Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

fiona8
21. jún 2012

@bambi2 mozes aj mna prosim pisala som Ti IP 😉

bambi2
21. jún 2012

@fiona8 pridana 🙂

nelynka
22. jún 2012

@yasmin0001 ahoj, jeeeej to je super spravicka, najlepsia na svete..
dalsie svetielko pre nas a coskoro ta vsetky budeme nasledovat..
drzim palceky 🙂

@bambi2 mozem aj ja do sukromky?? 😝

bambi2
22. jún 2012

@nelynka ano... 🙂

nelynka
22. jún 2012

@bambi2 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀

zvolsiinylogin
22. jún 2012

@yasmin0001 ahojky, samozrejme ti blahozelam, ze ma s//...nam napodobne, sa zadarilo po kyrete a uz je aj po nadeji, ale este to nevzdavam...nam to prislo necakane, dva tyzdne po kyrete sme sa ani nesnazili, ale telo to asi neznieslo, tak uz je mojko v nebicku a hra sa s ostatnymi anjelikmi..vydrzal zhruba vyse mesiaca pri mne...drzim palceky, nech to dotiahnes do uspesneho konca.. 😎

yasmin0001
22. jún 2012

@zvolsiinylogin juuuj tak to mrzi, ved my v tejto teme tu najlepsie vieme, ze pri tehotenstve nie je nikdy nic iste, aj ja mam velky strach, ci to bude tento krat okej, som len na uuuuplnom uuuplnulinkom zaciatku a snazim sa pozitivne mysliet a verit, samozrejme strach tam uz bude navzdy.
Prajem ti, nech si cim skor v poriadku fyzicky aj psychicky a nech necakate na babatko pridlho.

lenn1101
25. jún 2012

Babenky je to ok, keď sa mrcha dostaví na 19 deň po kyrete? Od rána mám bolesti v podbrušku (ako som bežne mávala pred mrchou)

kukucg
25. jún 2012

@bambi2 no ja sa pridavam k @yasmin0001 tiez sa nam konecne zadarilo, pre mna dlhych 9 mesiacov od kyretu, mozem aj ja do sukromky??

monika2712
25. jún 2012

@kukucg neviem ci bude bambi na nete najblizsie dni, lebo odcestovala na SK sa mi zda..

kukucg
25. jún 2012

@monika2712 nevadiiiii 🙂 vsak to neponahla 🙂 Boze ty uz si 28tt??? Ako to leti 😵 😵 😵 😵

kikaneu
25. jún 2012

@lenn1101 ahoj, neviem ti poradiť, ja som dnes 37 dní po ňom a moja mrcha stále nikde.....

monika2712
25. jún 2012

@kukucg ja len tak aby si si nemyslela ze ta ignoruje, ak sa nebude ozyvat 😀 no mi hovor. maly mi uz ani spat neda, v noci sa mrvi, toci, vypuca.. no uz sme treti trimester, tak som zvedava ake to bude.. ale predpokladam ze tazke 😒

monika2712
25. jún 2012

@lenn1101 bolesti mozes mat, ale nemusi to znamenat ze aj pride mrcha.. inak po kyrete moze prijst az 6-8 tyzdnov, ale u niekoho aj normalne po 4 ako bezny cyklus.. neda sa to zovseobecnit, kazdy organizmus sa s tym vyrovna inak.

lenn1101
25. jún 2012

@kikaneu
@monika2712
Ďakujem....aj keď by som bola rada keby už prišla....
to čakanie sa mi zdá neeeekonečne dlhé 😒

ondatra2
25. jún 2012

@lenn1101 uz som ti pisala k tebe, ja som dostala po 26 dnoch mrchu od kyretu. taky som mavala aj cyklus. teraz je to 6 den a pomaly konci. po kyrete som 3 tyzdne krvacala a spinila, potom 4 dni nič a potom prisla mrcha. tak asi je to v poriadku. ale co som citala, vacsinou prisla babam ovela neskor.

lenn1101
25. jún 2012

@ondatra2 už som Ti odpísala 🙂
Dúfam, že príde čoskoro...a potom ďalšia a ďalšia a začneme opäť snažilkovať 😉 aj keď sa troška bojím.....aby to nedopadlo ..........

anetkaadamko
25. jún 2012

ja som dostala menzes 7 deň po kyrete............a potom asi za 18 dni znovu a odvtedy už pravidelne

monika2712
25. jún 2012

@lenn1101 nekonecne dlhe? tak to asi nie si moc trpezliva.. nic v zlom, ale mne prisla az po 7mich tyzdnoch! 😀 a to teda patrim k velmi netrpezlivym ludom.. ak ti pride uz teraz, tak bud len rada.. znamena to ze telo sa s tym lahko vysporiadalo, ze sa ti rychlo maternica zotavila.. ja som mala este k tomu celych 7 tyzdnov aj otrasne PMS, pribrala som, cela som sa vyhadzala.. tak drzim palce, nech ti pride cim skor.. to cakanie ja naozaj hrozne, ale este si na tom dobre. niektore baby sa nedockali ani po 8 tyzdnoch a museli na vyvolavacku. 😒

lenn1101
25. jún 2012

@monika2712....v tom zmysle , že tie dni od kyretu sa mi nejak veeeľmi pomaly vlečú... som asi viac netrpezlivá ako si bola ty 😀 budem rada ak príde čo najskôr, ak nie tak nejak zvládnem to čakanie.....hlavne nech je všetko ok 😉

monika2712
25. jún 2012

@lenn1101 jaaaj tak no chapem.. jasne ze sa vlecu.. lebo je to take smutne obdobie, clovek uz chce zabudnut a zacat znova.. to bude tym.. ja som bola na kyrete takto pred rokom, 1.7., potom zakaz kupania sa, sportovania, islo ma porazit, nic som nemohla, a este k tomu tie hrozne stavy, migreny, podrazdenost ale brutalna, najazdy na chladnicku.

ondatra2
25. jún 2012

@lenn1101 budes cakat 3 mrchy? ja rozmyslam, ze dve. ja sa citim fyzicky dobre, po kyrete to bolo aj fyzicky zle, mala som aj preventivne antibiotika. tato mrcha je uplne v pohode. akoby sa nic nestalo, iba prvy den to bolo ine. ALe psychicky je to zle zle zle. citim sa horsie ako tesne po kyrete. mam pocit, ze vsetko uz bude ine ako predtym... asi nie, ale momentalne sa toho pocitu neviem zbavit. o mne to vie vela ludi a kazdy je strasne mudry a upokojuje ma, ze neboj druhe bude uz ok. ale co ak nebude......o dalsom tehotenstve uz nebudem informovat asi nikoho 🙂

monika2712
25. jún 2012

@ondatra2
@lenn1101
ak vam mozem poradit, cakajte max 2-3 cykle.. staci to uplne.. ja ked som bola na kontrole po prvej mrche, tak mi doktorka povedala, ze uz by sme kludne mohli.. ale pockali sme este dalsiu,a potom sme sa uz zacali snazit. Je zbytocne to odkladat, pokial kyret nebol robeny uz v pokrocilom stadiu tehu, tak netreba tak dlho cakat.

yasmin0001
25. jún 2012

@kukucg ahoj. Inak to spinenie co si mala ti ustalo?

ondatra2
25. jún 2012

@monika2712 dik, aj ja si to myslim. tiez by som uz aj hned teraz po prvej mrche, ale pre istotu, lebo ja som otehotnela hned na prvy raz ako sme si povedali, ze ideme na to. aj ked viem, ze teraz to tak nemusi byt. ja som mala v 12 tt kyret, ale bol tam uz len prazdny gestacny vak, len tusim, kedy som asi potratila a asi bol plodik velmi malicky. vobec som nekrvacala. dozvedeli sme sa to na prvom sone v 12.tt
tak pojdeme po druhej mrche na to.

monika2712
25. jún 2012

@ondatra2 ja som mala tiez prazdny vacok, ale ja som bola na sone uz v 6tt, potom kazdy tyzden na sone, ale plodik sa neobjavil ani do 8tt, tak uz isiel kyret, tiez sme otehu neplanovane a na prvy krat v podstate.. nesnazili sme sa, len sme si vtedy nedali pozor, ja som myslela ze este nemam plodne dni..

monika2712
25. jún 2012

@ondatra2 a k tym obavam z dalsieho tehu.. daju sa prekonat ak po tom naozaj tuzis mat babatko.. samozrejme ze v podvedomi strach ostane, to uz bohuzial je tak po takejto skusenosti.. kazda sa uz bude bat ci sa to nebude opakovat.. ale s tym nic neurobis, treba to prekonat, mysliet pozitivne a verit ze dalsie tehu uz bude v poriadku.. ja som toho zivym prikladom. prve tehu anembryomola, a druhe uz pekne tahame verim ze do uspesneho konca 😉

ondatra2
25. jún 2012

@monika2712 drzim ti samozrejme palce. nech to dopadne dobre. budem aj ja dufat, ze uz sa to nikdy nezopakuje. dufam, ze pojdem po tvojom priklade uz coskoro. dik za povzbudenie. najlepsie to pochopi ten, co to zazil.

monika2712
25. jún 2012

@ondatra2 dakujem a tiez prajem vsetkym babulkam tu, nech uz dalsie je cim skor ale hlavne nech uz je tiez uspesne 😉

ludka77
25. jún 2012

@ondatra2 ahoj. Ja som tiež z tých šťastných ktoré otehotneli hneď ked chceli. O jedno sme prišli v 7tt potom dr kázal aby sme počkali aspoň 3cykli medzi tým som bola pre istotu este na preventívke a napokon sme počkali 4cykli lebo som chcela decembrové babo a podarilo sa teraz som v 15tt a musím sa priznať strach mám stale. Ale ked to babo chcem musím vydržat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre