Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
17. jan 2012

@kacena85 no zabralo to, ze som vyfasovala lieky na imunitu, alergiu pred vianocami, tak som si povedala, ze ten cyklus nechame tak, nechame na nahodu, nebudem merat teplotu ani nic testovat a sledovat.. iba hlien som vedela ze bol asi jeden dva dni, muzovi som nic nepovedala, aj ked sa vypytoval, tak som cusala, potom bol keksik, a az po nom som mu povedala, ze uz mam plodne dni. on sa chvili hneval, ze co som mu nepovedala pred tym, ze sa mohol viac snazit, tak som mu vysvetlila, ze kedze beriem kopec liekov, tak to neriesim, ze bude jak bude, isla som rovno na wcko, ziadne nohy hore, nic.. na novy rok som krasne ochorela, prelezala tyzden s kaslom a nadchou, brala kopec dalsich liekov.. takze ma ani vo sne nenapadlo ze by z toho nieco mohlo vyjst. proste jeden pokus a bolo to.. 😀 zaklad je aby chlap nevedel ze plodite! to mi potvrdila aj gynda.. vraj aj na chlapsku psychiku to ma vplyv a spermosky sa mozu splasit 😉

lenka369
17. jan 2012

@kacena85 och tak to mi luto....snad to bude ok...baby bez MS asi nejde čo?

kacena85
17. jan 2012

@monika2712 heej?no to je novinka.ale tak asi ste sa akurat kvoli vsetkemu na to kaslali a vidis.ja som od soboty ko,ako zacala zima stale dokola kazdy mesiac bolesti odspodu.asi vsetko dokopy.mrcha rok nikde,prechladnutie.ale teraz som mesiac pn a zas.boli sme sa prejst ale ze by som hned prechladla?a akurat mam mat plodne dni teraz.ale nejak teplota nestupa.tak neviem

kacena85
17. jan 2012

@lenka369 no dr mi robil aj hor.profil.nizky progesteron,vysoky testosteron.ze no pochybuje povedal,ale skusame.kolko krat sa stalo,ze dr povedali,ze nie a stalo sa.ked nic dufam,ze ten zakrok pomoze a budem mat po roku konecne pokoj

chrustik1
17. jan 2012

Ahojte, teraz sem chodím tak nejako pomenej a aké krásne správy to tu vidím a čítam!!
@monika2712 super, tehulka, chcem sa strašne tešiť no radšej budem tak potichu ale verím, že tentokrát ti to už dopadne dobre a o 8 mesiacov nám tu budeš písať, že je z tebe maminka malinkého drobčeka!!! 😵 😵 😵

@kacena85 no veru štítku si dám vyšetriť isto, sa normálne bojím čo mi vyjde aj keď kdesi v kútiku duše dúfam, že to bude ok keďže pri Peťkovi som mala úplne bezproblémové tehu. Inak presne toto hovoril dr aj mne min. rok, že isto neotehotniem lebo kojím a moja maternica sa proste správa, že keď sa kojí tak tehu ee. A otehotnela som, síce to nakoniec dopadlo zle - tehu bez plodu ale to nieje kvôli kojeniu, to vraj bola gen. chyba..

monika2712
17. jan 2012

@chrustik1 no aj som na teba myslela,ze si sa tu dlho neukazala.. no predstav si ako nam motyka vystrelila 😀 😀 este stale nechapem, furt kukam doma na testy ci sa mi to nesniva.. no buduci piatok mam kontrolu tak dufam, ze nieco uvidim na sone.. mam obavy, tak sa tesim po tichucky iba... snad to uz tentokrat dobre dopadne.. 😉

tinasc
17. jan 2012

@monika2712 držím palce, nech je tentoraz všetko v poriadku 🙂

chrustik1
17. jan 2012

@monika2712 jaj len strašne dúfam, že tebe to vyjde najlepšie ako sa len dá!! Bolo by to pre mňa také povzbudenie lebo ja viem, že som len 5 dní po ms ale aj tak, zas nemám žiadny hlien asi sa cyklus ešte nedal dohromady. A pijem aj gynastan a ms som mala super akú už dávno nie tak som dúfala, že sa mi to konečne upravuje a vyzerá, že nič..

kaculiatko88
17. jan 2012

@lucianak Ahoj nie nebola som, lebo v sobotu ráno prišla mrcha. Tak som neišla nikde. Bol to asi len planý poplach. Takže sa netešíme ale ideme sa snažiť ďalej.

kacena85
17. jan 2012

@lucianak ahoj,jaj konecne to prestalo, akoze citim este cely spodok ale nedela bola strasnaaaa. vcera ked mi dal dr nospu to preslo a vecer to opat zacalo ale uz menej, asi zabral aj ten urinal, nedam na tie tablekty dopustil a caj gynastan a taky fajn urologicky som konecne nasla, da sa pit. meram dalej teplotu ale nechapem. mala som stale 36,8-9 cez ovu cca 37,1-2, a teraz takyy pokles ze 36,6.uz par dni. nechapem. snazim sa merat v rovnakom case, tak si davam budik, zajtra idem obvodnemu, dufam, ze ma vypise dalej, nechce sa mi este utekat ku gynekologovi.od vcera ma boli aj v pravom boku,neviem ci je to z tich cajov tabletiek a injekcii.frajer ze no tam je slepe crevo. jemine este to by mi chybalo, tak ma tam trocha picha. ☹

lucianak
18. jan 2012

@tinasc Ďakujem, dúfam aj ja, že to bude dobréééé....

lucianak
18. jan 2012

@monika2712 Jooooooooooj, to fakt???? Tak z čoho potom ten "dúšik" na teste?

lucianak
18. jan 2012

@kacena85 Tý teplota je ok, mne po ovulke tiež stále klesla. Teraz mám 36,8 od včera. Včera bol ďalší pokus, takže ideme ďalej so snažením.
Joooj, už nech to máme za sebou. A čo to s tebou teraz je, do kelu??? Už nech si fit, do konca mesiaca, jasnačka? 😉

tinasc
18. jan 2012

@lucianak určite áno, oni doktori radi všetko vidia horšie ako to je 🙂

monika2712
18. jan 2012

@lucianak no to ja neviem ani ze mala dusika.. ale sak tutok horevyssie ti pisala, ze mrcha dosla.. vies ako tie testy, niekedy klamu.. mohlo tam daco byt alebo nakoniec sa to neudrzalo.. aj to sa stava.

kacena85
18. jan 2012

@lucianak neviem co to ma cele znamenat?popytam sa dnes obvodneho.moze to byt aj z toho ze bola u nas segra s rocnou dcerkou a vies hore dole na ruky a je uz dost tazka.ze by to uskodilo?neviem.no ale ja mam mat teraz plodne dni a nizka teplota.ale tak u mna ktovie.dufam ze mi da dr vychadzky juj.aj do socky chcem behnut dnes

lucianak
19. jan 2012

@tinasc To žiaľ hej. Ale pre istotu chcú urobiť kukuč. Kašlem im, nech si pozrú a nech vidia, že som fit. 😝

lucianak
19. jan 2012

@monika2712 Ano, písala, ale to som si všimla až neskôr 😅 Ešte keď som pátrala po tom svojom MA, tak som aj čítala, že žena ani nemusí vedieť, že je tehu a zároveň je tehu fuč. Ale ty každopádne si 😉

lucianak
19. jan 2012

@kacena85 Ejha, a bola si v tj socke??? Čo povedali? Predpokladám, že si sa pýtala na dnp. Ja by som mala mať teraz plodné dni, takže dnes by sme mali s mužom pokračovať 🙂 Dnes som mala 36,9. Ťažko povedať, z čoho to môže byyť, tie tvoje problémy, ale už by sa aj mohol niekto nájsť, kto by ich aj vyriešil, že? Heh... Keď dvíhaš niečo alebo niekoho ťažkého, tak zaťažuješ brušné svaly, takže kto vie.

tinasc
19. jan 2012

@lucianak to je lepšie ako keby ťa odbili, že to nič nie je... aspoň sú zodpovední 🙂

kacena85
19. jan 2012

@lucianak ano bola som v socke,takze pojdem sa koncom januara odhlasit a prihlasit,chcela som sa popytat na tu pn ako to bude ale to ma zas poslala inde a tam milion ludi.tak sa spytam ked to pojdem odhlasit.dr mi dal pn do 22.2.nechapem,ani sa ma nic nespytal.len kedy idem na zakrok a mam konecne aj vychadzky.neviem cii to zdvihanie malej mohlo uskodit,lebo sak cely mesiac doma v klude,ziadna namaha.ale uz uvidime co hysterka.nech dom uz ok.ja dnes teplota 36,8.nechapem.nejak nizko.ale tak som povedala,ze ked to bude tak to bude.plodne neplodne ved nerobime to len kvoli tehu ;)

monika2712
19. jan 2012

@lucianak no zatial som. uvidime ci to vydrzi.. nemam ziadne tazkosti, ziadne spinenie, ziadne divne bolesti.. v podstate som uplne OK, az na to ze mam pocit ze kazde prso vazi asi 5kil a v noci mi neskutocne zavadzaju.. nemozem v noci spavat, cez den som jak mrtvola.. ale inak mi nic nie je 😀 😀 jaj a este grgam jak ...

poisonblu
19. jan 2012

jaj, kočky, ja už som taká nedočkavá, či sa tento mesiac podarilo :D ale musím ešte vydržať do 24.1....juj, ďaleko je to ešte 😠

monika2712
19. jan 2012

@poisonblu neboj to mas zachvilku uz 😉

poisonblu
19. jan 2012

@monika2712 ja viem, ale to cakanie :D ma ubija...ak budem tehu, tak sa velmi vela veci vyriesi, aj ohladom mojej prace....tak drzte palce

monika2712
19. jan 2012

@poisonblu drzim palce.. a na to cakanie si musime zvyknut. ja teraz cakam na prvu kontrolu.. tiez ma to ubija.. 😒

poisonblu
19. jan 2012

@monika2712 drzim palce, aby vsetko dopadlo dobre...🙂

monika2712
19. jan 2012

@poisonblu dakujem, este si tyzden pockam. nechcela som tam chodit zbytocne skoro ale cakanie je asi horsie ako byt zprdnuta doktorkou..ale tak snazim sa vyckat. aspon tam uz daco bude vidiet dufam, ked pojdem neskor.

hariet
19. jan 2012

@monika2712 moni gratulujem k // !! tesim sa s tebou a zelam len to naj naj 🙂 nech vsetko dobre dopadne! Taak a teraz si to tu odstartovala a teraz uz my, tak sup sup dievcata 😀

makovicka53
19. jan 2012

@monika2712 jeej co to tu citam...dobre spravicky ...drzkajte sa 🙂 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre