Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

twiti
29. jan 2009

Ahojjjjj ja som sa vratila s kyretu vcera. Tiez som bola v tretom mesiaci tehotenstva.
a dodnes poriadne neviem co sa stalo. Na prepustacej sprave som si len precitala........ zadrzanie mrtveho plodu v maternici.........
Sla som tam v utorok a vcera som prisla domov. Trva to asi cca10-15 minut
Ja mam teraz strasny strach do dalsieho snazenia.
Bolo to nase prve tehulkovanie a strasne sme sa vsetci tesili a pripravovaliiiiii. Teraz mam strach ci sa to este podariiii

fomarik
29. jan 2009

Anniqa, Twiti je mi ľúto, že to postihlo aj vás 😢 😢 Môžme si podať rúčky aspoň takto na diaľku......
Ja si len za nás všetky prajem, aby naše Ďalsie snaženie bolo 100% úspešné!!!!!!!!!!

twiti
29. jan 2009

A co ty Fomarik. tebe sa co prihodilooo. Mne sa tomu az nechce verit. Ja som si nemyslela ze je to take caste.
az ked to tu citam tak ma s tym skusenost skoro kazda druhaaaaaaaaa.
najhorsie sme natom my ktore sme sa dlho snazili potom sme si chvilu uzivali tehulkovanie a zrazu je to prec

fomarik
29. jan 2009

Mne po 7tt začal klesať HCG, srdiečko nebilo, začala som krvácať. Čakali sme 2 týždne, kým bude biť srdiečko a nič. Museli mi ho zobrať. ja som sa doteraz z toho nepozbierala.
Twiti a čo bolo príčinou tvojej straty babatka?

lienka79
29. jan 2009

baby drzim vam palce...zazila som to co vy a to rovno 2x ☹ a podarilo sa..len treba dufat,nevzdavat sa a pohnut daklej..raz ten bocian k vam doleti 🙂

fomarik
29. jan 2009

Lienka, ďakujem za všetky .
No, musím ti povedať, že si mi dala aspoň akú-takú nádej. Si zlatá, ďakujem.
Vám to ako dlho trvalo, kým si po kyrete otehotnela?

twiti
29. jan 2009

Aj ja dakujem Leni.
Ja ani neviem co bolo pricinou.
Proste som zacala trocha spinit tak som sla k lekarovi a uz to tam nebolo vydiet.
Mne od zaciatku doktor tvrdil ze je to nejake malinke. Tak neviem dodnes co sa stalo. Vravel ze sa mi embrio nevyvinulo. Fakt neviem som zufala. V nemocnici mi napisali do spravy"zadrzanie mrtveho plodu v maternici"
Nevravel ti lekar po akom case mozes otehotniet?

fomarik
29. jan 2009

Mne hovoril, že po troch cyklach...aby sa maternica poriadne dala do poriadku. Inak mne sa tiež plodík vlastne prestal vyvíjaťa záverom mi napísali Abort missed.

ixi
29. jan 2009

ahoj ja som bola na kyret v decembri nevyvijal sa mi plod a bola som v9 tt a stale sa neviem stym zmierit.............

jaruska74
29. jan 2009

je to hrozne......keby mal clovek aspon istotu ze sa to nezopakuje

fomarik
29. jan 2009

...to snáď nie je ani možné 😨 ! Koľko nás je? Určite veľa a ani o tom nevieme. ☹

zuzub
29. jan 2009

ahojte, držím vám všetkým palce, aby ste to už nemuseli nikdy zažiť....myslím že s tým sa nedá úplne vyrovnať....ja som to zažila 2x naposledy teraz v januari 😢 čakajú ma nejaké vyšetrenia tak dúfam že sa aspoň zistí príčina, aby sa jej dalo predísť......

emjee
30. jan 2009

twiti • Dnes o 13:00
Ahojte babenky.
Tak je nas dost,co sme si presli tym vsetkym.
Niektore bohuzial aj dva krat.
Neviete niektora pricinu preco sa vlastne plod prestane vyvijat a odumrie? Ja to nemozem pochopit,ako som citala stalo sa to viacerym z vas

vavenka • snž • Dnes o 13:16
Twiti mrzi ma co sa Ti stalo, ale hlavu hore....
Ani mne nezistili kde je problem...
Mimochodom v sekcii tehuliek je tema Missed abortion - teda zamlknuty potrat, skus sa tam pohrabkat, je tam az prilis vela bab, ani sa mi verit nechcelo ze nas je tak vela

korenka • snž • Dnes o 14:05
ani ja som nevedela,ale po druhom potrate už som začala chodiť na kopu vyšetrení,genetika,hematológia a tam mi zistili,že pravdepodobne,keď otehotniem,zhustne mi krv,čiže mám tehot.trombózu,takže ak otehotniem,pôjdem určite do nemocnice na riedenie krvi,papať kys.listovú a calibrum......
ja som potratila dvojičky,potom jedno,a to ma museli ešte raz po druhom čistiť,skoro som skolabovala.........strašné spomienky..........ale už je od vtedy rok aj pol,pomaly budú dva.

twiti
30. jan 2009

Myslela som si ze tu uz nikto nieje tak som otvorila novu temu.Ale dobre pokracujme tu.
Korenka a stale necakate?
Tak ty si to mala ovela horsie, da sa vobec v takom pripade donosit babo?

krpatucka
30. jan 2009

S tym sa neda nikdy v zivote vyrovnat. Uz predtym ako som bola prvykrat tehu som vedela, ze sa to moze stat, ale velmi som sa modlila aby ma to nepostretlo a.....stalo sa. Prvykrat som si myslela ze zosaliem z tej hroznej bolesti v srdci, druhy, treti krat uz to bolo slabsie a pomaly som rezignovala. Teraz sa uz 2 roky s manzelom trapime a stale mame prazdnu naruc. Nikdy som si nemyslela, ze to bude take tazke. Prve bolo na prvy sup a potom sa vsetko pokafralo a dopadlo to ako dopadlo. Teraz sa moje telo zblaznilo a nefunguje. Musim akurat verit v sikovnost lekarov a snad...

twiti
30. jan 2009

to nemyslis vazne ze sa ti to stalo tri krat. Tak to ti s celeho srdca prajem aby sa vam naruc naplnila.
A mas aspon spolahliveho doktora,ktory ti to pomoze prekonat a zvladnut?

krpatucka
30. jan 2009

To hej, mam perfektneho doktora a dokonca sme zacali chodi do car tak snad nam konecne pomozu

fomarik
30. jan 2009

Ahoj krpatucka... mna tiež museli 2x vačistiť po jednom potrate. Tiež ma skoro vyvalilo. Ale to bol výslôedok nešikovnosti lekárov...5 mesiacov som v sebe nosila zvyšky plodíku... veľmi, veľmi som krvácala. Aj z histologie mi vyšiel nález, aby mi doriešili príp. mimomaternicové tehu, na sone nič nevideli, tak to neriešili. Až po tých 5 mesiacoch, keď ma vyvalilo a mla som zápal brušnej dutiny + otravu krvi, som v Zlatých stránkach našla prvého gynekológa, ktorý bol v zozname a volala som mu, že je somnou zle-nedobre, či by ma nevyšetril....v momente ma bral na dalsiu kyretáž!. Vtedy som mala doktora v BB a bývam vo VK. (takže 100km do ambulancie mojho doktora, kt. si myslel, že 5-mesačné strašné krvácanie je úplne v pohode!)

twiti
30. jan 2009

Tak toto je vazne sila Fomarik.
Ja neozumiem zaco ten doktor ma ten diplom za slainu?
Hruzaaaaaaaaaaaa.Neriesila si to cez dohlad nad zdravotnou starotlivostou?

fomarik
30. jan 2009

Ale ba , riešila. Môj terajší doktor chcel, aby som na neho dala trestné oznámenie. On mi po prestupe k inému doktorovi nechcel vydať ani zdr. dokumentáciu!!! Len sestrička vedela aký je hajzel, tak poprefocovla výsôedky z histologie aposlala mi ich poštou. Dodnes nemám zdr. dokumentáciu..... a to v nej boli všetky moje zákroky, bola som ako 17-ročná operovaná na vaječníky.... mám tam dôležité informácie. Potom sme toho truľa žiadali, aby nám poslal aspoň výpis z karty, môj muž bol osobne za ním!!!! Ale ani to nie. Ten doktor mi potom asi 100x volal domov, aby som prišla k nemu do ambulancie, že on ma chce ešte vidieť...teda ma vyšetriť. Áno prišla som, ale zase s tým, že chcem kartu a do ordinácie sestrička vpustila aj môjho manžela so slovami"Chodta a urobte tu konečne poriadok. Nedovolte, aby vašu manželku vyšetroval, nedovoľte!" A ani nedovolil!!!!!!!!!!!!!

Celý ten proces sa vlečie, ja nemám zdr. dokumentáciu o predch. tehotenstve a operáciách a uznávaný gynekológ má stále neuveriteľné množstvo pacientiek.....

anniqa
autor
30. jan 2009

ahojte kočky, vidím teda, že ozaj nie som sama...stáva sa to často, no čo už taká je príroda. Uvidíme čo nám donesie budúcnosť.
FOMARIK- toho lekára by som hnala pred súd, len by sa tak prášílo. Má jedno blbé šťastie, že nemáš manžela ako ja, ten by ho asi prerazil

aspinka
30. jan 2009

ahojte baby aj ja to mam za sebou v novembri v 10tt este tyzden predtym som bola na kontrole a videla som krasne babatko hlavicka ruciky nozicky poculi sme byt srdiecko mam aj fotecku z UTZ Dr. zachytil aj ako sa hybalo. A zrazu dalsia kontrola a uz som tam videla len taku malu schulenu kopku nic ticho prazdno. Ale uz mi je dobre a coskoro budem opat tehulka nepochybujem o tom.
Inak ja som sa s mojim Dr. dobre o tom porozpravala tiez som mu povedala ze sa mi zda ze je to teraz nejake caste tie potraty a on povedla ze v gynekologii sa pohybuje cely zivot a vzdy boli potraty nema pocit ze teraz su casjtejsie len viac sa o tom pise a to ze sa stretavame na roznych forach nam dava pocit ze je toho straaaaasne vela.

fomarik
30. jan 2009

...máš pravdu spinka...veľa sa o tom píše. Už to nie je také tabuizované. Mrzí ma, že aj ty si prešla tým peklom. Ale si fajn naladená, nestratila si nádej. To je super! 😉

lienka79
30. jan 2009

tak baby..dodam vam trosku optimizmu...dufam....
prvykrat som prisla o babo v 6tt,zarodocny vak bol bez babatka,ziadna srdieckova akcia....silne krvacaie.potrat.To som otehotnela po roku snazenia......myslela somz,e sa zblaznim
Druhykrat som otehotnela hned po prvom cykle....vravela som si,teraz to urcite vyjde..druhykrat sa to nemoze opakovat..zial,zopakovalo sa to iste,v 6tt zarodocny obal bez babatka...ani som mekrvacala,ni nenasvedcovalo potratu
Museli sme si dat 1/2 rocnu pauzu...sli sme na genetiku,nic nezistili...tak sme sli do bulharska na dovcu a tyzden pred tym som zistila,ze som tehotna...tak som sla na sono,tam zarodocny vak bez baba..este nepotvrdene tehu...dovolenku som odtrpela,spinila som,bala som sa a ked sme sa vratili,videla som to najkrajsie v zivote...na UZV srdiecko mojho dietataka,kt.teraz spinka vedla v izbe..
Takze sa baby nevzdavajte,mne pomohlo,ze som prestla na to mysliet,vzala tpo tak,ze to tak muselo byt,lebo babatko bolo poskodene, zacala cvicit a tak..a prislo to,ked sme to necakali...
drzte sa 😉

fomarik
30. jan 2009

Lienka...srdečne blahoželám Musíš byť fakt silná žienka. Ďakujem za povzbudenie... také slová vždy potešia. Bábatku prajem, aby bolo hlavne zdravučké a nech vám robí radosť 😉

aspinka
30. jan 2009

ja uz mam dcerku takze to mi velmi pomohlo len ona uz asi rok sniva o surodencovi a denno denne som o tom pocuvala a ked sme sa uz v septembri rozhodli a hned to vyslo tesila som sa ake prekvapko urobime malej este ze som jej to nepovedala ale mali sme na male. Ked som prisla po zakroku z nemocnice mala stale hovorila o babatkach a kedy ho budem mat v brusku juuuj tazko sa mi to pocuvalo tak som ju poprosila ci by sme na chvilu neprestali o babatku rozpravat naivne som sa pokusila ziadat moje 4 r. dievcatko o nieco comu vobec nerozumie 😔 cudovali by ste sa a neviem ako je to mozne ale prestala o babatku rozpravat presne od vtedy ako som ju o to poprosila. Tie deti skratka maju instinkt aj ked tomu nerozumeju pochopia. Teraz sem tam do mna zabrdne ale uz mi to vobec nevadi najhorsie boli prve tyzdne teraz mam pocit ze sa mi to vobec nestalo 😅

twiti
31. jan 2009

Tak to ti lahozelam Lienka,ze vam to po dvoch neuspechoch vyslo.
A tebe Aspinka nech robi radost 4.r dievcatko je to super ze ju mas. Ja by som velmi chcela aspon jedno zdrave miminko a aj ked som potrat zazila len raz pred par dnami,uz to naozaj nechcem zazit,a chcem na to prestat mysliet aby sme coskoro mali aj mi v detskej izbicke male mimi.
Drzte mi palce.Aj ja vam budem drzat prsteky Fomarik,anniga,aspinka

korenka
1. feb 2009

Ani ja som nevedela,ale po druhom potrate už som začala chodiť na kopu vyšetrení,genetika,hematológia a tam mi zistili,že pravdepodobne,keď otehotniem,zhustne mi krv,čiže mám tehot.trombózu,takže ak otehotniem,pôjdem určite do nemocnice na riedenie krvi,papať kys.listovú a calibrum......
ja som potratila dvojičky,potom jedno,a to ma museli ešte raz po druhom čistiť,skoro som skolabovala.........strašné spomienky..........ale už je od vtedy rok aj pol,pomaly budú dva.
fomarik,veľmi ma zaujal tvoj príbeh,ja som tiež z BB a tiež som sa zaprisahala,že do roosveltky už nepôjdem ani bohovi!!!tiež ma dočisťovali,mala som infekciu,bola som potom doma skoro 2 týždne a brala antib.
momentálne mám Dr. v BB,ale je zo ZV,aj tam je pôrodníčkou,aj ambulantne,tu ordinuje len 2x do týždňa,teraz ju mám preč do 1.4.,tak sa síce snažíme,beriem aj Duphaston,ale budem kludnejšia,keď sa vráti,lebo len ona vie celé moje trápenie....... 😒

jaruska74
2. feb 2009

ahojte, chcem sa vas opytat ci nemate niektora skusenost, ze za ako dlho po kyrete klesne Beta HCG. ja som tyzden po kyrete bola na kontrolnu krv, a vyslo mi 60 tak teraz po tyzdni idem zase.......bojim sa ze ma zle vycistili a budem musiet ist este raz ☹

lauritka
2. feb 2009

jaruska hcg klesa pomaly, mne vychadzal slabo pozitivny test este par tyzdnov po kyrete. urcite si v poriadku neboj. nejlepsie to skontrolujes s testikom. ci ciarka slabne, ak chces byt pokojnejsia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre