Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuztek
16. dec 2009

strasne veci sa deju....
no, neostava nam nic ine len verit ze buduci rok bude lepsi 🙂

dobru nocku vsetkym

lubkabb
16. dec 2009

no a dala jej dole aj postel. Dobreže ju neťahala z postele. Ale nemala žiadnych svedkov, lebo vtedy bola sama na izbe. Mala misu - potrebovala na veľkú potrebu. Potom ju museli čistiť a ked už upadala do narkózy zbadala na operačnej sále tú sestričku - tak začala kričať že nech ju pošlú preč. Potom to začali skúmať. Vypytovali sa jej na ňu. Ale keď som odchádzala, tak tam tá sestrička ešte bola. Ale myslím, že ju sledovali. Už zraru museli roznášať lieky 2 sestričky a tak.

lubkabb
16. dec 2009

Dobrú noc baby. Vyspite sa poriadne. Pa pa.

velvet26
16. dec 2009

ja by som ju odtial vyhodila,ktovie kolkym babam uskodila...
tak este raz bru noc kocky..papa zajtra..

lenkka81
16. dec 2009

Ahojte baby, no zas citam a nemozem sa docitat...inak poviem vam ze ta sestricka tak to je iná káva...To ako ze drzia na oddelení takýchto pracovnikov, co tam ohrozuju pacientov...???? Ja uz naozaj nemám k tomu komentár...neskutocné ako sme sa zas rozrástli ☹ To co sa deje???? Myslíte si ze toto bolo za ery nasich starych mám normalne????? Ved tu pomaly kazdý den pribudne nová zienka, co prekonala tuto bolest...A to kolko je takých co nemaju pristup na net a ani o konikovi nevedia...Je to naozaj hrozné ked sa takto prichadza o deticky ☹ den co den Inak ja uz mám 3 dni menzesu za sebou, prvy den to bola len taká hnedá krv...a potom sa to rozbelo, vcera mi bolo neskutocne, mala som strasné krce, ale potom to vecer ustalo, dnes uz je ok...Tak sa tesim aspon cez vianoce budem uz po prvom cykle/ ale je to slabá naplast/ No co uz...

trinitka87
16. dec 2009

bohuzial, ale je nas vela, co sme tu a prezili tuto smutnu udalost.
my uz mame v nebicku dve deticky behom tohto roka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janirea
17. dec 2009

ahoj trinitka,
citala som ta v inej teme,,je mi to luto 😔
drzim palce

cukor
17. dec 2009

trinitka......je mi to luto ale aj ja mam 2 anjelíčkov v nebíčku......ale neboj,ked si nemala problémy otehotniet tak isto sa to do tretice podarí............u mna je to ovela komplikovanejsie,lebo ja mam problém otehotniet.....a mam za sebou dokopy 10 umelých pokusov.......a za každým to bolo velké očakávanie a potom ešte väčšie sklamanie.......stále mi to pripadalo ako ked som potratila......ale nevzdávam to ......aj ked s malou nádejou ale bojujem a hlavne verím......

vrabcek154
17. dec 2009

je mi hrozne smutno, myslela som, ze v sobotu zvladnem skusku, ale nedokazem sa ucit, chcela som sa vas spytat baby, ci o tejto smutnej veci vedia aj vasi najblizsi, mne je to pravdu povediac uz jedno, aspon mi daju pokoj vo vypytovani sa, kedy sa nam konecne podari.. ☹

cukor
17. dec 2009

vrabcek.......ja uz take veci či niekto niečo vie ani neriešim.a aj ty sa na to vykašli a nechaj svojho anjelíčka odíst a nevracaj sa dozadu.....viem,ze je to tažké ale len tak sa z toho dostaneš......a uz si ani nedávaj otázky,že prečo.......proste je to tak a uz to nezmeníš......a neboj všetky budeme mat 😲 😉

micicka
17. dec 2009

vrabček, tak keď sa ti nedarí učiť, čo teda chápem, tak sa na to vykašli a oddychuj. odhlás sa zo skúšky a pôjdeš keď bude trošku lepšie
moji najbližší nevedeli, že som bola tehotná, ale potom sa všetci dozvedeli, čo sa stalo. a stalo sa mi aj to, že vzdialenejšia rodina nevedela a začali sa ma potom pýtať, že či už bábätko plánujeme, tak som povedala, čo a ako a bolo to nepríjemné pre mňa aj pre tú osobu 😒

gabi.ta
17. dec 2009

ahojte
cukor v tom mas velku pravdu ze to treba nechat ist aj ked je to velmi tazke...ja som si tiez stale hovorila ze co keby ...ale ako sa vravi keby bolo keby ... proste sa nemozeme divat dozadu ale hladiet dopredu
ja mam uz tiez 2 anjelickov v nebi ale dufam ze buduci rok uz budem mat aj babo tu na zemi...
baby drzim palce aby sa nam to podarilo...nebojte treba len verit a nevzdavat sa...

vrabcek154
17. dec 2009

musim sa pozbierat, ja som vlastne bola vzdy bojovnicka, a neuspech ma pohnal dalej, iha ako basnicky som to napisala 🙂 mate pravdu baby, vsetko bude dobre 🙂 🙂

gabi.ta
17. dec 2009

neboj vrabcek, urcite sa to podari...rok 2010 bude pre nas tym rokom R... 😉 😉

optimistka
17. dec 2009

Ahojte kočky, možte mi prosím napísať, kedy ste dostali prvý krát menzes po kyrete? Ja som momentálne 22 deň po a mám hrozné bolesti brucha a krížov. Mám pocit, že dostanem.

optimistka
17. dec 2009

Vrabček, ja som sa tiež učila na skúšku, ked sa to stalo. Namiesto na skúške som bola na kyrete. Všetci spolužiaci to majú za sebou a ja pôjdem sama. Ale čo sa dá robiť.

gabi.ta
17. dec 2009

tak to mi je luto optimistka...ja som po asi mesiac a este som menzes nemala a tento tyzden ma tiez strasne bolelo brucho aj krize tak dufam ze uz to pride...ale doktor mi povedal ze mozno az po sestonedeli pride...tak uvidim
ja som bola 18tt a ty kolko si bola?

olinkam
17. dec 2009

ahojte baby.hrozné čo sa tu človek všeličo dozvie. Ja som po kyretáži týždeň. Zistili mi na moje narodky, že tam nemám plod iba vak a tak som musela ísť na kyretáž. Bolo to hrozné a potom keď som prišla domov tak som stále len plakala a nevedela som pochopiť, že prečo sa to stalo. Mám vynikajúceho manžela, ktorý ma stále objímal a držal. Tiež si tento deň zapamätám do konca života. Krvácala som asi dva dni ale teraz ešte stále špiním a neviem do kedy to bude trvať

livuskad
17. dec 2009

ahojte kolko ste po kyrete krvacali lebo ja uz vobec nekrvacam a to som len dva dni po nom... no a stou sestrickou to su take opice co si nevedia pracu vazit. aby si vyvrovali na niekom svoj problem to uz je dost krute mala by ist k nejakemu odbornikovi na hlavu nech ju daju dokopy...

livuskad
17. dec 2009

a este som sa chcela spytat co znamena MA to co ste si pisali pri tych snoch...:D

optimistka
17. dec 2009

gabi.ta ja som bola v 7-mom týždni. Bolo to moje prvé tehotenstvo. Po kyrete som striedavo špinila, na 14-ty den už slabo krvácala. Tak som utekala ku gynekologovi, ktorý urobil ultrazvuk a všetko vyzeralo byť OK. Sám nechápal prečo krvácam. Tak nasadil tabletky, ktoré som užívala 5 dní a krvácanie sa zastavilo. Teraz 2 dni neužívam nic a je mi hrozne.

vrabcek154
17. dec 2009

ahojte, tak som sa vzchopila, a upratala aj byt dnes, nejaky pokrok, najhorsie je, ked vidim male deticky, a pred nasim panelakom je ihrisko...idem rychlo pripravit obedik, pride manzel.
inak so skuskami mi je to jedno, v januari na mna pockaju, kolko ich mas este ?

optimistka
17. dec 2009

Vrabček ak sa pýtaš mňa, tak 5.

vrabcek154
17. dec 2009

ano teba, ten nick sa mi nechcelo pisat 😉 , ja mam 3 za seboul, a este 4, nebojkaj to zvladneme 😀 aj bakalara

ivanap6
17. dec 2009

ahojte, včera ste mali zaujímajú diskusiu o mobiloch a PC. Ja len že mám knižku - "Deväť mesiacov otázok a odpovedí" a píše sa tam, že PC ani mobily neškodia - robili na to výskum tak sa nestrachujte toľko 🙂

livuška, ja som kravácala iba 1 deň a potom na piaty deň som začala a špiním doteraz (mám 18 dní od kyretu)
MA - missed abortion, teda zamlknutý potrat

ivanap6
17. dec 2009

a nedá mi neokomentovať tú sestričku, niekedy až nechápem koľko zloby môže byť v človeku a verím že takéto osoby sú posadnuté nejakým diablom a sú to v podstate ubohí ľudia.

ivanap6
17. dec 2009

baby ešte by som sa rada popýtala na jednu vec. Vrtá mi to v hlave. Vraj ked býva tehotnej žene zle, nevolno, vracanie - je to dobrý znak že plod je zdravý. Aj teraz som sa o tom bavila s kamoškou a dalšie dve mi to potvrdili. Prosím vás, bývalo vám zle? Lebo mne vôbec, ani raz som nevracala, ani žiadne nevolnosti... A takto dvom kamarátkam ktoré tiež potratili...

optimistka
17. dec 2009

ivanap, zdá sa ti normálne toľko špiniť? Neriešila si to s lekárom? Ja ked som spinila - teda lepšie povedané na 14-ty den už slabo krvácala, tak som sa vystrašila a letela ku gynekologovi.

cukor
17. dec 2009

ivanap6....mne napríklad bolo zle a potratila som a segra nič,všetko o.k. a ma dievcatko.......asi by som sa na to nespoliehala

gabi.ta
17. dec 2009

ani ja by som sa na to nespoliehala ivana lebo aj mne byvalo zle a poznam baby ktore ani nevedeli ze su tehotne....a pozri ja som potratila a oni maju krasne zdrave deti...takze je to individualne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre