Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Idem pre maleho do skolky. Vdaka za info. Maj sa zatial.

svintekova
1. jún 2012

@evakva
@kacena85 nebojte kočky už bude všetko OK 😵 . Držím vám silno palce 😉

eileeen
2. jún 2012

Ahojte! Dnes mi meska 1. den, spravila som si teh. test a je tam uplne slabulinka /ale je tam/ 2. ciarka 🙂
MA som mala v decembri 11. Sucasne dnes rano asi o polhodky neskor som mala aj male spinenie tak uvidime ci to bude ms abo tehotenstvo... Ale dufam, dufam 😉

alenkam.
2. jún 2012

@eileeen super, drzim palce nech je vsetko ako ma, teda tehotenstvo s bezproblemovym priebehom... 🙂

evakva
2. jún 2012

@eileeen Tak to sme na tom podobne. Ja som potratila pred 7 mesiacmi a vo stvrtok som si nasla //. Tiez som spinila. Nemas doma duphaston (pripadne nejaka kamoska nema)? Ja som nasadila duphaston (mne ho predpisala lekarka davnejsie, ze keby sa zadarilo, mam nasadit) a sama som si prikupila ascorutin (na spevnenie ciev). Tak ak mas poruke nejaku lekaren, aspon ten odporucam a klud, oddychuj. Mne zabralo, nespinim, len mi je divno od zaludka, ale to k tomu patri. Tak drzim palce.

eileeen
3. jún 2012

@evakva Dakujem. Duphaston nemam, Ascorutin si pozhanam zajtra. Spinenie je uplne slabunke, uz aj zoslablo tak uvidime. 😉 Aj Ty sa drz!

kaculiatko88
4. jún 2012

Ahojte žienky .. tak odber krvi na triple testy za mnou. Poradňa predo mnou. 1,5 kg sme pribrali. 🙂 🙂

lucianak
4. jún 2012

@nelynka Hematologičku odporúčam takisto a verím, že budeš nadmieru spokojná 🙂 Ja som ju odporučila pre @eviq a má tiež dobré skúsenosti. tak pevne verím, že budeš mať dobré skúsenosti aj ty a ľutovať nebudeš isto iste. Ja sa tam chystám presne o 2 týždne 🙂

nelynka
4. jún 2012

@lucianak práve moja zlatá @eviq ma k nej dostala..som objednaná za mesiac na 9.7. tak uvidíme.. 🙂

lucianak
4. jún 2012

@nelynka Už aj? Tak to je parádaaaaaaaa. Mňa objednali o 4 dni, od kedy som dostala papier od gynekologičky. Sestrička občas nemá svoj deň, ale dokina je hlavná. Ja chodím k mladej a eviq k doc. Ale sme spokojné obe s prístupom. Venujú sa, odpovedia na všetko, čo sa opýtaš, aj ke´d je to blbosť, takže prístup je tam perfektný. A nech máme všetky výsledky také úžasné. hehe, asi založíme fórum hemomedika ke 😀

nelynka
4. jún 2012

@lucianak no tak aj ja by som mala k docentke ist tak som zvedava...
a objednavala ma eviq ked tam teraz bola na kontrole xixi 😀
ta uvidime..
ja som uz chodila k benovej ale tak zmena je zivot.. 😉

mrnka_sk
4. jún 2012

mam tri dni po zakroku, potvrdil sa zamlknuty potrat ☹ je to stale hrozny pocit ale som rozhodnuta byt zdrava co najskor. citala som, ze niektore pijete alchemilku. Mozem zacat hned? A ako dlho sa moze? Na letaku iba pisu, ze max. 2xdenne jeden pohar (200ml/1lyzicka byliny). Varite si to takto? Z vitaminov si davam iba cecko ako prevenciu,nech posilnim imunitu.
Co sa tyka vysetreni,lekari asi nebudu navrhovat ziadne, vsak? Bolo to u vas podobne, alebo ste si ich dali spravit?
Ja som potratila v 10TT, ale uz v 8TT to tak vyzeralo..len sa cakalo, ze mozno..
Vdaka za kazdy nazor.

maryennn1
4. jún 2012

@mrnka_sk ahoj je mi ľúto čo sa stalo, ale je dobre, že chceš byť čím skôr fit a neklesáš na duchu. všetkým nám to tu určite jedného krásneho dňa vyjde äveľa babám to už aj vyšlo 😉 ) alchemilku môžeš začať piť hneď, pije sa prvú polovicu cyklu, po ovulke už nie a potom odznova od prvého dňa mrchy. Ja si robím 2 šálky denne- ale nie sypaný čaj, ale ten v sáčkoch HERBEX

kikaneu
4. jún 2012

@mrnka_sk ahoj, je mi to ľúto ☹ alchemilku môžeš hneď....ja som ju ešte striedala s čajom gynastan...takže som pila jeden hrnček toho a jeden alchemilky 🙂 a nešpiním už niekoľko dní, čo ma teší, lebo ma to už otravovalo.....včera to bolo dva týždne po zákroku, dnes som si už aj bola po správu z histológie
mne lekárka povedala, že mi urobí vyšetrenia, vraj všetky....tak uvidím, teraz čakám na menzes.....dúfam, že ma nebude naťahovať......
a držím prsty, nech si čím skôr fit, aj fyzicky aj psychicky 😉

kikaneu
4. jún 2012

inak kočky, toto mám v správe z histológie: "ide o zvyšky po gravidite s hydropickou degeneráciou niektorých a v jednej excízii aj s malými okrskami nekrotických chóriových klkov"
ale nerozumiem tomu nejak extra

mrnka_sk
4. jún 2012

@maryennn1 dakujem, len teraz asi budem cakat na menzes trochu dlhsie, ze? Mne povedali 4-6tyzdnov..takze cely ten cas mozem pit alchemilku? Na letaku pisu, ze je dobra aj na travenie, tak hadam aj na to pomoze, lebo pocas tehotenstva mi vobec nechutilo a bolo mi stale zle.

lucianak
4. jún 2012

@nelynka Fiha, takže ona osobne sa o to postarala. Tak to je parádna kamoška 🙂

mrnka_sk
4. jún 2012

@kikaneu dakujem aj tebe. Takze ty uz nespinis, to je super! Ja som krvacala len v den zakroku, potom len spinenie. No dnes rano zasa trochu krvi. Dufam, ze je to v norme. Trochu ma ta krv zarazila, kedze som skoro dva dni vobec.
Som zvedava na postoj lekara k vysetreniam, ja by som chcela absolvovat aspon niektore.

maryennn1
4. jún 2012

@mrnka_sk alchemilka je zázrak, už v minulosti ju používali na liečenie ženských a tráviacich časkostí. No ale ona má hlavne regeneračné schopnosti a veľmi napomáha rastu slizníc, takže na maternicu je ako balzam 😀 ja som ju začala tiež piť hneď. No a čakanie na mrchu? tak to je u každej iné, ja mne prišla prvá po 35 dňoch, niekto čaká menej a niekto viac, ale v pohode je to vraj od 4 do 8 týždňov, potom treba vyvolávačku.

kikaneu
4. jún 2012

@mrnka_sk ja som to tiež mala tak, že len špinenie, potom zrazu trochu krvi....tak nastriedačku....mne to povedala hneď ako som doniesla prepúšťaciu správu, že po menštruácii mám prísť, že urobíme nejaké vyšetrenia.....a tiež som zvedavá kedy dorazí tá mrcha

mrnka_sk
4. jún 2012

@kikaneu zaujimave je, ze vacsina ma prist na kontrolu po ms..ale ja mam prist pred 😕 Mam ist o necele 4 tyzdne a ze to urcite este nebudem mat (povedal lekar). Tak mi je to trochu cudne.
Drzim palce nech vsetko dobre dopadne!

mrnka_sk
4. jún 2012

@maryennn1 tak uz mam prvu salku v sebe a regenerujem 🙂 caj je celkom chutny, takze s jeho pitim ziadny problem nebude.

maryennn1
4. jún 2012

@mrnka_sk aj mne čajík chutí, ja by som zvládla aj viac za deň, keby sa dalo 🙂, ale tak zase v poslednom čase, stále menej a menej ho pijem, už som začala brať aj calibrum plan a spolieham sa na leto 😀
... a ináč špiniť môžeš sem tam prerušovane kľudne aj dva týždne po kyrete, tak mi to hovorila aj doktorka

kikaneu
4. jún 2012

@mrnka_sk podľa mňa by sa malo ísť skôr....mne ani kontrolné sono po zákroku nerobili....čo ja asi nikdy nepochopím a pevne verím, že všetko bude ok, aj u mňa, aj u teba....aj u ostatných, čo si tým museli prejsť 😉
ďakujem

maryennn1
4. jún 2012

@mrnka_sk @kikaneu dievčatá aj ja som bola na sono pred mrchou a potom už nie, ono doky pozrie na sone či ťa dobre vyčistili, či tam niečo nezabudli, potom začne sliznica dorastať a vyvrcholí to mrchou, keď je po mrche tak už je to pasé, lebo sliznica je už odlupnutá.

kikaneu
4. jún 2012

@maryennn1 tak vidíš....mne povedala, že až po....ale chce mi robiť vyšetrenia, tak som zvedavá, čo to všetko budem musieť podstúpiť

maryennn1
4. jún 2012

@kikaneu tak ona asi chce vidieť či vyšlo všetko čo malo 😉 a aké vyšetrenia ti chce robiť?

kikaneu
4. jún 2012

@maryennn1 to teda netuším 🙂 ale som na to zvedavá

nelynka
4. jún 2012

@lucianak ano to teda je :D

mrnka_sk
5. jún 2012

@maryennn1 ja idem na prve sono tyzden po zakoku a potom o cca 3 tyzdne na kontrolu k lekarovi. Dnes ma ale akosi pobolieva podbrusko. Vas ako dlho bolievalo? Vraj sa aj zavinuje maternica. Dufam, ze je to ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre