Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lili456
13. feb 2009

caaaute baby pridam sa k vam.o com je rec?

lili456
13. feb 2009

baby a co je to ta trombofilia? uz sa niekto prdajte ku mne som tu taka osamotena.hmmmmm? 😀 😝

lucka33
13. feb 2009

lili je tu už otvorená téma o trombofílii, skús kuk 😉

lili456
13. feb 2009

o.k tak urobim kukuc 🙂 vselico sa tu dozviem

twiti
13. feb 2009

Ahojte babeky. 😉
Prajem vam krasneho valentinka. 🙂

twiti
13. feb 2009

Ahoj janulcek. No neviem ja by som este neriesila nejaku trombofiliu, netreba predbiehat. Mne vravel doktor ze sa to stava aj zdravym parom a ze az po druhom alebo tretom potrate sa robia vselijake testiky.
Nam sa to stalo prvy krat, teraz je podla mna dolezite mysliet pozitivne. Viem ze je to tazke aj ja s tym bojujem ale som si ista ze to vyjde na druhy krat.
Viem ze sa bojis a chces najst nejaku pricinu,aj ja ale snazim sa neprivolavat si ziadne choroby.
Mimochodom ja som mala termin 6 augusta.

daykaaa
13. feb 2009

baby...citam co ste si tu pisali..nerozumiem tomu..ja mam sestrernicu mentalne postihnutu..mozete mi vysvetlit o co tu ide?ja som mala termin 11.augusta.. ☹ za vysvetlenie vopred dakujem

lenka_66
14. feb 2009

vidim ze som vas trosku zmiatla.jasne ze po 1.pokuse s vami dr.nebude robit nic.niektori zacinaju az po 3 ☹ .

trombofilia - husta krv.velmi zjednodusene a ma plno mutacii.jedine ak mal niekto v rodine trombozu tak vas poslu hned na hematologiu.inac nema ziadne priznaky normalne si zijete.

janulcek - dakujem a verim ze tentoraz to dotiahnem do zdraveho babatka.

daykaaa-neviem co myslis no , mentalna sestrenica nema vplyv na MA alebo potrat.skor je vysie riziko ze sa bude opakovat v rodine.no aj vobec nemusi.moja rada ak budes tehu daj si spravit merania na vrodene chyby ale nepriznaj ze mate v rodine.uvidis co ti vyjde a potom sa budes rozhodovat.

takze baby fakt ziadne obvinenia.vy zato nemozte.priklad sice blby ale sa zamyslite.cierne spoluobcianky vobec nevenuju pozornost tehu.a donosia.(aj ked retardovane ale to je o inom).to znamena ze ten nas plodik vie ze nie je schopny prezit tak nas radsej opusti tak skoro ako by sa mal dozit iba par dni.
kazda 4 baba ma inac missed abort.tak z medicinskeho pohladu je to bezne ako sa to javi nam.

twiti-spravne pozitivne myslenie je polovica uspechu 🙂

vsetkym vam prajem neuzatvarajte sa , verte ze aj na vas sa slniecko usmeje. 😉

janulcek
14. feb 2009

Ahojky.Lenže Twity ja by som to chcela preto vyskušat ten test,aby som predišla druhemu potratu.Aj ked by som nemala tak mysliet.Ja verim tomu že druhy krat to vyjde bez problemov.Ta kamoška tiež potratila len raz a nič nenechala na nahodu a kupila si ten test a bohužial jej to potrvrdilo...Ale neviem.Uvidim čo mi na to povie muž...alebo kašlem na to...
Lenka,len je divne že prečo sa to deje v taktom velkom množstve.Ja neviem či sa predtym o tom tak nehovorilo,alebo fakt to ide do takych katastrofickych čisel tie potraty.
Lili,vitaj medzi neštastnicami ☹ .Ale za par mes.budeme štastne.. 🙂 🙂 🙂

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka33
14. feb 2009

ahoj dievčatá 😵 Tak ja som mala zrasty v ľavom vajíčkovode a keď sa vajíčko so spermiou spojili a začali rásť,tak cez tie zrasty to neprešlo, zaseklo sa to tam. Ešte šťastie, že mi nepraskol ten vajcovod a nezačala som krvácať do brušnej dutiny, vraj sú to ukrutné bolesti... Šťastie v nešťastí, vyhla som sa tomu... A tie zrasty vraj vznikajú zo zápalu, lenže ja ani neviem, že som vôbec nejaký prekonala, nikdy som sa na žiadny neliečila ani nič, ani si nespomínam na nejaké hrozitánske bolesti na ľavej strane, a predsa sa to stalo. Ako som to mohla ovplyvniť? No nijako, kedže som to absolútne netušila, že by som mala nejaký problém... Takže koho mám obviňovať? Samu seba? Načo. To nemá význam... Doktora? Ale tie zrasty cez utz vidno nie je, zbadali by sme to až keď by mi robil hsg - prefuky a to sa robí ženám, ktorým sa nedarí otehotnieť... Nie je koho viniť, ani komu čo vyčítať. Jednoducho sa to malo stať a hotovo.

A ešte vám niečo poviem - máme známu, niekto povie veštica, niekto že proste vidí, čo sa stane do budúcna aj to čo sa stalo v minulosti, proste pani, ktorá nám v ťažších situáciách pomáha a my jej veríme. Pred 2 rokmi som bola v nemocnici, nevedel mi nikto zistiť, čo mi je, mala som len vysoké horúčky. Tak sme jej volali, že nech sa mi pozrie na môj zdravotný stav (výklad robí z fotky) a keď mi volala, že ako na tom som, tak mi povedala aj to, čo ma ešte čaká a vraj ma ešte čaká operácia...Zľakla som sa... Pýtam sa jej, aká operácia? A ona že gyn.operácia. Takže už pred dvomi rokmi som mala v osude dané, že to takto bude. Takže človek proti svojmu osudu neurobí absolútne nič, musí ho jednoducho prijať a hotovo, na výber nemáme...

Toľko môj príbeh, aby ste si nič nevyčítali a neobviňovali sa, lebo by sa to stalo aj kebyže od okamihu oplodnenia ležíte v posteli a ani sa nepohnete...

jankageo
14. feb 2009

janulcek • snž • 11. feb 2009 o 11:28

Presne si to vystihla, aj mne vsetci vravia - bude dalsie, ale ja som chcela, aby toto tehotenstvo dopadlo dobre

jankageo
14. feb 2009

Preluslaka som tych 11 stran, co sa tu popisalo. A rada by som sa k vam pridala. V pondelok ma caka kyret. Druhy. S manzelom sme sa tesili. Velmi. Aj ked po prvom potrate som bola opatrnejsia. Otehotnela som pocas Vianoc 2008. Tak sme isli 2.1. do Tatier, na 5 hodinovu turu v -17 stupnovom mraze, boli sme vo wellness, saunach, bazene.......a 7.1. som nedostala ms, ked sme uz boli doma. Urobila som si test a sok - // Velmi ocakavane ciarky, ale bala som sa toho, co sme absolvovali a brala som aj lieky, asi dva dni. Ked som sa s tym zmierila, isla som kupit topanocky a zatelefonovala som manzelovi, nech sa ponahla z prace domov. A dala som mu na stol topanocky a pozitivny test. Velmi sa tesil a vystiskal ma. A stale sa so slzami v ociach pytal...to fakt? Kedze to bolo druhe tehotenstvo, vsetci sa tesili. Ked som bola pri svojej gynekologicke, potvrdila mi tehotenstvo usg a vypytala si 6 Eur, samozrejme. Bola som dlhsie v cakarni, ako v ordinacii. Kedze som bola po druhom potrate, myslela som, ze mi bude venovat viac pozornosti a v marci budem mat 31. Co tiez nie je ziadne plus. Kazala mi prist o dva tyzdne. Ked som prisla, tak mi bez citu poedala, ze nevidi bit srdiecko........a ze ci mala sestra, alebo mama potraty, ze by som mala ist do nemocnice..........atd, atd, ci nezijem so zvieratami v domacnosti a pod. Vystrasila ma na smrt. A ked povedala sestricke, aby mi zmerala tlak, horny som mala 180.........viete si predstavit? 180.Ked ma moj ocko 180, uz berie nitroglycerin.
Tak ma teku zrevanu nechala v pohode odist......Bez nejakej nadeje.......To bol stvrtok. 29.1. Rozhodla som sa, ze to vezmem do vlastnych ruk. Maanzel ma znamu gynekologicku, tak nam dala papierik do nemocnice na sono, ona ho nemala. Urobil mi lekar neochotne vysetrenie. Len napisal papierik a vobec nic mi nepovedal. Len, ze treba cakat. To bol pondelok. Vzali mi krv a na krv som mala prist aj v stredu. V poondelok som mala HCG 25 000. V stredu 20 000. Sestricka bola neuveritelne mila, videla ma len druhykrat a povedala, ze poprosi lekara, nech mi urobi sono. Ze povie, ze som jej znama. Urobil mi sono a povedal mi, ze su tam dvojicky. No ze jedno nezije, ze zltkovy vacok je deformovany. Ostala som sokovana. Manzel si vzdy prial dvojicky, aj ked v jeho, ani mojej rodine dvojicky nemame. Druhemu videl bit srdiecko, tak som sa velmi tesila. A ze mam brat Duphostan, Calciu a kys. listovu, hned bol milsi, ked som bola "znama sestricky". Bola som dvarkat na sone aj pri lekarke,ktora dvojicky vobec nevidela.... Zaujimave, ze? Mala som k nemu prist o tyzden 11.2.Tak som prisla...Vzali mi znova krv a on povedal, ze babatko nerastie..........ze mam prist 12.2 pre vysledky hcg. A klaslo na 10 000. Tak mi hned sestricka povedala, ze mam ostat v nemocnici. No ja som odmietla, pov. som si, ze mu musim dat este sancu. Tak ma este poslala k lekarke na urgentnej gyn. ambulancii a ta mi urobila sono. Nic mi nepovedala,,,,,,musela som z nej tahat info. Spytala som sa, ci vidi srdiecko,,,,,a ona, ze vitalita tam uz nie je.
Tak si viete predstavit..........ako mi bolo. Myslela som, ze ked zomrelo prve z dvojiciek, druhe to zvladne, no nezvladlo..........bola som na predoperacne, no vydobila som si este sono rano v pondelok - posledna sanca. Myslim, ze viac imaginarna, ako realna.........Pondelok.......
PS - este taka "sranda" sefka vie, ako som na tom-a viete, co mi povedala, ze jej mam dvihat telefony, super, co? Lebo mam marodku. Uzas..........

traktor
14. feb 2009

baby ja by som vas chcela len povzbudit,aj ja som 2 krat potratila, potom som zostal zas tehotna ale mala som rizikove tehu , pricom som si odlezala celych 9 mesiacou v nemocnici s vylozenymi nohami, vecnym krvacim a podozrenim ze tak je uz koniec - malo som 22 ultrazvukou- kde sa vsak zakazdym potvrdilo ze koniec nie je anakoniec som porodila zdravu dcerku.ona asi otvorila cestu aj dalsim babetkam, pretoze tak akosom mala problemy ,dietatko donosit, tak teraz cakam uz stvrte babo v juni - chlapceka mateja - mimochodom mam 2 baby a zatial 1 chlapca uz doma a jedneho v brusku 😀 .hlavne to netreba vzdavat, a treba sa poradit s viacerimi doktormi..., pretoze aj ja som mala zlu skusenost ked doktor pri synovipovedal ze naultrazvuku nevidi cinost srdiecka - to bolo v 3 tt- ze treba ma vycistit, ale bol tam este jeden doktor, tomu sa to nezdalo pozrel ma zo spodu a vsetko bolo ok. dnes sa tesime uz zo skoro 6 rocneho chalana.

jaruska74
14. feb 2009

Janka nadej umiera posledna....je to strasne ze sa nam take veci deju. Ja som to tiez uz prezila, presne pred mesiacom.........a teraz cakam iba na ms ☹ drz sa

janulcek
14. feb 2009

Jéj traktor,to je krasne tolko deti po takych tažkostiach... 🙂 🙂
Jankageo zaujimavy pribeh,aj ked smutny..A ešte smutniejšie je na tom to chovanie dokotrov 😠
Ja som mala dobru starostlivost v nemocnici,nemožem si stažovat..Ale vieš prečo?????Len preto že primar je kamarat mojmu kamaratovi.Nadštandartna izba,mile sestričky,ktore obskakovali na povel primara....O tomto je naše zdravotnictvo...bohužial.

janulcek
14. feb 2009

Inak,fakt je nas tu kolko čo mali rodit v augsute.Od 5.8 až po 26.8.

jaruska74
15. feb 2009

ja som mala asi koncom jula.......Inac aj vam kazali byt bez sexu az do prvej menstracie? ja uz som mesiac po kyreta, a uz cakam na tu menstruaciu, ale sa mi to uz zda dlhooooooooo

lenka_66
15. feb 2009

jaruska ,my sme to skusili asi 2 tyzdne po.jasne ze to bolo take opatrne ( dochodkovske) 😀 ,pohodicka nic sa nestalo.sak bude daco boliet tak nebudes pokracovat.

lenka_66
15. feb 2009

janulcek , no ono to je asi stale v takom pocte podla vyrokov dr. len pokial sa to netyka nas prip.blizkeho okolia tak to nevnimame.

jankageo
15. feb 2009

janulcek
Ja som mala termin 15.9.
Manzel pojde v pondelok so mnou. Zvladla by som to aj sama, ale urcite bude prijemnejsie, ze ked sa tam aspon ukaze, budu hadam trocha ti lekari normalnejsi a nebudu sa spravat ku mne ako k poslednej handre. To som zazila prvykrat. Prisla som prva na zakrok a vzali ma poslednu, lebo som nikomu nic do vrecka nedala. Ozaj, vy ste nieco davali?

janulcek
15. feb 2009

Nie jankageo,nič som nedavala.Primar je kamarat moju kamaratovi.Aj ja som musela dlho čakat v bolestiach na kyret,lebo bola nejaka žena dlho na operačke..To sa urychlit nedalo.No a v nem.je asi len jedna operačka,neviem 😒 Ale inak celkovo sa chovali pekne k pacientkam..

janulcek
15. feb 2009

Ozik,jankageo,prečo ideš až v pond.na kyret??Nekrvacaš??A bolesti nemaš??
A je mi to naozaj luto ☹ ☹ ☹
Lenka može byt že ked sa to nas netykalo,tak sa o to človek nezaujima..

jankageo
15. feb 2009

janulcek
nemam ani bolesti, ani nekrvacam....vobec nic mi nie je, len vraj najprv jedno a o tyzden druhe babatko prestali vyvijat. Tomu druhemu som videla aj bit srdiecko, no vraj teraz uz nebije a hcg mi klesa. Neviem, bola tu rec aj o problemoch s krvov. Urcite zmenim lekarku a ustrazim si, aby ma na hematologiu poslali. Niekto tu pisal, ze s hustou krvou je problem. Neviem, ci je to aj moj pripad, ved uvidim, lebo stale, ked mi brali krv na hcg, mala sestricka problem mi krv vziat. Zilu horko tazko napichla, no krv nesla....Musela mi dat dole ruku z lehatka a vytlacat ju doslova do striekacky. Len mi je cudne, ze ked som otehotnela druhykrat, tak ma lekarka na ziadne vysetrenie neposlala. Uz ked som bola za nou, ze chcem otehotniet, tak mi povedala, ze mam brat kys. listovu. Nic viac.

desmodka
15. feb 2009

jankageo no ty mas riadne nervy... ja na tvojom mieste by som sa okamzite pytala do nemocnice a nech nieco so mnou robia, nedozala by som zit s pocitom ze vo mne babatko zomiera ☹

jankageo
15. feb 2009

desmodka
chceli ma nechat v nemocnici uz vo stvrtok, no ja som povedala, ze chcem pockat do pondelka. Ze urobime este sono a uvidime. A to nehovorim o tom, ze ma moja obvodna gynekologicka posielala na potrat uz 29. a to ani nevidela, ze su tam dvojicky. Co vzdy znamena, ze tam moze byt nejaky posun v raste, ked su dve. Tak som si vybojovala cas do pondelka, kedze nekrvacam a brucho ma neboli, tak som mala odvahu.

desmodka
15. feb 2009

janka, ja ti drzim palce dufam ze to dopadne dobre a aj ked by nie tak co skoro bude dobre!!

lenka_66
15. feb 2009

janka , drzim ti palce.aj ked krvacanie nie je lebo je maternica zastuplovana drobcami.badam ze si z KE.v ktorej nemocnici si bola?meno dr.?vyborna hematologicka je v novej nemocnici dr.benova.ak to nevyjde tak sa daj do kopy po gyn.stranke odichni si a potom ries dalej.

lenka_66
15. feb 2009

booooooze .....oddychni ......

korenka
15. feb 2009

jankageo,ahoj,ano ja som mala presne tvoj prípad,tiež som prišla o dvojičky pred 4 rokmi a pred 2 o jedno,až tak to začali riešiť,bola som na pozdrobných testoch na hematológii,aj na genetike.Na hem. mi zistili,že len keď otehu,tak mi zhustne krv,čiže mi ju budú zrieďovať,čo je bežné,už som počula veľa takých prípadov........a pravdaže brať naviac kys.listovej,aj v podobe injekcií.......tak ti veľmi držím palce,daj potom vedieť,aj mňa to zaujíma a presne,zmeň ihneď dr.,aj ja som to spravila ako prvý krok!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre