Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 inak dnes sa mi v noci snivalo ze som tehu, ze som bola na sone u nejakeho lekara, a ze som sa rozplakala, ked som videla fazulku a srdiecko a dostala som tehu knizku a potom si len pamatam, ze som mala dilemu ze co napisat na konovi 😀 ale to som uz bola tak 7-8tt.. no mile. taky pekny pocit to bol strasne.. bodaj by to vyslo uz vsetkym.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 ja som sa minule tehu testovala az 5 dni po meskani a mala som kolajnicu ako fras tiez 🙂 takze teoreticky v piatok by to tak mohlo byt, uvidime, teraz si dam s testovanim den pauzu, nech neplytvam furt 😉 nuz aj mne sa snivalo predvcerom podobne, drzim palceee! ono to pride 😉

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 asi po tom naozaj velmi tuzime ked o tom aj snivame ze? no jasne, netestuj kazdy den.. daj si pauzu dva tri dni a skus znova... budem na teba mysliet, nech len nepride ta mrcha hlavne..
inak k doktorovi pojdes az po dovolenke? nezavolas aspon ci nemas prijst skor? nemaju ti dat nejake lieky? vies zvyknu davat tak dufik a kadeco.. ja som sa pytala mojej, ze ked budem znova tehu ze kedy mam prijst, tak povedala, ze skor ako v 5-6tt nech nechodim, ze radsej neskor, lebo ze aj tak nebude nic vidiet na sone.. len neviem jak to vydrzim dovtedy bez kontroly.. sa aj zblaznim od nervov..

tinasc
14. nov 2011

@monika2712 ono často sa nám sníva to, po čom tak veľmi túžime však? aj mne sa párkrát už snívalo, že som bola tehotná u lekára 🙂 ale sny sa čoskoro stanú skutočnosťou 🙂

monika2712
14. nov 2011

@tinasc snad ano 🙂

tinasc
14. nov 2011

@monika2712 určite 🙂

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 pojdem k doktorovi az po dovolenke urcite, nechcem nic riesit, nechcem ziadne lieky nic... nech sa strcia, predtym som brala duphaston a prd z toho, tak sa im na to mozem vykaslat.. akoze jedno balenie mi doma ostalo, keby som nebodaj zacala spinit, tak si ho MOZNO capnem, ale skor nie, ja si o lekaroch, liekoch a ultrzvuku nemyslim nic dobre.. proste ak to ma byt, tak to zvladnem aj bez degenskej chemie a hormonov, idem do toho uplne osudovo 🙂
ked sa vratim z dovce tak budem (ak budem 😉 ) 8-9tt, to je take rozumne minimum na navstevu lekara, ked uz by malo byt jasne srdiecko aj vsetko, urcite nechcem, aby do mna rypali skor a uz vobec vidiet nejake prazdne vacky (to je presne ten 5-6tt..), co by som potom bola zbytocne nervna do dalsej kontroly, ci tam uz cosi pribudne..
takto proste bude tam bude v plnej krase, alebo nebude, aj tak nemame tu moc to ovplyvnit..
ja mam vsetky vysledky ukazkove, takze je to ciste na "bozej voli" 😉

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 jasne to uplne chapem.. tiez si nemyslim nic dobre o tom dufiku a chemie ako takej..ale zas mozno by som si vycitala keby mi to chceli nasadit a ja to odmietnem, ze ci som nespravila zle.. tak uvidim co bude, sono si inak myslim ze nie je tak skodlive podla mna... ale tak neviem.. nejak som to neriesila nikdy.. no prazdny vacok bol aj moj pripad.. bol prazdny od zaciatku.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 no ja prave kvoli tomu, aby som zabranila nejakym natahovackam s doktorom pojdem k nemu az tak neskoro 🙂 vycitky by som nemala aj keby to nedopadlo 😒 minule tehu som bola uplne vzorna, brala duphaston ako najata, chodila furt na kontroly, srdiecko sme videli a aj tak nic napokon, proste je to zbytocny stres lietat po doktoroch, radsej mu doprajem pokoj tie prve dva mesiace, nech sa sam rozhodne, ci uz je ten spravny cas 🙂
nehovorim, ze sono je nejako zasadne skodlive, ale zase pri citlivom plodiku akekolvek rypanie okolo (vaginalnym utz) a to teplo a to vlnenie - to mu urcite velku radost nerobi, tak nech ma pokoj 😉

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 jasne mas pravdu.. naco tam zbytocne rypat.. jaaaj no som zvedava ako to bude s tebou.. ci bude silniet dusik.. aj ja uz chceeeeem! 😀

usacek79
14. nov 2011

no su len dve moznosti - bud bude silniet alebo nebude 😀 ale ak bude silniet, tak nech koukaaa vydrzat az do konca! 🙂 ale teda kramy nist, ani naznak a uz tri dni mam furt take besne pichanie cudne, take typicke uhniezdovacie, takze si myslim, ze mne sa ten moj oneskorencek len teraz dotrepal do maternice, to som presne mala aj minule tehu, ze bol takmer o 2 tyzdne oproti ovulacii pozadu 🙂 mamca je lenoch, tak preco by vajko nebolo 😀

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 noo to pichanie by malo byt dobry znak.. a inak nic ine necitis? nevolnost, prsia? ja som mala prsia jak balon ..

m.i.r.i
14. nov 2011

@usacek79 drzim ti palce a suhlasim, ze je zbytocne ist k lekarovi skor ako v 8-9 tt..ja som tak tiez dopadla pri prvom otehotneni, sla som hned ako mi test ukazal //, to som bola 5tt vlastne a same stresy, krv, ultrazvuky- vidno, nevidno..machulka, bodka...ja som neskutocne stresovala, bola som potom zas o tyzden v 6tt a sa to opakovalo, az som v 7tt uz aj o fazulku prisla...pri druhom tehu som uz mala ineho lekara a len som zavolala ze mam //, tak ma objednal na 8tt az k nemu a ze dovtedy sa mam tesit, ze som tehotna a nestresovat...a tak to bolo ovela lepsie..dokazom je moj uz pomaly 2 rocny zazrak🙂 drzim palceky

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 no uprimne povedane, trikrat dobre mi nie je, oblieva ma tak pot vselijako a najma som straaasne zduta - s prepacenim grgam a prdim, zdravie si tvrdim 😀 to som presne mala aj v minulom tehu, uplne extremy najma grgove.. dnes v noci som na grganie budila, co teda sa mi nikdy nestava.. Muza to zobudilo a len zamrmlal, ze "ty si tusim fakt tehotna" 😀
prsia nic este, ale to je aj skoro, to naozaj az tak o tyzden by som cakala, tiez som ich mala siaaalene citlive 🙂
naozaj, ak sa mi len teraz uhniezdilo, tak az odteraz sa zacina tvorit hcg (mne to furt nejako vychadza na minuly piatok, vtedy to silne pichanie zacalo), preto mam take slabe testy, a teda priznaky maju este nejaky tyzden uricte cas 🙂

usacek79
14. nov 2011

@m.i.r.i krasa, rada to pocujem, ze trpezlivost ti priniesla maleho "zazraka" 😉 dakujem za povzbudenie 🙂 presne to som inak zazivala aj ja a boli to uplne zbytocne stresy, takze som poucena..

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 no to grganie som aj ja mala.. minuly cyklus asi tyzden vkuse a nakoniec nic :( tak neviem.. a tolko priznakov som mala inak.. aj zle mi bolo do zaludku.. aj to grganie.. a potom ten oneskoreny duch na teste. . a mrcha dosla pekne 28dc.. tak kto vie co sa udialo.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 no mozno sa nachvilocku cosi zachytilo a potom si to rozmyslelo, ze este nie, ze az na dalsi pokus 🙂 ale tie priznaky... ako som uz pisala, to je cista psychika, navymyslame si vsetky priznaky sveta, ked tuizme byt tehotne, takze ja to beriem velmi s rezervou a v skutocnosti ak by mi ani nenapadlo, ze som tehu, tak za jediny relany priznak mozno povazovat to pichanie a zvieranie v bruchu, inak aj ta plynatost a nevolnost sa da pokojne vysvetlit vcerajsim obedom napr 😀

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 jasne.. tie priznaky.. to je brutal co ta psychika dokaze.. ale stale mi vrta v hlave ta jedna silna bolest co ma chytila raz v noci.. v podbrusku.. mozno prave vtedy si to rozmyslelo alebo co.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 mozne to je, no uz si to vyvrtaj z hlavy a nerozmyslaj nad tym 😉 ty sa len tes z toho dalsieho tehu, proste pritomnost je to jedine realne, planmi do buducnosti si vsak mozeme robit aspon radost 😉

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 jasne jasne 🙂 uz myslim iba na buducnost odteraz 😀

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 a inak - prave som volala pre vysledky z genetiky, sme si dali urobit porovnavaciu genetiku nakolko sme kompatibilni s muzom (lebo aj to moze byt pricina..) a ci je vsetko geneticke OK..
a veru JE 🙂 uplne vsetky testy, ktore som si dala robit vysli ukazkovo, takze ja som totalne optimisticka, proste priroda vtedy urobila selekciu bez ohladu na moj zdravotny stav a snad uz teraz mi dopraje, snad uz nejaka sikovnejsia spermia dorazila do sikovneho vajicka, ziadni zmrdici 😀

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 GRATULUJEM! to su skvele spravy.. vsetko ti praje.. ja nemam ziadne testy spravene, ani hematku ani geneticke, dokina povedala, ze neni dovod.. ze ked sa nam nebude darit ze potom to budeme riesit.. tak snad nebude neskoro.

usacek79
14. nov 2011

@monika2712 dakujem! no ono naozaj po prvom potrate nie je dovod a ziadny lekar ta neposle, pravda je, ze som v tomto pripade trosku zneuzila svoju pracu a nejako protekcne som sa vybrala priamo do labaku, nie cez lekara 🙂 ale isteze poistovna si bude pindat popod nos, ale nech sa strcia 😠

monika2712
14. nov 2011

@usacek79 no ved hej.. a hlavne u mna to nebol ani tak potrat, ale bezplodove tehotenstvo..

chrustik1
14. nov 2011

ahojte, tak ja som po kontrole u gynekologičky, všetko našťastie ok, maternica sa celkom rýchlo spamätala, tak som šťastná. Vraj sliznica je krásne vysoká, pripravená prijať nové tehu. Len teraz dúfam, že už keď to príde tak aj s bábom 😉

kacena85
14. nov 2011

@chrustik1 super sprava, prajem vela stastia a nech si o chvilu tehuu

marecek1
14. nov 2011

@m.i.r.i súhlasím s tebou, tiež by som už asi nešla k lekárovi hneď, ako mi vynechá menštruácia, radšej by som počkala minimálne do 6.-7. týždňa, kedy by už malo byť vidieť akciu srdiečka. lebo si nemyslím, že je to až tak super - presne ako píšeš, keď tam človek behá od 4. týždňa a lekár hľadá, či si vôbec tehotná, či sa plod uhniezdil v maternici, alebo mimo nej, či mu bije srdiečko...

anuska30
14. nov 2011

@monika2712 mne vo stvrtom tyzdni bral lekar krv na hcg aby to nebolo mimomaternicove tehotenstvo a robil mi po tyzdni znova.vsetko bolo ok az kym neprisiel cas a malo byt srdiecko a nebilo a nasledne nato potrat.Drzim palce

monika2712
14. nov 2011

@anuska30 dakujem. snad nam to coskoro vyjde vsetkym.

lucianak
15. nov 2011

@kacena85 Ja tiež mám niekedy stavy, že sa obzriem za každým kočiarikom, za každou tehotnou žienkou.... Teda toto si pravdupovediac všímam dosť, aj ke´d by som nechcela, ale nedá mi to. Akurát som sa dozvedela na FB, že moja spolužiačka zo základky porodila dievčatko. taká bacuľaaa.... 🙂 Ale také budeme mať aj my a to už v priebehu budúceho rka na jeseň 😀 Nejak v to verím a proste to tak musí byť.
Tiež zimu nejako nemusím, aj keď som mikulášová, ale radšej si posedím v lete pod slnečníkom. Ale budúci rok pod slnečníkom s bruškom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre