Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

esterhazy
8. júl 2012

@trish22 Ked to ma prist tak to pride.Mi sme sa snazili 2roky a nic-potom to prislo,ked sme to necakali.A pri druhej dcere na mne nebolo nic vidiet,len mi neprisiel........isla som doktorovi a ten mi oznamil,ze som tehotna tak som sa rozplakala.Koncil mi14-ty tyzden.To bolo take prekvapenie,preplakala som este potom asi 2 tyzdne. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Ale teraz by som malu nedala za nic na svete 🙂 🙂 🙂 Ale bol to poriadny sok. 😨 😕

diane87
12. júl 2012

@lenn1101 ahoj. ja som ju dostala po 6,5 tyzdni....ze vraj do 8 tyzdnov je to v norme, lebo mozu byt hormony rozhadzane....drzim palce nech uz je vsetko dobre ;)

dahra
15. júl 2012

Ahojte,
som po ET 29 dní. Embryo sa nevyvíja dobre, myslím, že mi hrozí kyretáž. Dozviem sa o pár dní. Podľa poslednej MS by som mala začínať čosi na začiatku 8tt, podľa utz a krvi som niekde okolo 5tt. Ledva vidno dutinku, do štádia srdca to určite nedotiahne. Pôjdem na kyretáž alebo ma nechajú "vyčistiť" sa samu? Aké máte skúsenosti vy? Sliznica mala pred pár dňami výšku 34mm. Drží ju umelo duphaston a utrogestan.

afrika
15. júl 2012

ahojte, opäť sa tu musím pridať....je to môj piaty potrat. dva krát som už bola na kyrete a dva krát sa mi podarilo presvedčiť dr, aby ma nechali potratiť doma v kľude. dnes mi dr povedal, že musím ísť na kyret, lebo už je to všetko veľké-plod. vačok a malinké. mám missed abort. 😔 v 9tt

kikaneu
15. júl 2012

@afrika och, piaty? 😢 je mi to veľmi ľúto 😢 nikdy sa nezmierim s tým, prečo sa také veci dejú.....a dejú sa ženám, ktoré po deťoch túžia 😢 prajem veľa síl

afrika
15. júl 2012

@kikaneu ďakujem veľmi pekne. no ja som už so snažením na veľmi dlhú dobu skončila. 5 rokov som neriešila nič iné len IVF, KET,IUI...som neskutočne vyčerpaná a je mi strašne smutno. chýba mi.........

kikaneu
15. júl 2012

@afrika to ti verím, že ti chýba, aj mne to moje chýba, každý deň ☹ toto sa podarilo po ktorom z tých zákrokov, či prirodzene?

afrika
15. júl 2012

@kikaneu toto bol veľmi veľký zázrak. len po IUI-u mňa je to zázrak, že sa to podarilo takto.
dlho si špinila po zákroku? ja som bola naposledy asi pred 2 rokmi a už si to moc nepamätám. minulý a predminulý rok som prehovorila dr, nech ma nechajú samu sa vyčistiť. nechcela som ísť na kyret

monika2712
15. júl 2012

@dahra ak nezacnes sama krvacat, tak ta s najvacsou pravdepodobnostou poslu na kyret, ale mozes ho aj odmietnut a pockat na spontanny potrat, kym sa to z tela vyluci same.. je to pre telo prirodzene a lepsie, pretoze kyret je mechanicky zasah do maternice, pokasle sa ti cyklus, budes mat obmedzenia ako napr zakaz kupania sa, sexu atd.

kikaneu
15. júl 2012

@afrika je mi to fakt ľúto 😢 takmer dva týždne, ale ten druhý už len slabučko

afrika
15. júl 2012

@kikaneu ďakujem pekne, opatruj sa a prajem veľa šťastia

kikaneu
15. júl 2012

@afrika aj ja ďakujem a prajem to isté tebe

afrika
15. júl 2012

@dahra ak je to ešte v malinkom štádiu, tak ťa v pohode nechajú vyčistiť sa samú. je to naozaj lepšie, no niekedy je kyret nevyhnutný 😔

hariet
15. júl 2012

@afrika je mi to velmi luto... :( sucitim s Tebou a zelam vela sil <3

lenn1101
16. júl 2012

babenky, čo ste boli na kyrete....boli ste mesiac po zákroku na odber krvi? Mám ísť zajtra do nemocnice na odber.....značí to niečo zlé? či je to len v rámci kontroly? bojím sa 😢

monika2712
16. júl 2012

@lenn1101 ja som nebola. mozno len chcu skontrolovat hladinu hcg..

lenn1101
16. júl 2012

@monika2712 dúfam ..... 😒

monika2712
16. júl 2012

@lenn1101 a do nemocky na ake oddelenie mas ist? normalne gynda kde ti robili kyret? v ktorom tt si bola kyrete?

lenn1101
16. júl 2012

jj tam.....v 9 tt som bola....vraj je to kontrola, no mám ísť za primárom....tak ma napadajú všelijaké zlé myšlienky ☹ ☹

lenn1101
16. júl 2012

@monika2712 ta správa bola pre teba 🙂

monika2712
16. júl 2012

@lenn1101 myslim ze nie je dovod aby bolo nieco zle, vysledky ti uz niekto hovoril z kyretu? histologiu? teda tam obvykle aj tak nic nenajdu.. ja si myslim ze ide len o kontrolu, aj ked teda vacsinou sa chodi na kontrolu po prvej mrche uz k svojmu gynekologovi.. no tak uvidis.. drzim palce nech je to OK. 😉

kikaneu
16. júl 2012

kočky, neviete niečo viac o cytomegalovíruse?

diane87
17. júl 2012

@kikaneu ahoj. to je to co som ti pisala v sprave ze sa necuduj ked si to prekonala ani o tom nevies, lebo 70 percent populacie to prekonalo.... 🙂 napisem ti sukromnu postu este

afrika
17. júl 2012

@lenn1101 ja som bola pri prvom kyrete na odber krvy asi po mesiaci....bolo to len pre kontrolu či HCG ide dole

sakalka
17. júl 2012

ahojte , som 12 tt ale malinke je už asy dva tyždne po , vtedy mi prestalo byť zle a zrasu som sa necitila ani unavena , ani ako pred tym tehotna , mynuly tyždeň som bola na poradni a zistili mi zamlknuty potrat , a že je to aj menšie než by malo v tom tyždni. Zajtra mam naplanovany kyret , už sa s tym snažim trochu zmieriť , aj ked je to tažke . Len mam strach , obavy asy ako každa žena . moja otazka je kedy su vysledky toho preto to embrio zanikne , my sme už maly pekne aj srdiečko v 9 tt , aj velkostov to zodpovedalo , tak neviem čo sa mohlo udiať , stale mam pocit že som to zavinila niečim ja . Totiž ten viken neščastny som bola vo velkom strese aj par dni pred , a inned potom to prišlo len ja som to ešte netušila . Myslela som si že už konči prvy trimestr tak mi už nieje zle , len to bola take odrazu . Mala som ale zle tušenie že sa niečo stane , a zvlašt som čakala na druhej navšteve že uvidim biť srdečko a nič , stale som smutna a nechapem , slabe utechy v podobe že to mohlo byť vadne , ale čo ak nie , čo ak som to ja sposobila niečym ? Dakujem za každu odpoved .

diane87
17. júl 2012

@sakalka Ahoj. Je mi luto co sa ti stalo, presne to iste sa stalo mne....v 8 tyzdni bolo vidiet srdiecko....a v 12 uz nic...taktiez mi prestalo byt zo dna na den zle, prestali ma boliet prsia....mala som tusaka ze nieco nie je v poriadku....a tiez som sa hrozne pohadala s manzelom a bola som v hroznom strese....ale ze vraj hadky nemaju suvis....ze vraj to bolo genetickou chybou....lenze tiez si myslim ze ked je nejaka geneticka chyba tak ani nezacne byt srdiecko....ale tak nikto nevie, doktor povedal ze nevie co sa stalo....inac, v 90 % sa ani nezisti co bolo pricinou potratu.... viem ze je to pre teba tazke......aj pre mna to bolo hrozne....preslo 2,5 mesiaca a stale na to myslim.....ale tak hlavu hore....rychlo otehotnies zas ;) Ked ti po kyrete vezmu krv na virusove ochorenia, vysledky budes mat do par dni....ale tam sa vacsinou nic nezisti, len pripadna toxoplaznoza a podobne virusy.....Nic si nevycitaj, urcite sme si to nesposobili same...aj ked mne to tiez neda...stale to beha po rozume ze co ak...

kikaneu
17. júl 2012

@sakalka je mi to ľúto, ja som na tom podobne, tiež ešte v 8tt bolo srdiečko a na konci 12tt už nič......tiež som mala stresy, hádky, plač......veru, že stále to behá po rozume, že čo sa mohlo stať 😒 ostáva nám len veriť, že na druhýkrát to úspešne zvládneme 😉 veľa síl prajem
@diane87

sakalka
17. júl 2012

Dakujem ti , je to velmi tažke , potrebujem sa o tom asy z niekym porozpravať , a najlepšie asy je človek ktory to prežil . dnes som ostala prvy deň doma sama a je to hrozne , pred rodinou sa držim nechcem aby sa trapili , aj moj syn to ešte nechape tak ma furt rozosmeje . Beriem to ako trest zhora , aby som sa trochu zobudila , maleho som čakala a nič ine ma v živote nezauimalo , teraz som toho riešila strašne vela , karjeru , peniaze uvery , prerabku domu , a stale som lutovala že som obmedzena tym dieťatom a nemožem nič robiť , dokonca mi vadilo že som začala priberať , vobec som sa netešila na bruško , hoci dieťa som chcela , ale skôr preto že mi roky utekaju . Preto si to stale vyčitam že som to ja zavinila svojov psichikou , že podvedome som sa bala ako to zvladneme , ale iba z finančneho hladiska .Od prveho dna čo som zistila že som tehotna som sa bala a mala som stale zle myšlienky , aj na internete to bola prva sprava čo mi padla do oka ked som klikla na tehotenstvo ,problemy a komlikacie , pri malom som si zakazala čitať niečo take kym som to nepotrebovala , teraz som si to čitala stale a furt ma napadaly zle veci , no proste hrozne niečo .Snad ma to prejde , len sa boim čo prijde zajtra po zakroku , nemožem ani spať v noci . Rozmyšlam o psicholgovi ak to bude potrebne , mam chaos v tej hlave och bože...

diane87
17. júl 2012

@sakalka na take ani nemysli, kolko je zien co vobec nechcu deti a otehotneju s kdekym, nenavidia to dieta v brusku, ktore za nic nemoze....a deti sa im narodia zdrave..... ty si ho nenenavidela....len ti proste neprislo prave vhod....nevycitaj si to....bude ti len a len horsie z tych vycitok

sakalka
17. júl 2012

bolo to planovane dieťa , dobrovolne som vysadila tabletky a do dvoch mesiacov to bolo , presne ako pri prvom , a tešila som sa z toho , len proste stale boly take obavy o všeličo ine , tak mi treba , dieťa nieje ako kompromis ako nahrada niečoho , to bud chceš a nehliadiš na podmienky , alebo mysliš na peniaze a na ine veci , ale maš pravdu , keby všetky čo nechcely deťa potratili tak by bolo asy vo svete lepšie , a neboly by na svete siroty v detskych domovoch. Len moja mama takto ma dve deti , jedno strašne nechcela lebo ho mala ako 16 ročna , mimochodom vydata, a teraz ma postihnute 40 ročne dieťa doma , a druhe nechcela lebo to bolo ihned po prvom , tak jej zomrelo pri porode . Ja som bola jedina čo ma chcela . Preto davam tomu taky vyznam , že aj matka musi byť v bezpeči a citiť sa stabilne asy aby mohla priviesť na svet zdrave dieťa.Možno taram nezmysly , ale takto to teraz citim tak mi odpustite prosim.
Pitala som sa mamy ako sa z tym vyrovnala , povedala mi že sa s tym nikdy nezmierila , a že to ma na cely život . Musime tie dieťi chciet bez ohladu na podmienky , alebo potom nikdy nedopustiť aby sa počalo .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre