Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
27. okt 2011

@kacena85 Ahoj moja, mám jednu kolegyňu a tá sa dosť zaujíma o bylinky.Doniesla dnes takú knihu, že aké bylinky a na čo sa používajú. Hneď som si na teba spomenula, tak som opísala niečo. A na vyvolanie ms treba 1 polievkovú lyž. kôprových semienok zaliať horúcou vodou, (nie vriacou!) a lúhovať 10min. Do 3 dní by mala dôjsť ms. Toto stačí vypiť 1x a účinkuje to vraj. Ale nesmieš byť tehulka, lebo vraj to spôsobuje potrat.

Alebo slabý odvar materinej dúšky (4dcl vody a 1čaj. lyž mat. dúšky) vypiť na 3x pred jedlom cez deň. Bute ťa to stáť len cestu do lekárne alebo bylinkárne a zopár eur. Skús a daj vedieť, či zabralo 😉

lucianak
27. okt 2011

@tinasc Ach jaj, prosím nestraš ma. Nemôže to byť až také hrozné, ako si predstavujem. Ja len verím, že to nebude 20 kíl, ani 10.... No človek nikdy nevie.

lucianak
27. okt 2011

@eviq Eviiiiiiiiq, ahojo... bola som v novej nomocnici u hulíkovej, supiš doktorečka, mladá, príjemná. Ale zasa príjemnú správu mi nepovedala, no snažila sa veľmi, aby ma to tak nevzalo.
Niečo som našla na MK, ale musím to prečítať celé. zatiaľ čo som prešla asi 2 str. tak o pribratí ani jedna reakcia.

tinasc
27. okt 2011

@lucianak veď ja nestraším, ja som to ešte nikdy nebrala, tak sa tiež zaujímam čo je to zač... idem tiež niečo o tom popozerať 😉

kukucg
27. okt 2011

Ahojte 🙂 Tak na 27 den od kyretu dosla mrcha a vyzera celkom klasicky ako vzdy tak sa tesim, to bude asi dobre znamenie 🙂

natalia
27. okt 2011

@kukucg ja som dostala od kyrete prvu mrchu po 3týždnoch čo som rada a trvala 6dni 🙂

shania31
28. okt 2011

@lucianak
ja ho uz beriem 4 mesiace (max 6 mes. sa odporuca) a pribrala som tak cca 2-3 kg - ten extrem 36 kg je vela
snazim sa jest vela zeleniny .....a aj tak tie kila isli "trosku" hore, darmo su to kortikoidy 😖

lucianak
28. okt 2011

@chrustik1 Tak tak 🙂 S človiečikom v brušku... Čítala som tu na MK celú tému o tom lieku a písali tam o 3-4kg za 3 mesiace, to je ok. Vraj tak veľa sa priberá po vyšších dávkach. Ale presne ako píšeš, ja som sa dr. tiež tak vyjadrila, že čo už, pre bábo urobím všetko. tak si držme palce, aby sme v 2012 boli tehuleeeeee...
A ty ešte kojíš??? Moja neter má rok a sestra vraví, že ju nevie odučiť. Stále jej dvíha triko, že chce piť, hoci len 2 hlty od smädu 🙂

lucianak
28. okt 2011

@tinasc No veď, čo ti mám napísať na to.... ja som na tom tak isto,ale prečítala som si každú jednu reakciu. A niektoré baby, čo boli v prahe, tak každej jednej dali prednison a žiadna sa nesťažovala, že pribrala 10kg. Jedna tam písala, že postrehla 3-4kg za tri mesiace, tak to sa myslím dá zvládnuť. Musíme hlavy držať hore a myslieť na to, že ak chceme mať mimná, musíme pre ne uribiť všetko, čo je v našich silách.

lucianak
28. okt 2011

@shania31 No veď mne to tiež prišlo príliš prehnané. Ale ona brala 20mg, ja mám iba 5mg. Takže neverím, že priberiem na skoro 90kíl.... Veď ono tam píše, že pri dlhšom užívaní sa aj zvyšuje chuť do jedla, ale predsa sa treba aj krotiť, mať pohyb a zdavú stravu, veď nie darmo som študovala diétnu sestru 😉 Tak sa do toho pustím, veď aj tak nič iné neostáva. Zrejme by sa to opakovalo, keby som túto liečbu nepodstúpila. Je dobré, že som na tých testoch bola, aj keď výsledky nepotešili, potešilo aspoň to, že existuje riešenie na tento problém.

kukucg
28. okt 2011

@natalia no ja tesim hlavne tomu, ze dosla presne ako vzdy, na 27-28 den 🙂

tinasc
28. okt 2011

@lucianak ale jasné, dá sa to zvládnuť, nebude to nič hrozné... všetko zvládneme kvôli malému človiečiku 🙂

lucianak
28. okt 2011

@tinasc Anoooooooo, som na to pripravená... A fakt budem bojovať a skúšať všetky možnosti, ktoré sa "núkajú", lebo veľmi túžim mať dieťatko a idem do toho. Ve´d ublížiť to nemôže, inak by to nedávali, nie? 🙂

shania31
28. okt 2011

@lucianak
ano, aj ja beriem 5 mg
presne tak, jak uz som aj ja pisala vo forume - u mna bez lieby by dalsie pripadne tehu na 99,9% skoncilo MA- podobne ako ty vytvaram protilatky proti plodovemu lozku ☹

chrustik1
28. okt 2011

@lucianak tak vidíš možno to ani s tým priberaním nebude naozaj také hrozné 🙂 Nehovoriac o tom, že počas tehu pribrieš isto viac ako len 3-4kg 🙂 Hej kojím ale mne to nevadí, ono je to také krásne tulinkanie sa 🙂 Drobec ešte chce, zatiaľ nemá alergie, dokonca aj choroby nebývajú našťastie také časté, či to je kvôli kojeniu netuším ale keď chce tak prečo nie? 🙂

@kukucg
@natalia tak to som rada, že niesom sama čo ms prišla skôr ako za 4 týždne (mne prišla po 23 dňoch ak teda nerátam deň kyretu), ja som sa už bála, že čo to. Zatiaľ to vyzerá ako , normálna ms tak uvidím. Lebo vraj nie každá má prvú ms ako klasickú. Takže hádam to je dobré znamenie.

kukucg
28. okt 2011

@chrustik1 tak mne dosla o jeden den skor tak to ani neratam ze skor, ale inak tiez to beriem ako dobre znamenie, snad to znamena ze je vsetko ok 😉

chrustik1
28. okt 2011

@kukucg ja som predtým mávala 31 dňový cyklus, ktorý mi dokonca zostal aj po pôrode, takže pre mňa je to skoro. A tým viac keď v nemocke hovorili, že máme čakať ms za 4-6 týždňov. Ale hádam to takto nezostane, to by ma porazilo, tých 31 dní bolo tak akurát 😀

kaculiatko88
28. okt 2011

@lucianak na genetiku som čakala 4 týždne. Výsledky máme v poriadku. Ale bola som na hematológii čo mi posielali krv do Prešova. A povedali mi, že na výsledky sa čaká 2 mesiace čo je cca 8 týždňov. A ubehli ešte len 2 týždne.

Ja som pribrala skoro 4 kilá. A keď aj žena priberie a trošku zmení šatník tak stále bude vyzerať pekne a príťažlivo. Mne manžel povedal, že vyzerám lepšie pribratejšie. A nezáleží mi na váhe hlavne, ak sa nám podarí bábätko a bude zdravé.

Baby moje inak viete, že spermia sa vyvíja 72 dní. Tak mi teraz držíme pôst do plodných dní. A manžel berie aj vitamíny na dobrý vývin spermií. Tak pevne dúfam, že budeme mať úspešné obdobie.

monika2712
28. okt 2011

Ahojte baby, tak nam to tento mesiac nevyslo, spociatku som s tym pocitala, potom som mala uz tyzdne vselijake priznaky, aj dobru teplotu a vsetko na nic.. dnes dorazila mrcha... tak som sa uz aspon poucila, ze ziadne priznaky si vsimat nebudem a hodim sa do kludu ale hlavne sa musime posnazit v tie najplodnejsie dni nech to uz dalsi mesiac klapne 🙂

kattarinab
28. okt 2011

Tak mna asi porazíííí, konecne budem mať ovulku o 9 dní a dnes sa mi vyhodil parádny herpes na spodnej pere - kráááásne páli.... nie je mi dopriate 😢

monika2712
28. okt 2011

@kattarinab rychlo ho treba liecit a do ovulky bude prec! nasad si vitaminy, vela Cka, b komplex, a hned natierat herpes.

kattarinab
28. okt 2011

@monika2712 mam herpesin mastičku a papam femibion 800, doma nejake celaskoniky,tak by to aj mohlo odist za 9 dni, joooooj keby-keby ☹

monika2712
28. okt 2011

@kattarinab no daj si pripadne cesnak alebo nieco take, co fakt podpori imunitu, dobry jej aj zazvorovy caj s citronom a medom.. treba tu hnusobu dat prec cim sko.. inak aj ja som mala teraz na nose herpes, tak asi som aj rada ze nie som este tehu ...

katusap
28. okt 2011

@lucianak Ahoj moja....citam, ze ti nieco zistili na tych vysetreniach, len sa neviem dopatrat co.....strasne vela ste popisali.

kaculiatko88
28. okt 2011

@monika2712 neboj sa. Ďalšia mrcha už nepríde. 🙂

sinem
28. okt 2011

Ahojte. Už také 4 dni slabunko krvácam, je to taká slabo hnedá krv. Dnes som bola pri doki a pri sone zistil, že som v 5 týždni. Kedže krvácam hovoril, že môžem potratiť, no lieky mi napokon nedal žiadne, že ak ten plot je dajaký chorý , že je lepšie, nech sa krvácaním odplaví, a ak je zdravý tak sa tam udrží . No kladiem si otázku čo ak ten plot je chorý , krvácať prestanem a ten plot sa mi tam udrží. Strašne sa bojím že dietatko môže byť choré. V ktorom týždni asi tak doki môže zistiť, že je všetko v poriadku??
Ale ak by som začala krvácať ako pri menštruácii plot sa z maternice odplaví.. je nutné ísť potom ešte aj na kyretáž?? Vie mi dakto poradiť?? Ďakujem

anjelicek26
28. okt 2011

@sinem - chore dietatko sa neudrzi, potrat v takomto stadiu tehotnosti by znamenal skutocny problem pri zahniezdeni ci deleni buniek, hematom, problem zo zrzanlivostou, vtedy sa priroda rozhodne proti babatku. Ja som pri dcerke spinila v 6. tyzdni a tiez som nemala ziadne lieky a po dvoch dnoch to prestalo a dcerka sa narodila dokonca po termine zdrava ako buk.

No a na kyretaz je ist nutne, ked ostanu zvysky plodu v maternici, to musi posudit lekar podla ultrazvuku. Ale ty na take veci este nemysli a drz svojmu drobcekovi palce.

Krvacat mimochodom mozes v case svojej beznej menstruacie a napriek tomu moze tehotenstvo bez problemov pokracovat, Hlavu hore!

natalia
28. okt 2011

@sinem mala som tu istu situaciu v prvom pripade išlo o 4tt začala som krvacat a odplavilo sa,ale nebolo nutne ist na kyretaž ,kdežto v druhom pripade som bola 10tt plod sa prestal vyvijat a odumrel išlo o zamlknuty potrat takže som to nosila v sebe ešte 3 týždne..a išla na zakrok...dva potraty hned po sebe ..mala som mesačnu pauzu preto to tak dopadlo ☹

monika2712
28. okt 2011

@sinem plot? nie nahodou plod? 🙂 to len na rozveselenie.. este si zbytocne nerob starosti, uvidis o par dni, tyzden ako to dopadne.. ak naozaj plod nie je dostatocne silny tak sa vyplavi krvou a niekedy je to tak proste lepsie..

lucinocka
28. okt 2011

@kaculiatko88 72 dni?:D nie hodin nahodou?:D ved po 72 dnoch bude tam viac zdochlin ako zivotaschopnych :D ved ani na spermiogram neodporucaju abstinovat viac jak 6 dni :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre