Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucianak tak možno aj tebe robili z toho hľadiska keď ti brali toľko skúmaviek krvi. Tak neviem či je zázračná ale nám pomohla. Tak my sme sa snažili 10 mesiacov a na 11 sa podarilo. Ale neúspešne. Ale dúfam, že teraz to pôjde lepšie a aj s úspešným koncom. Chcela by som mať doma už svojho drobca. Aby som sa mala s kým zabávať a užívať si.

lucianak
24. sep 2011

@kaculiatko88 uvidíme toho 26.októbra. Vedy bude mať moja neter 1 rôčik a pár dní... Aspoň sa nebudem tak sústrediť na tie výsledky. Juj, 10 mesiacov, tak to je teda dosť dlhá doba. Muselo to byť ťažké, keď kazdý mesiac prišlo sklamanie z menziku.
No teraz nám to výjde, uvidíš. Musíme byť silné pre naše budúce mimino...

lucka23
24. sep 2011

@lucianak ja prave neviem ci to bolo koli herpesu. lekari mi nic nevedia povedat a len krutia hlavami nad tym ze vsetky vysledky boli dovtedy oki, v 18tt na poradni este srdiecko bilo ako zvon a na velkom sone v 20tt kedy som tam sla s tym ze sa dozviem pohlavie som sa dozvedela tu najstrasnejsiu spravu mojho zivota. a to ze nevieme dovod je uplne najhorsie. ale verim ze dalsie tehu skonci uspesne. jednoducho musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. a to plati aj pre kazdu z vas baby. 🙂
inak tiez beriem kazdy druhy den listovku.

kaculiatko88
24. sep 2011

@lucka23 treba myslieť pozitívne a urobiť všetko pre to, aby to skončilo úspešne. A tu si môžeme poradiť a pomôct.

lucka23
24. sep 2011

neviete niektora ako sa ma pit caj z alchemilky? pila som ho dovtedy kym neprisla MS. a teraz neviem ci ho mam uz zacat zase pit alebo az po MS.

eviq
24. sep 2011

@lucka23 ahoj, cajik z alchemilky sa pije 2x denne a to prvu polovicu cyklu, takze 1. den MS ho uz mozes pit az do ovu. Dovod je to, ze po ovu uz mozes byt tehotna a v tehotenstve nie je vhodny. Takze preto tak 🙂

lucka23
24. sep 2011

@eviq dakujem ti. ja ho pijem raz denne, mam taky co sa jeden sacok vyluhuje v pol litri vody. no len ja si ovu nesledujem tak neviem kedy byva takze tak odhadom to budem pit 😅

eviq
24. sep 2011

@lucka23 no ja som to tak myslela ze dve salky denne a ked pijes pol litra tak to je v podstate tolko 🙂 odhad je dobry...ja som pila tak do 14 dna... 😀

alexandra_j22
24. sep 2011

som 5 týždňou a 4dni po kyretáži a ešte žiadny náznak, že by mala prísť mrcha :( viem, že normalne ma chodit 4-6 týždni ale nemam žiadny náznak, že by mala prísť (bolesť v podbrušku, naliate prsia) mam sa začať báť ??? :(

lucka23
24. sep 2011

@eviq no presne aj ja tak planujem. neviem sice aky budem mat cyklus kedze mam len teraz prvu ms ale pred tym som mala 35 dnovy. takze tak niekedy v polke bude ovu 😀

lucka23
24. sep 2011

@alexandra_j22 urcite nie. ani ja som nemala tie klasicke znaky pre mrchou teraz. prsia vobec neboleli, podbrusko trocha ano ale myslim ze to nebolo z prichadzajucej MS kdze to bolo tak 2 tyzdne pred tym ako prisla. trvalo to asi 2 dni a potom uz nic. jedine ze som bola vyhadzana co ja teda bezne nemavam.

eviq
24. sep 2011

@alexandra_j22 nie, neboj sa, ak by neprisla ani po 6 tyzdnoch, tak mozes zajst k lekarke, ale su zeny co dostali az po 7-8 tyzdnoch a bolo to v poriadku... 😉

lucka23
24. sep 2011

napr. ja. Ja som MS dostala az na 48 den po kyretazi.

lucka23
24. sep 2011

@eviq teraz pozeram ze mas za sebou uz 3 potraty. ☹ kurnik kde je spravodlivost ked sa toto deje. ☹ obdivujem ta, musis byt silna zienka.

alexandra_j22
24. sep 2011

ďakujem moc, potešili ste ma 🙂

eviq
24. sep 2011

@alexandra_j22 ja som 31. den po kyrete a tiez nic ani naznak a asi to ani tak skoro nepride, kedze mi zistili este aj cystu na vajecniku 😠

eviq
24. sep 2011

@lucka23 ani nie, nie som silna, len nemam na vyber...

alexandra_j22
24. sep 2011

@eviq stale si hovorím prečo sa dejú taketo strasne veci :(toľko žien sa tu teší zo svojich detí a ja plačem pri každej fotkte narodeneho babetka :( som s toho zúfala... mne zas doktor povedal, že mam pretočenú maternicu ..

lucka23
24. sep 2011

@eviq clovek ma vzdy na vyber a podla mna to chce neskutocnu silu rozhodnut sa dalej bojovat.

eviq
24. sep 2011

@alexandra_j22 vyplakat sa treba, ale neboj sa este mas malo rockov, vsetko sa vyriesi, casu je dost a nejaky dobry lekar ti urcite pomoze...a nepytaj sa preco...ja som sa tiez niekedy pytala, ale odpoved sa nedozvies. Proste taky je zivot, kazdy s niecim bojuje a ver, ze su aj horsie osudy. Preco sa pytaju aj mamicky, co im zomreli uz narodene deticky alebo trpia nejakou vaznou chorobou. Skratka je to tak a my to musime prijat. Stale mas dve moznosti: vzdat to alebo bojovat. A vzdat to by bola hlupost! 😉

alexandra_j22
24. sep 2011

@eviq Si zlata, ďakujem za tvoje slová!! vždy ma povzbudí keď vydím, že z rovnakým osudom je nás viac a všetko sa raz na dobre obráti 🙂

eviq
24. sep 2011

@lucka23 tak to, co som napisala vyssie alexandre je asi aj odpoved na to, co si napisala ty... 🙂 ved nie sme ziadne padavky ani zbabelci....vycitala by som si, keby som ten boj vzdala, kym je nadej, tak idem do toho...a o to huzevnatejsie 🙂

eviq
24. sep 2011

@alexandra_j22 tak vidis..hlavu hore a ide sa dalej! 😉

katusap
24. sep 2011

@lucianak jasne, z hematky sa vela zisti, ked ti brali tolko krvicky tak urcite budu vysetrovat aj vrodene trombofilie a zo srdiecka ti zelam, aby si to mala negat a nie ako ja 😖

zlatat
24. sep 2011

Ahojte,
ospravedlňujem sa sa vám, že som sem dlho nechodila, nejako nestíham.
@alexandra_j22 ja som prvú mrchu dostala na 43.deň po kyrete.
Teraz som 4.cyklus po a už začíname snažilkovať - uvidíme, či sa nám zadarí - teda či nám bude dopriate miminko.

Medzitým som bola na hematológii - no našla mi tam toho dosť - síce v genetike neboli žiadne mutácie ale som heterozygot, ešte v ďalšom géne niečo - už ani neviem čo, moc sa v tom nevyznám, no a zistila mi aj nejaký probém s protilátkami - vraj imunokoagulopathia typu lupus antikoagulant.
Gyndoš mi povedal, že hneď ako si nájdem // tak mám prísť a nasadí mi Fraxiparín.

desiree_tf
24. sep 2011

@eviq Ahojky ja Ta velmi obdivujem, aka si silna zienka. Mame trosku podobny osud, pred mesiacom som bola na kyretazi. Bolo to moje prve tehotenstvo... Psychicky aj fyzicky som uz na tom v poriadku, snazim sa aj ked to nebolo lahke. Ale spomienky my na to peklo na zemi co som 3 dni prezivala vtedy v nemocnici zostali...Kyretaz som mala, ked som bola minuly mesiac v 11tt. Nastala niekde chyba a zo dna na den, sokovou terapiou,nemala som sa cas ani pripravit, udialo sa to necakane mi ju lekari vykonali. Este cakam na periodu a v polke oktobra na vysledky histologie. Mozem Ti uprimne povedat. Mne ta cela skusenost, nezobrala sice nadej, ale zobrala chut v najblizsej dobe skusat babo. Mozno po Novom Roku 2012, mozno neskorsie, alebo...To ja neviem absolutne momentalne.Nehodlam to riesit tak sokoro. Snazim sa mysliet uplne na ine veci, co ma robia stastnou...Preto si myslim, ze tolko sily, motivacie a odvahy, ktoru mas, je obdivhodne mat. Klobuk dole 🙂 Prajme Ti uprimne aby sa Ti coskoro splnila tvoja tuzba po babatku. Vela stastia, zdravia, lasky a uspechov Ti zelam. 😉 maj s krasne pa

zlatat
24. sep 2011

@desiree_tf ono to všetko chce čas - ja keď som teraz v júni druhýkrát po sebe potratila, tak som to znášala dosť zle. Jednak som bola hrozne vyčerpaná zo straty veľkého množstva krvi - potratila som v noci doma, hrozne som krvácala, myslela som, že sa to ani nezastaví a po kyrete som krvácala viac ako 2,5 týždňa, už som bola taká slabá, že som po týždni po kyrete doma takmer odpadla - normálne som cítila, ako strácam vedomie, no našťastie som to nejako ustála.
No a dlho som nemala chuť pustiť sa do ďalšieho snaženia, chytilo ma to až nedávno - minulý mesiac, keď mi hematologička povedala výsledky z odberov a vyhlásila, že do tretice už malinké musím donosiť.
Ona ma viac - menej povzbudila a vďaka nej som dostala odvahu na ďalšie snažilkovanie.

eviq
24. sep 2011

@desiree_tf dakujem ti velmi pekne 🙂 moja, tie pocity ktorymi prechadzas su normalne, tiez som si nimi presla, bolest, smutok, zlost, krivda, apatia, nechut byt este tehotna a potom zase nadej....to bude v poriadku, nic nesil a o babatko sa pokus ked budes pripravena. Ja som si po druhom potrate dala pauzu rok a pol. A teraz budem musiet tiez dlhsiu, lebo sa zistili nejake zle veci...no uvidíme...jeden potrat moze byt aj nahoda, ale pripadne si mozes dat urobit nejake vysetrenia. Vsetko bude dobre, drzkaj sa 🙂

eviq
24. sep 2011

@zlatat a nechceli ta cistit este raz, ked si tak krvacala? Prajem ti uspesny treti pokus, len si daj urobit vysetrenia, mne to uzavreli trombofiliou a ze tretikrat s injekciami to bude ok a nebolo...tak radsej sa treba uistit 😉 vela stastia!

zlatat
24. sep 2011

@eviq to fakt? To mi je ľúto ... aké vyšetrenia by som si ešte mala dať spraviť? Idem ešte na endokrinológiu - mením lekárku, tak snáď mi upraví dávku, ktorú beriem.
No a ešte idem v pondelok na USG ciev, podľa výsledku mi hematologička nasadí liečbu - buď anopyrin, alebo heparín ... hmm, gyndoš vraví, že Fraxiparín - tak ti neviem, čo bude.
Mám doma dve zdravé deti, žiadne postihnutia v rodine sa nevyskytuú, tak si myslím, že genetika je asi zbytočná

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre