Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zzuzullka
2. dec 2009

ja by som vám tak rada pomohla baby, by som vám poslala nejaké tehotenské bacily aby ste boli opäť šťastné, bohužiaľ to tak nefunguje. ale budem na vás aspoň stále myslieť a poprosím nášho anjelika aby sa tam v nebíčku spojil s tými vašimi a spolu vám posielali na zem dobrú energiu a pomáhali vám 🙂

lu.lu.
2. dec 2009

zuzulka, si velmi mila 🙂 .

micicka
2. dec 2009

zuzul si zlatá, už len to, že chceš aby sme aj my boli šťastné nám pomôže 🙂

ivanap6
2. dec 2009

ja som tu chlorellu kúpila včera normálne v lekárni. ale dá sa aj cez internet, ale takéto prípravky je lepšie kupovať v lekárni myslím. Je viacero výrobcov, ked si dáte do googla chlorella, tak si môžte prečítať čo to.
vraj by sa malo aj pol roka, ale aj 3 mesiace by mohli stačiť, asoň kým sa nebudem znova snažiť.

micicka
2. dec 2009

mne už zostáva iba mesiac do snaženia 🙂 ale veď aj za mesiac čo to vypudím zo seba, behnem sa spýtať do lekárne, veď mi povedie a idem aj poprečitovať na nete.

micicka
2. dec 2009

ahoj kočky

no tak som sa dozvedela, že z genetického vyšetrenia vyzistia všetky možné poruchy. ak by mal byť hematologický problém, bude to tu "vidieť" a potom by bolo treba urobiť podrobnú špecifikáciu presne aký hematologický problém to je. tak som sa rozhodla, že to nechám tak a nebudem už nikam behať. verím tomu, že kamoška by mi odporučila, keby som mala ešte niečo pobehať. možno budem raz ľutovať, ale teraz to nechám tak.

a bola som v lekárni, pýtala som sa na tú chlorellu. bola tam známa a tá mi povedala, že keď chcem detoxikovať, tak je lepší prípravok 4 3 2 1 detox booster. tak som si tiež nechala poradiť.

takže ešte k tomu jesť veľa vitamínov, mať dobrú náladu (čo v mojej práci nie je jednoduché) a všetko bude v poriadku 😀

prajem pekný zvyšok dňa 🙂

lu.lu.
2. dec 2009

micicka- super spravy 🙂 , budes to mat 2v1, tie vysetrenia. a vysledky kedy?

kupila si si aj chlorellu aj detox booster alebo len jedno?

micicka
2. dec 2009

ahoj lulu, kupila som si len detox. nebudem prehanat 🙂

vysledky - sestrička mi povedala, že až za tri týždne a doktorka, že teraz to už toľko netrvá, dokonca si myslela, že už dnes poobede budú, ale neboli. takže max tri týždne. toľko vydržím. nebudem sa nervačiť, ani toho jonáša nebudem riešiť. som si všeličo prečítala, tak sa mi to zdá byť teraz zbytočné.

mám dnes pozitívnu energiu asi, takže som presvedčená, že sa to už nezopakuje 😀

velvet26
2. dec 2009

caute baby...
tak ja zas az takto vecer idem medzi vas..hnusna robota... 😠
ivanka, som rada, ze uz to mas za sebou, presne ako pise lu.lu. kedykolvek sem napis, mi ti pomozeme dostat sa z najhorsieho, neboj, bude lepsie.. 😉
k tym zrazeninam, ja som to mala tiez, zistil to dr. tyzden po kontrole ked som bola, pichali mi injekcie na stahovanie maternice, dvakrat som na nich bola a nic sa nedialo, aby mi to vyslo von...az na treti krat ked mi k tomu pichli aj injekciu na rozsierenie krcka, pekne vsetko vyslo von...proste je to preto, lebo ked si este nerodila, co ani ja, tak mas silny krcok, ktory sa rychlo uzavrie a preto ti tam ostanu tie zbytky...inak, mne nasadil aj antibiotika, neviem, ci dal aj tebe, tie by ti mal dat, aby si nedostala infekciu..lebo sa tam teraz mnozia bakterie, tak preto..

zuzka...dakujem, ze si k nam prisla a napisala svoj pribeh, gratulujem moc k druhemu tehotenstvu, nech je babatk zdrave a uz coskoro s vami.. 😉 taketo pribehy sa dobre citaju a dodavaju nam nadej, ze to druhykrat vyjde... 🙂

lu.lu.
2. dec 2009

velvet, ahoj 🙂
micicka- citala som nieco o tom detox 1234 a predavaju to aj v anglicku, lem mo to prislo, ze je to skor na chudnutie...no ved to by az tak nevadilo 😀 kolko ta to prosim ta stalo? su to tablety? a da sa to normalne kupit v lekarni?

velvet26
2. dec 2009

hej, micicka, napis, co su to za tablety...len to chudnutie, to nemusim, lebo ja som po kyrete schudla 2 kila a teraz ich naberam spat, lebo som dost stihla a vsetko mi padalo.... 😒
inak, co vlasy, stale padaju? ja uz mam z toho take nervy, otras, vsade ich mam, uz sa bojim aj cesat, este ze mam huste, no stve ma to...kupila som si len tabletky femibion 800, co su pre buduce tehulky a tehulky do 12 tt. neuzivate niektora ten femibion?

micicka
2. dec 2009

lulu - da sa to kupit v lekarni uplne normalne. stalo to 20,-EUR a je to 10 ampuliek, ma sa to brat vzdy rano zmiesane s vodou. o chudnutí máš pravdu,píšu, že aktivuje a urýchluje metabolizmus, mobilizuje odbúravanie a spaľovanie tukov. ale niečo podobné bolo písané aj na tej chlorelle. ja som si nechala poradiť, že chlorela je skôr pri fyzickej námahe. ale ťažko pevedať, koľko ľudí, toľko názorov...

a to chudnutie by ma potešilo 😀

micicka
2. dec 2009

velvet ja užívam femibion 800 - ten čo máš aj ty, keďže píšeš, že pre budúce tehulky. začala som ho brať 2 dni pred potratom a v podstate ho beriem stále, niekedy zabudnem zobrať tabletku, ale to snáď nevadí.

ja som tiež schudla po kyrete, ale už to mám naspäť ☹ ja nie som až taká chudá, hlavne keď sa vyzlečiem 😀

čo sa týka vlasov, mne padajú stále, aj pred tým, takže to neriešim, už sme si zvykli, že sú úplne všade, ale na nervy mi to aj tak lezie 😉

lu.lu.
2. dec 2009

ok, dakujem za info 😉
velvet- ten femibion som este nekupila, ale kupim(ma nejaku lepsie vstrebatelnu formu k.listovej a tiez neobsahuje take vysoke davky vitaminov-to ma trochu na vitaminoch odradza, ved vit. A,D,E,K sa nerozpustaju vo vode a prebytok je nebezpecny) a este rozmyslam nad pripravkom Femigard-to je bylinny koncentrat, ktory reguluje pohlavny cyklus a celkovo cely reprodukcny system...

velvet26
2. dec 2009

micicka, ved to, mne tak nepadali ako teraz, tak hadam je to tou zmenou hormonov a znormalizuje sa to..
a tie ampulky su potom len na 10 dni, to je potom dost drahe...ale asi je to kvalitne..ta huba chlorella ma moc nelaka, uz len ten nazov.. 😀

lu.lu.
2. dec 2009

no a vlasy a pokozka= nic moc. myslim, ze sa to trosicku zlepsuje,ale aj tak.mam vitaminy na vlasy, pokozku, nechty, ale casto ich zabudnem uzit 😒

velvet26
2. dec 2009

ja to iste..no asi najvhodnejsie su naozaj prirodne vitaminy...inak, mna to nachladnutie este stale nepreslo..furt mi je zle..dufam, ze do vikendu uz budem ok...nechcem ho stravit v posteli..
jaaaj, take mam nervy, cakam na muza kedy dojde z prace, robi nejaku reklam. kampan, klienti si vymysleli, tak som u nasich, no uz by som moooc chcela byt doma...ani riady nemam umyte od vcera..to je zivot.. 😠

cukruska1920
2. dec 2009

hojte hojte 😉

velvet26
2. dec 2009

cau cukruska, ako sa mas? 🙂

micicka
2. dec 2009

ahoj cukrus, ako sa mas?

no mne už tuším pupáky pomaly odchádzajú, ale veľmi pomaly 😠

je to len na 10dní, uvidím, či pocítim nejaké účinky, dám vedieť. 10 dní mne v podstate možno aj stačí, keďže za mesiac by som sa už mohla začať snažiť 😀 a samozrejme v tehotenstve sa to nemá brať. a ak by sa mi topozdávlo, mohla by som si dať potom ešte jednu dávku... teraz sa na chvíľku vzdialim, možno ešte neskôr dobehnem, tak zatiaľ sa mávajte pekne 🙂

velvet26
2. dec 2009

no, micicka, podla mna ti bude stacit ta jedna davka, ked uz za mesiac budete skusat...nie je to asi zas treba prehanat...no nie? tak pa zatial

cukruska1920
2. dec 2009

ahojte... aaale v ramci moznosti...mala by som sa ovela lepsie keby sa mozme uz zacat snazit a najdem //

ivanap6
2. dec 2009

na detoxikáciu je toho veľa na trhu, stačí si vybrať, ja som už kúpila tú chlorellu, tak to vyskúšam, ale určite aj ostané sú dobre, hlavne že niečo pre seba robíme 🙂
velvet, tak teraz som sa trošku prelakla. Ja už totiť vôbec nekrvácam ani nešpiním, myslíš, že to mám hlásiť doktorke, alebo počkať na prvú menštruáciu? Antibiotiká ani žiadne iné lieky mi nedali vôbec... A na kontrolu až po prvej menštuácii

velvet26
2. dec 2009

ivanka, no ja som krvacala po kyrete len v ten den, na druhy den nic, ani som nespinila...no a ja som mala ist na kontrolu povodne po 2 tt. no isla som uz po tyzdni, lebo som chcela ukoncit pnku do prace...no a hovorim, na tom sone boli zbytky, ja som bola z toho uplne mimo, lebo ma nalakal, ze v najhorsom pripade budem musiet ist na opatovny kyret..no na dalsom sone to skvapalnelo a preto mi pichol tie injekcie...ale myslim, ze by vysli same pri prvom menzese, len on to tam nechcel nechavat..
pozri vela bab islo na prvu kontrolu az po prvej menstruacii a vsetko mali ok...ja som isla na kontrolu skoro a aj tebe, ked robil sono, tak je podla mna normalne, ze tam mas zrazeniny, je to predsa len velka rana..tak neboj, bude to ok..pripadne si daj predpisat aspon tie antibiotka..

velvet26
2. dec 2009

a aj dr. hovoril, ze to pri missed abor byva tie zbytky, ked su to zrazeniny krvi, je to ok...ja som bola najprv nalakana, ze mi tam ostalo nieco z plodoveho vajca..take nervy, co som mala hrozne..no uz je dobre.. a bude len lepsie a lepsie...jaaaj, nech uz sme tehotne znova, ze?

a supeeer, akurat mi volal manzelik, ze uz skoncil v praci, chvalabohu...som rada, tak zachvilku pre mna pride a pojdeme domko...babule, uz dnes na konika nepojdem...mam vazne dost, od 7 rana som bola v praci..katastrofa..iva, bud aj rada, ze mozes byt teraz doma, ja viem, praca chyba, no urcite si nejaku najdes aleboooo, v tom lepsom pripade nebude ani treba, lebo budes mat urcite coskoro druhe bejbinko v brusku... 😉
taka papatko

ivanap6
2. dec 2009

oki, nebudem sa zbytočne báť, ale radšej pôjdem na budúci týždeň na kontrolu aspoň k mojej gynekologičke nech ma pozrie ultrazvukom. Včera ráno ma operovali a teraz už iba biely klasický výtok, sila.
s tou prácou som to myslela hlavne že by mi nebolo doma tak dlho a hlavne by som nemala toľko času premýšlať, no uvidím po novom roku
idem si asi už lahnúť v nemocnici som sa moc nevyspala, tak krásny večer všetkým a dakujem

lu.lu.
2. dec 2009

ivanka- mne robili kyret v anglicku a tu sa na kontroly nechodi, no ja som si chcela byt ista, tak som o 2 tyzdne zavolala, ci by mi neurobili uzv.,lebo ze mam trochu bolesti,tak spravili a tiez tam mam zrazeninu, aj sliznica bola trosku vyssia, ale hovorili,ze je to v norme. a ze s prvou menzes to vyjde. potom chcem ist este na jednu kontrolu...tak sa nebojkaj a ak nebudes mat ine problemy-bolesti,silne krvacanie, myslim,ze staci ist na kontrolu po 2 tyzdnoch.
idem uz aj ja, priatel si chce privlastnit laptop 😉

pekny vecer a dobru nocku vsetkym. pa 🙂

micicka
3. dec 2009

ahojte dievčatá, prajem vám krásny aj keď chladný deň 🙂 dnes ráno som hneď mala rozcvičku, musela som škrabkať 😀 ale vyzerá, že bude svietiť slniečko 😎

ivanka, neboj sa, všetko bude ok. nechoď príliš skoro na kontrolu. ja som napríklad nebla vôbec, čím nechcem tvrdiť, že to je správne, ale myslím, že som v poriadku. keď ti povedali, že stačí po prvej menštruácii, tak im ver, samozrejme pokiaľ by sa nevyskytli nejaké ťažkosti. ale tie určite nebudú 😉

ivanap6
3. dec 2009

ahojte,
zatiaľ u mňa všetko ok, tak kontrolu zatiaľ odkladám. Len sa chcem spýtať či viete poradiť ako dlho mám byť radšej doma a nikam nechodiť. Totiž rada by som cez víkend niekam vybehla už von, je mi dlho doma. K tomuto mi dr.nič nepovedal kedže nechodím ani do roboty. Proste kedy môžem začať s aktivitami ktoré som v tehotenstve nemohla, napríklad aj horúci kúpel? Nemusím stále ležať alebo sedieť už však? Operovali ma v utorok ale cítim sa fyzicky už fit...

katustek
3. dec 2009

Ahojky, aj ja som bohužiaľ po kyretáži, ktorú mi robili 15 októbra kôli MA v 6tt 😔
ivanka neboj, aj ja som krvácala len v deň kyretáže a na druhý deň som už mala len výtok 😒
Máme známeho gyndoša v rodine a povedal, že to je individuálne u každej ženy, každý má iný organizmus a že sa nemusím ničoho báť vraj sa to tam čistí pri prvej MS.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre