Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
17. aug 2011

@frca Ano ano, už som čítala od viac báb, že alchemilka je dobrá. Asi dám na tie rady, ak tak pomáha. Ja by som tiež chcela hneď, ale asi dám maternici, tak aspoň 3 mesiace pokoj, budeme si dávať pozor a potom nech sa pripraví a babenko nech je v nej až do termínu pôrodu 🙂 Držme si palčeky...

frca
17. aug 2011

@lucianak,jasne bude lepsie pockat,ten femibion mam doma je dobry uzivala som ho ked som bola tehu,len som s nim zacala neskoro. Teraz uzivam kyselinu listovu a od septembra zacnem femibion,tak nech sme vsetky coskoro tehu a s velkymi bruskami🙂

lucianak
17. aug 2011

@frca Jeeeeeeeeeee, tak to by bolo super... Inak ja som bola pomaly vo 4 mesiaci, ale nič na mne nebolo vidno. Asi som šla skôr do šírky ako mi rástlo pupčo 🙂 A to bude mocť kys. list. aj femibion spolu? Veď ten femibion obsahuje kys. listovú, nie?

frca
17. aug 2011

@lucianak,no ked som bola tehu tak som to uzivala naraz,doktor povedal ze mozem,teraz mam novu doktorku a tiez povedala ze kludne,ale si myslim ze vsetkeho vela skodi,tak do septembra cistu kyselinku nech sa mi nahromadi v tele a potom uz len femibion.No ja som skoro 2mesiace po kyrete a stale vyzeram ako tehotna🙂nejak to nejde dole

mihalienka27
17. aug 2011

@frca
@odrik
Ahojte kočky,
tak "nový" doktor mi to absolútne neodporucil, ze budeme hladat ine sposoby, ze si urobi on nove vytery, z ktorych zisti vysledky a na zaklade toho bude pokracovat dalej. Ale na kyretaz ma urcite neposle, az v krajnom pripade. ale upokojil ma, ze som zdrava, ze sa nebudem bat...ja neviem, o co islo tej doktorke, ved to nie je sranda...A inak, dakujem za podporu, ste zlate...

frca
17. aug 2011

@mihalienka27,no vidis ze to dobre dopadlo🙂naozaj niektori doktori su divny a ked clovek na takehoto natrafi moze mat nasledky cely zivot.Ja som tiez odisla od doktora,teraz mam super doktorku a som spokojna🙂

mihalienka27
17. aug 2011

@frca ešte raz ďakujem. Snad tu čoskoro budem prispievat o nasom malom zazraku 🙂. ale najskor sa musim ja dat do poriadku...vy sa baby drzte, drzim vam vsetkym palce, co chcete mat babatka, nech vam to vyjde!!!!!!!!!

frca
17. aug 2011

@mihalienka27,naozaj nemas za co,ked mozem pomozem🙂diky,hadam si za par mesiacov budeme pisat ako nam je rano zle a nezapneme sa do veci🙂

monika2712
17. aug 2011

@lucianak, no hej odporucaju pockat tak 3 cykle a potom uz sa mozme snazit.. ono ale zalezi aky bude cyklus a ci vobec nabehne ovulka. ja sa chcem v utorok popytat gyndy na vsetko, ci nieco brat, kedy zacat a ako zistovat ovulku, tak uvidim co mi povie.. o tem femibione som nepocula, ja beriem len kyselinu listovu..

lucianak
18. aug 2011

@frca Zvláštne, čo??? Že už nie sme "čakateľky" a na niektorých to ešte vidno... žeby maternica sa ešte nescvrkla? Ale dúfajme, že opäť čoskoro sa budeme tešiť z veľkých brušiek. Inak ja nechápem. V pondelok som už nekrvácala a dneska (štvrtok) zasa špinenie. Už som myslela, že ms, ale to by som sa skoro radovala. To tak može byť? je to podľa teba ok?

lucianak
18. aug 2011

@monika2712 Ja som tiež nepočula o femibione, ale čo som písala do jednej gyn poradne, tak poradili toto. A vraj to znižuje aj riziko potratu. Tak ja to teda vyskúšam. Tiež sa opýtam mojej gyndošky na to, kedy sa opäť možeme snažiť, aj v nemocnici, ak pojdem po výsledok z histoly, kde asi aj tak nič nezistia a nakoľko sa chystám zmeniť gyndošku, tak aj tej novej. Aspoň budem mať viac názorov. No aj tak myslím, že moje telo mi napovie najlepšie. Chcela by som už november, december určite.

lucianak
18. aug 2011

@monika2712 aha, veď to som už spomínala 🙂

monika2712
18. aug 2011

@lucianak no ja sa tiez neviem dockat kedy uz budeme moct.. snad coskoro 🙂

katusap
18. aug 2011

@lucianak ahoj....pytala si sa na femibion....ja som ho zacala uzivat v oktobri 2010, v aprili 2011 som otehotnela - za tu dobu som pribrala 7 kg 😠 cize otras len kvoli tomuto.....no a v maji mi prisli na to, ze mam zamlcany potrat, bola som v 9 tt.....takze ked sa to ma stat, nepomoze ti ani femibion a to som ho brala vlastne pol roka pred otehu....teraz ho neberiem, mam len kys.listovu

frca
18. aug 2011

@lucianak,no zvlastne ani neviem,mne sa maternica uz uz urcitn scvrkla,nikdy som nemala postavu ako modelka,pred tehu som mala dietu a ked som som zistila ze som v tom tak som zrala co som videla🙂ale co uz,s tym spinenim by to malo byt v poho sa stala len cistis,ja som mala stastie ze mi to trvalo len par dni,a kedy ides na kontrolu?

lucianak
19. aug 2011

@frca Na kontrolu mi kázali ísť o 14 dní. To je 24.8, ale už by som šla aj skôr, lebo by som už rada šla aj do práce. Tak to moje špinenie, raz je a raz nie je, tak snáď je to ok. Uvidíme, čo povie dokyna.

lucianak
19. aug 2011

@katusap Čožeeeee, 7kg??? Fuuuuha, tak to je dosť. Ja sa opýtam dokyni, čo na to povie a podľa toho sa zariadim. Inak ja som tiež brala len kys. list. a popritom aj duphaston na udržanie tehu a aj tak sa mimi neudržalo, tak potom neviem, načo som ho vôbec brala, ke´d nepomohol :(

katusap
19. aug 2011

@lucianak uz viacero dievcat v tejto teme nadavalo na Femibion. A co je najhorsie, ze to co som pribrala mi nejde zhodit. Aj vela nejem, aj cvicim a nejde to dole. Som z toho na prasky, lebo tolko kg co mam teraz som nikdy nemala 😠

frca
19. aug 2011

@lucianak,ale neboj to je normalne,daktore baby pisali ze spinili aj dva tyzdne a boli v poriadku

lucianak
20. aug 2011

@katusap Hmmm, tak teda neviem. Názory sa rôznia. Tak ja som mala max 59kg pred pár rokmi a keď som vtedy začala brat antikoncepciu, tak som zhodila na 50kg. Ale to je iné. A inak som počula, že najlepšie je chudnúť za splnu. Vtedy si treba dať taký detox deň a maximálne piť len vodu, nič viac. Ale to zas nie každý znesie byť len na vode.

katusap
20. aug 2011

@lucianak ja ked som brala HAK tak som tiez schudla....ine priberaju....na kazdeho rozne pripravky posobia inak....a takisto to moze byt aj s tym Femibionom.. hoci som teda nepocula este, ze by niekto schudol z neho....co som sa stretla s nazormi, tak vsetky babule pribrali z neho, niektore viac, niektore menej. Fuha, tak na vode by som ja nemohla byt, to by som asi odpadla....ja sa potrebujem najest, aj ked malicko, ale potrebujem.

lucianak
22. aug 2011

@katusap Ja takisto 🙂 Papaníčko mám rada. Inak som dnes bola na usg po MA. Vraj to bolo ok, aj mi vzali krv na hcg. A o 10 dní mám ísť na kontrolu a zasa mi vezmú krv na hcg a aj usg mi urobia. Načo toľkokrát krv na hcg? No a z histoly toľko, že sa nevyvíjalo to plodové vajce a bábo nemalo odkiaľ brať živiny. Na to, kedy by mohlo byť aktuálne ďalšie tehu mi zatiaľ v špitály nepovedali nič, ale moja dr., že o také 2-3 mesiace po zákroku.

lucianak
22. aug 2011

@frca Tak po špinení ani stopa, už len čakať na ms, snáď to bude do toho mesiaca od zákroku. Bola som ńa usg, bolo všetko dobré a z histoly toľko, že sa nevyvíjalo plodové vajce a bábo nemalo odkiaľ brať živiny, aby sa udržalo.

frca
22. aug 2011

@lucianak,tak vidis bude to v pohode aj mrska sa ti rozbehne🙂Na tie vysledky ti povedali aj nieco konkretnejsie preco sa to stalo?Pytam sa preto lebo ja este vysledky nemam a na kontrolu idem az koncom septembra

tinasc
22. aug 2011

ahojte kočky, prosím vás, kedy po kyrete ste dostali prvú mrchu? ja som mesiac po kyrete, už by som ju chcela dostať, tak dúfam, že v najbližšej dobe dorazí 😉

xen21
22. aug 2011

@tinasc ahoj na 39 den po zakroku

katusap
22. aug 2011

@lucianak hmmm...neviem naco tolko krat odber na hcg 😕 mne brali iba den po kyrete a potom uz nie....este tusim tyzden po kyrete som si robila tehu test a mala som // a o dalsi tyzden uz nic, krasne biely bol ....v kt. tyzdni si vlastne bola?
Smola je, ze histolka vlastne nic nepovie....len to, ze islo o tehu, ci neslo o molu....ja som mala napr. v zaklade placenty krvne zrazeniny, kt. blokovali prietok krvicky k embryu a preto odumrelo, preto MA ... a vlastne kvoli tomu som trvala na tom, aby som isla na vsetky potrebne vysetrenia, kt, sa mimochodom za normalnych okolnosti robia az po troch potratoch 😖

katusap
22. aug 2011

@tinasc mne prisla na 32.den ....ale optimum je 6-8 tyzdnov ....takze este "ma cas"

lucianak
23. aug 2011

@frca Ešte nemáš výsledky??? Tak to je už dosť dlhá doba... K tým výsledkom mi nepovedali nič, neviem, prečo sa to stalo. A ešte raz o 10 dní usg a krv na hcg, neviem načo toľkokrát, ale nech sú si istí, že som ok. A moja dr. ešte povedala, že mi chce nasadiť nejakú hormonálnu liečbu.

lucianak
23. aug 2011

@katusap No ja som bola v 11tt keď som šla na 1.usg a tam mi prišli na to, že bábo nežilo od 9-10tt. Takže vlastne ani neviem, či sa to berie, že som mala MA v 9, 10, či 11tt...... ☹
S tou histolou máš pravdu. Aké sú už všelijaké vymoženosti a nezistia vlastne nič konkrétne. Väčšinou povedia stalo sa. Ale čo my z toho máme. A to aké všetky vyšetrenia si absolvovala a aké ešte budeš? Nebol s tým problém, keď vravíš, že to až po 3 potratoch robia?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre