Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katus193
21. júl 2011

ty vole 😨 prave som sa pozrela este raz na test a uz ju viac vidim ale asi nemam dobre testy,pretoze cela ta farba od tej linie sa rozlieva po celom teste,teda po tej bielej casti,to nechapem ,asi si pojdem dnes kupi riadny test 😎

marcela1992
21. júl 2011

@odrik Budem 🙂 dakujem :D

ernuska296
21. júl 2011

@katus193 moja a mas test rovnaky tie citlivosti? mas 10? ak si porovnas ine citlivost tak si len stresy privolavas..zbehni na tu krv ako uz katka psala...ja ti posielammmm tolkoo hccg nech mas brutal pink ciarku 🙂))

ernuska296
21. júl 2011

@katus193 vidis ted som ti to napsala🙂)) ze aj testom siboce
tak utekaj ja som mala z dm pepino a ten je dodnes pekne ruzovy aj ked teda mimi nebude:(((( a vzdalo to

helenka333
21. júl 2011

@atiatko Ahoj...no ako všetky nerada ťa vítam v tejto téme ale nedá sa nič robiť, určtie sa stretneme o pár mesiacov už v inej téme 🙂... najlepšie je teraz urobiť, čo aj ja som spravila, ísť rýchlo do práce, aby si nemyslela nato, aj ked nato stále myslíme, a stále sa niečim zamestnať, a vidím že máš krásneho chlapčeka doma, takže sa máš načo tešiť, a neboj príde krajšie obdobie, ako aj tie naše, ktoré sme už po prvej mrche a sa začíname snažilkovať, poniektoré už aj testíkovať 🙂. Ja som mrchu dostala po 7 týždňoch a teraz som bola na kontrole, lekár povedal, že sa stretneme v septembri už ako tehu 🙂, a je to len namne, môžme sa hneď snažilkovať, keď chcem tak nech počkám, ale nemusím. 🙂 Tak s mm sme si povedali, že ked to má prísť, tak to príde a ked nie, tak nie. Zbytočne by sme to zase odkladali. A mesiac je už premna pridlhý, radšej by som bola hneď tehu. Ja som tiež pila alchemilku a beriem calibrum baby plan už teraz po prvej mrche. Žiadne bolesti, ale dušička stále bolí, a nič to nevylieči, len krásne zdravé bábo 🙂 Tak sa drž a SME TU VŠETKY PRE VŠETKY 🙂!!!Držím palčeky aby si bola silná🙂!!!

helenka333
21. júl 2011

@katus193 DRŽIM PALČEKY....juj aká som rada, že tehu pribúda...kočky teraz to už musí vyjsť, už sme si dosť pretrpeli, prídu krajšie časy 🙂 držkaj sa katus !!! 🙂

helenka333
21. júl 2011

@ernuska296 Myslím že máš pravdu, aj keď sú aj horšie časy ale príde deň, kedy je dobre a je pokoj a si myslím, že tým čo sme mi všetky prešli a bolo to hrozné, tým sme sa viac posilnili a keď uvidíme dalšie koľajničky, čo určite onedlho uvidí každá z nás, tak sa tomu budeme možno ešte viac tešiť a to vychutnávať každú sekundičku a byť vďačná zato, že aj krásne obdobie nás postretlo. Musí to tak byť 🙂!!!Držkajte sa kočky a prajem krááásne snažilkovanie 🙂, ktorej koniec bude // !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙂

atiatko
21. júl 2011

@helenka333 ďakujem 🙂 musí prísť na rad aj rozum, aby "povedal" že nie som žiaľ jediná, ktorej sa to stalo, ale to chce čas .... chcela by som ale zostať ešte doma, vraj min. 4-6 týždňov (tak mi povedali v nemocke), bud. týždeň idem ku svoje Dr., tak uvidím, čo mi povie - bude zrejme dosť smutná, čo sa mi stalo - mám s ňou dobrý vzťah (aj keď som 3,5 mesiaca po Peťulkovom pôrode mala ťažkú autohaváriu, dosť to so mnou prežívala) .... ocinko (manžel) bude mať 3 týždne dovči, tak zrejme niečo podnikneme s naším trpaslíkom, nič nemáme naplánované, keď sme zistili, že sme tehu, všetko sme tomu prispôsobili .... ale teraz .... ☹

helenka333
21. júl 2011

@myskahryzka333 jéééj takže už druhá mrcha, takže teraz ste sa ešte nesnažilkovali? juj prajem ti moja, ked ju očakávaš, nech ju čím skôr dostaneš a potom šup do snažilkovania , možno v rovnakom čase ako ja s mm, a že by sme sa mohli tešiť z úspešného tehu 🙂 Držkaj sa 🙂!!!

helenka333
21. júl 2011

@atiatko ...je to ťažké ale tu vidíme, že nie sme samé, ale je nás viac, čo mi strašne ľúto, a sa môžme navzájom podržať a mala si pravdu ked si písala v inom príspevku, že doma už máš krásneho peťulka, ja si myslím, že tiež by som to inak prežívala, keby ma doma čakalo už aspoň jedno bábo 🙂....ja som išla do roboty týždeň po lebo doma som sa skoro zbláznila...hm už radšej nemyslím na to zlé obdobie, tak si niečo vymyslite a chodte si oddýchnuť a užívaj si krásne dni s rodinkou 🙂!!!

myskahryzka333
21. júl 2011

@helenka333 ahoooj ešte sme sa nepustili do snažilkovania 🙂 ..kedže mi bolo najprv povedané, že čakať až 6 mesiacov, potom sme to s doktorkou skrátili na 3 mesiace a s manželom na 2 cykly a šup na to....Čakala som aj na výsledky z endokrinologie, už viem, že lieky zabrali a doktorka povedala, že čo sa týka hormónov tak som pripravená na nové tehotenstvo. Ešte ma po druhej mrche čaká kontrola u lekára ženského / dohodila mi ho kamoška - urobí mi len kontrolu / bo tá moja nová lekárka ordinuje až v septembri..ja taktiež dúfam, že v septembri pôjdem k nej už ako tehulka.... 😀
Moja aj Tebe prajem nech sa zadarí..a pevne dúfam, že tak ako sme šťastne vstúpili do témy decembroviek / spolu / a nie šťastne vstúpili sme / zase spolu / tak že sa možno spolu objavíme v nejakej témičke trebárs májovky 2012 🙂

katus193
21. júl 2011

@ernuska296 ahoj,tak dnes som si kupila taky poriadny test,len ho este nebudem robit chcem pockat aspon do nedele,to budem tyzden po vynechani mrchy a verim ze tam uz budu poriadne// 😉 myslim ze tie co mam su take o nicom,lebo rano sa mi urobila len taka velka machula,kukala som na to ze co to ma byt a potom sa zacala rozlievat po celom teste,teda tej bielej casti 😖 ale ciarka je uz silnejsia a myslim ze keby sa tak nerozliala tak by bola este silnejsia,fak cudny test 😀 Uz mm nahanam nech sa poponahla s tym dr,vies ja neviem dobre nemecky,tak to musi vybavit on.A neboj sa vsetky tu sa dockate najkrajsích babatiek,vidis aj ja om cakala takmer 6 mesiacov a z toho sme sa snazili len tri krat,lebo som vzdy bola chora a vidis nakoniec sa to podarilo,presne na polrok,myslela som si ze uz sa ani nedockam,bola to ako vecnost,stale som v hlave mala len babatko,myslela som si ze uz len koly tomu neotehotniem lebo stale na to myslim.Ale aj tak neni nic vyhrane,je dolezite dieta donosti do konca,tak len dufam ze vsetko prebieha ako ma.Drzim ti palceky a ja verim ze vsetky sa raz dockame 😉

katus193
21. júl 2011

@helenka333 ahoj moja,presne ako pises,pridu krajsie casy 🙂 vsetky to zvladneme a uz sa tesim ked si budem citat ako tu budete pisat jedna po druhej ze ste tehu 🙂 to bude take krasne 😉

katusap
21. júl 2011

@atiatko ja som mala kyret 31.5 a 20.6 som nastupila do prace ....potrebovala som cas, nevedela som si predstavit, ze by som mala ist hned do prace....vacsinu dni som prespala, totalne vycerpana tym vsetkym co sa stalo, ked som nespala, tak som sa snazila stale nieco robit,aby som mala myslienky inde, ty mas doma maly pokladik, tak urcite prides na ine myslienky ....do prace chod az ked sa na to budes citit

odrik
21. júl 2011

@katus193
Tesim sa z Teba slniecko nase!!!! Len pekne tehulkuj, hladkaj brusko a drzkaj sa!!! A ked znova otestujes, odfot kolajnicky a supni fotecku sem, nech nam srdiecko podskoci 🙂 !!!

odrik
21. júl 2011

@myskahryzka333
Majovky je krasne!!! Mne sa prvy syncek narodil v maji a bolo to nadherne obdobie!!! Tak Vam drzim palceky!!!

katus193
21. júl 2011

@odrik dakujem ste tu vsetky velmi zlate 😉 v nedelu budem testovat a potom hodim foto,snad uz bude dobre vidiet ciarku 😉 aj ty sa drzkaj. 😉

katusap
21. júl 2011

@katus193 jasneee, uz budu poriadne kolajnice, uvidis 🙂 juj, drzim paste aby bolo uz teraz vsetko dobre

katusap
21. júl 2011

babule moje, meriam BT, dnes som uz na 37,13 😕 som si pozerala predchadzajuce grafy a taketo vysoke teploty som mala len prri tehu....ja toho mojho draheho asi zaskrtim 😅 mrsina by mala prist buducu nedelu, tak som strasne zvedava

katus193
21. júl 2011

@katusap ahoj Katus,tak ty sa nakoniec pridas 🙂 neviem,neviem ci ta tvoja mrcha si neda na par mesiacov dovolenku 😉

katusap
21. júl 2011

@katus193 ved ja sa normalne bojim, ze to nakoniec aj pravda bude....vsak ma zavrazdi moja doktorka

katus193
21. júl 2011

@katusap kasli na doktorku,hlavne ze bude vsetko v poriadku,ved by si nebola ani prva ani posledna a prvu mrchu si uz aj tak mala.Mne napriklad dr povedal ze mozeme skusat po druhje ale aj keby som otehotnela po prvej tak nic sa nedeje,ale jasne ze zalezi v ktorom tt si potratila ja som bola na zac.7tt

katusap
21. júl 2011

@katus193 ja som bola v 9 tt+5 ....ta teplota mi nejde do hlavy, tak je vysoko, ale vobec ma nebolia prsia ako ma boleli pri prvom tehu, takze asi z toho nic nebude a mojej teplote sibeeee 😀

katusap
21. júl 2011

@katus193 ci 8tt+5 ??? vsak ja uz ani neviem, sakris ....ale tusim 8+5 to bolo 😅

katus193
21. júl 2011

@katusap no ale na to by som vobec nehladela ze ta prsia nebolia,ja som pri prvom mala vstky mozne priznaky este pred mrchou,bolo mi rano zle,hnackovala som kazde rano,vnoci som chodila na wc asi tri krat,vkuse som bola smadna,zmenili sa mi chute,bola som citliva na vsetky pachy a strasne som bola precitlivela rozplakala som sa len tak a prsia ma tak boleli ako nikdy v zivote,spavam na bruchu a vtedy som vobec nemohla koly tomu spavat na bruchu 😀 a este rano som vstala o siedmej kazde rano,uplne vyspata inac spavam do deviatej.No a teraz by ma ani nenapadlo ze som v tom,kedze som nemala jediny priznak tehu,akurat ten vytok miesto mrchy,takze donedavna by som tomu neverila,kedze ziaden priznak nemam az teraz asi treti den sa mi chce spat a az teraz sa mi naliali prsia ale zaidne bolenie,vobec nic a rano tiez vstavam uz o siedmej.Takze je pravda ze kazde tehu je uplne ine 🙂

odrik
21. júl 2011

@ernuska296
Ahoj moja! No ja som od maja ako na hojdacke prevažovačke! Chvilu je dobre a tesim sa na snazilkovanie, potom mi je zasa smutno a poplacem si, potom sa bojim noveho snazilkovania, potom si zasa optimisticky poviem, ze uz bude vsetko v poriadku, a tak. Ale aj ja sa dostavam do fazy vyrovnanosti a pokoja. Uvedomujem si, ze to, co sa stalo malo asi nejaky zmysel. Kopec veci som prehodnotila, do nicoho sa uz nesilim. Tak uvidime, co bude dalej. Drzkaj sa moja!!! Prajem Ti uz len vsetko dobre a usmev na tvaricke🙂

katus193
21. júl 2011

@katusap hlavne bud kludna,ked je telo na to pripravene tak babo bude,ked nie tak nie 😉

katusap
21. júl 2011

@katus193 no ja spim kazde poobedie, ale pripisujem to pocasiu, lebo by to bolo aj tak skoro, aj keby tehu som.....ale zlatko...nezabudla si na nieco? sup, sup...novu temu treba zalozit 😉

katus193
21. júl 2011

@odrik presne tieto pocity som mala aj ja raz dobre na druhy den zase uz zle,ale takto to asi vsetky prezivame ☹ Ja som si uz tiez potom povedala ze ako ma byt tak bude a ze ked pride mrcha tak nevadi,zivot ide dalej a pride dalsie snazenie 😉clovek asi ked nieco hodi za hlavu tak potom to pride 😉

katus193
21. júl 2011

@katusap no hej ale ja chcem byt tu s vami 😉 co by som tam sama robila 😒 ja si pekne pockam na vas.A tie priznaky u kazdej je to ine,ja som mala v prvom vsetky velmi skoro,par dni po oplodneni a vtedy ma ani nenapadlo ze som v tom az mm mi povedal ze ho strasne pritahujem,asi je zena nejak ina alebo co ja viem 😀 a teraz to bolo to iste,chodil zamnou ze ho strasne pritahujem ze som urcite v tom a zase mal pravdu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre