Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
14. sep 2011

@katusap Ahoj, dnes mi konečne dali výsledky z nemocnice. HCG po 5 týždňoch od kyretu bolo 4,2 takže bomba. Zajtra je voľno, tak pôjdem v piatok odniesť výsledky z histoly svojej dr. a popýtam si papiere. Aj v nemocnici sa ma pýtal dr., či už mám výsledky z hematky (???), tak s tým asi nebude problém. A popýtam aj na ostatné vyš. Ako dlho si čakala na výsledky z hemat? A bude stačiť to, ak nebude chcieť dať na ostatné vyš. papier?

katusap
14. sep 2011

@lucianak na hemat. sa robi zaklad. vysetrenie z krvickky - vysledky cca. 2 tyzdne a ak nepojdes na genetiku, tak ti budu tam robit aj tie mutacie...a tam sa caka minimalne mesiac-dva ....asi zalezi od labaku, kde sa to robi, kolko maju roboty ...inak fasa to HCG 😖

katusap
14. sep 2011

@lucianak a nezabudaj, ze odpurucanie na odb. vysetrenie uz nepotrebujes....mozes ist tam, kde chces na vysetrenie

lucianak
14. sep 2011

@katusap Dúfam, že mi to urobia priamo tam tú genetiku. Inak chodí tam aj moja mamča aj tetuša a vraj sa dobre poznajú, tak snáď nebude problém. K nim papierik treba, lebo som volala, či ho chcú a vraj ano. MS mi ešte nedošla, ale snáď do týždňa bude. Ty si kedy mala po ma?

katusap
14. sep 2011

@lucianak mne dosla mrsina na 32.den po kyrete

lucianak
14. sep 2011

@katusap No ja už 5 týž. po kyrete a ništ. A ak mi nedôjde, tak mám ísť za svojou lekárkou. A to čo? Pichne mi vyvolávačku?

katusap
14. sep 2011

@lucianak jedna babulka co bola na kyrete par dni predo mnou dostala mrsinu po 9.tyzdnoch 😖 hej, daju ti vyvolavacku....ale mne povedali v nemocke, ze normalne je do 8 tyzdnov kym pride, takze este ma u teba cas

lucianak
14. sep 2011

@katusap Ooooo, tak to potom zavádzajú, že do 4-6týž. Ano, tiež som čítala, že až po 9 týž. dostala, ale to muselo byť na zbláznenie. Tak vyčkám do konca septembra, ozdaj dovtedy budem už po 🙂

kaculiatko88
15. sep 2011

Ahoj baby ... ja som po kyrete dostala presne o mesiac mrchu, ale nebola taká ako mávala som. 4 dni som silno krvácala, že mi vložka nevydržala ani 2 hodiny.
@lucianak skús si dávať červené vínko. Pomáha to pri prekrvovaní. Môže vyvolať mrchu.
@katusap áno je pravda, že už nepotrebuješ odporučací lístok na vyš. ale je lepšie keď ho máš alebo kartu. Odborný lekár nepozná tvoj zdravotný stav. Ja pracujem na ORL amb. a neznášam ak niekto príde bez lístka lebo keď sa pýtame ako sa liečil aké lieky bral tak povie že nevie. A my potom nevieme čo mu zaberá ako sa liečil ako ďalej postupovať. Tak keď bez odporučacieho lístka tak s celou kartou, Uľahčíš to lekárovi aj sebe. Lebo potom ťa aj tak pošle ku obvodnému.

katusap
15. sep 2011

@kaculiatko88 ja tiez robim v nemocke 😀 ja napr . ked osm isla na hemat. stacila mi prepustacia sprava z nemocky a nikto to neriesil kde mam doporuc. listok

kaculiatko88
15. sep 2011

@katusap ale mala si papier. Lekári a sestričky vedeli o čo ide.

katusap
15. sep 2011

@kaculiatko88 to by som im bola aj povedala 😀

kaculiatko88
15. sep 2011

@katusap len nie každý vie a pamätá si 🙂

lucianak
16. sep 2011

@kaculiatko88 Už aj ja som na to myslela, ale nejako nepijem už ani šampus. No asi to vyskúšam. Raz som vypila celú 7mičku, tak to dopadlo :D ale dočkala som sa. tak snád 1-2poháre zaberú.

kaculiatko88
16. sep 2011

@lucianak skús mne to pomáha aj počas menštrcácie ... mám menšie bolesti 🙂

lucianak
16. sep 2011

@kaculiatko88 No.... presvedčila si ma 😉 A budú tie 2 poháre stačiť? A do koľkých dní by som mala asi dostať potom ms? To bolo asi pred 5 rokmi, čo som to robila naposledy 🙂

kaculiatko88
17. sep 2011

@lucianak tak by ti to malo dobre prekrviť a podporiť mrchu ale ja nepoznám tvoje telo tak sa to nedá povedať. Ja keď pijem červené víno tak väčšinou príde do týždňa. Ale ja pijem aj kvôli železu. lebo ho strácam.

jania023
17. sep 2011

Ahoj ktore z vas si meraju BT po kyrete..Mne doky vravel ze mi robil iba ciastocny kyret koli hystologii endometria nie koli tehu a vraj ms sa mi neposunie a pride normalne ako ma ale u mna este stale nic dnes 35dc a 5 dni meskania..Kedy vlasne dojde?Uz som skusala vsetko vanu,vinko a aj tonic a stale nic ☹

cora41
18. sep 2011

ahojte babulky, no pisem Vam, lebo som dostala mrsku - takze 32 den po kyrete - presne ako Katusap 🙂 Ani mi nie je moc zle a zatial ani velmi bolave - no pila som kazdy den alchemilku - ako ste mi poradili, takze mozno pomohla. Uvidime, ako dlho to bude trvat a ci to bude aj tak v pohode aj nasledujuce dni. Vyzera to teda, ze cyklus 28 dni sa imn znova opakuje, co je super, lebo budem vediet ratat 🙂 Dnes je u nas super pekny den vKE a ak mate aj vy taky, tak si ho uzite - nech posledne slniecko vam potesi dusicky. ahojte 😎

odrik
18. sep 2011

@cora41
Tesim sa pokladik 🙂 !!! Super! Nech pekne mrska taka pohodova aj zostane! U nas v TT je tiez pekne, ale straaasne fuka vietor, tak to trosku kazi. Pekne oddychuj, telicko sa Ti uz dava do poriadku a bude dobre 🙂 !!! Krasny dnik!

usacek79
18. sep 2011

ahojte baby, ja mam pocit, ze som asi vynimocny pripad, ale dostala som menstruaciu uz 25 dni po kyrete, takze trosicku skor, ako by bolo tych idealnych 28dni a znacne skor, ako pise vacsina z vas - ze az po 5-8 tyzdnoch. Nuz ale je tu, a som velmi rada 🙂
nie je nijako vynimocne silna, uplne klasicka a aj celkom bezbolestna - proste taka, aku som ju mavala predtym 🙂
ake mate vy skusenosti?

jania023
18. sep 2011

@usacek79 ja este stale nic uz mi ale chyba ☹ ja som dnes ale ina 17dni po kyrete ale vraj mi mrcha pride tak ako ma ale to bolo pred 6dnami a stale nic.Ja som nebola tehu a ked som isla na kyret som bola 20dc a vraj sa neporusi takze dnes som 37dc co ja mavam 30dc

usacek79
18. sep 2011

@jania023 nebola si tehu a isla si na kyret? preco? ale nerozumiem, kto ti povedal taku blbost, ze kyret neprerusi cyklus - samozrejme, ze prerusi, lebo kyretaz je vlastne menstruacia, mechanicky odstrania tkanivo z maternice, to, ktore by sa vyplavilo beznou menstruaciou, takze kym opat tkanivo nedorastie, co je ten tradicny plusminus 28dnovy cyklus, tak ani nema co odist.
Takze bud v pohode, ak si len 17 dni po kyrete, este minimalne tych cca 10 dni si pockas, ale vacsine bab tu po kyrete prichadza menstruacia az po 5, ci az 6-8 tyzdnoch.
Mne asi pomohla ta alchemilka, ze sa mi tak rychlo zregenerovala, alebo neviem co 🙂

jania023
18. sep 2011

@usacek79 mne robili kyret koly hystologii endometria a primar mi vravel ked som sa ho pytala kedy mam cakat ms tak ze ako mam ju dostat ze vraj sa neporusil cyklus.Zdalo sa mi to divne ved neexistuje ciastocky kyret bud je alebo nieje kyret podla mna..Tak neviem aj ms po kyrete som mala mat vraj iba 2-3dni a mala som 7 co ani pri ms nemam 7dni ale iba 5 tak je to ale divne..a co je to s tou alchemilkou??

usacek79
18. sep 2011

@jania023 aha, tak uz chapem dovod, prepac, ze som sa pytala ako deges 😉
no ci ten primar nemyslel, ze sa nezmeni cyklus, ze bude trvat tak, ako trval doteraz... takze po kyrete dostanes menzes o tolko dni, kolko si mala predtym cyklus. mozno to len blbo vysvetlil, lebo teda naozaj ani ja neviem o ciastocnom kyrete, a proste logicky nema co krvacat, ak je vystelka vyskrabana.
ja som po kyrete krvacala len pol dna trochu a potom som este asi 5 dni trosicku spinila, inak nic, mna asi vyskrabali "do dna" 😅

monika2712
18. sep 2011

jania023 alchemilka sa pije na regeneraciu maternice, pri bolestivej ms vytokoch a podobne.. odporuca sa pit po kyrete nejaku dobu.. ja som pila len chvilu, prvu ms som dostala po 6 tyzdnoch.. takze je to velmi individualne.. a uz ti vlastne prisla ci nie? lebo pisala si ze ti meska a teraz si pisala ze si ju mala 7 dni.. tak nechapem..
ja uz som mala aj druhu, cyklus je nepravidelny, a momentalne cakam na ovulku ale nejak mam pocit ze neprichadza.. nieco je ine.. mala som par dni bolesti vo vajecnikoch, som aj nejaka prechladnuta.. tak neviem ci to vsetko spolu suvisi.. ovulku som podla vypoctov mala mat v utorok, ale zatial tomu nic nenasvedcuje.. hoci tie vypocty sa teraz tazko robia ked nemam pravidlny cyklus. tak ci onak, snazit sa zacneme az dalsi mesiac, teda ak bude ovulka..

usacek79
18. sep 2011

@jania023 jaaj, a na tu alchemilku ti uz odpovedala monika 🙂 treba pit dva krat denne cajik, je vyborna na regeneraciu sliznice atd 🙂 ja som ju pila hned od kyretu poctivo dva krat denne, teraz mam pauzu, ako mam kramy a po ich skonceni budem pit dalej 🙂

@monika2712 no ja som mala ovulaciu hned - cca 12 dni po kyrete, v podstate akoby som mala normalny cyklus.. Ale teda moj cyklus boô cely zivot absolutne presny a spolahlivy, takze som rada, ze sa tak rychlo vracia 🙂 drzim palce, nech sa to aj tebe upravi 🙂

jania023
18. sep 2011

@monika2712 no myslela som ten den kyretu som mala 7dni ms ked to tak mozem nazvat a ten prvy den to tieklo ako z vodovodu no hroza

jania023
18. sep 2011

@usacek79 ale nie mne primar rovno povedal ze som dnes 20dc (v den kyretu)tak ju mam cakat tak aky mam cyklus takze za nejake 11dni...a tej kocke vedla mna ze jej pride za 6-8tt..Ved on na sale nebol aspon o tom neviem tak neviem co toi ked este som ciastocky kyret nevidela ale dobre ked to hovori 😀 alchelikku som pila i ja lebo mam nizke endometrium ale nie po kyrete tak si dam vecer z medikom-mnam 😀 😀 😝

monika2712
18. sep 2011

@jania023 to nebolo ms co si mala po kyrete... to bolo len krvacenie po kyrete... ale nie ms.. na ten si este pockaj.. pokial nepride do 8 tyzdnov, tak potom to treba riesit u lekara, ak nepojdes skorej kvoli niecomu inemu..

@usacek79 dakujem, a zavidim ten pravidelny cyklus 🙂 minuly mesiac som mala aj ja ovulku, lebo som bola zrovna na sone a ovulka vychadzala cca na 14 den, doktorka tam videla uz dozrievajuce vajicko.. tento mesiac je to ale nejake divne.. druhu ms som mala strasne silnu, hrozne ma bolelo brucho, ale vobec ma neboleli prsia.. no a teraz tie bolesti vajecnikov.. teda take pichanie.. myslela som ze to bude ovulkou.. ale asi nie je.. mam doma aj ovulacny test, ale asi ho pouzijem az dalsi mesiac, kedze teraz aj tak skusat nejdeme.. sme sa rozhodli ze pockame tri cykle, tak dufam, ze uz dalsi bude normalny..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre