Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkka81
25. dec 2009

Ahojte baby...no ako chodil ten jezisko??? 🙂 U nas veru áno, dcerka toho tiez dosala haba dej, az sa mi zdá ze sme to zas celá rodina prehnali...no co, moja mama má len jednu vnucku a od muzovej starany maju dve vnucky, tak samozrejeme balickov bolo dost...Inak aj ja som mala vcerajsok troska divný, daco aj pri tej veceri chybalo....Darmo bola by som uz v 20tt, takze to sa na to nedá nemysliet...Skor som sa premahala, aby som nepokazila den nam vsetkým doma.... ☹ ale verím bude lepsie. Dnes som nejak zaregistrovala, akokeby som mala ovulaciu...Neviem zda sa mi to troska zavcasu, no ale nejak to nejdem brat na vedomie zatial, aj ked... 😉 Aj som myslela ze to nechame vsetko tykajuce sa snazilkovania na febr, marec, ale akosi sa to už par krát vymklo z ruk 😀 pekný vecer a tiez zajtrajsí den....

lenkaxy
25. dec 2009

Ahoj lenka, krásne sviatky aj Tebe 🙂
no ono sa nedá na to nemyslieť, ja som si myslela, že aká budem hrdinka.....ale nedalo sa. A veru čo sa týka toho 20t.t., tak to už bol skôr taký včasnejší pôrod. Kedy sa to stalo? A bola si na vyšetreniach po ....?

cukor
26. dec 2009

lenkaxy....stav partnera neovplyvnuje tvoje tehotenstvo čo sa tyka trombofílie.je to dedičná porucha zrážanlivosti krvi a podla toho aku mutáciu maš ,tak sa o vhodnymi injekcami dá zvládnut....ale na druhej strane niekedy stav partnera ovplyvnuje tehotenstvo 😉 😀 ..ved vieš asi na čo myslím....hehehe

vrabcek154
26. dec 2009

ahojte, aj vas´pobolievali vajecniky po kyret. ? mna trochu bolia,

velvet26
26. dec 2009

ahojte kocky...
micicka gratulujeeeeeem moooooc...to je kraaasne...kedy bude svadbicka? 😉
aj ja som bola poziadana minuly rok po silvestri tesne....a v auguste sme mali svadbu...bolo to nadherne...
uzivaje si to...a hlavne pripravy na svadbu... 😉

velvet26
26. dec 2009

vrabcek, tie vajecniky aj mna dost boleli po kyrete...to je normalne..nebojkaj...
lenkaxy, pri teho, je dolezite, ci mas ty trombofiliu, partner nie...aj ked plod dedi polovicu tvojich a polovicu partnerovych genov, no tvoja mutacia je dolezita..

velvet26
26. dec 2009

ja sa uz zacinam zmierovat s tymi injekciami...ako dr. na hemato povedala, ze mozno ich pichat nebudem si musiet, no potom sme sa zhodli, ze mozno mi pre istotu hned nasadi nizsiu davku heparinu...0.2 mg..ci ako to je odstupnovane a budem hned sledovana a podla toho sa bude davka upravovat...stale to nechapem, ze prave ja... 😖

snazilkant
26. dec 2009

ahojte dievcata prajem vam prijemne prezitie vianocnych sviatkov,
dlhsie som tu nebola ... ako sa mate? a co vam doniesom jezisko?

velvet26
26. dec 2009

ahoj snazilka...no vselico jezisko priniesol...bol celkom dobry...a tebe?

lenkaxy
26. dec 2009

ahojte,
ďakujem za odpovede. Som sa trochu ukludnila, lebo som už mm chcela nahnať na hemato. 😉

inak velvet mačka je znakom plodnosti a hojnosti. V egypte ju pre toto uctievajú. Tak ked už máte také doma až dve, tak by sa hádam dačo malo podariť 😀 My sme si doviezli z dovolenky tiež takú parádnicu mačaciu z alabastru, ju máme na nočnon stolíku, má asi 20 cm 😉

velvet26
26. dec 2009

lenkaxy, keby len dve...ja macky zbieram, no do bytu som si zobrala cca. 10 drevenych ostatne som nechala u nasich, ked som sa stahovala...a ta nova ma cca. 1 meter...tak mohli by byt aj dvojicky nebola by som proti.. 😉

velvet26
26. dec 2009

a mozno nebolo by na skodu, keby mm. na tu hemato isiel...ked to ma jeho mama aj brat tak je velke riziko, ze aj on trombofiliu zdedil..mne povedala hemato, ze ma ist aj moj brat a potom aj jeho aj moje deti, ze budu automaticky sledovane..

zuztek
26. dec 2009

ahojte dievcata, tak uz je po Vianociach... aj ked som sa snazila, placu som sa vo stvrtok nevyhla, doma kazdy mal dobru naladu, tesili sa veceru a darceky, az som to nevydrzala 😔 boli to moje najhorsie Vianoce, dufam ze uz budu len krajsie a babatko bude aspon v brusku 🙂

micicke gratulujem, musim sa priznat ze som dostala od priatela rovnaky darcek 😉

lubkabb
26. dec 2009

Ahojte baby, tak ako ste sviatkovali? U nás doma sa všetci snažili, aby som na to nemyslela, ale to sa nedalo ☹ Tiež to boli moje najhoršie Vianoce. Som rada, že už je po nich a dúfam, že už zažijeme len krásne a šťastné Vianoce. Ešte máme zajtra jednú rodinnú oslavu - oslavujeme moju 30-ku 😒 Narodky mám síce až v pondelok, ale využijeme, že je víkend. Moc sa mi oslavovať nechce, ale svoju najbližšiu rodinu nechcem sklamať. Ach jaj, magická 30-ka a bez bábetka ☹ 😢 Keď si predstavím, že ten môj prvý anjelik by teraz mal cca 2 týždne... 😔 alebo by som aspoň mala druhého anjelika v brušku 9tt 😔 ...už mi z toho fakt zašibáva. Ale to chce čas. Musím začať myslieť do budúcnosti a prestať sa trápiť minulosťou. Teším sa, že už tento hrozný rok skončí a príde nový. Snáď bude lepší a šťastnejší. Fakt musíme založiť novú tému s takým názvom. Už to tu nejaké baby spomínali. Rada sa pridám.

lenkaxy
26. dec 2009

Krááásne zuztek aj micicka gratulujeeeem!!!!

lenkaxy
26. dec 2009

Ked sme sa rozprávali o tých dvojičkách, my sme dvojičky čakali, teraz by mali asi 14t. ☹ No potom tam už nebolo ani jedno.....Čo už narobíme. Nový rok bude isto krajší 🙂

Lubka blahoželám k pondelkovej osemnástke 🙂 😀

lubkabb
26. dec 2009

lenkaxy - ďakujem, aj keď neviem, či je čo oslavovať. Ten čas strašne rýchlo uteká a v mojom živote sa nič nemení. Mám z toho skôr depku. Dúfam, že sa to už zmení.

lenkaxy
26. dec 2009

lubka určite je čo oslavovať. Je pravda, že čas nezastavíme, ale, ked sa obzrieš dozadu, určite tam nájdeš kopec krásnych zážitkov....či už s manželom, milencom 😀 , kamarátmi----- 😀 veď vieš ako to myslím.
A sú aj horšie veci, kt. sa v živote stávajú.....stačí kuknúť ostatné témy v koníkovi. Tak hlávku horeeee 🙂

zuztek
26. dec 2009

lenkaxy - dakujem 🙂
lubka - gratulujem uz vopred 🙂 , aj ked si tiez neviem predstavit ze by som oslavovala po tom vsetkom... uz Vianoce boli nad moje sily, a to este bude Silvester 😖 ale 30-tkou sa netrap, mne tiez taha na 29, tak dufam ze buduci rok bude pre nas konecne ten stastny a babatka k nam pridu 🙂

lenkaxy
26. dec 2009

zuztek, aby som nezabudla, robila som tie medovníčky, čo si mi dla Rp....sú neskutočné. Musela som dorábať ešte z jednej dávky. Mňam, sú makučké, všetci sa zalizovalli - - tsak aspoň takto pozitívne 🙂

zuztek
26. dec 2009

jeeeeej lenka, som rada ze sa podarili 🙂

sisa2
26. dec 2009

micicka & zuztek - velka gratulacia!!! 😵
lubka - veru, cloveku sa po tom vsetkom nechce oslavovat, vobec sa ti nedivim. ale hlavku hore, v 30-ke to babulko urcite stihas!!! 😵

u nas boli vianoce tiez smutnejsie. kvoli malemu som sa snazila, ale aj tak som si poplakala. hlavne ked to stale vsetci vytahuju a pytaju sa ma, ako mi je. no co sa da na to povedat? ako mi asi tak moze byt? 😖
inak baby, nemali ste vytok z prsnikov? mne sa normalne tvoria kvapocky mlieka 😕 ostala som dost v soku, ked som to zistila. asi by sa to nemalo, nie?
a kolko vam povedali, ze si mate dat pauzu? aj ju dodrzite, ci zacinate snazilkovat skor? my mame mat 4 cykly. pri mojich dlhokanskych cykloch bude aj jun, kym by sme mohli zacat snazilkovat. a predstava, ze sa zasa budeme rok trapit .... neviem, ci nezacat aj skor? 😕

micicka
26. dec 2009

ahoj kočky, zase ste popísali ajajáj 😀

zuztek tak gratulujem 🙂 zaujimave, že sme sa tu takto dve stretli 😎 aj ste sa už dohodli na termíne?

velvet ešte netusím kedy bude svadba, ten môj hodil, že apríl, čo je asi dosť rýchlo, takže sa ešte musíme dohodnúť a dám vám vedieť 😉 ale tých príprav sa ja skôr bojím, je toho tak veľa na čo sa nesmie zabudnúť a čo treba zosúladiť 😕

micicka
26. dec 2009

ja som našťastie nemala plačlivé Vianoce, predsa len už je to dlhšie ako pre niektoré z vás, takže som to zvládala celkom dobre. nebojte aj vás to prebolí, bohužiaľ počas vianoc sme všetci citlivejší a preto sa takéto udalosti ťažšie znášajú a nezaobídu sa bez slzičiek 😢

snáď aspoň silvester bude už o niečo lepší a hlavne to prianie do dalšieho roku je jasne dané 😉

lenkka81
26. dec 2009

lenka xy ja som nemala potrat v 20tt, bol to 11tt, teraz na vianoce by som bola v 20tt ☹ tak to by som už asi nerozdýchala....aj ked pred zenu su kadejaké prekazky polozné a nik sa nepýta ci to zvladne-... treba dufat ze dalsi pokus bude uspesný... 🙂

cukruska1920
26. dec 2009

Ahojte... ste tu este niektora?? ja som pozerala Shreka a teraz ze idem pozriet co je nove na koniku 😅

lenkka81
26. dec 2009

ahoj cukrus ja som tiez pozeral shreka aj s dcerkou, potom sme zacali hrat screable, no ale akosi mame zastavené mozgové zavity

cukruska1920
26. dec 2009

mozog ma volno co by si chcela 😀

trinitka87
26. dec 2009

ahoj cukruska

cukruska1920
26. dec 2009

ahoj trini..ako? co ti priniesol Ježiško?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre