Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kejla
25. júl 2011

@lucinocka ja som po zakroku,ani pred nim nedostala ziadne atb,ani nic na stiahnutie maternice.Jedine fyziologicky roztok-infuzku po zakroku,to bolo vsetko.Ja som krvacala/spinila vyse 2 tyzdne,preto som aj isla k dr,zistil,ze je vo mne centimetrovy kusok placenty,tak vtedy som dostala injekcie na stiahnutie maternice.Brusko mozes citit,ja som ho tiez citila-ale vedela som,ze je to stahovanie maternice,presne to iste som citila po porode.Velmi ma mrzi,ze si tym aj ty presla,az mi slzy vyhrkli,ked som citala,ze si uz bola v 12tt,to uz je naozaj neskoro 😢 Ja som mala MA v 11tt 😢

lucinocka
25. júl 2011

@kejla aj ja som si myslela ze prelezieme hranicu 12 tt a uz bude dobre, ale nedostali sme sancu:( Teraz hlavne sa dat dokopy a dufat ,ze dalsie babatko bude bez problemov :(

noja2210
25. júl 2011

@kikuska_nr ahoj...super si to napisala, ze den ma 24 hodin a zajtra bude mozno lepsie...ja mam pocit, ze presne tak to je...este ze vzdy moze byt nejake zajtra...a ako bude plynut cas, tak tych lepsich dni nebude az tak malo...a hadam daktore zajtra uz bude aj to o co sme t

xen21
25. júl 2011

ahojte baby, na kolky den po zakroku ste dostali prvu M....???ja mam dneska 32 a nic zatial 😕 😒

noja2210
25. júl 2011

@xen21 ahoj, mna potesila na 31 den...

odrik
25. júl 2011

@xen21
Ahoooj! No mna sa radsej nepytaj!!! Ja som vynimocny exponat 🙂 !!! Moja prva mrska si dorazila po 9 tyzdnoch! Drzim Ti palceky, aby uz, uz dorazila a mohlo sa Ti telicko "upratat" !!! Krasny vecer!

kajca50
25. júl 2011

chcem povzbudit všetky , ktoré teraz prežívajú tie smutné dni, ja som to prežila2x , ten druhý presne v júni pred dvoma rokmi a teraz má môj Mišinko rok a ja sa snažím zabudnúť na tie zlé chvíle ☹ , a pri Miškovi to bolo tŕpnutie pri každej kontrole- vydržali sme

odrik
25. júl 2011

@kajca50
Si zlatusik, dakujeme!!! Velmi sa tesim, ze u Teba nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂 ! Krasny vecer!

atiatko
25. júl 2011

@kajca50 ďakujeme .... takéto slová potrebujeme čítať a počuť veľakrát ...... 🙂

kejla
25. júl 2011

@xen21 ja som mala MA tiez v 11tt a mne dr povedal,ze odhaduje,ze mrska pride az po nejakych 6tt (moze aj neskor),pretoze cim neskor MA nastane,tym dlhsie sa dava telo dokopy a podla neho je 11tt dost neskoro 😢 Takze je ok,ak este nedorazila 🙂

@lucinocka presne,ta magicka hranica 12tt,ja som to odratavala.Ani nie tyzdne do porodu,ale do konca 12tt.Ale nabuduce to dame 🙂

kikuska_nr
26. júl 2011

@noja2210 😉 noo, napriklad vcera som mala priserny den, ale priatel to vecer uplne super vylepsil, tak dnes je uz o nieco lahsie...este keby to slniecko chcelo vykuknut spoza mrakov zacat opat trosku hriat, bolo by fajn 🙂 utesujem sa aj tym, ze za dva tyzdne mame dovolenku, sice este netusime, kam pojdeme, ale ten samotny fakt, ze budeme mat volno, oddychneme si a zrelaxujeme, ma po tomto vsetkom drzi nad vodou... 🙂

kikuska_nr
26. júl 2011

Ahojte zienky, chcem sa len opytat na vas nazor prip. skusenosti...vcera som sa bavila s jednou babou, tiez po kyrete, a ta sa vrhla na snazilkovanie hned po prvej mrske. Ze ved ked sa citila fit, na co cakat?! Mne ale lekar odporucil pockat take 3 ms, aby sa aj maternica dala do poriadku po takom zakroku a aby dalsie tehu neskoncilo rovnako...co si myslite vy? 🙂

xen21
26. júl 2011

@kikuska_nr tazko povedat, to vie najlespie priroda...vela babam sa podarilo hned a vsetko bolo a je ok,ale ked sa ma nieco stat, stane sa aj po rocnej pauze-podla mna... 😒

katus193
26. júl 2011

@kikuska_nr my sme sa tiez hned snazili,citila som sa dobre a dr povedal ze nic sa nestane ak by som nahodou otehotnela,najhorsie je ze kazdy lekar ti povie inac.Ja som napriklad polroka po potrate a zatial sa zial nepodarilo,ak neratam to ze zrejme som mala minuly tyzden mikropotrat.Takze nemozes vediet kedy sa to podari,moze sa hned a nemusi.Ale nemysli na to ze co ak sa nieco stane,len to budes privolavat,proste si uzivaj snazenie a ked to ma vyjst tak to vyjde a ak si po psychickej stranke na tom dobre tak proste sa snazte 😉

katus193
26. júl 2011

@xen21 suhlasim s tebou 😉 niektore zeny otehotnia hned este ani mrchu nemali a vsetko ok a niekto caka aj rok a stane sa to zase,jednoducho clovek to nedokaze ovplyvnit,co sa ma stat tak sa stane,len ne to netreba mysliet

renkaniki
26. júl 2011

@lucinocka Ahoooj,tak ja som mala kyretaz 6steho,len som po nom spinila,ziadne krvacanie,ale o 6,7 dni sam zacala troska krvacat ,ale potom to uz preslo,tak vcelku som mala spinennie 9 dni..ale u kazdej je to samozrejme ine...

renkaniki
26. júl 2011

@kikuska_nr Ja by som s tym snazilkovanim radsej pockala,ale je to na kazdom ,ako sa rozhodne.Mne bolo povedane v nemocnici,ze sa mozme o 6 mesiacov zacat snazilkovat..moja gyn.mi povedala ,ze o 3 mesiace..6 mes.je myslim si,ze vela ,ale 3 mesiace,to sa da zvladnut.Ja osobne si budem davat pozor este..este som nemala este mrchu..aspon po troch pockam....ale,ako som uz isala,je to kazdeho osobna vec,ako sa rozhodne...drzim palce 😉

lucinocka
26. júl 2011

@renkaniki dakujem 🙂 vcera som zacala brat lieky na stahovanie maternice, hned som prestala krvacat, dnes uz nic, cista vlozka, taze asi pomahaju, len mi je z nich zle.. ale pise v pribalovom letaku ze sprievodne javy su vracanie a nevolnost... chvalabohu ze ich beriem len tri dni... cela som nejaka oblbnuta z nich, ktovie co je to za svinstvo..
@kejla no ja dufam, ze este tohto roku to dame 🙂 teda 12 uz nestiham, ale aspon uspesnejsi start🙂

lucinocka
26. júl 2011

@renkaniki ja rozmyslam po druhej ms, alebo po tretej podla toho jak sa budem citit...ale nie hned snazilkovat, len to nechat tak, jak bude..

kikuska_nr
26. júl 2011

@renkaniki ja by som asi tiez radsej pockala, aj ked teraz mi aj tie tri mesiace pridu ako cela vecnost. Tiez som este nemala ms, takze teraz davame pozor a myslim, ze min. tie dva cykly pockame a potom uvidim, ako sa budeme citit. Ale najradsej by som bola uz aj hned teraz opat tehu 🙂

solinkarka
26. júl 2011

@kikuska_nr my sme si pockali na prvu a potom sme sa pustili do prace...aj ked doktor povedal pockat tri mesiace my sme si urobili svoje a po prvej se sa zacali snazit, v januari som mala kyret a v aprili som otehu 😉

kikuska_nr
26. júl 2011

@katus193 ☹ len vies coho sa bojim? ze ked sa budeme snazit hned, tak sa hned zadari a zas to nebodaj dopadne zle alebo budeme cakat a potom sa nam darit nebude...ja viem, ze takymito vecami by som sa vobec nemala zaoberat, lebo si len pohorsim, mala by som sa dostat do pohody a nic neriesit, nechat to len na osud a prirodu...

kikuska_nr
26. júl 2011

@xen21 asi mas pravdu. No neviem, minimalne teraz musim pockat na prvu ms, mozno potom pre istotu aj na druhu, ci je vsetko ok a potom to uz asi nechame na tu prirodu 😉

kikuska_nr
26. júl 2011

@solinkarka aj aj by som tak najradsej. Len ak to zas dopadne takto, tak sa asi zblaznim... ☹

solinkarka
26. júl 2011

@kikuska_no to som si hovorila aj ja ale ak sa vam nebude darit povies si zbytocne som cakala 3 mesiace...ako to tu uz niekto pisal stat ssa moze nieco aj po pol roku. dolezitaje aj psychika

xen21
26. júl 2011

@kikuska_nr a kedy si bola na zakroku? ja 24.6. a tiez cakam na M

alaniska
28. júl 2011

@katus193 ahoj katus, ak si spomenies boli sme spolu v marcovkach, boli, lebo aj mna caka dnes alebo zajtra kyretaz, celu noc som uz nespala co sa tak bojim. V8tt mi zistili anemambryomolu, smutno mi je velmi.... ☹

kikuska_nr
28. júl 2011

@xen21 ja 12.07. ...a to ti odvtedy este neprisla MS? bo my chceme ist na dalsi tyzden na dovolenku, tak som uz pocitala s tym, ze sa velmi neokupem...tak ten prvy cyklus je este taky rozhadzany, ved niet divu...

katus193
28. júl 2011

@alaniska ahoj,ach to mi strasne ale strase velmi luto 😢 vidim ze viac bab tu takto skoncilo a mazi ma to,preco nemozeme normalne tehulkovat ☹ Napisem ti IP

aspinka
28. júl 2011

ahojte chcem vas len povzbudit aj ja som mala MA asi tri roky dozadu bol to des ale kyretaz nebolo nic strasne ani neviem ako a bolo potom. A co sa tyka pauzy ja som mala dodrzat pol roka pretoze som mala parcialnu molu ale pravdu povediac by som to uz nedodrziavala vela som vtedy citala co a ako a v jednom davam za pravdu telo ked sa neciti fit neotehotnie a hotovo takze ja som mala pol rocnu pauzu a telo si dalo dalsiu pol rocnu co sa nedarilo. Takze ja by som si vyskusala ako sa dostavy cyklus a aky bude a potom by som sa opat snazila samozrejme ked MA nebolo nejake komplikovane ja som napriklad po potrate mala skrateny cyklus z 28dni na 24-25 bol to des a upravilo sa to az po porode. Inak mne pomohli kvapky od Valovica na ten cyklus plus na ovulku 😉
Drzte sa pride babo a zabudnete!!! Vsetko vam potom vynahradi naozaj!!! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre