Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

leila13
28. okt 2011

najkvalitnejšie spermie sú vraj po 3 až 5 dňoch abstinencie 😉

kaculiatko88
29. okt 2011

@lucinocka 72 dní zrejú spermie vo vajíčkach. Ale za pár hodín po sa tvoria nové.

tinara23
29. okt 2011

ahojte kočky, chcela by som sa Vás opýtať, včera mi robili kyret. Teplota sa mi stále pohybuje okolo 37,0-37,1 cítim podbruško aj kríže. Včera som krvácať prestala, dnes som začala. Je takáto zvýšená teplota normálna ? V nemocnici po kyrete sa za mnou nezastavil žiadny lekár, nemám žiadne informácie, o druhej ma prepustila sestrička, po otázke, že ak mi je dobre môžem ísť.

monika2712
29. okt 2011

@tinara23 pokial by si velmi silno krvacala alebo mala velmi silne bolesti, ze sa to uz ani neda vydrzat chod radsej na pohotovost.. moze byt ze sa ti spravil nejaky zapal.. ta teplota 37 este nie je extra vysoka, ale keby nahodou ide hore, ze mas 38-39 tak to uz by nieco naznacovalo...

lucianak
29. okt 2011

@shania31 Aaaach jaj... ale s tými tbl ti povedali, že sa už dočkáš mimina?? Dúfam, že ano, lebo to by už fakt bolo nefér. Ak chceme mať mimča, tak neostáva iné, len liečiť naše "chybičky krásy". Páni, nevedela som sa dočkať výsledkov a teraz sa neviem dočkať, kedy uplynie znova tých 6 týždňov po liečbe. Kuuuuurnik, nech je už december 😀

lucianak
29. okt 2011

@chrustik1 Počas tehu by mi nevadilo ani 15kg 🙂 No napriek všetkému dúfam, že to bude aj tak menej... 😝 Ale to je už jedno. Neviem sa dočkať chvíle, kedy mi bude vadiť detský plač a nedá mi spať... Hmmmm, čo by som za to dala... ☹

lucianak
29. okt 2011

@kaculiatko88 8 týždňov.... ve´d to znie ako celá večnosť. Ale neboj, dočkáš sa... tak ako ja. Dúfam, že také isté výsledky ako si mala z genetiky budú aj z hematky. Mne to síce podľa predstáv nevyšlo, ale čo už. Riešenie sa našlo, takže z mojej strany spokojnosť. Len sa s tým zmieriť a veriť v lepšiu budúcnosť.
ja som mala kedysi takmer 60kg a potom som schudla na 50kg, ktoré som si dosť dlho držala. Tak uvidíme ako to bude teraz s tými kortikoidmi, ale čo už neobetujem kvôli dieťatku... Aj postavu 🙂

A ano, vedela som, že beťárky sa tvoria až 72hodín. Preto sme skúšali každý druhý deň, aby sme niečo nepremeškali 😀

lucianak
29. okt 2011

@monika2712 Správny postoj, netreba strácať nádej. Raz to vytúžené šťastie príde. Treba v to veriť a vetko pôjde ľahšie. Netreba sa takto silno upínať na ovu testy, teploty a všetko s tým spojené. treba to nechať voľne plynúť, nemyslieť na to a ono to príde. Pri sexiku sa treba snažiť, resp. myslieť na to, aby partnerovi bolo ako v siedmom nebi a nie na bábo.
Aspoň nám to tak vyšlo, respektíve sa už aj skončilo. Cez deň som myslela len na bábo, ale pod perinou na radosť svojho mužíčka 😀

monika2712
29. okt 2011

@lucianak mas pravdu... skoda ze prave prezivam velmi tazku depresiu, uz druhy den... snad ma to do ovulky prejde a budem sa znova test na plodenie... 🙂

kaculiatko88
29. okt 2011

@lucianak no tak dlho musím čakať na výsledky. Ale určite zbehne ako voda. Veď zachviľu už máme Vianoce. Uvidíme čo povedia. Mne bude úplne stačiť, ak budem mať svoje vlastné malé zdravé bábo.
A o váhu sa nemusíš veľmi báť. Rapidne určite nepriberieš. Ak budeš papkať vyváženú zdravú stravu a brať kortikoidy. Tak si ani nevšimneš, že si pribrala. Ale dúfam, že skoro budeš priberať, lebo budeš nosiť pod srdiečkom malé stvorenie.

kaculiatko88
29. okt 2011

@monika2712 nemysli na to. Musíš byť v pohode. Veľa robí aj psychika. Nemyslí na to. Ono to príde samo. Nemusíš to volať. 🙂 🙂

lucianak
29. okt 2011

@katusap To hej, našli mi toho dosť.... deficit proteínu S, mutácia fibrinogénu G455A homozyg. forma, mutácia PAI heterozyg. forma, pozitivita APA anti protrombínovvé protilátky, pozitivita protilátok proti trofoblastu. Kombinovaná príčina abortu. Na základe toho zistili spolupodiel imunologickej príčiny a dokázanej vrodenej alebo získanej trombofílie. Takže žiadna náhoda ako každý vravel, že to sa stáva. za všetkým je niečo ☹
Má ju aj moja mamča, tak zrejme to som zdedila po nej. Ktovie. Nasadili mi prednison 5mg a anopyrin na 6 týždňov. zatiaľ sa nemáme snažiť o bábo a potom po 6 týž. to môžme skúsiť. Potom mám prejsť na polovičnú dávku prednisonu a fichať fraxik do pupča. Ach jaj, čo všetko si vytrpíme, len aby sme mali bábo.
Tebe tiež nasadili nejakú liečbu?

monika2712
29. okt 2011

@kaculiatko88 neda sa.. momentalne sa mi nedari byt v pohode..

monika2712
29. okt 2011

@lucianak ty si bola uz po druhom MA? alebo prvom? pytam sa preto, ze ci ti robili vysetrenia na tvoju ziadost alebo na odporucanie lekara alebo po histologii? vies stale vaham ci si nedat spravit nejake vysetrenia kym nie som tehu.

kaculiatko88
29. okt 2011

@monika2712 zameraj sa na niečo iné. Ja momentálne riešim čo s bývaním a vianočné darčeky. Vôbec na to nemyslím. Tiež to bolo nebolo ľahké. A musela som.

lucianak
29. okt 2011

@monika2712 A z čoho tie depky??? Treba myslieť na niečo príjemné, alebo si s mužíčkom urobiť pekný večer. Pustiť nejaký film, urobiť pukance...Aleboooo... hrať žolíka 😀

mala som jeden MA. A dúfam, že aj posledný. Aj moja mamča mala jeden MA, po sestre. Tak dúfam, že aj u mňa to bude takto, že len 1. Hmmm, "len" jeden, už aj ten je veľa ☹
Ja som si vyžiadala papier na hematologiu a dobre som urobila. Pýtala som sa, či by takto skončilo aj druhé tehu, ak by som sa neliečila na trombošku, a vraj hej. Tak beriem lieky a verím v krajšiu pupkatú budúcnosť 🙂 Nič tým nestratíš, ak si dáš spraviť nejaké testy. Max 2 mesiace. Radšej toľko obetovať ako znova prísť o bábo.
Ja som myslela, že sa začneme snažiť už teraz v novembri, ale e-e, najskôr v dec. po znížení dávky tbl.

monika2712
29. okt 2011

@lucianak hm len tak zo zivota.. z toho ze prisla mrcha.. z toho ze smutim za mamou.. to vies tie smutne sviatky.. dnes mi prisla navsteva.. mamina sestra a moja o 4 roky mladsia sesterka.. tehotna.. tak vies.. troska som z toho ostala smutna... sesterka ma vsetko to co ja uz mat nikdy nebudem.. podporu a pomoc mamy... a este aj to babo... ktore snad ja mat budem... mala by som ist teraz na gyndu v novembri, skusim sa popytat na tie testy.. ale ta moja ma nejak nechcela zatial posielat nikam.. vies mne vsetci povedali, ze to bola psychika, ale co ak to tam fakt nebolo? neviem.. rozmyslam ze skusime este teraz jednu ovulku a ak sa nepodari, tak asi skusim dotlacit gyndu k tym vysetreniam, hoci sa mi do toho moc nechce, hlavne kvoli dalsiemu cakaniu...

lucianak
29. okt 2011

@kaculiatko88 Pravdaže to zbehne. A ako píšeš treba teraz riešiť iné veci... ako balíčky, kabáty na zimu a taaaaak 😀 Určite pomôže, ak myšlienky pôjdu iným smerom...
Ja som si už "naordinovala" menej solenia, viac pohybu a zdravšiu stravu. Aj pravidelne by sa zišlo, ale to asi až tak nepôjde 😒 Ja vpodstate behám každý deň na bus, potom ešte zo zastávky dobrý kus cesty do práce, doma tiež niečo máme na cvičenie, len z momentálne to zastupuje nemého sluhu 😀 takže môžem pekne začať...

katusap
29. okt 2011

@lucianak no fasa....a ze nahoda...vidis? keby si si nevyziadala vysetrenia, dopadlo by to tak opat rovnako, ach jo....no ja mam tie mutaciu PAI- homozygot a MTHFR - homozygot a este 2x syndrom lepivych dosticiek - heterozygot. Nastastie (klop-klop) bez prevajov v hemo. systeme, aj homocystein mam v norme, co je super.Takze beriem ako liecbu len vysoke davky kys. listovej. A ked otehu, tak okamzite zacnem pichat fraxik a pridam vit.B12.
Tebe toho nasli viac nez dost. Na stalu liecbu by som presla len v tom pripade, ze by som mala zle krvne testy, kt. su teraz ukazkove a podla nich by nikto ani nevedel, co mam za mutacie. Ale genetika je genetika. Inak kamoska ma tiez tie protilatky proti trofoblastu , chodili na umele,2x nic a ked jej nasadili prednison tak uspesne. Ale zase - ona je po hemat. stranke cista. No moja, musime bojovat ako najviac vieme, aj s liekmi aj so vsetkym. Tak ti silno drzim palce aby ti to uz na dalsi pokus dobre dopadlo. Drz sa. 😉

evakva
30. okt 2011

@monika2712 Ja by som na hematologiu isla sama. Podla noveho mozes ist aj bez odporucania lekara. Len sa objednaj a od svojej gynekolozky si len vyziadaj kopiu papierov (mozno nakoniec povoli a sama vypise doporucenie).

monika2712
30. okt 2011

@evakva hm myslim ze mna asi len tak neposle.. asi mi povie nech najskor skusim otehotniet este raz...

evakva
30. okt 2011

@monika2712 Tak by som jej povedal, ze na tom vypise trvam a isla aj bez jej odporucania. Mzes ist. lekar je povinny ta zobrat. Kamoska ma jedno zdrave dieta a potom mala 3 potraty. Nikam ju neposlali, az po tom poslednom. Ak by ju poslali hned, tak by zistili trombofilii a nemusela si prejst tymi dvomi dalsimi potratmi

monika2712
30. okt 2011

@evakva no uvidim, porozpravam sa s nou o tom.. myslim ze som ochotna to este raz skusit, ak sa nepodari otehotniet na dalsi mesiac, tak mozno to s nou budem riesit..

kaculiatko88
30. okt 2011

@evakva jasné, môžeš ísť aj bez odporučenia, ale v tom prípade si zober so sebou svoju zdravotnú kartu od obvodného a správy od gynekológa ohľadom potratu. Ja viem iba, že na genetiku keď nemáš lístok tak si zaplatíš. A na hematológiu môžeš mať aj lístok od obvodného.
@monika2712 skúšať môžeš už teraz. Ja na tvojom mieste by som išla. Druhý MA je na psychiku veľmi veľká záťaž.

monika2712
30. okt 2011

@kaculiatko88 no uvidim, skusim z nej nieco vytiahnut. na co by bolo schopna ma poslat. snad aspon hematku by mohla.. a treba aby aj manzel isiel na nieco?

kaculiatko88
30. okt 2011

@monika2712 u manžela sa odporúča spermiogram. Ale inak nič. Skúšaj, a keď to nedá gynekológ tak skús cez obvodného lekára v rámci preventívnej prehliadky. Ja keby som vedela tak by som išla hneď po prvom. Pred snažením som bola u gynekológa a povedal, že všetko je v poriadku.

pet28
30. okt 2011

@tinara23 já jsem byla na kyretu před týdnem, z nemocnice jsem odcházela se slaboučkým špiněním a na druhý den jsem začala krvácet + bolesti a v nemocnici mi po ultrazvuku řekli, že je tam ještě nějaký zbytek tkáně, takže mi dělali druhý kyret. Po něm jsem docela krvácela, což mi zastavili injekcemi a léky a pak už bylo jen pár dní špinění.

monika2712
30. okt 2011

@kaculiatko88 no ved uvidime.. muz uz ma na spermiogram papier aj skumavku, isiel dobrovolne nedavno k urologovi, tak mu to dal.. akurat neviem ako to mame stihnut doniest, vraj sa ma sperma do hodiny od odobratia vysetrit? nebyvame v BA a kym pride k lekarovi tak prejde urcite hodina.. no neviem si velmi predstavit ze ako to spravit...

tinara23
30. okt 2011

@pet28 zajtra idem ku gyn. tak som zvedavá čo povie. Bolesti aj teplota už nie sú a krvácia pomaličky ustupuje, tak dúfam, že to bude dobré.

evakva
30. okt 2011

@kaculiatko88 Presne tak, ako si to napisala, tak som to aj myslela. Moze ist k lekarovi, len nejake podklady bude potrebovat a ci jej to da gynekolog alebo obvodny, to je jedno. Neviem, ci by jej dal gynekolog celu kartu, neradi to robia. Viem, ze na vypis ma kazdy pravo (mozno za mierny poplatok). Ja by som nevahala. Moja lekarka ma posiela hned po prvom MA a som za to rada. Ak by ma vsak neposlala, urcite by som isla z vlastnej iniciativy. Ja uz mam aj termin, 16.11.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre