Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
3. sep 2011

@mimi1111 ja som si vzdy hovorila, ze ak sa to stane tretikrat, tak uz to neprezijem....a stalo sa....a ja musim zit dalej....ten treti je este cerstvy, tazko sa z toho dostat, snad to pride...

cora41
3. sep 2011

jednoznacne!! 😀 A kedze je 22.26, sup do sprchy, navonat, nakremovat, to iste urobit s polovickou a uzit si to tak, ako si to len vedia dvaja, ktorym v tom momente nikto nechyba ku stastiu, iba zopar malych super rychlych spermii, ktore budu letiet ako drak, aby boli v cieli prve 😀 BEHU ZDAR 😎

odrik
3. sep 2011

@eviq
Ahoj zlatko, tu som si Ta nasla!!! Ja viem, ze to mas teraz velmi tazke, ale ved vies, ze cas je nas najlepsi lekar!!! Bude lepsie! A ja na Teba moooooc budem mysliet a cakat na spravicky z Prahy.

mimi1111
3. sep 2011

@eviq moja musis byt silna ja viem lahko sa to hovori kazda z nas sme si to prezili raz sa to podari uvidis urobia ti vysetrenia a budu vediet co treba ked budes zaqsa tehu.nebojkaj bude to dobre nevzdavaj sa

eviq
3. sep 2011

@cora41 kazdy den odznova zbieram sily a tiez si to hovorim...raz tomu mozno aj uverim....dobru nocku baby, idem uz, minulu noc som vobec nespala, hadam to dnes pojde....urcite k vam zase pridem pokecat...🙂

mimi1111
3. sep 2011

@cora41 tak dobru nocku 😀 😀

cora41
3. sep 2011

@eviq Dobru noc a skus vypnut, aby si sa dobre vyspala. Pekne sny 🙂

mimi1111
3. sep 2011

@eviq len si odpocin a pridi popiseme a potporime sa vsetky buduce tehulky 😉

cora41
3. sep 2011

@mimi1111 dobru 😅

eviq
3. sep 2011

@odrik ahoj moja, uz velakrat si ma podrzala, ved ty sama vies kedy....dakujem...urcite ti dam vediet. dobru nocku!

odrik
3. sep 2011

@eviq
Aj Tebe zlatko! A urcite sa ozvi. Budem sa tesit! Krasnu nocku!!!

kajuska09
3. sep 2011

@mimi1111 to je zvlastne ze spinis uz 3 tyzdne. Uvidis co ti povie gyndos, drz sa 🙂

lucianak
5. sep 2011

@tinasc Naši tiež chceli ísť skôr sa kúpať, ale ešte som tiež bola tehu... Šla by som, ale do vody isto nie. Inak ty si z KE, že spomínaš jazero??? Lebo tu je také sídlisko 🙂 Ten park ešte prichádza do úvahy, tiež máš možnosť thajsko, egypt a takéto destinácie pre mňa trošku nákladné 😀 Možností je dosť...
Dnes sa chystám na druhú konrolu, zas mi budú brať krv na hcg a aj usg, tak sa tam popýtam čo a ako.

lucianak
5. sep 2011

@cora41 No tak to si ma teda potešila. Až som si odfúkla 🙂 Dúfam, že bude aj tak všetko ok, lebo tie bazény sú zradné. Chodí tam kadekto. Dnes ma čaká druhá kontrola, tak dúfam, že dopadne dobre. No dr. mením na 100%, žiaľ 🙂

cora41
5. sep 2011

@lucianak daj vediet,ako si potom dopadla, a ak ok, tak pojdem do Aquaparku v sobotu, aspon nejaka zabava🙂

mimi1111
5. sep 2011

@kajuska09 dakujem uz v sobotu som myslela ze prisla mrcha zacala som dost krvacat no v nedelu som zasa len spinila uz som s toho na nervy 😠

tinasc
5. sep 2011

@lucianak nie, nie som z Košíc, práveže z opačnej strany republiky 🙂 to jazero som myslela také to prírodné, čo tu máme 😉 no neviem či sa ešte niekde bude dať kúpať, počasie už na to nie je, aquapark to istí, ale neviem či sa dostaneme, na dovolenku už nepôjdeme 🙂

lucianak
5. sep 2011

@cora41 Tak zatiaľ ešte neviem, ale podľa usg to vyzerá dobre. Takže príjemnú sobotu v aquaparku 🙂 Mám ísť ešte o 2 dni, tak sa už dúfam niečo konkrétne dozviem.

lucianak
5. sep 2011

@tinasc Ahaaa a že si, no neva. Konečne som došla domov z tej nemocnice, kde mi stále nič konkrétne nepovedali. Už je mi dlho, že nič nevravia. Zasa o 2 dni na kontrolu. Podľa toho čo vravel pri usg to nev&zerá vôbec zle, takže sa spolieham na to, že bude všetko oki a môžme sa o 2-3mesiace snažiť ďalej.

lucianak
5. sep 2011

Inak baby... neviete, čo to znamená, že trofoblasty s atypiami??? lebo niečo také som vyčítala z výsledkov histologie. Mala som kyret v 11tt a teraz som 4 týždne po zákroku.

cora41
5. sep 2011

@lucianak sorry, neviem co to znamena, no predpokladam, ze doktor sa aspon trochu vyjadril co to je a co bolo pricinou, nie?

cora41
5. sep 2011

@mimi1111 uz si bola u toho lekara? myslim, ze necakaj a chod, aby si si bola nacistom.

lussinkaaa
5. sep 2011

@lucianak ahoj, je mi luto, ze aj ty patris do tejto temy 😔 skus pozriet tu http://cs.wikipedia.org/wiki/Trofoblast a atypie znamenaju podla mna odchylky 😒

lucianak
5. sep 2011

@cora41 No niečo mrmlal, ale všetko tak odborne a ja predsa sa nepohybujem v tejto sfére, takže som mu nerozumela ništ

lucianak
5. sep 2011

@lussinkaaa Bohužiaľ ano a je nás tu teda hojne :( Hmmm, tak už asi viem... preto sa prestalo vyvíjať a ani srdiečko som nevidela biť. Dúfam, že s ďalším tehu nebudú také problémy. To by už bolo veľa na mňa. Tebe zistili, prečo sa to stalo?

lussinkaaa
5. sep 2011

@lucianak drzim palce, aby bol dalsi pokus uspesny a ty budes v naruci drzat zdrave babatko. U nas sa nezistila pricina potratu, ja som mala spontanny potrat v 6 tt, cize babo zacalo samo odchadzat, zial museli mi robit aj kyret. Potom som bola na vysetreni na hematologii, tam mi zistili, ze mam podozrenie na syndrom lepivych dosticiek (tvorba malickych zrazenin), ktory mohol byt pricinou potratu, ale to nemozu na 100 % potvrdit. Ak by som potratila znova, uz by sa to bralo inak a robili by mi este podrobnejsie testy. Po 5 tyzdnoch od toho vysetrenia mi urobili opakovany test uz len cisto na tuto zlozku, a zistili, ze momentalne liecbu nepotrebujem. Ale akonahle otehotniem mam sa tam hned hlasit na dalsie kontrolne odbery, aby sa zistilo, ci sa to vplyvom tehotenstva bude zhorsovat alebo nie. Okrem tohto vysetrenia mi robili aj genetiku a reprodukcnu imunologiu. Vsetko mam v poriadku. Takze ozaj moze to byt len nahoda. Je to strasne, ale stava sa to velmi casto ☹

cora41
5. sep 2011

Zienky, tak dnes mi prisli vysledky z histologie a kedze mi ich doktor hned vzal - nahodou ma videl na chodbe - tak som to ani nestihla poriadne prestudovat. Len viem, ze tam nebol nijaky geneticky nalez a ani ziadne ine problemy - tak ako pisete Vy. Ked som sa dr. opytala, ako to mam teda laicky chapat, tak mi povedal, ze to bol proste "cisty potrat"... Mam to brat pozitivine alebo?? Zajtra rano mam ist k nemu, aby mi urobil sono a potom povedal, ze rozhodneme o dalsej prevencii a pomoci... Znamena to, ze to bola iba "hlupa nahoda"?? POMOOC Poradte mi prosiiim

tinasc
5. sep 2011

@lucianak no nie som 🙂 inak stále nemajú moje výsledky na zrážanlivosť, som už dvakrát volala 😉 mne histológia neukázala nič...ozaj babulky koľkokrát od kyretu ste boli na kontrole? ja som bola iba raz a vraj v poriadku ani krv na hcg mi nebrali...

lucianak
5. sep 2011

@lussinkaaa Ďakujem pekne, ja nám všetkým držím palce, aby sa nám do roka podarilo držať naše miminá na rukách... No ja v podstate tak isto, ten hlúpy "samo"... všetko má na svedomí on. Takú dg. akú si napísala som zatiaľ ani nepočula, ale snáď druhý pokus bude mať šťastný koniec. A na tú genetiku ťa kde poslali? Lebo aj ja som z KE. Ale na výsledky sa vraj čaká 2 mesiace. Prečo tak dlho??? A to si sa ty pýtala na tie vyšetrenia po potrate, alebo ťa poslali sami od seba? Inak kde chodíš k lekárke, lebo ja sa chystám zmeniť ju.

lucianak
5. sep 2011

@tinasc Výsledky na zrážanlivosť??? To kvôli čomu robili také vyšetrenie? Všetko cem vedieť 🙂 ja som na kontrole bola 2 týždne po zákroku a potom zasa o 2 týždne a ešte raz mám ísť. takže 3x. A dúfam, že ma nebudú ďalej trápiť a zodpovedia mi všetko, čo ma zaujíma. Inak od nedele mám taký hustejší výtok ako keď som mala ovulaciu, môže to znamenať blížiacu sa ms??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre