Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
18. sep 2011

no tak asi to mozme zvalit na tie blbe hormony!!! 😀 ach jo... kila navyse, vyrazky jak v puberte, nalada pod psa.. cim sme si to zasluzili? jak keby nestacilo ze sme prisli o babatka ☹

jania023
18. sep 2011

@monika2712 a este padajuce vlasy si zabudla napisat ☹ no a tie vyrazky mam aj ja hodne co inak nemam 😠

monika2712
18. sep 2011

@jania023 jaaaj jasne.. aj to samozrejme.. celkovo sa mi vlasy zmenili, kvalita isla dole vodou..

usacek79
18. sep 2011

@monika2712 no ale ja ked si predstavim, ze v tehu budem uz len dalej priberat, tak ma hruzu z toho 😖 ja idem hned ako mi skonci MS prudko do cvicenia zas, za tie dva mesiace skusim dat dole aspon 5 kil, do tej dovolenky, nech drahy nechyti slaka, ked ma zbada v plavkach 😀

@jania023 zeby sme sa vyhovorili na ten kyret, ze sa z neho pribera? 😀

jania023
18. sep 2011

@usacek79 ale nie 😀 to bude zmenu v tele urcite aspon si to nahovaram 😀

jania023
18. sep 2011

@monika2712 no aspo v tom niesom sama 😉

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 ja som nechcela strasit ja len pisem ako sme my na tom ono sa hovori ze do pol roka od kyretu by si mala otehotniet aj moj lekar to povedal a o psychike mi ani nehovor niekedy si pripadam zrela do blazninca!ale tak verim ze vam to pojde richlejsie;)my sme sa aj o prve tehu snazili 10mes...tak ze mozno teraz to bude opet tolko trvat ...a mam aj znamu a ta tiez potratila mali pol rocnu pauzu a potom za 3mes otehotnela a teraz sa im narodilo krasne zdrave dievcatko:Dtak ze hlavu hore za chvylu ste tehulky.aj si podstupila niake vysetrenia?

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 chapem, to ja len tak zo srandy, ze aby si nas nestrastila.. ja som nebola na ziadnych vysetreniach, kedze z kyretu sa nic nedalo zistit.. plod tam ani nebol, mala som anembryomolu.. ale myslim si ze u nas spravila vela psychika, kedze sa vtedy udiala ina tragicka udalost v mojom zivote.. a bolo to prve tehu, neplanovane, prvy pokus pocas plodnych dni, ale nenapadlo by ma ze to zrovna vyjde.. hoci nakoniec nevyslo :(

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 no tak to ti poviem ja som ostala tehotna prave vtedy ako mi moja milovana babicka umrela;(a ked som isla na pohreb tak som nevedela ze som tehotna a strasne zle som to zvladala hovorim o psychike!bola som uplne na dne a potom tyzden po pohrebe som zistila ze som v 6tt no a hned na za ciatku nastali komplikacie zacala som spinit a uz to islo dole kopcom:(ale tak to sa hovori ze ked ti niekto v rodine zomre a si tehotna tak to zle skonci koli nasej psychike:(

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 no ja som bola v 7tt a vedela som ze som tehotna.. uz som bola aj na niekolkych ultrazvukoch, pretoze sa ukazovali dva gestacne vaky... uz po pohrebe som tusila ze nieco nie je v poriadku, lebo som v noci mala strasny zachvat bolesti v bruchu, akoby kontrakciu.. no a tyzden na to som uz bola na kyrete..

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 no ja som kyret podstupila v 11tt ale bol tam spomaleny vyvoj tak ze babo bolo len v niakom 7tt ale tak co uz narobime:(ja som bola na stitnej zlaze len na vysetreni.a kolko mate pauzu?a kedy si bola na kyrete?

lucianak
19. sep 2011

@jania023 No tak presne. Nám to už nehrozí. Radšej by som si dávala pozor, ale to budem asi až začiatkom roka. Dúfam teda, že do vtedy sa podarí uchytiť manželovej spermijke vo mne 🙂

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 na kyrete som bola 1.7., mam za sebou dva cykly, dalsi by sme uz chceli zacat.. my sme vlastne ani plod nevideli, ani srdiecko.. a ani nevedeli ze kedy sa rozplynul.. ze to mohlo byt este v zarodku, teda hned po oplodneni ze mohla byt nejaka geneticka chyba vo vajicku alebo spermii, alebo to mohlo prijst neskor.. ale kedze som mala tehu priznaky este do toho zachvatu bolesti po pohrebe, tak si myslim ze vtedy nejak sa to asi udialo.. respektive mozno par dni pred pohrebom, ako mama zomrela..

lucianak
19. sep 2011

@usacek79 Heh, asi tak nejako. Dnes som bola u svojej dr. na kontrole aj s papiermi z histolky a usg. Povedala, že preto ešte nemám ms, lebo maternica je ešte slabá, ale že do 2 týždňov by mala dôjsť. Veď po kyrete mala chudinka len 2mm hrúbku, tak čo by som chcela, nie? 🙂 Víno už nescem nasilu. Nerobilo mi dobre, takže stačilo. Nič netreba siliť, ani dr. mi nechcela pichať zatiaľ vyvolávačku, nech tomu nechám voľný priebeh. A mám aj papiere na hematkuuuuuuu a na 22.9. som objednaná 😀

lucianak
19. sep 2011

@lucka23 Myslela som si, že tak polovičku máš za sebou, lebo vtedy sa už vie pohlavie. Muselo to byť tažké. Až mi behajú zimomriavky po tele 😢 To je presne najhorišia odpoveď, že nevieme, náhoda a také hlúposti. Nás predsa nezaujíma žiadna náhoda!!! Ale žiaľ, osud vie byť niekedy krutý a zahráva sa s nami.
Tak nech nám doraazí prvá ms, potom šup druhá a ide sa na potešenie 🙂

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 boze tebe maminka zomrela tak uprimnu sustrast:(no ja som nemala ani bolesti ani nic len som prisla na ult a tam mi oznamili ze babu nebije srdiecko:(ale ked si hned ostala tehotna tak aj teraz sa to podari neboj;)a ty si odkial ked mas okres senec?

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 no ano, maminka mala rakovinu, uz 5 rokov s nou bojovala.. a prislo to nakoniec velmi rychlo... ☹ mala nedozitych 53 rokov.. tak si vies predstavit co som zazivala.. je to hrozne, dodnes som sa s tym nezmierila..
ja som povodom z BA, ale zijeme rok v Luznej..

lucianak
19. sep 2011

@monika2712 Ahoj, ja som tiež mala sem tam bolesti, ale nejako som tomu nechcela pripisovať nič vážne. No zrejme to vážne bolo, keď v 11tt som sa dozvedela, že to bude len horšie. A mám očakávať krvácanie. Bolo to kruté, lebo sme sa veľmi tešili 😒

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 no tak to mi je velmi luto aj ja som mala babku ako maminu:(je to strasne musis sa z mierit zo stratou blizkeho a este aj zo stratou babetka:(ach jaj ale ver ze aj do nasich zivotou vojde slniecko a bude lepsie;)tak to sme skoro susedy ja som z ivanky pri dunaji;)

monika2712
19. sep 2011

@lucianak ja som mala taky zachvat dva krat.. neviem to popisat.. v zivote som nic take nezazila..ked som to opisala doktorke, tak vravela ze to znie ako kontrakcia.. proste ztuhlo mi cele brucho.. ako by som napla brusne svaly a ostali tak zaseknute.. vzdy som hned utekala na zachod.. tak automaticky ma to tam hnalo.. ale nic sa tam nedialo.. len kruta bolest.. prva presla po par minutach.. druha asi po 10tich.

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 no hej.. tazko to neseniem, aj som niesla, aj som vyhladala odbornu pomoc.. musela som, pretoze tie depresie boli neunosne... v zivote by ma nenapadlo, ze zazijem tak nieco strasne, a este k tomu naraz... maminka som vedela ze raz odide, ale tiez som stale dufala, ze nie tak skoro..

lucianak
19. sep 2011

@monika2712 No, no, také niečo to bolo. Dúfam, že ďalšie tehu bude do konca roka, ale nechcem veeľmi siliť ani to. Ja som mala všetko pomaly na každý deň naplánované a nič z toho. Nechám tomu voľný priebeh, nebudem si merať ani BT ako predtým, iba sa zásobím (asi od októbra) nejakými vitamínmi, aby keď budem tehu, tak aby mimčo malo všetko, čo mu treba.

lea1333
19. sep 2011

@monika2712 no choroba je zla vec nikdy nikto nevieme kedy odideme a ani sa ti nedivim ze si vyhladala odbornu pomoc:(ja by som asi uz bola v blazninci si silna zena;)a teraz ako som pisala tak pride uz len usmev do zivota;)

monika2712
19. sep 2011

@lea1333 dakujem.. no mozno na vonok posobim ako silna zena.. vela ludi mi to vravi.. ale vo vnutri sa velmi trapim, ale verim ze bude lepsie, ze sa aj mna opat usmeje stastie a ze raz porodim zdrave dieta... bohuzial vek uz ide proti mne pomalicky, takze chcem cim skor... ale stale si vravim, ze vsetko je ako ma byt, hoci sa mi to zda extremne nespravodlive.. zivot proste niekedy je aj takyto.. a verim ze su aj horsie tragedie,tak dufam, ze ja uz mam to najhorsie za sebou ..
musime si drzat palce, a proste verit v stastny koniec 😎

lucka23
19. sep 2011

@lucianak veru polovicku za sebou. clovek si povie ze je za vodou a pozri. uz viem ze ak este budem tehu tak urcite si ho nebudem moct uzivat. bude to velky stres a stach. od zaciatku do konca. ale ccem to vsetko podstupit. mna moja dr poslala aj na genetiku aj na hematologiu ale objednali ma az koncom oktobra a na genetiku dokonca az 15. novembra. a na vysledky sa caka tak 2-3 mesiace. takze asi to risknem a pustim sa do snazenia aj bez vysledkov. ak budem samozrejme v poriadku.

lucianak
19. sep 2011

@lucka23 Hmmm, mne dali taký čaasopis tehotenstvo po týždňoch a každý začatý týždeň som si napísala konkrétny dátum. Došla som k 11tt s dátumom 8.8. ďalej som nepokračovala ☹ Tiež tam písali, že začnite si konečne užívať tehotenstvo, to najhoršie je za vami a riziko potratu je už len 1,5%... ha ha ha
keby to všetko šlo podľa toho, čo píšu, tak mám krásne bruško a som naňho hrdá... Keby... Ja som objednaná na hematku. Dnes som tam volala a hneď na štvrok ma objednali. Výsledky neviem za ako dlho budú. A na genetiku mi nechcela dať papier. Ja by som to tiež riskla. Veď sa hovorí, že risk je zisk, tak chcem "získať" zdravé, krásne mimino 🙂

kaculiatko88
19. sep 2011

@monika2712 Aha fakt ja som zle prečítala prepáč. Máš pravdu. Tak to nie si sama. Ja po kyrete mám stále hlad.
@usacek79 aj ja som mala neskutočnú krupicu na tvári. Sam podkožný tuk sa mi urobil. Ale riešila som to cez kozmetičku. Bolo to utrpenia a chodila som vyše týždňa červená a podliatinami. Ale už som absolvovala ďalšie dva a je to super.

Tak my máme dnes za sebou genetické vyšetrenie. Výsledky budeme mať o mesiac. Ešte mňa odporučili na hematológiu. ☹ Ale od dr. máme povolenie sa začať snažiť po mrchu, ktorá by mala prísť o týždeň. 🙂

kaculiatko88
19. sep 2011

@monika2712 Aha fakt ja som zle prečítala prepáč. Máš pravdu. Tak to nie si sama. Ja po kyrete mám stále hlad.
@usacek79 aj ja som mala neskutočnú krupicu na tvári. Sam podkožný tuk sa mi urobil. Ale riešila som to cez kozmetičku. Bolo to utrpenia a chodila som vyše týždňa červená a s podliatinami. Ale už som absolvovala ďalšie dva a je to super.

Tak my máme dnes za sebou genetické vyšetrenie. Výsledky budeme mať o mesiac. Ešte mňa odporučili na hematológiu. ☹ Ale od dr. máme povolenie sa začať snažiť po mrchu, ktorá by mala prísť o týždeň. 🙂

monika2712
19. sep 2011

@kaculiatko88 no vidis.. kde sme sa opat stretli... najskor na svadbe, teraz na konikovi v takej smutnej teme :(

kaculiatko88
19. sep 2011

@monika2712 no to teda, bolo by lepšie keby sme sa stretli v krajšej tebe a mali by sme len samé dobré správičky 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre