Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
20. sep 2011

@monika2712 Keď spomínaš vek... Moja sestra prvýkrát rodila v 33. Podarilo sa jej na prvý šup otehotnieť, celé tehu bolo bez problémov, celkovo s odtečením plod. vody aj s bolesťami v priebehu 4 hodín porodila.... A má takmer ročnú šibalku. Takže času ešte máš habadej, neboj... A to podotýkam že po 35ke, chce zas otehotnieť. Ja len dúfam, že takéto rodenie aj priebehom tehu sa dedí zo sestry na sestru 😀

syslica
20. sep 2011

@monika2712 Monika, úprimnú sústrasť k hneď dvojnásobnej strate... ale nezúfaj, teraz si si odžila kopec zlého, takže nasledovať bude už len dobré 😉
A na povzbudenie vás všetkých - viete aká je momentálne najpozitívnejšia téma na celom koníku? Táto: https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/najdu-sa-tu-snazilky-40-nicky/ ... pretože tu otehotnela dvojnásobná babička po 40-ke aj 42-ročná dáma po 6. potratoch a obe úplne prirodzene 🙂 🙂

No a o sebe som písala do týchto smutných tém už párkrát: Prvý spontánny potrat v 11.tt. bez kyretu ale so strašne dlhým nezastaviteľným krvácaním... druhé tehu nasledovalo okamžite po dokrvácaní, čo ma dosť šokovalo , úspešne zavŕšené pôrodom presne na moje 31. narodeniny, ďalší úspešný a bezproblémový pôrod v 34 ... no a ak bude príroda/Boh/osud/čokoľvek priaznivo naklonený radi by sme ešte aspoň jednu syslinku, niekedy na budúci rok. 😉

monika2712
20. sep 2011

@syslica fuu gratulujem.. takze existuje aj stastny koniec .. 🙂
@lucianak k tomu veku.. u mna troska prihara aj kvoli tomu, ze by som mala cim skor rodit a kojit... kvoli maminej diagnoze, rak.prsnika, vo velmi mladom veku... sice som nebola na genetickom vysetreni, aj tak sa bojim aby som nemala podobny osud, a gynekologicka mi povedala, ze cim skor budem kojit tym lepsie, kedze to je najlepsia prevencia, a zeny ktore po 30tke nekojili este, tym sa zvysuje riziko.. mozno si poviete ze malujem certa na stenu, ale kedze som si prezila dost peklo uz s maminou chorobou, chcem prirodzene spravit vsetko preto aby mna tento osud nepostihol.. 😖

syslica
20. sep 2011

@monika2712 Ešte negratuluj ... syslinku máme zatiaľ v dlhodobom pláne 😀 a to ostatné - nuž, mali sme šťastie, tak ho prajem aj tebe a podobne sa trápiacim žienkam.
Ale ako čítam, máš ozaj dobrý dôvod, prečo sa ponáhľať. Na tvojom mieste by som sa ani tak nestresovala, aby si dojčila do tridsiatky, skôr by som sa dohodla s gynekologičkou na extra dôkladných prehliadkach - pretože rakovina prsníka je mrcha a má bohužiaľ tendenciu dediť sa po praslici (nechcem strašiť, ale zrejme ti nepíšem nič nové, však?) Takže o to viac - držíme palce a verím, že tehotenstvo vám čoskoro vyjde!

monika2712
20. sep 2011

@syslica chodim kazdych 6 mesiacov na sono.. viac pre mna zatial urobit nevedia.. iba ak by som si dala spravit geneticke vysetrenie.. k tomu ale nemam odvahu.. neviem si predstavit ze by vysli pozitivne, a povedia mi ze na trebars 80 percent ju budem mat aj ja... na co mi bude taka informacia do zivota? aby som sa zbytocne stresovala ze kedy to pride? niekedy je lepsie nevediet.. a v mojom pripade je to asi tak... radsej nechcem vediet .. ak na to mam raz umriet, tak s tym asi aj tak nic dopredu urobit neviem... iba to ze sa o sebe budem starat a budem chodit na preventivky...
a do 30tky uz kojit urcite nebudem, kedze ju mam v decembri a este nie som ani tehotna.. takze tak ci onak to nestiham 😖

syslica
20. sep 2011

@monika2712 Rozumiem... ja by som na genetiku asi tiež odvahu nenašla ...žiť s Damoklovým mečom hroziacej choroby nad hlavou nie je nič príjemné... no treba nájsť aspoň to jedno pozitívne zrnko: nikto ti nikdy na 100 % nepotvrdí, že aj ty zomrieš na rakovinu prsníka - existuje dosť veľká pravdepodobnosť, že PRÁVE ty, napriek rodinnej anamnéze, sa v pohode dožiješ vysokého veku 😉

monika2712
20. sep 2011

@syslica no tiez si ti myslim, jednak zijem uplne inak ako moja mama.. ktora si svojim sposobom za to mozno mohla aj sama, akokolvek kruto to mozno znie, alebo to mozno vobec nemalo vplyv a jednoducho sa to malo stat... kto vie... osud nezmenim, ale mozem sa aspon snazit zit inak, lepsie, a viac sa o seba starat.. co si myslim ze v ramci mojich moznosti robim... skor sa bojim aby to nebolo obdedicne, ze to skor zdedi napr moja dcera...

lucka23
20. sep 2011

jej baby tak mne sa stacilo len vystazovat a MS je uz tu. taka som rada. 😵 neverila som ze sa z MS budem niekedy tak tesit. 😅

jania023
20. sep 2011

@lucka23 ja este stale nic 😒

lucka23
20. sep 2011

@jania023 no ja som dnes 48 den od kyretu. takze uz fakt bolo na case.

jania023
20. sep 2011

@lucka23 ¨no ja som omnoho menej dokimu som volala vcera tak u mna ma prist od tyzdna do 4 po zakroku a dnes ma 3 tyzden po tak uz cakam kazdu chvilu

lucka23
20. sep 2011

@jania023 tak ti velmi drzim palce nech cim skor dorazi.

jania023
20. sep 2011

@lucka23 dajujem 😉 uz je to stresujuce ze stale nic

lucka23
20. sep 2011

@jania023 presne viem co citis. teraz cakame na prvu MS, ja potom zase budem netrpezlivo cakat na druhu. potom zase budem cakat ze MS nedojde a potom na kazdej poradni to budu nervy ci sa to opät vsetko nezopakuje. ach jaj cim sme si toto zasluzili. 😔

kaculiatko88
20. sep 2011

Baby kedy Vám Váš Dr. poradil sa opäť snažiť otehotnieť??

lea1333
20. sep 2011

@kaculiatko88 mne osobne po 3mrchach po kyrete,ale my sme to nedodrzali a snazili sme sa hned po prvej mrche a vidis nic sme nestratili ani neziskali lebo sa 5mes snazime a ziadne // nas este nepotesili.a vela aj zalezi v kolkom tt si mala kyret;)

kaculiatko88
20. sep 2011

@lea1333 Tak kyret som mala v 10 tt ... mne priamo nič nepovedal, iba že máme počkať do druhej mrchy aká bude, ale že nič nám nezakazuje. Tak som na pochybách či čo. Chceli by sme sa už začať snažiť. Ja si myslím, že na prvýkrát sa to aj tak nepodarí. O tamto sme sa snažili 10 mesiacov.

monika2712
20. sep 2011

@kaculiatko88 mne tiez po troch cykloch... ale uz po prvom som bola na rocnej preventivke a zrovna bolo pred ovulkou.. a gynda ze: no uz by ste aj mohli skusit", potom som ju opravila, ze sak snad mam este pockat nie? a ona ze sak teda ze nech pockame, ale ze v podstate maternica je uz zahojena, tak by nemal byt problem.. ono ja si myslim, ze netreba zbytocne riskovat prilis skoro, ale zas citala som pripady tu na MK ze skusili hned po prvom cykle a podarilo sa.. takze asi to je tak, ze ak sa to ma podarit, tak sa podari aj po prvom.. my sme teraz skusili hoci sme nechceli, ale mam pocit ze mi vynechala ovulka.. neviem cim to moze byt... takze z toho asi nic nebude a snad uz dalsi mesiac bude vsetko OK a mozme sa do toho naplno pustit 🙂

lucka23
20. sep 2011

mne tiez povedali po 3 cykloch. a to som mala kyret v 20tt. ale napr. sestricka v nemocke mi vravela ze snazit sa mozeme uz aj po prvej mrche. ze ak telo nebude pripravene tak aj tak nic z toho nebude.

monika2712
20. sep 2011

@lucka23 a ja som pocula ze ked je to v neskorsom stadiu tehu tak by sa malo az po pol roku... tak neviem.. lebo vraj vtedy je maternica viac poznacena tym.. a potrebuje dlhsi cas na zotavenie, stiahnutie atd..

kaculiatko88
20. sep 2011

Tak na kontrole po prvej mrche som bola a Dr. mi povedal, že maternica je pekná aj hrúbku máme všetko v poriadku. Tak nieje problém. Iba žeby sme počkali. Tak v pondelok má prísť ďalšia mrcha a potom by sme na to pomaličky mohli ísť. Ja si nepočítam ovulku ani nemeriam teplotu. Ja mám skôr blok v hlave a bojím sa, že sa to môže zopakovať. ☹

lucka23
20. sep 2011

@monika2712 no vidis co lekar to iny nazor. jedna baba co si s nou pisem bola na kyrete v ten den ako ja a dokonca uz bola v 24tt sa mohla snazit hned po prvej mrche. dr. jej povedala ze maternica je oki. tak si vyber. ja spravim tak ako sa budem citit.

monika2712
20. sep 2011

@lucka23 a bola si na kontrole uz predpokladam nejakej ci? ze ci je maternica uz v poriadku.. jasne, sama najlepsie vies, ako sa citis a ci uz prisiel ten spravny cas...

@kaculiatko88 skus na to nemysliet a pekne si vypocitaj ovulku aby ste sa zbytocne nesnazili v zle dni 🙂

mne sa teraz tazko tie dni pocitaju, lebo tie dva cykle boli zatial nepravidelne, a hoci by som teraz mala mat ovulku, tak bud meska alebo nepride vobec...

kaculiatko88
20. sep 2011

@monika2712 tak ja čakám či príde v pondelok, že aký máme cyklus. Po kyrete prišla mrcha 30 dní.

monika2712
20. sep 2011

@kaculiatko88 no tak to ti pekne prisla.. mne prva po 6 tyzdnoch, druha po 26 dnoch.. ale ovulka minule bola na 14ty den.

kaculiatko88
20. sep 2011

@monika2712 tak aj po prvom spontálnom potrate mi tak prišla, ale v UK mi zakázali 1 rok otehotnieť. Takže som zmätená. Bo po troch rokoch sa to svojím spôsobom zopakovalo. Tak teraz neviem či čakať ale ísť na to.

lea1333
20. sep 2011

@kaculiatko88 no ja som mala kyret v 11tt mne aj dlho trvalo nez mi prisla prva mrcha to bolo myslim ze 49dni od kyretu.a po mrche sme isli na to ale samozrejme som bola na preventivke pred tym ze ako som na tom a dr povedal ze ok ale ze mam mat pauzu 3cykli ale no nemali sme:D

kaculiatko88
20. sep 2011

@lea1333 tak mi máme tento mesiac pauzu. Budeme mať druhý cyklus. Tak neviem. každý lekár niečo iné poviem. Chcem byť opatrná, aby sa to nezopakovalo. Chcem si aj popýtať duphason.

lea1333
20. sep 2011

@kaculiatko88 inak aj my sme sa o prve snazili 10mes:(a teraz o druhe uz 5mes ja neviem ked ti kazdy hovori nieco ine tak sa riad podla seba a vies ja ti poradim jednu vec ked sa to bude mat stat aj druhy krat tak sa to stane bez rozdielu ci budes cakat 1mes alebo jeden rok:(to je nas osud:(a dufik ti daju automaticky ked otehotnies lebo uz si potratila a oni ho davaju preventivne;)

pici
20. sep 2011

@kaculiatko88 presne ako ti napisala @lea1333 . ak bol prvy MA nahodny, druhe tehu moze byt bezproblemove aj na dalsi cyklus ak sa zadari... ak je problem niekde inde/ napr.geneticky/ a neviete o nom, MA sa zopakuje ci po mesiaci alebo pol roku / co samozrejme neprajem. ale su to fakty/... duphaston dostanes hned po pozitivnom teste...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre