Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
10. okt 2011

@marecek1
ako to mi je uplne jasne, ze z histologie po kyretazi sa objasni max 5 % pripadov preco sa to stalo....
ale ich tvrdenia "ze dalsimi vysetreniami sa pravdepodobne nic nezisti" a napr. "toho je v dnesnej dobe vela" ma dost vytacaju
napriklad ja som mala velky problem otehotniet- po 2 rokoch sa to nakoniec podarilo, ale bohuzial skoncilo to velmi rychlo- MA, doktor to spociatku uzavrel "toho je v dnesnej dobe vela"- ok, ale hadzat ma do 1 kosa s ostatnymi, ktore povedzme otehotneju bez problemov 2-3 cyklus snazenia ma znacne vytacalo, velmi dobre vedel, aky problem to bol ..... a nehovoriac, ze na psychike mi to vobec ale vobec nepridavalo, vek uz je tiez pokrocilejsi atd atd
potom som si navela vysetrenia vybavila, absolvovala ich a bohuzial zistil sa problem a keby som mozno nejakym zazrakom znova otehotnela bez dalsich vysetreni na 99,99% by to znovu skoncilo MA

marecek1
10. okt 2011

@shania31 verím ti, že ťa vytáčalo to hádzanie do koša s ostatnými... ja to tiež neznášam, túto pásovú výrobu, alebo ako to nazvať....

a je mi ľúto, že máš takéto predpoklady - 99,99 % MA... mňa by to teda pekne položilo. môžem sa opýtať, čo plánuješ ďalej - ak sa teda chceš zdôveriť, pochopím, ak sa ti o tom rozprávať nechce.

alexandra_j22
10. okt 2011

@chrustik1 Ahoj. Ja som dostala mrchu po skoro 7týž. Bola uplne normalna, až som sa čudovala a špinila som max.5dní čo pred tým som aj 8-9 dní 😖 A bolesti som mala aj ja také ako keby mala prísť mrcha už po dvoch týž. ... je to u každej individuálne. Jedna kočka tu písala, že dostala mrchu po 25dňoch.

shania31
10. okt 2011

@marecek1
nasadili mi lieky, uvidime ako telo zareaguje na liecbu, ak by pozitivne- to by bola ta najkrajsia sprava 😵

marecek1
10. okt 2011

@shania31 to ti verím 🙂 mať dieťatko je niečo úžasné, dopriala by som to každej z nás, je to také nespravodlivé, že niekto si musí toľko vytrpieť, kým sa k dieťatku "dopracuje", a niekto si len povie, že chcem bábo a o pár dní už má každé ráno rande so záchodom...

shania31
10. okt 2011

@marecek1
presne jak pises, poznam kopec bab co otehotneli sup, sup- 2.pokus a je to tam (dokonca aj v praci mam take kolegyne jak si to naplanovali, tak im vyslo) a niekto nie a nie sa dockat aspon 1 zdraveho babatka
ty uz mas nejako babo? a kedy si mala kyret?

marecek1
10. okt 2011

ja už jedno dieťatko mám, teraz sa snažíme o druhé mimi. kyret som mala minulý rok, a odvtedy sa snažíme, pobehali sme aj nejaké vyšetrenia, len sa jednoducho nedarí.

kattarinab
10. okt 2011

@gumkacka1 aj ja mam už jedneho synčeka - moja radosť - tak tu stratu znašam lahšie, ale aj tak chceme čo najskor drobca - mám pocit, že dnes mam ovuláciu - dva týždne po kyrete - čudujem sa ci je to možné, tak asi o dva týzdne by mala prist menstruacia, tu ovulku som zistila podla hlieniteho výtoku - až ma to láka to skúsiť, ale radšej nie, treba čakať a byť trpezlivý, nechem zažiť tú bolesť ešte raz...

shania31
10. okt 2011

@kattarinab
ahoj, aj ja som to mala presne tak isto po kyrete - po 2 tyzdnoch ovulka a mrcha prisla 4 tyzdne po kyrete 😝
mas pravdu, treba pockat aspon jednu mrchu, nech sa maternica zregeneruje a tak skoro po kyrete je aj zvysene riziko zinfekcie..

hortenzia_
10. okt 2011

@kattarinab Pravdu povediac si ani nepamätám... Mám pocit, že ani nie...
Bolo to pre mňa strašné obdobie... Stále som plakala, ešte aj väčšina mojich priateliek čakali bábo a najviac ma dorazilo, keď som stretla jednu známu zo sídliska, ktorá robila "tanečnicu" a tá sa mi pochválila, že ej tehotná. Ani som sa neovládla a s plačom som dodala, že taká ako je ona má a ja nie, bolo to odo mňa hlúpe, ale je to tak. Všetky snažilky sa tak trápia, že nemôžu mať bábenko, a nejaká čo ani nevie s kým má, rodí jak jabloň... Nie je to nespravodlivé??? No a tak som proste musela otehotnieť hneď a zázrakom sa podarilo a máme krásneho synáčika...

hortenzia_
10. okt 2011

@lucianak Dúfam, že Vám to výde, moc Vám to prajem. Úprimne a zo srdca...

lucianak
11. okt 2011

@kattarinab Presne tak, bude zo všetkého nejaká novinka 🙂 Treba len vyčkať času a môžeme aj nakupovať. V ktorom tt si bola? Ja som skončila pri 11tt. Tešili sme sa asi 6 týždňov, lebo sme to nečakali, že sa podarí, takže až v 5tt som to mala potvrdene dr.

lucianak
11. okt 2011

@tinasc No teda, 6 rokov... najkrajší vek 😉 Musíme len dúfať, že toto bolo naposledy a určite nám to ten zhora dožičí. Ja teda veriť určite neprestávam, lebo ako sa vraví, nádej umiera posledná. Hlavné je, že vieme otehotnieť a to je základ, nie? 🙂

lucianak
11. okt 2011

@hortenzia_ Ďakujemeeeeeeee... to píšem za všetky baby z MK. Ale ako si tu čítala mnoho príbehov, veľa z nás sa už nevedia dočkať tehu bruška 🙂

lucianak
11. okt 2011

@kattarinab A máte aj www stránku, nech hodím kuk na tie vaše veci? Sestrina malá bude mať 1 rôčik, tak nech mám nejakú inšpiráciu 🙂

kattarinab
11. okt 2011

@shania31 ved aj na to som myslela -dr. mi povedal, že 4 týždne žiaden kupamie - radšej sprcha a žiadne ľuľky-ľuľky s manželíkom - tak čakáááááám
@hortenzia_ joooooj, máš pravdu, tam kde to nemá byý tam sa zadarí - nikdy nezabudnem na jednu moju zákazníčku, opitú tehulku - bola pozerať kočíky a spadla mi v predajni na cestovne postielky - normálne som potom plakala z ľútosti nad tým nenarodeným dieťatkom - kam sa to narodí, čo ho čaka, chúdatko... a ja čo nefajčím, nepijem, nestresujem sa - potratím????
@lucianak Ja som bola iba v 7tt, bola som na prvej kontrole, dr. mi povedal, že plod zodpovedá 5tt, že som nemohla mať ovul. tak ako tvrdím - ale ja som vedela, že mám pravdu - on hovoril, že je to malinké na 5tt, už som sa začala báť a na druhé ráno som potratila...

kattarinab
11. okt 2011

@lucianak abckociky.sk, kociky.sk - nasi dodavatelia - ostatní nemaju www stranku

lucianak
11. okt 2011

@shania31 A čo ti vlastne zistili, keď povedali, že to bude ďalší MA? A nedá sa to nejako liečiť, aby sa bábo uadržalo?

lucianak
11. okt 2011

@kattarinab Ďakujem, určite sa pozriem a isto tam niečo pekné objavím 🙂

shania31
11. okt 2011

@lucianak
vytvaram protilatky proti bunkam plodoveho lozka -tak ako virusy, infekcie aj ten zarodok je pre tu matku "scasti nieco cudzie" a moja imunita to bohuzial "likviduje"
mam lieky, uvidim, ako telo zareaguje- ak pozitivne, je sanca ze sa dockame

tinasc
11. okt 2011

@lucianak verím tomu, že sa to už nestane... áno hlavne že vieme otehotnieť, to je dôležité 🙂

tinasc
11. okt 2011

@shania31 a aké máš na to lieky?

lucianak
11. okt 2011

@shania31 Tak toto.... to by sa nemalo stávať, hlavne takým ženám, ktoré tak veľmi túžia po bábätku. Držím palce, aby lieky zaberali a prajem, aby ste sa dočkali vytúženého dieťatka.

lucianak
11. okt 2011

@tinasc Presne takto treba zmýšľať a všetko bude v tom najlepšom poriadku. A možno sa ani nenazdáme a budeme mať krásne miminá 🙂

tinasc
11. okt 2011

@lucianak tak tak, pozitívne myslenie je dôležité, určite sa dočkáme krásnych detičiek 🙂

lucianak
11. okt 2011

@tinasc A čo to ty si hotline?? :D Ja idem až o chvíľu do práce, tak mám čas ešte...
Áno, dočkáme, aj keď mám niekedy bludné sny, verím v to. Pretože veľmi si želám byť mamou.

tinasc
11. okt 2011

@lucianak ja mám ešte dosť času... ale za chvíľku už tiež pôjdem 😉

lucianak
11. okt 2011

@tinasc A berieš teraz nejaké lieky alebo vitamíny pred otehotnením? Alebo ešte dávaš pauzu? Lebo si už nepamňtám,,,

tinasc
11. okt 2011

@lucianak beriem klasika komplex vitamínov, plus kyselinu listovú nič mimoriadne...

lucianak
11. okt 2011

@tinasc Ja som včera začala femibion 800, počula som dosť chvály na neho, tak uvidíme. Beriem aj gynex, tak uvidíme, či zaúčinkuje. Na ďalší mesiac by sme už chceli ísť naostro s manželom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre