Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
2. nov 2011

@monika2712 tento mesiac držíme palčeky nech sa to už podarí. Aj my sa ideme snažilkovať. Dúfam, že vymákneme.

monika2712
2. nov 2011

@kaculiatko88 dakujem 😎 aj tebe drzim nech sa to uz podari 😉

steffany
2. nov 2011

@lucianak ahojky, ano aj na mna urobila doktorka prijemny dojem. Bola velmi mila. Aj tebe brala krv do 14 skumaviek ?
Inak uz len cakat na vysledky a uvidime.my bz sme sa chceli snazit od decembra, kedy budem po 4 tom cykle. Kazdopadne drzim Ti palce, nech sa aj vam zadari ...🙂

kaculiatko88
2. nov 2011

@monika2712 kedy ti začínajú plodné dni?

monika2712
2. nov 2011

@kaculiatko88 buduci tyzden nejak v utorok asi zacneme..

kaculiatko88
2. nov 2011

@monika2712 si počítaš alebo meriaš teplotu? Mne podľa výpočtu vychádza cca od soboty do stredy čo bude 12 - 16 DC.

monika2712
2. nov 2011

@kaculiatko88 teplotu som zacala minuly mesiac merat, a potom uz len podla hlienu.. ovu testy sa mi nechce riesit tento mesiac uz, stresovalo ma to.. tak podla pocitu sa budem riadit. snad sa podari 🙂

kaculiatko88
2. nov 2011

@monika2712 my ideme na slepo ako vždy, dúfam, že budeme mať plodný mesiac a vy s námi 🙂 🙂

lucianak
3. nov 2011

@tinasc najlepšie ti určite poradí lekár/ka. Aj ke´d v lekárni by tiež mali vedieť, tiež sú to doktori farmácie, no origi dr. na takéto veci je predsa len ten špacializovaný. Takže ja by som volila konkrétneho, čiže gyn. 🙂

lucianak
3. nov 2011

@steffany No jasné, brala mi do 11, či 12 skúmaviek. Už som sa asi aj pomýlila, keď som počítala puknutila, kedy nemila skúmavky... Ale 11 určite. Výsledky mám na 2 papieroch. Výsledky nevyšli podľa predstáv, no čo už. V decembri končím liečbu, teraz sa nemáme ani snažiť, aby tie lieky zabrali. Teraz mám 2 ms pred koncom už, v novemri bude tretia ms a akonáhle doberiem tbl. ideme na vec. takže to bude také ideálne, že 3 ms a snaženie vo veľkom. Už som myslela, že budeme teraz v novembri, ale keďže sa "vlúdila chybička" takže musíme čakať. Ale ono to zbehne rýchlo, takže sa už na to teším.

lucianak
3. nov 2011

@kaculiatko88
@monika2712
Juuuuuuuj, vám by som dala jednotku s hviezdičkou za snaženie. Ale držím vám palce, nech je pre vás november ten šťastný mesiac a nech to konečne výjde. A nám by potom mohlo v decembri 😉 To ja mám narodky, meniny, potom vianoce... juuuj, to by bolo radosti a osláv 😀 Najšťastnejší mesiac v živote by to bol, len nechcem zatiaľ predbiehať. Najprv liečba, potom mimi 😵

monika2712
3. nov 2011

@lucianak no ja mam tiez narodky po vianocach, tak stale dufam, ze si dam darcek k narodkam 😉
no verim ze november bude uspesny! dufam.. snad.. heh.. uvidim, este mam v utorok kontrolu u gyndy, tak len dufam, ze je tam vsetko v poriadku a da mi zelenu na plodenie 🙂

sinem
3. nov 2011

@monika2712
Ďakujem pekne za povzbudenie...

sinem
3. nov 2011

@anjelicek26
Ďakujem pekne za povzbudenie...dúfam, že to dobre dopadne...

usacek79
3. nov 2011

ahojte baby, tak mam vysledky z hematologie ohladom trombofilnych mutacii atd a teda nenasli nic zleho, co by mohlo byt pricinou potratu 🙂 poobede este budem volat pre vseobecne vysledky hematologie a koncom buduceho tyzdna budu vysledky z genetiky, kde skumali kompatibilnost mna a manzela.. ale teda nejako sa neobavam, zeby cosi nasli 🙂
a mame za sebou uz prvy oplodnovaci pokus uplynuly vikend v Tatrach 🙂 akurat, ze sme sa tak likvidovali na turach, ze sme potom dva dni nenasli energiu na pokusy, takze zo styroch noci len dve sme skorovali 😀 ale zas, ak to ma byt, tak to bude aj z tych dvoch vrzov 😉
a keby aj nie, mame pred sebou svadobnu cestu a predsa len, to by sa mi viac pozdavalo 🙂

@monika2712 a ty teda ako? som tu nebola tyzden...

monika2712
3. nov 2011

@usacek79 no ja nic.. cakam na ovulku znova 🙂 buduci tyzden.. tak snad uz tento krat to vyjde.. v utorok mam este kontrolu na gynde, tak uvidime ci je vsetko v poriadku.

usacek79
3. nov 2011

@monika2712 no aj tak dobre, aspon si maternica este trosku oddychla a uz je uplne ready 😉 drzim palce 🙂 a preco ides este na kontrolu?

monika2712
3. nov 2011

@usacek79 neviem povedala mi gyndoska v auguste ked som u nej bola na rocnej, ze nech sa v novembri zastavim na kontrolu... pre istotu.. tak som si to naplanovala tak tesne pred ovu, aspon mi moze povedat ako to tam vyzera, kedy zhruba bude a tak..

usacek79
3. nov 2011

@monika2712 aha, jasne 🙂 no mne minuly tyzden dozrievali dve vajicka - to boli 4 dni pred ovu, tak tiez som zvedava, ci teda vobec som oplodnena a nebodaj hned dvojnasobne 😉 ale uz trosku chapem to tvoje nonstop testovanie, tiez sa uz neviem dockat buducej nedele, ked mam dostat MS - ci ju dostanem 🙂

monika2712
3. nov 2011

@usacek79 jaaj no to by bolo super keby rovno dve nie? 🙂 ja by som strasne chcela dvojicky.. hehe.. no ja som sa troska zblaznila ten minuly cyklus, pekne mi z toho uz hrabalo, hlavne mala som asi tak tisic priznakov tehotenstva a nakoniec z toho nic nebolo.. tak som si povedala, ze tento mesiac sa hodim do kludu.. ak je to aspon troska mozne.. a proste skusim to brat s rezervou.. ak to ma vyjst vyjde to.. a testovat budem az 28 dc, skor nie.. testy mam doma nakupene, takze bude pokusenie, ale musim sa naucit vydrzat.

chrustik1
3. nov 2011

Ahojte, tak mne už prvá ms skončila, k dr. som objednaná až 14.11. má plno. Tak som zvedavá čo bude. Ms sa mi zdala normálna ako som mávala, nejako sa nelíšila. Teraz ma začína bolieť brucho, tak možno ovulka príde. Sa chcem spýtať to teraz už budem mávať stále taký cyklus? Lebo segra mi hovorila, že kyret sa ráta ak prvý deň cyklu, ja som si to rátala bez dňa kyretu, ale ak sa to ráta ako prvý deň tak tento cyklus som mala 24 dňový, to je des, ja som zvyknutá na 31 dňový. Lebo ak hej tak tá prehliadka je ltt, podľa toho by som čakala ďalšiu ms 18.11. teda 4 dni po prehliadke. S mm už pozor nejako nedávame, bude ako bude.

tinasc
3. nov 2011

@lucianak no dohadovali sa tam dve a nevedeli mi povedať... iba to, že VRAJ by pri hypothyreoze by tam ten jód nemal vadiť... no tak som z toho múdra... k endokrinolog. idem až niekedy v januári...

monika2712
3. nov 2011

@chrustik1 no cyklus chvilu trva kym nabehne.. ja som mala prvu MS po kyrete po 6 tyzdnoch a trvala len 2-3 dni, dalsiu som mala po 26 dnoch, a trvala 6 dni, dalsia tiez 26 dni a trvala tiez tak nejak, a dalsia 24 dni a trvala skoro 8 dni!! posledna ale bola uz pekne 28 dni a trvala len 4.. takze pomalicky sa to zlepsuje.. a ovulku som mala extremne bolestivu az minuly mesiac..

monika2712
3. nov 2011

@chrustik1 takze pocitaj s tym ze cyklus teraz mozes mat kludne niekde medzi 20-40 dni.. jednoducho telo musi zase zacat normalne fungovat, kym sa hormony ukludnia to chvilku trva.

chrustik1
3. nov 2011

@monika2712 tak to som teda potom zvedavá kedy mi príde ďalšia ms. Ovulku ja mám po pôrode bolestivú, na to som si už zvykla ale na taký krátky cyklus teda ee. Tak hádam sa to ukľudní alebo sa mi podarí otehu a nebudem sa musieť zamýšľať nad tým kedy to príde 😀

monika2712
3. nov 2011

@chrustik1 no bud alebo.. bohuzial, musime si zvyknut ze nie vzdy bude cyklus ako si ho predstavujeme. mna tiez tych 24 dni zaskocili, ale tento mesiac pekne 28, sice som dva tyzdne dufala, ze uz ani nepride, ale dosla .. tak teraz sa modlit nech uz nepride ta dalsia 🙂

usacek79
3. nov 2011

@monika2712 no co ja viem ci dvojicky su uplne stastie 😀 akoze je mi to jedno, ale radsej len jedno 😉
a som rada, ze si zaujala tento pristup, urcite to je lepsie sa furt nekontrolovat, lebo naozaj, to dokaze zo zeny spravit sialenca 😕 ved plodte, pockajte a uvidite 😉 ja som sa zaprisahala, ze si proste test do dna MS neurobim 🙂

monika2712
3. nov 2011

@usacek79 no snazim sa.. musim. lebo fakt mi z toho hrabne 🙂

hariet
3. nov 2011

caute baby! Tak ja hlasim prvu mrchu po kyrete, prisla presne na 30. den, takze rovnako ako aj moj stary cyklus. Tesiiiiim sa! Drzkajte sa vsetky a nech nam to coskoro vsetkym vyjde! 🙂

monika2712
3. nov 2011

@hariet super, malokomu to tak pekne funguje aj po kyrete 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre