Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 Juuuuuuuj, tak to je supiš, že konečne dobrá nálada, tak sa aj viacej organizmus odreaguje a skôr príjme bábo, určite do konca roka pri takejto nálade budeš tehuuu..

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 Ja som to kúpila v obchodíku, kde sa zaoberajú ezoterikou alebo dostať ho aj v predajniach, kde predávajú prírodné kamene. Keď v KE sú minimálne 2, tak ty si neďaleko BA, tak tam toho musí byť habadej.

monika2712
9. nov 2011

@lucianak hej hej.. troska som musela resetnut po prichode poslednej mrche.. troska mi z toho hrablo, strasne ma to vzalo a povedala som si ze dost.. ze takto to proste nepojde.. takze teraz sa snazim rano vstat a povedat si ze bude dobre,slniecko svieti a ja budem coskoro tehotna 😎 pomohli mi aj baby tu na MK, hlavne usacek, ona mi poslala tak krasnu spravu, ze ma dojala, rozplakala ale zaroven ma tak povzbudila... to je neskutocne co dokazu niektori ludia, hoci sa nepozname osobne.. dala mi tou spravou viac ako cele moje okolie, ci rodina..

monika2712
9. nov 2011

@lucianak aha tak musim niekde v meste pokukat po tom.. dikes.

lucianak
9. nov 2011

@monika2712 Aj mne sa páčia jej názory a tiež sa s nimi stotožňujem. Tuším ona šla s mužíčkom na kanáre alebo niekam, tak nech sa vrátia traja, nie? 🙂 Mne tiež dosť psychicky pomohol koník a odkedy som to tu našla, tak som ako maniak. Každé ráno som tu.
A tým, že kúpiš ten náramok, tak stratíš nanajvýš pár eur. Zavadzať ti nebude, miesto veľa nezaberie, tak prečo nie? 🙂

monika2712
9. nov 2011

@lucianak ano ona ma skvely pristup a dokaze fakt podporit..
tiez som maniak a visim tu viac ako na FB 🙂 a hej.. par eur na naramok ma nezabije.. 😀

jajuuus
9. nov 2011

ahojte kočky, ja dnes ráno slabo-hnedé špinenie, bolesti ako na krámy, už asi dnes prídu, lebo ma už celkom slušne brucho pobolieva... som 28. deň po kyrete a 23. deň po znovu-čistení... takže som dostala mrchu presne 4 týždne po kyrete... to by mohol byť dobrý znak, že ešte aj na 28. deň, nie? 😅

monika2712
9. nov 2011

@jajuuus to je super, ak sa ti to tak rychlo spamata... 🙂

jajuuus
9. nov 2011

@monika2712 no dúfam, že áno... sú to typické mrchovské bolesti, takže dúfam, že je tam "dnu" všetko ok 😅

tinasc
9. nov 2011

@lucianak nie nesnažíme, nechávame to zatiaľ tak, v januári idem na ivf, od decembra budem brať ten prednison, takže nič nechcem uponáhľať 🙂

tinasc
9. nov 2011

@lucianak a odkiaľ máš taký náramok? mňa liečivé kamene zaujímajú, takže možno by som to skúsila... už sa dám asi na všetko 🙂

tinasc
9. nov 2011

@lucianak aha už som dočítala, takže viem... takže prírodný, červený koral?

jajuuus
9. nov 2011

babule, blbá otázka, ja viem... ale... používali ste pri prvej mrche po kyrete tampóny? pýtam sa preto, že či si tam ešte nemôžem zaniesť nejaký bordel.... 😖 😅

monika2712
9. nov 2011

@jajuuus ja asi ano... ale snazila som sa viac vlozky.. a ked tak, davaj vacsiu pozor na hygienu, umyte ruky a tak..

kaculiatko88
9. nov 2011

@jajuuus mne po prvom v UK zakázali nosiť tampóny minimálne pol roka, aby sa dobre prečistila maternica a všetko išlo von. a od vtedy tampóny nepoužívam. Podľa mňa aspoň prvú mrchu nepoužívaj tampóny.

jajuuus
9. nov 2011

@monika2712 ja doma vložky, ale v robote mi to vadíííííííííííííííí 😖 😀

monika2712
9. nov 2011

@jajuuus no tak je v pohode.. ja pouzivam tampony tiez do prace.. neznasam vlozky. takze v pohodke.. si myslim ze tu prvu skus viac vlozky a tampony ked tak skus aspon castejsie menit.. a este mozno prve dni ked su silne by som tiez asi viac vlozky..

tinasc
9. nov 2011

@jajuuus nie ja som nepoužívala, aj keď ich pravidelne používam... na prvú mrchu po kyrete som si nakázala vložky... pre istotu...

jajuuus
9. nov 2011

ufff... tak ja to teda skúsim radšej s tými vložkami 😅
inak nechce sa mi spustiť tá mrcha mrchatá!!! celý deň len pobolievanie brucha a špinenie 😠

lie83
9. nov 2011

baby, tie ktoré ste mavali cez dni bolesti, mali ste ich aj po kyrete? Niekto pisal ze mu pominuli odvtedy (štastné to ženy). Je to sice len 5ty den, ale dneska konečne žiadne bolesti, a povedala by som ze boli horsie ako predtym a hlavne intenzivnejsie :(. Len žiadne krvacanie....tak sa obavam čo ma čaka pri prvych dnoch :(

marecek1
10. nov 2011

@jajuuus tiež by som asi zostala pri tých vložkách.. nejako to tých pár dní zvládneš, aj keď to asi moc príjemné nebude, ak si zvyknutá na tampóny - tiež ich mám v práci radšej.

marecek1
10. nov 2011

@monika2712 super, že si takto pozitívne naladená 🙂 🙂 🙂 nedávno mali práve kolegyne debatu o tom, aký je pozitívny prístup k životu dôležitý, že sa okolo človeka zbiera tá priaznivá energia, keď človek myslí negatívne, tak si to zlé ževraj privolá - no či na tom je niečo pravdy, neviem, ale viem, že s úsmevom na tvári sa kráča lepšie 🙂

monika2712
10. nov 2011

@marecek1 urcite ano.. len niekedy je takze sa na svet pozerat pozitivne, ked sa okolo nas deje tolko zlych veci... ale je to cele o pristupe k zivotu a o schopnosti tesit sa z aj z malickosti.. 😎

marecek1
10. nov 2011

@monika2712 to mi hovor... tiež po tých zlých veciach, ktoré som si musela prežiť, som pozerala na svet všelijako, len nie pozitívne. ja mám to šťastie, že mám môjho drobca, ten mi dokáže vykúzliť úsmev stále...

monika2712
10. nov 2011

@marecek1 no tak to mas super.. kiez by som uz doma mala aspon jedneho spuntika z ktoreho sa tesit.. takto musim hladat ine dovody na radost... a tych je niekedy tak malo 😒

lucianak
10. nov 2011

@monika2712 Ja na FB ani nechodím, len ak mi niečo príde na mail. A som rada, že som toto forum našla, lebo mi to fakt dosť pomohlo hlavne po psychickej stránke.

lucianak
10. nov 2011

@tinasc my sa tiež zatiaľ nesnažíme, ale už chceeeeeeem, ani by si neverila ako. Ale to ubehne ako voda, takže si na to s radosťou počkám 🙂 Ale aj tak... už aby to bolo tu. Mám pocit, že asi teraz mám ovu, lebo ak končím na wcku, tak mi ruka ide až po krk, tak to šmykne 😀 😀 😀
ja som sa to dozvedela čírou náhodou o tom korale. V meste máme taký jeden ezoterikuš obchod a tam som povedala, čo sa mi stalo a ona hneď, že koral. Tak som neváhala a kúpila si ho. Už ho mám okolo 3 týždňov. Stálo ma to zopár eur. A myslím, že ak veríš a zaujímaš sa o liečivé kamene, tak tomu budeš aj veriť. Ja už skúšam fakt kadečo, takže sa nečudujem sama sebe, že už aj na tekéto veci som sa dala. Lebo ja som sa o kamene, ezoteriku, duchovno nikdy nezaujímala. Ale musím tomu koralu veriť, keďze ho nosím už 🙂

lucianak
10. nov 2011

@jajuuus Ak tampóny, tak s aplikátorom. Aspoň podľa mňa, predsa je to hygienickejšie. A hlavne teraz, ak je maternica ľahšie prístupná infekcii

anuska30
10. nov 2011

ahojte,ja budem mat 17.11. mesiac po kyrete. potratila som v 10tt a mam 14 rocnu dceru.Pisala som jednemu gynekologovi na internete a napisal mi ze dva mesiace by mohlo stacit a vraj by sme sa uz mohli zacat snazit.to by som mala mat po 2 mrske v decembri ak mi pride nacas.Aky mate vy nato nazor.? Citim sa fajn az trochu na psychiku.Po prvej mrch echcem zacat chodit na pilates trochu prekrvit panvu.

anuska30
10. nov 2011

ved ma kamaratky ktore po porode otehotneli skoro a vsetko bolo ok a tam je maternica natom horsie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre