Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
6. okt 2011

@tinasc no to sa prave ukaze ked sa zacneme snazit.. beriem to tak, ze ked sa nebude darit otehotniet, tak za tym asi fakt bude skor psychika.. kedze prvy krat sa podarilo. no a ak sa na to moje telo neciti tak to asi tak ma byt, mozno by som tehotenstvo nezvladla ..

tinasc
6. okt 2011

@eviq bude to ťažké.... no tak hento ťa muselo riadne doraziť...

tinasc
6. okt 2011

@monika2712 treba na to čas... aj ja si ho dávam...

lea1333
6. okt 2011

@monika2712 hej viem to sme sa vtedy bavili ze aj ty si zazila pohreb a aj ja...ja si myslim ze u teba to bolo naozaj zo zialu a zo stresu:(uvidis co skoro sa vam podari dalsia fazulka;)a tam to uz otaiahnete do konca;)my sme sa aj pri prvom dlho trapili a vidis vam to vyslo hned tak ze ja nevidim problem v otehotneni;)skus si nasadit gynex ja som po nom otehotnela hned a aj sa mi mrcha upravila;)

poisonblu
6. okt 2011

kočky, ktoré ste mesiac, dva príp. 3 po kyrete, skúšate už? ja som mesiac po, a na jednej strane chcem začať skúšať - resp. milovať sa s manželom se vším všudu a nechať to na náhodu....na druhej strane by som asi mala byť zodpovedná a počkať aspoň tie 3 cykly a aj výsledky z genetiky....neviem čo mám robiť.... 😒

kaculiatko88
6. okt 2011

@poisonblu ahoj ... ja som už po druhej mrche po kyrete. A s manželom sa už snažíme. Na výsledky z genetiky ešte čakáme a idem ešte na hematológiu.

poisonblu
6. okt 2011

@kaculiatko88 a nebojis sa? ja asi teda este mesiac pockam...aj ked moc sa mi nechce cakat 😀

kukucg
6. okt 2011

Dievcata mam nejake otazky... netusim ci je to ok, lebo vlastne ked tak rozmyslam po kyrete ma poslali domov a odvtedy sa na mna nikto nekukal ci je to ok alebo neni... po kyrete ako som tu pisala som nekrvacala, trosicku takej jasnejsej krvi obcas na papieri inak nic, no druhy den uz trochu krvacam, podobne ako pri kramoch len slabsie... brucho ma boli tak zvlastne ze cele, akoby som bola nafuknuta mam krce ked chodim na WC takto to mavam pred mrchou ale tak pol dna toto trva uz treti den.. tak ja vobec netusim ze ci je to ok a mam pockat kym to prejde alebo mam ist k mojej lekarke alebo co...

moni
6. okt 2011

@kukucg
u mna to malo podobny priebeh. najprv nic, dalsi den slabsie krvacanie, asi 3-4dni, potom spinenie. prve dni bolesti, ale dali sa zvladnut bez ibuprofenu. po 2 tyzdnoch od zakroku kontrola, a vsetko bolo OK.
@poisonblu
ja som otehotnela po prvom cykle po kyretazi, lekarka povedala ze nemusime cakat dlhsie ako 1-2 cykly ak sa citim ok

natalia
6. okt 2011

@lea1333 chcela by som sa opytat gynex je liek na otehotnenie?

kukucg
6. okt 2011

@moni dakujem za info, len mne lekarka vobec nekazala prist na kontrolu... tak som trochu nesvoja z toho ze ako mam vediet ci je to ok 😒

moni
6. okt 2011

@kukucg
aha, tak to je zvlastne. mne len pozerala krcok a ci je zvinuta maternica, ale viem ze niektorym kockam robia aj sono.
skus jej brnknut buduci tyzden

julinka88
6. okt 2011

my sme prišli o bábo pred 3 zýždňami tak viem aké to je buď silná nedaj sa tým pohltiť a bojujte Ďalej niekedy to len dlhšie trvá ja som to mala lahšie ...podporou mi bol nielen manžel ale hlavne moj 3 ročný Filipko.Držím palčeky.Inak trvá to asi 15 min. a si úplne uspata ja som už na obed mohla ísť domov na zákroku som bola v Piešťanoch.papa držím palce

julinka88
6. okt 2011

@poisonblu ahoj mne doktor povedal že tie 2-3 mesiace stačia ale skor by som to určite neriskovala....aby bolo všetko v poriadku radšej buď trpezlivá....trpezlivosť ruže prináša 🙂

natalia
6. okt 2011

@kukucgahoj.u mna je to takisto..som už týžden po zakroku...a ešte stale ma to kdesi boli a nekrvacala som a včera a dnes trošku iba ..mam z toho divny pocit .Len je pravda že som sa natahovala a kadečo robila..neoddychujem...

alexandra_j22
6. okt 2011

ja som po zakroku mesiac a dva tyzdne .... a myslim, že to je so mnou po psychickej stranke horšie a horšie :( v mojom okolí som v živote nepočula tolko o tehotných babach a toľko kamaratok je tehotných (mladšich odo mna) ....... som na každeho mrzutá :( minule som držala malinke babatko a moj ujo ktorý nevie o tom čo sa mi stalo bo som o tehotnestve povedala iba najbližším mi povedal, že "kedy si aj ja konečne take spravím, že ako by mi to pristalo" :( skoro mi s toho puklo srde :( :( neviem čo mam spravit, aby som na to prestala mysliet... stale si scenar mojho tehotenstva premietam dookola :( už nikdy nebudem moct povedat, že som prvy krat tehotna :(

julinka88
6. okt 2011

@kukucg ahoj asi by som Ti odporučila sa s doktorkou aspoň minimalne porozprávať a určite by ťa mala po tvojich dňpoch skontrolovať.mne doktor kázal v každom prípade prísť na kontrolu po prvej normalnej menštrúácii

julinka88
6. okt 2011

@lea1333 Ahoj prosím 5a ten gynex sa berie iba pri probléme s otehotnením alebo aj tak iba preistotu keď sa snažíte mať bábo ?Ďakujem papa

kukucg
6. okt 2011

@natalia ja som tyzden po a nekrvacala som skoro vobec ale vcera som zacala ze som si musela dat vlozku intimka nestaci..

@julinka88 ja jej skusim zajtra zavolat a uvidim co mi povie...

poisonblu
6. okt 2011

@moni tak to si ma potesila....🙂 len moj dr. normalne, ze pol roka a ci nechcem HAK, aby som neotehotnela...ale idem menit dr. za nejakeho mladsieho...len si musim nejakeho dobreho vyhliadnut

@julinka88 no ano, tak november, december zacneme....by som uz na vianoce chcela pozitivny testik..to by bol pekny darcek pre manzela 🙂

@alexandra_j22 ja som po zakroku mesiac aj tyzden, takze sme na tom skoro rovnako...mam 29 rokov a najradsej by som uz babatko mala...deticky v okoli mi nevadia, zatial to beriem tak normalne, kedze to bolo iba prve tehotenstvo...

kaculiatko88
6. okt 2011

@poisonblu čoho sa mám báť. Keď telo príjme plod tak bude dobre a keď nie zopakuje sa nepríjemnosť. Ale čas v tom nezohráva žiadnu rolu. Aj tak si myslím, že na prvý pokus sa to nepodarí. A do vtedy budeme mať genetické výsledky ale na hematologické sa čaká až dva mesiace. To je už veľmi dlho. Lebo na odber môžem ísť až o týždeň keď budem zdravá bez infektov.
@alexandra_j22 más to podobné ako ja, Len ja mám doma krstňa a švagriná čaká druhé. Snažím sa jej vyhýbať. Lebo keď vidím ako jej rastie bruško mne je do plaču. Ale utešuje ma, že my máme zelenú v snažení.
@julinka88 každý lekár povie niečo iné. Knižnične sa má čakať 6 mesiacov. A keď sa manželia na to cítia tak čo im v tom bráni. A jedna mrcha hore dole nič nezmení s tým čo sa stane. Keď je maternica v poriadku tak na čo čakať. Každý má na to iný názor a iné skúsenosti. Ja nečakám z dôvodu, aby som neotehotnela vždy v rovnakom čase.

natalia
6. okt 2011

@kukucg ved ani ja som nekrvacala iba prvy den..potom vobec nič a včera a dnes trošku a neprijemne ma to boli až som nervozna z toho

moni
6. okt 2011

@poisonblu
podla najnovsej studie nie je potrebne cakat polroka. samozrejme to zavisi na zdravotnom stave, ale tie odporucana sa zmenili
http://www.bbc.co.uk/news/health-10880232

poisonblu
6. okt 2011

@kaculiatko88 ja si tiez hovorim, ze ked sa ma podarit a je nam to sudene, tak je to jedno, ci zacneme skusat teraz alebo o 2 mesiace....ale diskusie tu na MK ma presvedcili, ze cakat pol roka je blbost....

alexandra_j22
6. okt 2011

@kaculiatko88 moja teta ktorá mi je ako sestra ma 29 rokov, majú 7ročneho chlapca a teraz sa snažia o druhé a v celej rodine sa preberá kedy už bude mat druhé babetko :( .... a mna z toho poráža bo o mojom tehotenstve vedelo v rodine iba par ludí ... som poverčiva a nechcela som to oznamovat kym nebudem mat po prvom trimestrí a nakoniec nebolo oznamovat čo :( :( ....

kaculiatko88
6. okt 2011

@moni dobrý článok a ja si myslím, že je v tom niečo pravdy keď sa poobzerám ako lebo a zamyslím sa nad tým čo sa tu písalo, píše a určite aj bude písať.
@poisonblu základ je, aby ste boli zdravý bez infektov a dopovať sa vitamínmi a minerálmi v prírodnej forme,
@alexandra_j22 aj u mňa málo kto vedel, len najbližšia rodina. A aj to nie všetci vedeli, že je to už druhý.

moni
6. okt 2011

@kaculiatko88
ono sa hovori ze po kyretazi sa lahsie otehotnie. ktovie.
drzim palce vsetkym snazilkam, nech to ide tak lahko ako u nas!

kaculiatko88
6. okt 2011

@moni tak uvidíme. Každá z nás je iná. Ale ďakujem. A tebe držíme palčeky nech to dotiahnete do šťastného konca bez komplikácii. 🙂 🙂

lucianak
6. okt 2011

@boobaa AAaaaach, to snáď nie... ☹ To ma mrzí, že zasa musíš na kyret. Ale snáď to bude poslednýkrát a budeš mať pokoj. Ale aj tak si myslím, že dr. neboli asi príliš dôslední, ak tam ostal kúsok placenty. Dúfam, že po tomto zákroku bude už len jeden a to pôrod 🙂 Musíme veriť a dúfať. Ja sa každý deň modlím, aby sme s manželom v priebehu budúceho roka mali zdravé bábätko.

lucianak
6. okt 2011

@poisonblu Ahoj, ja čakám už na druhú ms po kyrete, tak o cca 2 týždne (dúfam) a ideme v novembri na to a nebudeme sa ničomu brániť. Ja ešte čakám koncom októbra na výsledky z hematologie, ktoré dúfam dopadnú dobre a potom hurá aide sa na vec.
Radšej počkám ešte na tú jednu ms, nech viem, že telo je zotavené a potom to skúsime. Eče aspoň 1ms vydrž aj ty.... určite to neublíži, práve naopak, telo bude mať viac času na regeneráciu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre