Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
6. okt 2011

@natalia Ni priamo na otehotnenie, ale pomáha pri neplodnosti, upravuje cyklus a ďalšie iné veci. Je to celé na prírodnej báze. Ja ho beriem už asi 2 týždne a má to chuť ako jedna veľká silná hašlerka, ktoré nemám rpíliš rada, tak uvidíme. Nekúpiš to v lekárni, ale v nejakom energy obchode. Mne to dala kolegyňa, takže to neviem presne.

lucianak
6. okt 2011

Inak baby, včera ma trošku chytila depka v práci... Prišla jedna zákazníčka a vyložila na pultík svoje puzdro s nejakými papiermi a navrchu mala fotku z usg.... Skoro ma šľak trafil, ako keby vedela, čo sa mi stalo a chcela ma naštvať. Ale to si len nahováram, odkiaľ to mohla vedieť. Babenky držme sa!!!

poisonblu
6. okt 2011

@lucianak tu jednu urcite vydrzim, ved uz len 3 tyzdne, teda ak pride vcas....

tinasc
7. okt 2011

@lucianak no náhoda je blbec ako sa hovorí... jasné, nemohla vedieť, ale akurát ste sa vy museli stretnúť... ja som bola vonku a minimálne 4 tehulky som stretla... a nijako sa nešetrili, ešte tam mali malé deti, ktoré brali na ruky, nosili ich na preliezky, hojdačky... a tak...

lea1333
7. okt 2011

@julinka88 ahoj gynex su bylinky je to cinska medicina ci ze ziadne chcemicke blbiny mne to pomohlo berie sa to aj ked sa snazite aj ja som to brala a paradox je ze v decembri som ho brala a v januari som bola tehu;)tak skus

boobaa
7. okt 2011

@lucianak ja sa im ani nečudujem že mi tam niečo nechali resp. 5 mm ked som odchádzala, ja som mala obrovskú placentu po dvojičkách a velmi som krvácala tak mali zhoršené podmienky na prácu 🙂 Ale čo už nejako to dobojujem do úspešného konca 🙂

lea1333
7. okt 2011

@natalia ahoj gynex nie je priamo liek na otehotnenie ale pomaha k tomu upravuje cyklus a pomaha sliznici aby bola silna;)a pripravena na tehu a najdolezitejsie je ze su to bylinky a nie chcemia mne pomohli a myslim ze viacerim zenam;)

boobaa
7. okt 2011

@lucianak :( ja som sa po potrate odvážila ísť na 7 deň do obchodu a po ceste späť ma stretol známi a gratuloval mi k tehotenstvu a pýtal sa ma na termín ..... ☹ Tak som ho oklamala pre moje dobro, inak by som sa tam zosypala a išla som so slzami v očiach domov. Okolie si už našťastie zvyklo a nikto sa nič nepýta, ostatným maminkám držím palčeky, ved oni nemôžu za to čo sa stalo mne, aj ked ich radosť ma v srdiečku zamrzí :(

natalia
7. okt 2011

@lea1333 kde by som taku bylinku našla?ja som mala len jednomesačnu pauzu a už som bola zas tehotna a zas potrat....

lea1333
7. okt 2011

@natalia daj si na googli ze gynex a tam ti to vyhodi da sa to kupit cez net a su to bylinne kvapky.a ked si mala 2potraty tak ty nemas problem otehotniet ale tam bude nieco ine....a bola si uz aj na niakych vysetreniach?

natalia
7. okt 2011

@lea1333 ja nemam problem otehotniet len plod sa dako nevie udržat..len pravda je že som mala tri potraty po sebe ten prvy bol planovany..na vyšetreniach žiadnych...veru...chcem sa opytat doktora na vysledky z histologie

hortenzia_
7. okt 2011

@daykaaa Ja som mala spontálny potrat 26.10.2006 a otehotnela som druhý krát 22.11.2006. A nič sa nestalo, mám krásneho synčeka 🙂

hariet
7. okt 2011

ahojte babulky. ja som dnes 5. den po kyrete a vcera a aj dnes citim take pichanie v celom bruchu...nielen v maternici...Nie je to velmi velka bolest, ale takisto neviem ci to je normalne..? Mali ste to niektora? Pomaly prestavam krvacat, uz je to len take spinenie... AKo sa inak mate?

lea1333
7. okt 2011

@natalia natali ak ti mozem poradit zmen lekara z hystologie ti nic nezistia a lekar by ta mal hned poslat na vysetrenia hematologia,endokrinologia,genetika pretoze si prekonala 2potraty a to nie je dobre znamenie a hned po sebe tak ze tam nieco bude:(ale neboj vsetko sa da do poriadku ale podstup vsetky vysetrenia!

katy1979
7. okt 2011

baby mam tri tyzdne po kyrete a stale spinim a krvacam. po tyzdni mi dal aj inekciu nech sa to zastavi a stale nic. je to normalne ci mam ist radsej na kontrolu. lebo mam prist na kontrolu po prvej mrche tak ci mam cakat ci ist?

natalia
7. okt 2011

@lea1333 v pondelok mam v palne ist na kontrolu tak požiadam ho o vyšetrenia...som zvedava čo povie...myslim si skor že v mojom pripade asi išlo o to že som nemala žiadne pauzy medzi tehotenstvami...davam to za vinu aj sebe..

hariet
7. okt 2011

@katy1979 podla mna zavolaj svojmu lekarovi a porad sa s nim ci prist a vysetri ta, alebo je to este normalne...Drzim palce

eviq
7. okt 2011

@katy1979 ja som to teraz mala tak, ze az tri tyzdne som trosku krvacala a spinila, nie vela, ale stale tam nieco bolo...chodila som na kontroly a sledovali ma ultrazvukom, ale nic so mnou nerobili, po injekcii na docistenie som akurat dostala bolesti do krizov a nic ine...doki povedala, ze maternica sa docistuje. Ono nie je dobre tak dlho krvacat, ale pokial tam nemas velke kusky tak ta docistovat nebudu, ostatne sa vycisti samo, len to potrva....ale radsej sa chod dat pozriet.

lucinocka
7. okt 2011

ja som sa tak vytocila na gyn pred par dnami...bola som objednana 9.30 a oni brali predomnou tehule , ktore boli objednane na 10tu, len preto , ze su tehu.. akoze, je pravda, ze som hyperalergicka na tehotne zenske , ale nie je to fer, ja ked osm bola tehu, nechali ma sediet aj dve hodiny v cakarni a zrazu novy system, ze tehotne idu prve..a preco? tehule cumia pol hodky na ultarzvuk z kazdej strany a my oastatne, co cakame len na nejaky blby 5 min ster a nerobi nam prilis dobre pohlad na plnu cakaren tehotnych zenskych tam musime cakat.. hlavne ked mi cesta na gyn trva 2 hodiny autom..a dve nazad... no nakoniec som sa dostala dnu 12:30!!! ale to uz zacinal byt mm agresivny..

lucinocka
7. okt 2011

navyse predomnou bola baba a ostala jej fotka na ultrazvuku, ked som vosla ja dnu.. akoby som videla svoju pred par mesiacmi, nic len prazdny gestacny vak ..:(

katy1979
7. okt 2011

@hariet
@eviq diky baby tak zavolam. na docistovanie teda nemam naozaj chut. nie su to cele kusy tak snad sa to docisti samo.

lea1333
7. okt 2011

@natalia podla mna nie pretoze ked je telo pripravene na tehu tak sa to podari a ty si bola pripravena!tak si otehotnela poznam zeny ktorym sa to podarilo hned a maju zdrave deti;)cize bude problem niekde inde a doktor ta mal poslat hned na vysetrenia a nie ze ty sa ho musis pytat kedy si bola na kyrete?kazdopadne by som to riesila.

kaculiatko88
7. okt 2011

@lea1333 v praxi na vyšetrenie lekári posielajú až po treťom potrate. Je to dosť nespravodlivé voči pacientkam. A po druhom žena má nalomenú psychiku.
@natalia jednoznačne sa pýtaj a buď zvedavá. Nenechaj sa odbiť. Na vyšetrenia máš právo veď platíš poisťovni.

Mňa najviac rozlučuje, že my platíme každý mesiac a málo čerpáme, lebo nechceme vymeškávať v zamestnaní. . A ty čo neplatia ani cent využívajú to maximálne ako len môžu.

@lucinocka platila si za objednávku?

hariet
7. okt 2011

@lucinocka tak to musel byt zazitok teda..! ja stale nechapem, ako mozu niekoho objednat na urcity cas a zobrat ho o 3 hodiny!! 😠 to nie je normalne takyto pristup.....

lea1333
7. okt 2011

@kaculiatko88 no u nas posielaju uz po druhom a ked nie da sa ist aj na vlastnu pest ja som sa dostala aj sama na niektore vysetrenia hlavne netreba nad tym mavnut rukou sak uvidime ako bude hlavne v nataliinom pripade lebo ona ocividne nema problem otehotniet a to je super ale problem donosit a to je problem:(

kaculiatko88
7. okt 2011

@lea1333 ja mám taký istý problém. Otehotniem prirodzenou cestou ale ešte sme sa nedostali ďalej ako po 11tt. Ale z vyšetrení nemusí čakať nejaké vyšetrenia. Začať môže klasickými odbermi krvi. Ja som mala hormóny OK tak som nemusela ísť na endokrinológiu. Bez výmenného lístka sa genetika platí. A keď sa tam dostane tak potom jej dajú odporučenia na hematológiu a na imunológiu nepotrebuje lístok, tak mu vezmú.

lea1333
7. okt 2011

@kaculiatko88 no ale hovorim u nas je to tak ze dr posle po druhom potrate vsade...a ty si uz bola na hematologi?a na genetike?no aj ja som mala hormony ok a aj tak na endokrinologi mi nasli na lavej strane nalez!tak ze neviem no kazdopadne je to strasne..a kolko krat si otehu?ja mam problem aj s otehu lebo prvy krat som otehotnela az po 10mes a aj tak nasledoval potrat teraz sa snazime uz 6mes a nic ale mala by som ist na folikulometriu aj som uz objednana a partner na spermiogram

lea1333
7. okt 2011

@lucinocka no to aj ja ked idem na gynu tak same tehule a bola som objednana na 15h a sestricka mi povedala miska dojdite radsej o pol 19h skoro ma slahlo lebo tehulky maju prednost tak nech si spravia zvlast ordinacne pre tehotne a zvalst pre snazilky tiez mi nepomaha ked sedim v cakarni s tehotnymi:(

lucinocka
7. okt 2011

@kaculiatko88
@hariet ja som v chorvatsku, tu nefunguje taky system, ze si zaplatis za objednavku.. ked si zaplatis privatenho doktora, ten ta vezme presne.. inak katastrofa... na hemato som objednana na 1..tak cakam ze nepridem domov skor ako o siedmej :-/

hariet
7. okt 2011

@lucinocka hm, ja som v Holandsku a vsade to funguje tak, ze ked ta objednaju na urcity cas, tak ta vtedy aj zoberu...a bez nejakeho platenia za termin. Proste uplne bezna prax a respekt voci pacientovi a jeho casu...Tusim na SK si z toho lekari urobili dobry biznis...Ved uz aky je problem objednat pacientov presne na urcity cas a na kazdeho si vyhradit 10, 15 minut a toho sa drzat? Komu prospeju preplnene cakarne? Ale tak tu nic nevyriesim, ze jo...len proste chcem povedat, ako je mozne, ze to niekde funguje..dokonca bez poplatkov a niekde absolutne nie..?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre