Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sobcek
26. nov 2009

dominika, viem, ze ziadne slova tu ti nepomozu dostat sa z toho. Je to krute, ale skutocne pomoze len cas. Ja som prisla o babatko v tretom mesiaci, ale bolo mrtve uz dlhsiu dobu a takmer zobralo na druhy svet aj mna. Vedela som asi tyzden, ze je mrtve a ked zo mna vytekala neidentifikovatelna tekutina a doktorka vravela, ze su to pravdepodobne zvysky, tak toto bolo nieco, co sa neda opisat, ani prezit, ani zabudnut. Zial, je to tak a neexistuje nikto,kto by nas pochopil,pretoze kazda z nas mame svoj pribeh, svoj osud a zostava naml en zapalit sviecku pre vsetkych nenarodenych a dufat, ze nam raz odpustia...

trinitka87
27. nov 2009

aj preto som isla koncom augusta na kontrolu pre istotu ci je vsetko v poriadku, aj nejake vysetrenia na toxoplazmozu sa robili aj ine a vtedy som sa aj pytala ci uz mozme zacat so snazenim a on ze ano, nevidi problem, vsetko bolo ako malo byt, a po vysledkoch/ aby som mala istotu/ sme aj zacali a podarilo sa ako som pisala hned na prvy krat, sama som tomu neverila..
toto uz nemoze byt " nahoda" ako mi bolo povedane prvy krat tak som velmi zvedava na vysledky.
inak dnes idem aj na kontrolu, ci uz je to ok, lebo ako som sa tiez dozvedela, nemala som to dobre vycistene, dlho som krvacala, co som uz nemala tak som dostavala injekcie na zastavenie.
takze sa necham prekvapit co povie, lebo uz mi povedal, ze ked to nebude dobre, budem muset zase do nemocnice co by bolo pre mna hrozne

janirea
27. nov 2009

dobre rano,,,
dominika,,,tazko sa mi nieco aj pise po precitani,,,,velmi ti drzim palce, aby si sa rychlo zotavila fyzicky ale hlavne aj psychicky,,,je to strasne,,,a fakt sa mi teraz zda, ze co sa ja stazujem, ved to nebolo nic v porovnani s tym co si si musela vytrpiet ty

baby, co sme tu,,my uz nemocku uvidime, len pri stastnom porode,,,ok??? 😉

micicka
27. nov 2009

janirea - beriem ťa za slovo 😀 takže to bude tak september, oktorber 2010 😎

velvet26
27. nov 2009

caute baby, uz makam v praci..
tak na kontrole vsetko ok, uz mam aj novu sliznicu, cca. do dvoch tt. by mala dojst prva menstruacia..
snazit sa mozme zacat o mesiac, dva tak mi povedal dr...a mozme uz aj zacat sexikovat, tak mozno tento vikend sa pritulime...
som tu len tak na skok, pekny den.. 😉

lu.lu.
27. nov 2009

ahojte kocky,
ja len tak na skok- caka ma dnes upratovaci den, periem obliecky atd.
velvet-super spravy. tak sa idete tulit? ja asi pockam po prvej menzes, este sa na to necitim...... ved aj inak sa da zabavit.... rucne strucne 😀
trinitka, dominika-aj vy idete dnes k lekarovi, ze? tak len dobre spravy aj pre vas
a vsetkym ostatnym rychly den v praci a potom uz cely vikend len lenosit.pa

janirea
27. nov 2009

baby, ja dnes asi zaspim v robote 😅 ,,,sa mi tak zíva,,,a to som este ani neobedovala,,,,ked sa najem, tak to uz mozem rovno zalomit 😀

aj u vas je tak skaredo?

micicka
27. nov 2009

ahoj kočky, no dnes je nepríjemne, je zima, tma ☹ už aby sme boli doma a mohli sa túliť 😉

lu.lu.
27. nov 2009

my tu mame pekne,slnecno(a ze anglicko), ale sa trochu ochladilo

micicka
27. nov 2009

lulu ja vždy zabudne, že si v Anglicku a čudujem sa kde na SK je slniečko - po prečítaní zátvorky som to zistila 😀

janirea
27. nov 2009

,,,ja este tri a pol hodiny 😠

ale uz nech som doma,,,a tulit sa budem len s vankusom 😀 ,,,mm je v robote az do zajtra ,,,,ale zajtra mi uz neujde 😀

micicka
27. nov 2009

ja už len 1,5 hod - teda dúfam, že sa ako vždy v piatok poobede nič neudeje 😖

janirea
27. nov 2009

dnes to teda riadne pocitame 😀

micicka
27. nov 2009

tak a dlho netrvalo a už sú tu problémy 😠 zase mi to nevyšlo, ja jednoducho nemôžem nič plánovať ☹

janirea
27. nov 2009

mici,,,neboj,,,to je presne taky zakon schvalnosti,,,alebo nasich sefov ? 😀 ,,,,moja ex sefka vkuse nieco potrebovala surne riesit o 16tej a hlavne v piatok,,,,,,,ale uz dosefovala 😎

lu.lu.
27. nov 2009

micika, si to zakrikla...
ja som konecne doupratovala. cely byt sa leskne. rychlo hodim nieco do seba a bezim po maleho do skoly a potom si konecne na chvilu nohy vylozim 😎 jaj, uz sa tesim.......nech vam to baby este rychlo ubehne

janirea
27. nov 2009

ja uz tlacim cas ocami 😀

velvet26
27. nov 2009

caute baby...
konecne piatok, co...ja som taka unavena, mam dost..fuj aj s robotou..no vikend pred nami, nedame si kazit naladu... 🙂
co budete robit cez vikend? nam dnes montovali doma chodbovy nabytok, co sme si dali robit na mieru...taki sme spokojni...super..manzelikovi som hovorila, ze uz mozme sexikovat a on na to, ze dnes zazijem stredovek.. 😀 ale urcite nic dnes nebude, ledva drzim oci otvorene...tak si asi pocka este...a ani nejako po tom este fyzicky netuzim...

lu.lu.
27. nov 2009

ze stredovek velvet 😀

micicka
27. nov 2009

ahojte babule, tak ja len na skok, uz vikendujem ako sa da 😀 v praci sme problem naštastie vyriešili celkom v pohode - teda vo výrobe, ja som len dozerala 🙂 no a teraz už víkendujem, doma sme si otvorili fľašu vínečka a teraz pokračujem u našim 😉 no ale už mi stúpa hladina, tento týždeň nejako ideeeem 🙂 ale ech si užijem kým sa dá, no nie?!

mňa sa dnes môj priateľ pýtal, že či musíme čakať presne 3 mesiace, tak by asi už aj on bola rád tato 🙂 tak sme sa dohodli, že uvidíme po druhom menzese - ten by mal byť takto o týždeň, dúfam, že nebudeme veľmi meškať.

zaktra ideme niečo pomôcť našim na barák a v nedeľu hurá na oslavu - takže zase alkohol, ale asi sa obetujem a budem šofér 😉

lenkka81
27. nov 2009

Ahojte baby, ledva som vas docitala...už mam oci ako kapor:- Dominika drzkaj sa, ked citam ten tvoj pribeh, mám zimomriavky a slzy v ociach...Je to strasne smutné, ze pred cloveka su tolko krát predkladané takéto skusky...Ten moj MA v 11tt ani vlastne proti tomuto nestojí za rec ☹ Prajem ti vela zdravicka a sily... Pre lulu: ako keby som videla seba, ked som si precitala tvoj prispevok ako sa po tulkaní rozplaces..., presne toto aj ja zazivam, naposledy vcera...troska sme sa pomaznali a ked bolo po, tak ma to uplne zobralo, neviem vzdy to nejak na mna dolahne v nejakej intimnej chvilke, ked som s manzelom a citim ze sme spolu stastný, tak si spomeniem co sa stalo a koniec...Rano som vstala cela spuchnutá od placu, prislo mi to zas vsetko tak luto.... Inak menzes nic už som 36 dni po MA tak cakám dalej...Buduci piatok idem a tu hemat. tak som zvedava ako pochodim. Kto este nespí tak pekný vecer...

janirea
27. nov 2009

ahojte,,,ja som tu na skok,,konecne som doma,,,som fakt dnes skapata, dlhy den bol nejaky,,,uz sa normalne tesim spat 🙂
lenkka,,ja som dostala prvy na 38 den,,,,drzim palce aby ti uz dosla, aby si necakala dlho,,,lebo ja som uz bola nervozna ako cert, tak si viem predstavit

,,,a dobru noc baby

lenkka81
27. nov 2009

Janirea...no tak ten cert je slabé slovo, už aby aspon prvý cyklus bol za mnou, az sa troska pohneme z miesta....Zajtra pracujem tak aj ja idem buvat, dnes som zas nejaká precitlivelá ako som konika precitala, idem sa z toho vyspat papa a pekný wíkend

cukruska1920
27. nov 2009

este ste tu....? ja neviem spat ☹

lauritka
28. nov 2009

baby ahojte, tak som si vas trosku citala, tolko smutnych pribehov ☹ presla som si tym tiez, hoci v rannom stadiu, ale aj tak to zanecha jazvy na dusi 😔

zaujimave je, ze ja som tiez tusila ,ze nieco nie je v poriadku, lebo ma prestali boliest prsia. a ani som nevracala.
ja viem nemusi mi byt v tehu zle, ale radsej by som presedela cela dni na wc, len aby som vedela, ze je to v poriadku.

ja mam za sebou dve kyretaze po dvoch tehotenstvach po IVF a KET. teda tri, lebo tu prvu mi nedokoncili, kedze mi prepichol nechtiac maternicu, musela som na Vianoce 2007 ostat v nemocnici, mala som krasne sviatký. 😔 pricina abortov sa samozrejme nenasla, lekarsky zaver : stava sa to. nieco proste nebolo v poriadku, tak to telo stoplo. my sme sa ani raz k srdiecku nedostali. 😔

drzte sa a prajem vam vsetkym, aby ste to uz nikdy nezazili. a pripajam slova co mam v albumiku:

" Bože, daj mi pokojnú myseľ, aby som prijal veci, ktoré zmeniť nemôžem. Daj mi silu, aby som zmenil veci, ktoré zmeniť môžem. A daj mi múdrosť, aby som rozlíšil jedno od druhého. " František z Asisi.

lu.lu.
28. nov 2009

lauritka ahoj,

tak citam ,ze si si presla uz vselicim ☹ ....ale po dvoch neuspesnych pokusoch si bola uz aj na nejakych vysetreniach, ci ani tam ti nic nezistili?

velvet26
28. nov 2009

dobre ranko kocky..
lauritka, pekne si to napisala, ten citat sa mi velmi paci, je v nom kopec pravdy a mudrosti...
naozaj to, co zmenit nemozme s tym uz nic nenarobime...a co zmenit mozme, pre to urobime urcite vsetky maximum, co je v nasich silach, aby sa nam to uz druhykrat nestalo..

my sme mali vcera navstevu, preto som uz sem nedosla, suseda s dcerou pozerali sme taku komediu, tak sme sa narehotali...no a potooom, ked odisli, tak sme sa pritulili...ale to je slaby vyraz..taky mensi stredovek... 😀 🙂

lu.lu.
28. nov 2009

velvet, tak bol stredovek? ake to bolo prvykrat po? nebolelo? a pozor, aby si za par tyzdnov nemala 2 ciarky na teste 😉

lauritka
28. nov 2009

lulu boli sme na genetike, imunologii, dal som si urobit aj testy na infekcne choroby, trombofilen mutacie...
no nic nezistili. 😔 asi este nebol spravny cas si vravim...

lenkaxy
28. nov 2009

ahoj lauritka a ostatné žienky.
lauritka ja som bola tiež na hematologii, endokrinologii a v stredu idem na infektologiu. Tak som zvedavá, či sa niečo zistí po MA. Najhoršie, že sa pýtaš PREČO a odpoved nenajdeš, teda vo vačšine prípadov ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre