Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
9. dec 2009

to je normalne, aj ja som bola mimo... 🙂
slniecko s fugu ste boli v rovnakej teme, ked ste boli tehu? 😕

velvet26
9. dec 2009

slniecko, co nove? ani nic take extra..ten klasicky stereotyp, praca, domov, praca...muzik sa uci na skusku, co ma v sobotu v skole..nezvyk videt ho ucit sa.. 😅
tento tyzden som 5 tt. po kyrete a mam pocit, ze uz by mrska mohla dojst..ja to mam o to posunute asi, ze mi po tyzdni davali vyvolavacky injekcie, aby mi vysli zrazeniny, co mi tam ostali... 😒

slnieckokati
9. dec 2009

aaa 5t po k. no to ano, to by uz nieco mohlo prist. ved uvidime, vyckame s tebou. ja by som uz tiez chcela, aby som si priblizne vedela vypocitat, kedy sa budeme moct zacat snazilkovat. 😝 😝
fugu bola tiez ako ja julovka 2010..

lu.lu.
9. dec 2009

aahojte 🙂

ja som dnes presne mesiac po a uz dufam kazdym dnom pride- prsia ma pobolievaju, som netrpezliva, velvet nestras, ze do vianoc pride mrska, to je este daaaleko 🙂

velvet26
9. dec 2009

slniecko, tak to vas ani nenapadlo, ze a tu stretnete, co...no taky je zivot.. ☹ ale ideme dalej vsetky ako sme tu a bude len a len lepsie.. 😉
lu.lu. aj ja som uz taka netrpezliva..mna zatial nejako prsia ani nebolia, skor v podbrusku uz tak citim a dole mam uz take sucho ako byva pred menzesom, uz s neviem dockat.. 🙂

lu.lu.
9. dec 2009

ja sa dnes tak vytesujem, som kupila mamine na vianoce taky krasny kabatik, isto bude nadsena, len mam trochu obavy z velkosti, ci jej nebude uzky 😒 ......no nic, bude musiet zopar kileciek zhodit 😉

velvet26
9. dec 2009

lu.lu.. 😀 aspon bude mat mama motivaciu drzat dietku,kvoli kabatiku.. 😉
ja tiez este pre mamu nemam skoro nic kupene..no neviem, musim sa uz konecne rozhybat..oblecenie jej ale asi kupovat nebudem, ma ho plno, stale nieco nove si kupuje..

lu.lu.
9. dec 2009

a uz mas tie fotecky zaramovane? ja kazdym dnom ocakavam postou, nech ich moezm dat urobit...

slnieckokati
9. dec 2009

no to som si veru nemyslela velvet. fugu prisla do temy presne v ten den, ked som ja odchadzala, tak sme si trosku ip-ckovali.
no u mna budu vianoce tento rok velmi chudobne. som uplne svorc a ta vyplata pocas pn nie je ziadna slava. potrebujem si kupit novy NB, aby som si ho mohla vziat do Casablanky. ved musim s vami zostat v kontakte a este popritom pisat bakalarku... 😀

velvet26
9. dec 2009

lu.lu...hej, uz mam fotecky v ramoch, parada, super to vyzera, format A4 som dala spravit pre nasich a pre svokrovcov, pre babky som dala tiez mensi format a aj nam do bytiku som dala tiez 4 fotky rozne formaty..a aj manzelikovi sa to paci, tak som rada.. 😵

lu.lu.
9. dec 2009

fotky su taky vdacny darcek........ a slniecko NB budeme asi aj my coskoro musiet novy kupit, tento je na najlepsej ceste do kosa, len nech vydrzi aspon do vianoc 🙂

velvet26
9. dec 2009

slniecko..vianoce nie su o drahych daroch, ale to ty vies..hlavne, aby sme boli vsetci zdravi a kazdy rok sa vsetci zisli pocas sviatkov, to je to najhlavnejsie a ten najvacsi dar.. 🙂
a vasim bude asi aj smutno, ked odides do casablanky..co? tesis sa, ze? nezoberies nas so sebou.. 😀

lu.lu.
9. dec 2009

inak, my uz buducu sobotu letime na SK, tak sa moooooooooooc tesiiiiiiiiiiiiiiiime. minule vianoce sme boli tu, ale cim nas je viac tym lepsie...........a to moje varenie tiez sa este s maminym neda porovnat, na pecenie som sa ani nezmohla 😀

velvet26
9. dec 2009

lu.lu..super, ze budete doma... 🙂 uzijete si rodicov, znamych a kamaratov...a s tym varenim, ani nehovor, ja by som nevedela nejako dobre pripravit kapra a ani salat..nejako si na to netrufam, toto budu nase druhe vianoce, co byvame spolu..no pojdeme k stedrovecernej veceri svokrovcom, tam rozbalime darceky a potom hned aj k nasim rodicom a tam asi aj prespime..vyhoda je, ze byaju kusok od seba...aj ked, mrzi ma to, ze nebudem s nasimi vecerat a rozbalovat darceky s nimi, to som mala vzdy najradsej, vidiet, ako sa kazdy tesi z tych svojich, teraz ked dojdeme uz budu mat porozbalovane.. 😒

lu.lu.
9. dec 2009

velvet a nemozu pockat, kym pridete a potom si tie vase rozbalia? 😉

jaaj, som zabudla, si pisala,ze uz mas ten Jonasov vypocet....co sa robi, ked su nevhodne mesiace? sa nemoze snazilkovat? 😕

slnieckokati
9. dec 2009

no ja mam pomerne novy PC, ale stolovy, teda pre mna je neprakticky. velvet pravdu mas, vianoce nie su o drahych darcekoch. premyslala som, ze kupim kazdemu len nejaku drobnost. este potrebujem kupit letenku a povybavovat nove doklady. Zatial mi este stale nedoslo potvrdenie nasho sobasu z ministerstva vnutra, hadam v januari sa nieco pohne.
no nasi nic nehovoria, skor ako smutni su nahnevani. nechcu, aby som tam odisla. ked moj ocino 1x stretok mm, tak mu po slovensky povedal, no ukaz sa nam, kto si vlastne. clovek pre ktoreho chce nasa dcera opustit rodinu aj svoju krajinu...smial sa pri tom, ale vedeli sme vsetci, ze to mysli vazne...no musia si zvyknut, inak sa neda. inak draheho ocko mal vcera mozgovu porazku a je na intenzivke. jeho ocko ma 75, zenil sa az v 40. tak je cele dni smutny. no chapem ho. najskor ja, teraz toto... ☹

velvet26
9. dec 2009

jaaj, slniecko, to je smutne, no urcite sa jeho ocko uzdravi...drzim palce..
no, a s tvojim ocinom, to verim, ze to tak berie, otcovia su celkovo dost zatazeny na svoje dcery..a podla mna to nie je hnev ale smutok v jeho dusi..no ked uvidi, ze si s nim stastna, tak bude stastny a spokojny aj on..neboj... 😉 a ozaj, kolko ste spolu chodili,kym ste sa zobrali?

lu.lu. s tymi darcekami, no tie nase rozbalia az ked my prideme, lebo mi ich donesieme, tak skor ich ani nebudu mat sancu rozbalit... 😉 myslela som tie, co si kupia medzi sebou, mama otcovi on jej a taaak..no nevadi..ved si ich pozriem aspon rozbalene..
no a s tym jonasom, no fakt neviem, ci sa snazit v tie mesiace..musim mu zavolat..najblizsi taky mesiac je az v maji tak hadam dovtedy budem uz tehulka, od januara do aprila je vraj vhodne obdobie..no ale aj v tom maji mi napr. vypocital, ze kedy sa snazit aj ze co to bude a kedy porodim, ci rano ci v noci..len mi tam nenapisal, ze dobra zivotnost..tak mu asi zajtra zavolam, ze ako si to mam vysvetlit.

lu.lu.
9. dec 2009

oh slniecko to mi je luto ☹ .ono niekedy sa toho zosype.....
ja si tiez nepotrpim na nejake dary, ked nieco chcem, tak si to kupim,no nie? a zdravie si naozaj vazim, az privelmi si uvedomujem, ake lahke je on prist. a odkedy mam maleho,tak onho sa bojim, ze az....

lu.lu.
9. dec 2009

aj nasi sa dost tazko zmierovali, ze odchadzam do anglicka a to este tehotna a rodit........mamina ako plakala na letisku ☹ , ale zvykli si.... teraz chodim domov kazde dva mesiace, tak to nie je az take zle, ale mamina sa stale stazuje, ze ani nevidi maleho ako rastie a ze ked uz bude velky, tak uz zase on nebude chciet byt s nimi cez prazdniny a tak.je mi to luto, ale taky je zivot.... my to mame lietadlom len 2 hodky, tak sa da

ty ako dlho slniecko sedis v lietadle?

velvet26
9. dec 2009

lulu a ozaj maly hovori aj angilicky aj slovensky asi ze a muzik vie aj po slovensky?

slnieckokati
9. dec 2009

velvet, vzali sme sa presne po dvoch rokoch od zoznámenia. papiere sme ale vybavovali takmer rok. takze po rocnom vztahu sme dosli k tomu, ze sme si sudeni a nemame viac na co cakat. bolo to super, pretoze predtym som mala 7-rocny vztah a taky pocit som predtym nikdy nemala

lu.lu.
9. dec 2009

no maly so mnou len po slovensky a v skole a s tatinom po anglicky,take riadny mix 😅 mi pletie do slovenciny anglictinu, podareny....

moj drahy po slovensky malo, este porozumie co to, ale rozpravat velmi nie, tak ale doma si pri flaske pri vianocnom stromceku hned budu vsetci rozumiet 😀

slnieckokati
9. dec 2009

no presne z toho mam obavy aj ja lulu. moja mamina bude presne taka ista, na babatko sa velmi tesili. ani by ste neverili, ako na mna davala pozor. a som si viac nez ista, ze ja budem mat tiez zo vsetkeho strach pri dietaktu.
do casablanky neleti nic priamo z viedne, takze musim prestupovat bud vo Frankfurte, Bruseli, Parizi alebo Zurichu. takze asi vyse hodiny let v ramci EU a potom 3 az 3 a 1/2 hod. podla toho odkial do Casy. no co baby pridete?

slnieckokati
9. dec 2009

hahaha. to aj moj ocino vie super po nemecky ked si vypija. raz sa 3 hodiny aj so sefom mojej sestry pri flaske domacej rozpravali. podotykam, ze sef bol nemec a nevie po slovensky a moj ocko vie v NJ len take frazy. to ste ich mali pocut, kazdy si hovoril po svojom... 😀 😀 😀
lulu, maly musi byt fakt zlatucky. to ze platie jazyky je uplne normalne. stava sa to u deti vychovavanych viacjazycne. v niektorych pripadoch si deticky vybrali tie lahsie slova z kazdeho jazyka a rozpravali schomoleninou. stutujem germanistiku a mame jednu perfektnu vyucujucu, ktora sa tomuto venuje, tak som s nou hodila rec. no my s mm uz tiez mame dilemu, ze ako to u nas bude...

velvet26
9. dec 2009

no slniecko, tak to je teda dost zdlhave tak letiet, no ked sa inak neda..za laskou predsa aj na kraj sveta by si sla.. 🙂 a jasne, raz sa dohodneme a dojdeme tak kuki, ale to aj s detickami potom prideme, aby sa mohli aj s tymi tvojimi vykupkat v mori... 🙂

slnieckokati
9. dec 2009

velvet, presne to som mala na mysli... 😎

velvet26
9. dec 2009

aj ja..uz sa tesim na toho maleho drobceka...uz nech je v brusku.. 😵 no este si nanho budeme musiet chvilocku pockat..

velvet26
9. dec 2009

to som ale nedockava, ze.. 😀 no chyba mi moc ten drobcek, co sme mali aj ked len chvilku...

slnieckokati
9. dec 2009

to ano, aj mne chyba, gulka nasa. sice to bolo len chvilku, par tyzdnov, ale to stastie a ten pocit sa nedaju opisat a ani zabudnut

velvet26
9. dec 2009

ved to...chyba ten pocit, hm...ja som si vcera vecer aj trosku poplakala... 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre