl 2011

@renkaniki ano mas uplnu pravdu,ja si mylim to iste,len som si myslela najprv,ze clovek aspon vie ze co ho caka a ze si budem davat aspon pozor ked ma na to upozornila.Aj si vycitam ze preco som hned nesla k dr ked som zacala spinit,myslela som ze sa drobcek uhniezduje do maternice ale na druhy den som uz zacala krvacat a bolo neskoro.Mozno by sa to nebolo stalo.Inac ja za nou nechodim je to nasa rodina a ked sme na navsteve tak ma to vzdy lakalo ze som chcela vediet ako budeme zit,ci budeme s mm spolu a take veci,no a potom mi vyvestila toto a ked sa to uz stalo tak som si povedala ze uz nikdy nechcem vediet ,co ma byt tak bude.Ale len predca sa moze clovek niecomu vyvarovat.Napriklad ma stale upozornovala ze moja mamina bude chora a ze ma hned is k dr a urobit si vysetrenia,tak som ju nahanala a ona ze sa citi dobre,ze jej nic nieje a o par mesiacov fakt ochorela a este teraz sa lieci a ma problemy.Dokonca mi vyvestila ze svagra caka nemocnica ze sa mu nieco stane a ani nie pred mesiacom ho operovali v minute dvanastej ,slepe crevo.Ale ja urcite uz nechcem vediet co bude

odrik
14. júl 2011

@kikuska_nr
No vitaj moja ☹ !!! Velmi nerada Ta vitam v tejto teme, ale mne to tu strasne pomohlo, ked som v maji potratila. Ja viem, ze teraz mas velmi bolave srdiecko, ale slubujem, bude lepsie. Aj mne to tu babulky slubili a mali pravdu. Nezabudla som pravdaze a casto ma pichne pri srdiecku, pretoze teraz si samozrejme intenzivne vsimam tehulky okolo seba, kazdy tyzden pocitam, uz som mohla byt v 18tt. Ale taky je zivot a my vsetky sme tu silne a dobre zienky a za tuto bolest k nam urcite zavitaju tie najkrajsie, najzdravsie a najsikovnejsie deturence na svete 🙂 !!! Drzkaj sa moja, vsetko preboli, telicko sa zahoji rychlo a dusicka postupne tiez, neboj pokladik, bude lepsie!!!

katus193
14. júl 2011

@odrik pekne si to napisala ,vsetko je pravda.Aj ja som vdaka tejto stranke a hlavne vdaka vam tu vsetko lahsie znasala,lebo len ten to vie pochopit,kto to naozaj zazil.Velmi ma to povzbudilo,tu som dokazala o tom pisat ale pred ludmi som o tom nedokazala rozpravat,este teraz je to tazke a dokonca ani nasa najblizsia rodina nevie co sa nam stalo a cim sme museli prejst.Su tu fakt super kocky ktore vedia podporit 🙂

renkaniki
14. júl 2011

@katus193 Vidis,ze ono pride aj tak to,co ma prist..a clovek by behal aj tak do nemocnice ,ked by nieco bolo. A to ti netreba ani vestenie moja.Co ma prist pride,ci uz dobre alebo zle..taky je zivot a treba sa s tym naucit zit,aj ked je to niekedy tazke.Ako sa povie..ZIVOT JE JEDEN Z NAJTAZSICH...prejdes dobrom aj zlom.Niekedy saa tesime,niekedy placeme..je to jednoducho tak.A to ti verim,ze ked je to rodina,ze ked si uz tam sla,tak si uz chcela aj vediet co bude,co sa stane,co ta caka..aj mna by to urcite tahalo,ale ja som si povedala,ze ja take nechcem nic vediet.Potom by som len cely cas rozmyslala,jaaaj toto bude a to sa ma stat..to radsej beriem zivot,ako ide a co pride....tesila som sa,ze som bola tehotna,teraz som smutna,ze som stratila dietatko.Raz je dobre,potom zle...musime ist dalej.Ja sa uz zmierujem s tym,ze som potratila a tesim sa na dalsie tehu a dufam uz uspesne.Este to na mna niekedy pride,ze smutim a je mi do placu,ale nic uz nezmenim...

noja2210
14. júl 2011

@odrik akee podporovace? aj ja chceeem 😉 😉

noja2210
14. júl 2011

@kikuska_nr "vitaj" a neboj...vsetko vyriesi cas...teraz rob to co sa ti chce....plac, kric, lutuj sa...ale aj sa trosku tes z toho ze lepsie teraz ako neskor a ze nabuduce bude vsetko dobre...drzim prsty...

odrik
14. júl 2011

@noja2210
@katusap
Ahojte babulky, dufam, ze je u Vas vsetko v poriadku!!! Myslim na vas!!! U mna zatial nic nove, na dovolenku sa tesim 🙂 ! Drzkajte sa!

bubunko1
14. júl 2011

ahoj ja som pred 2 rokmi tiez podstupila kyretaz s manzelom sme sa moc tesili vsetko slo ako malo az ked som bola na sono v 9tt mi bolo oznamene ze tam nie je pohyb, ze to nezije cakaren bola plna buducich mamiciek viac tych ciernych nieze by som bola rasistka ale v tej chvilke mi to prislo hrozne luto ze oni bez vitanimov, bez starostlivosti a donosia a ja ktora uziva len to naj pre tehulky a stane sa mi toto a este aj lekar mi povedal ze bolo by dobre si to dat vziat nakolko je to mrtve som myslela v tej chvilke ze neprezijem hrozna uskost coto sme uz aj zacali nakupovat i dnes sa mi slzy tlacia do oci ked si nato spomeniem. manzel ma rodinneho gynekologa ako znameho okamzite sme sli za nim a verila som teda chcela som aby mi povedal ze ten doktor sa mylil a vsetko je ok ale bohuzial nam to potvrdil a na druhy den som to podstupila este vecer pred tym sme si tak s manzelom hovorili preco prave my plakal velmi este som tak muza plakat nevidela bolo nam to a aj mojej celej rodine velmi luto ale niekto to tak chcel aby sa to stalo este po zakroku som dostala infekciu takze to nebolo prijemne. rozhodli sme sa ze teda sa dam najskor dokopy je to velmi dolezite ci po psychickej stranke tak aj po fyzickej a dockali sme sa po dvoch rokoch sa nam pred 10 tyzdnami narodila dcerka zdravucka sme moc stastny a dakujem panu bohu ze nam ju dal. netreba zufat a ako sa tu pise cas vsetko vylieci a zahoji drzim palceky niesi v tom sama ktora uz prisla o miminko vsetko bude fajn neboj

noja2210
14. júl 2011

@odrik ciao moja, nooo..ja mam dnes po nalade...volala mi mudr ze mi "zdiveli" hormony, teda ona to povedala oficialne, ze este sa neupravili, ze vykazuju aj hranicne hodnoty HCG, ze po mrche alebo po 2 tyzdnoch musim na opakovane testy....a to som sa uz tesila, ze zacina byt vsetko ok...predmrchove bolesti sa ohlasuju a potvora nie a nie prist...dnes 30 dni...ak ma dojst, urcite dojde o tyzden ked sa chystam saunit a plavat a tak...

a tak tajne dufam, ze nebudem s tebou sutazit o dlzku cakania a vyras bez boja.DDD ale si pamatam, ze mas zajtra dr, tak nehc ti uz tu mrchu popozenie aj on :DDD

odrik
14. júl 2011

@noja2210
Ahoj moja, kupila so si na upravu cyklu od firmy Valovic kvapky: J.V. Kvapky - Femi ako vyzivovy doplnok. Citala som o nich tu na konikovi a mali dobre referencie. A casto od tejto firmy uzivame doma kvapky proti bolestiam hrdla A mame s nimi len dobre skusenosti! Skus si ich "vyguglit" a je tam aj mnozstvo inych od tejto firmy! Krasny vecer!!!

odrik
14. júl 2011

@noja2210
Si zlatusik, neboj, pride, a ak nepride, tak nepride ani na dovolenku!!! Ved to, ze aj mam splasene hormony, a preto mi nepraskaju foliky a nemoze sa uvolnit vajicko a ani neprichadza mrcha mrchata! A zajtra nikam nejdem, tak som sa rozhodla, lebo ak mi zajtra supne vyvolavacku, potom do 5 dni by mala nastupit mrcha. No a ked to popocitam, tak v auguste na dovce by prisla 2krat a to si neprosim!!! Tak tu vyvolavacku este trosku odlozim, idem teraz trosku ja vybabrat s mrchou 🙂 !!! Drzim palceky!!!

helenka333
15. júl 2011

Ahojte kočky, dávno som sa neozvala, ale mám toho tak velmi vela....v novej robote ani neviem kde mi hlava stojí, chodím domov len večer a aj teraz len tak tak narýchlo píšem, mám novú vedúcu a mám kanceláriu vedla mojej tak všetko počuje...☹....moja mrcha skončila ešte pred týždňom 🙂 mala som ju velmi silnú a 8 dní, a k lekárovi idem v utorok večer na kontrolu tak som zvedavá čo mi povie, či počkať ešte alebo môžme rovno do toho ísť a práve buduci týždeň by som mala mať plodné dni tak šup do toho, už sa neviem dočkať 🙂.
@odrik takže ešte stále mrcha neprišla? a bola si na vyvolávačke?
@noja2210 nech čím skôr mrsku dostaneš aby si si mohla užiť plávanie, ja som tiež zvedavá čo mi povie lekár na kontrole.... síce aj ked mi už raz povedal, že sa môžme hneď snažiť, ale počkam do utorka, nech ma pozrie ako vyzerám po mrche, dúfam že je všetko ok.
Držkajte sa 🙂

katusap
15. júl 2011

@odrik ahoj moja....mam sa fajn....v ramci moznosti....ale zase nejake problemy, sice nie zdravotne, ale aj tak uz je to ako naschval, asi nas niekto preklial alebo co, stale sa cosi zle deje ☹ juj a ta tvoja mrsina kde sa flaka? to uz neni ani mozne aby tak dlho nechodila 😖

kikuska_nr
15. júl 2011

@katus193 dakujem...placem veru, dost casto, najma vecer pred spanim. Dnes som sama doma, je to des. Uz som volala kamosku na kavu, bo sa tu asi zblaznim. V pondelok sa vraciam do prace, aspon budu ine myslienky. Len sa zas bojim toho stresu, ze aj to mi moze skodit... 😢

kikuska_nr
15. júl 2011

@odrik dakujem, si zlata. Tazko sa mi teraz rozprava, ale tu viem, ze ste si tym vsetky takisto presli a poznate tie pocity a myslienky, netreba nic vysvetlovat. Najradsej by som na to vsetko zabudla a zacala od znova, ale to sa neda. A ked uz mi je o nieco lepsie, zase pride nieco, co mi to pripomenie. Nedari sa mi najst si nieco, na co by som sa tesila, aby som sa stale nevracala k tomuto. Ja viem, ze to casom vsetko prejde, ze to len treba nechat preboliet, ale...je to velmi tazke 😢

kejla
15. júl 2011

@kikuska_nr je mi luto,ze aj ty si tymto prechadzas ☹ Ja som po zisteni MA nemohla zostat doma,vtedy to na mna strasne doliehalo,takze som cele dni bola vonku s malym,zamestnavala som sa,len nech na to nemyslim.Dobre robis,ze ides s kamoskou na kavu,prides trosku na ine myslienky.Drzim palce,nech je len a len lepsie 🙂

@odrik @katusap u nas v nemocnici nepichaju pred,alebo po kyrete ani atb,ani nic na stiahnutie maternice 😒 Specialne som sa na to pytala...
Vcera som sila k dr a mam v maternici 1 centimetrove reziduum,asi plodoveho vajca.Tak mi pichnu par injekci na stiahnutie maternice,a ak sa to nevyplavi,tak vraj dalsia kyretaz....Objednala som sa na hematologiu,tak mi snad vysetria poriadne krv.

@lea1333 kde si bola u vestici?Uplne ma to zaujalo,ze naozaj vedela,co sa ti stalo.
Ja som bola u vestici 2x v zivote,u tej istej,este ako slobodna.Moc ma nevedela odhadnut,pritom ju kazdy chvalil,prvykrat mi povedala,ze budem mat 2 synov,druhykrat,ze syna a dceru.No kiez by,obe moznosti beriem vsetkymi dvadsiatimi 😀

helenka333
15. júl 2011

@kikuska_nr ...hm, neviem ti nič iné napísať, len že sa držkaj a buď silná, každá vieme, čím sme prešli, a vieme to pochopiť fakt len mi a nikto iný, je to velmi ťažké a hlavne ked potom ostaneš doma, radšej chod von každý deň, viem to podľa seba, bolo to hrozné, ale ked som nastúpila do práce, bolo to lepšie, síce to bolí a budím a zaspávam s tým stále, ale teraz je tu nádej, že sa môžme opäť snažilkovať a verím tomu, že to tentokrát vyjde. 🙂 posielam ti veľa veeeeľa pozitívnej energie a veľa síl, aby si to zvládla SME TU VŠETKY PRE VŠETKY 🙂 spolu to zvládneme a budeme sa raz aj mi tešiť z našich krásnych zdravích bábätiekk 🙂!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre