Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janie80
23. máj 2012

@bambi2 " Nevzdavame sa ani po potrate"sa mi paci 😉

delideli
23. máj 2012

@bambi2 : len by som to mozno prehodila : snazilky a tehulky po kyrete (?)

bambi2
23. máj 2012

@janie80 no sukromku som myslela, ze budeme mat iba tie co stale prispievaju sem... tie co sa tu uz dlhsie pozname... ale nech rozhodnu ostatne...

janie80
23. máj 2012

@bambi2 to som si hovorila aj ja... Ale zatial, co ja na fazulku stale cakam, kocky co potratili po mne uz porodili .. 😒 nase dieta je totiz uz teraz chorobne nedochvilne po tatikovi... 😀

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 ale neboj, trochu optimizmu, moja 😉 my budeme asi čakať až do novembra

delideli
23. máj 2012

@bambi2 : super, aj mne sa paci Nevzdavame sa ani po potrate 🙂

janie80
23. máj 2012

@bambi2 jasne, ze sa vam tam netrepem... 😉

bambi2
23. máj 2012

@janie80 ja viem ono to pride ked to ma prist... 😉

bambi2
23. máj 2012

ok tak zalozim, nevzdavame sa ani po potrate! ok??

janie80
23. máj 2012

@kikaneu a podari sa na prvy sup.. 😉

delideli
23. máj 2012

@janie80 : neboj ,aj my sa dockame 🙂 ja som si tak na 90percent ista,ze sa tento mesiac nezadarilo a hned mi to prislo luto,lebo kope bab sa podarilo a ani tie 3 mesiace necakali..a potom som si povedala- a co?naco sa zbytocne trapit,kazda sme ina, im to prajem,zavidiet nebudem,mne to nepomoze a aj my sa iste dockame.. 🙂 tak budem trpezlivo (niekedy menej,niekedy viac) cakat,dufat a verit.. 🙂

kikaneu
23. máj 2012

@janie80 uvidíme 😉 no trápiť sa tým nemienim

janie80
23. máj 2012

@delideli ja som si povedala, ze asi ten babatkovsky docany domcek nie je az tak v poriadku, ako by drobcek chcel... Musi prist do zdraveho domceka... 😉

nelynka
23. máj 2012

@enima ahoj, vidim ze si bola na imune v KE, bol aj manzel s tebou alebo si bola len sama?
len ci treba ziadanku aj od urologa pre MM alebo da moj gyndos aj pre neho..
alebo si bola len ty?

jaya47
23. máj 2012

@bambi2 Pridaj aj mna prosim 🙂 Aj ked neviem, kolko budem prispievat, doteraz som sem len vacsinou len nakukala, az posledne dni sa rozbehlo 😉

kikaneu
23. máj 2012

ja zdrhám do postele dievčatá....dobrú noc vám prajem

bambi2
23. máj 2012

@jaya47 ok 🙂

enima
23. máj 2012

@nelynka ahoj . Bol aj manzel so mnou ,ale jemu nic nebrali , on mal vysetrenia v pohode aj spermiogram. Ja som mala problém tak som isla len ja . Ale ta ziadanka ma dve polovice , ze aj pre manzela. neviem to s istotou ale manzelovi da asi urolog. Inak ten lekar je velmi zlaty asi Bobák sa volá. Ja som mu volala a poslal mi ziadanky mailom a bol velmi zlatý. Vezmu ti krv a vysledky poslu tvojmu gynekologovi.

nelynka
23. máj 2012

@enima no popravde ja som tam kedysi chcela ist na fragmentaciu spermii, tak ziadanky mam v maili..len nepametam uz ci ziadanku pre muza je treba potvrdit urologom, lebo aktualne ziadneho nema, kedze Hrivnak ku ktoremu chodil sa prestahoval na sukromnu ambulanciu a pyta neskutocne palky za vysetrenia..

nevies ci ti zistovali aj protilatky proti trofoblastu? teraz o tom nieco citam a dost je to zaujimave a mohlo by to vysvetlit aj caste potraty co je moj problem...

enima
23. máj 2012

@trish22 ďakujem. Aj ty sa drž a dúfam že sa stretneme zas v nejakých ........ovkách 🙂

enima
23. máj 2012

@nelynka myslíš protilátky proti emryu? asi áno. Ale všetko som mala ok. a teba neposlalli na nijaké vyšetrenia? Hemato asi mas a stitnu žlazu.

enima
23. máj 2012

@nelynka Nie som si istá ale kamoška mi spomínala, že jej známej gynekolog nechcel dat odporucanie na imuno, tak isla za obvodakom a ten jej dal. Tak skus ci obvodak neda manzelovi tu ziadanku.

nelynka
23. máj 2012

@enima ja uz mam vsetky vysetrenia co mozem mat vratane imunologie v prahe - mala som statsie lebo som to mala cez poistovnu, vtedy sme tam zili a pracovali..
ale blbka blba, vtedy mi dali ziadanku len pre mna, nie pre manzela a vyslo mi to tam asi OK, neviem, nevyznam sa z tej spravy co mi poslali na vyziadanie teraz z CAR v Prahe..

stitnu zlazu mi robili uz davnejsie, tam problem nebol, teraz idem v piatok na gyndu tak ho chcem poprosit nech mi vezme krv na stitku este raz, pre istotu...
a myslim ze s tym problem nebude mat aby mi vypisal ziadanku, moj gyno je vpohode..
len sa obavam, ze manzel bude musiet mat ziadanku od urologa, tak sa preto pytam, ci je tam manzel potrebny..on ma zle spermose, ma 99% patologiu, a o tu fragmentaciu radsej ani nestojim bo by ma urvalo asi keby som tie vysledky vedela ale skor mi ide o tie protilatky proti spermiam - trofoblastu.. lebo mne sa sice vajko oplodni, zahniezdi ale neudrzi sa.. a teraz som akurat citala ze tieto protilatky sposobuju to, ze sa vajko neuchyti, a ked sa uchyti tak ze sa v skorom stadiu prestane vyvijat... a to je presne moj problem, vzdy do 6tt max sa vyvijalo...

hemato mam tiez, tam som si pichala fragmin na riedenie krvi ale nepomohlo..tak mi ostava fakt uz len ta imunologia :(

ja si skusim tie ziadanky vytlacit, nech mi ich gyno potvrdi aj manzelovu, a uvidim..bud mi ju vezmu alebo nie..

usacek79
23. máj 2012

@bambi2 zlatik, ale nemyslis, ze je dobre, ked nase skusenosti a rady vidia ine baby tu verejne...? ved o sukromke ani nebudu vediet.. 😕 ja teda nemam problem hovorit vsetko verejne 🙂

enima
23. máj 2012

no skus a uvidis co ti povie. A na hemate ti zistili len tu hustu krv ? Ja mam tiez hustu a beriem na to anopyrin a este mam trombofilny stav pichala som clexane. A s manzelom mate ake krvné skupiny , nemate rozdielne rh faktory? Ak je problem v uniezdeni tak tiež by ma napadli tie protilátky. skus , drzim palce.

bambi2
23. máj 2012

@usacek79 jasne, ale nechcem sem pisat co sa tyka mojho sukromia... ved tu mozem radit stale ale tie ine veci do druhej temy.. nemusia vsetci co sem nepatria citat... 😉

trish22
24. máj 2012

@bambi2 to s tou súkomkou je dobrý nápad

kaculiatko88
24. máj 2012

Ahojte žienky .. tak vy ste sa rozpísali. Normálne Vás nestíham čítať. Som taká v poslednom čase, že všetko chcem robiť ale nestíham. Buď len upratujem alebo som zašitá v knihách.

kikaneu
24. máj 2012

@enima ahoj moja, myslíš, že problém môže byť aj v rozdielnych rh faktoroch? ja si nie som istá (nepamätám si manželov presne), ale zdá sa mi, že máme rozdielny 😕 😔

svintekova
24. máj 2012

@bambi2 ahoj moja, nezabudnite aj na mna. Aj ja chcem do sukromky -prosim 😉. Inak vcera a dnes v Irsku mame nadherne pocasie- mame leto- som zvedava ako dlho. Pekny den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre