Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
30. nov 2009

no presne,,,aj ja som taka,,,vsetko mi vadi,,,za vsetko pofňukavam,,,,,akurat mi volala kamoska, ze co nepridem pozriet,,,,ona ma rocneho synceka,,,,no tak co tam budem takato naladova robit 😒

inak, ten opar,,,ano, ked ho clovek ma, tak je nosic a prejavi sa az ked ma vhodne podmienky a trochu sa imunitny system oslabi,,,,,ale ako s tym? ked sa to vyliecit neda 😠

janirea
30. nov 2009

lu.lu dakujem,,,neviem, ci sa mi mozog nejak s hormonmi teraz pomiesal ci co,,,,alebo sme teraz nejake citlivejsie na druhu mrchu,,,

bude dobre,,urcite,,,musi byt 🙂
baby, aspon, ze toto tu existuje,,som rada

trinitka87
30. nov 2009

tak s tymi oparmi ma micicka pravdu, ze ked ho niekto mal raz, uz sa budu opakovat, ako u mna..
chvalabohu ja som nemala uz dlho

micicka
30. nov 2009

no ja som mala opar tak asi 3/4 roka dozadu, ale teda skutočne parádny. ale vôbec ma to po potrate nenapadlo, že aj niečo také môže byť problém, ani som to nikomu nespomínala, že mávam opary!

a asi máme teraz predmenštruačný syndróm. ja som vždy bývala veľmi nervózna, teraz som namiesto toho nešťastná ☹

lu.lu.
30. nov 2009

ja som prave doupratovala jednu policku v kuchyni, vyhodila nepotrebne veci, vypeckovala si depeche mode a trochu sa mi ulavilo, o chvilu bezim po syna do skoly, potom sa ozvem...pa pa 🙂

lu.lu.
30. nov 2009

a este jedna vec- ano mohol to byt aj opar, ale mohlo to byt aj nieco uplne ine, ono sa totiz neda zit vo vakuu...
budeme to mat tazke, ked budeme zase tehu, to sebapozorovanie 😒 , esteze tu mame konika, nie? aspon sa tu vyrozpravame a postazujeme 😉

micicka
30. nov 2009

lulu veď jasné, dôvodov mohlo byť milión, keby sme si začali podrobne vypisovať čo všetko mohlo byť príčinou, zapísali by sme x strán. možno nič z našich chorôb to nespôsobilo, možno to bola príroda a nedá sa to vysvetliť.... 😨

janirea
30. nov 2009

mohlo to byt naozaj cokolvek,,,,co by nas ani vo sne nenapadlo,,,,,je tolko moznosti, ze nema fakt asi vyznam vkuse po tom patrat lebo by sme sa asi zblaznili,,,,

najlepsie by bolo dozvediet sa o tehu v tretom mesiaci,,,a ze je vsetko oki,,,,ako v niektorych pripadoch 🙂

lu.lu.
30. nov 2009

veru janirea,radsej, keby ani neviem, ze som tehu prvych 12 tyzdnov 🙂 ale tolko asi nevydrzim, pockam vsak min. tyzden pred prvym testovanim a nikomu ani muk do 12 tyz. 😉

velvet26
30. nov 2009

pekny vecer kocky...

lu.lu, ja som vedela, ze ty si moja krvna skupina ...depeche mode...no jasne, milujem ich... 🙂 😵 v juni boli v blave a tak sme zmokli na koncerte, ze az... 😀
inak, baby, aj ja mam nejaku naprd naladu, je to asi aj tym pocasim aj tou pridrbanou robotou...ach jaaj, no nic, nejako to musime zvladnut..
baby, tie moje vysetrenia, nejako extra vela toho nebolo..
ako prve endokrinologia, rozbor hormonov a zistovanie protilatok proti stitnej zlaze, vsetko ok...ja neviem ale presne ake hormony sa skumali, lebo na tom vysledku boli len same skratky a hodnoty a nejako som z toho nic nevycitala..lekarka to studovala a povedala, ze vsetko ok...
potom este sono stitnej zlazy, ci nie je zvacsena..ok.
potom som bola na tej hematologii, vysledky by mali byt pred vianocami
a dnes som bola na tej infektologii, vysledky cca. za 2 az 3 tt..pripravte sa na to, ze vam budu robit aj stery zo spodu...to som vobec netusila..
inak, tu genetiku, mozno je to dobre vysetrenie, no nejdem nanho a este ma tak napada imunologia, ze by mozno nebolo zle absolvovat, skusim to zistit, no isla by som ak tak ak neskor, lebo mam uz uplne zilu rozpichanu.. 😒

velvet26
30. nov 2009

inak, od vcera vecera sa citim nejako blbo, boli ma hlava, nadchu mam, asi ide na mna chripka, aj v robote som bola uplne mimo, kupila som si sumivy coldrex a cajik pijem...hadam mi to skoro prejde..dufam, ze to nejako neskresli tie vysledky na infektologii..

velvet26
30. nov 2009

a tie opary, to ani tak neboli opary ako kutiky pri ustach..neviem, ci je to to iste..nejake velke neboli, ale nemavam ich zvycajne..
inak, tak ma este napadla jedna vec, a riesim aj to, volala som jonasovi, co robi tie vypocty, poslal mi dotaznik, na zaklade kt. mi vypocita nielen plodne dni na dalsi rok, ale aj kedy sa snazit, aby sa narodilo zdrave zivotaschopne dieta..je to prave pre zeny, co mali potrat, alebo sa im narodilo postihnute dieta...tak uz to mam vyplnene a zajtra to poslem..
len je tam taky udaj, ako datum poslednej menstruacie, tak davam vlastne este tu poslednu, co som mala pred tehotenstvom, lebo este mi neprisla po kyrete..no ved uvidime..
keby ste chceli poslem vam tel. cislo nanho, zdvihne to bud on alebo jeho zena a poslu vam dotaznik, je to samozrejme spoplatnene, to rozsirene stoji 21.50 eur.

micicka
30. nov 2009

ahoj babule!!

inak toho jonaša som si aj ja pozerala, ako pišeš, kedy splodiť zdravé dieťa. rozmýšľala som, že by som si to tiež objednala. zdalo sa mi to dosť peňazí, ale keď si to tak zoberiem, tých 20eur miniem kade tade a ani neviem ako. ale ja nie som celkom na takéto medóty = nie celkom tomu verím, ale asi na tom niečo bude.

chrípka zúri všade naokolo, mali by sme sa dopovať vitamínmi. práve v správach hovorili, že najviac chrípky by malo byť vo februári ☹ už teraz sa toho bojím, že čo ak otehotniem a dostanem chrípku, no jednoducho stresujem už teraz.

a ďakujem, za zoznam vyšetrení 😉 opíšem si to a v stredu budem konzultovať 🙂

micicka
30. nov 2009

už tu nikto nie je?? ☹

velvet26
30. nov 2009

micicka, nemas za co, ved od toho tu sme, aby sme si pomohli a poradil..
na tej jonasovej metode asi naozaj nieco bude, lebo mojho manzela jeho rodicia tak splodili, v tej dobe boli osobne za jonasom, este neboli mobii, internet..teraz je to jednoduchsie..
ved co, skusime, aj ja si hovorim, ze 20 eur miniem hocikde na vselijake somariny a toto je nieco, co nam moze pomoct..inak take otazky su tam, aj ohladne potratu, ze o presny datum aj o kolkej bol vykonany, hodinu a minutu, aj datum narodenia na hodinu a minutu, moze sa to lisit o styri minuty...
a ani nehovor, ze vo februari bude vrcholit chripka, to by sme chceli akurat zacat skusat...hm...hadam to nebude az take zle..

micicka
30. nov 2009

si sa s ním spojila telefonicky, či sa dá aj mailom? pošli mi kontakt na neho prosím ťa. síce som to niekde videla, ale aspoň nemusím pátrať 😉

lu.lu.
30. nov 2009

velvet- no prave som mala taku naladu a pozeram svoje i-tunes a padli mi do oka depeche, mam ich rada, ale nie som az nejaky velky fan(to skor moja dobra kamoska, ma aj na koncert tahala,len som prave statnie robila)......ja som skor na take tvrdsie..... house, techno....my sme boli s priatelom taki party people_aj sme sa na party zoznamili 😎 .....
no odkedy mame maleho, nas socialny zivot sa vyrazne obmedzil 😀 , ale nevadi, nelutujem

lu.lu.
30. nov 2009

o tom jonasovi som citala cosi tu na fore,a neviem, co s o tom mysliet...........za pokus nic nedas, ja som si raz pozerala podla datumu narodenia, kedy mam plodne dni a co to bude, ale nic obsirnejsie.
mozno, ked pojdem na vianoce domov, by som mu zavolala.......
ten dotaznik ti poslal na e-mail.ako si platila-kartou?alebo mu sek posielas?

micicka
30. nov 2009

vlastne áno, lulu sa správne pýta, akosi platila atď. moýno môžme vyplniť ten istý dotazník, zaplatiť a nemusíme ani volať....

velvet26
30. nov 2009

lu.lu..v pohode...pre mna su depeche moji milacikovia.. 😉 ale tiez ich uz nejako v poslednej dobe nepocuvam..
micicka, hej, ja som mu priamo volala, tel. c. je: 035 6595127, to je na pevnu linku..
citala som, ze je dost stranok, kt. sa tvaria ako jonasova metoda, no je to podvod..toto by malo byt prave...som s nim hovorila, je to uz taky stary dedko, no velky odbornik, tak hadam to este dobre vypocita.. 😀

velvet26
30. nov 2009

ten dotaznik on ti posle postou, lebo na internete nie je pristupny...ja som mu volala min. stvrtok a dnes mi dotaznik prisiel..a plati sa sekom, bola k tomu prilozena postova poukazka..tak zajtra skocim na postu..
jedine, co neviem vyplnit je vaha plodu..fakt netusim, kolko malo vahu, tak skusam najst na nete, kolko vazi plod v 10 resp. 9 tt. lebo vtedy sa vyvoj ukoncil.

micicka
30. nov 2009

velvet ďakujem, tak tam nepíš nič. veď určite tam je niekde ktorý týždeň to bol a on si už priradí váhu. tak mu asi zavolám, nechám si poslať dotazník a ešte stále to môžem nevyplniť. ozaj a čo si si pýtala. dotazník na určenie termínu splodenia zdravého dieťaťa?

velvet26
30. nov 2009

micicka, praveze tam nie je napisane, v kt. tyzdni to bolo, ale vie si to vypocitat podla poslednej ms a datumu kyretu, no pre istotu mu tam napisem, kt. tyzden to bol..
ja som si nepytala konkretny dotaznik, to je jeden typ dotaznika, kde presne vyznacis, o ake prepocty mas zaujem, je to jedna strana, na druhej su vysvetlivky..

akurat mi dosla sms, jedna znama mi poslala fotku z porodnice, akurat porodila chlapceka.. 😵

velvet26
30. nov 2009

no nasla, som to do 2 gramov by to malo byt..

lu.lu.
30. nov 2009

normalne si mi nasadila chrobaka do hlavy, velvet 😕 .rozmyslim si to a mozno mu zavolam.s nim si nieco konzultovala alebo len si mu povedala,co sa ti stalo?

velvet26
30. nov 2009

lu.lu...ved skusme to, co za pokus predsa nic nedame..
ja som mu zavolala a povedala, co sa mi stalo a on hned, ci chcem dotaznik poslat, ze mi spravi vypocet..
dnes mu volala aj moja kolegyna a zdvihla to jeho manzelka, no oni uz vedia, co chceme, lebo tam im kazdy den ktovie kolko ludi vola, nadiktujete adresu a oni vam to poslu..
ja som moc nemala doveru na tie rozne stranky, kt. to prezentovali a boli to s.r.o. ale toto je priamo jonas..tak by to nemal byt odrb nejaky.. 😉

velvet26
30. nov 2009

no akurat idem moj muzik a chce laptop, tak budem koncit ozvem sa zajtra, papa

micicka
30. nov 2009

tak ahoj velvet, pejný zvyšok dňa.

skutočne to stojí za pokus, ani ja sa neviem rozhodnúť....

lu.lu.
30. nov 2009

papa velvet 🙂
micicka-ja rozmyslam,ze mozno zavolam a nadiktujem adresu mojich rodicov a ked tam budem cez vianoce, kuknem na to a mozno to poslem....topiaci sa aj slamky chyta.
som skepticka,ale nie su to take velke peniaze, no nie?

micicka
30. nov 2009

aj ja som skeptická, penazi to nie je az tak vela, urcite ich mam kde usetrit - mc donald a podobne 😝 ale co ak mi vyjde, ze celkovo nemam sancu na zdrave babo, alebo len mensiu sancu. tusim som aj take nieco citala. raz som na to niekde nadabila a pisal tam, ze mozu tie percenta vyjst celkovo nizke.

som celkovo v rozpakoch, aj co sa tyka tych vysetreni, ci behat za tym, alebo dat na to, že to bol len omyl prírody. ale jedno vyšetrenie určite absolvujem, ako som už písala, v stredu idem na odber. teraz mi písala ta kamoška, že to bude na genetiku. ale čo všetko v tom konkrétne bude sa jej ešte popýtam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre