Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bleble
3. dec 2011

@anuska30 ano zobrali vajcovod, deticky este nemam, pracujeme na tom,len sa vzdy nieco pokazi 😒 dakujem za podporu

zuzananina
3. dec 2011

@daskabaska no na histologii ti moc nepovedia ani mne tak isto nic veru a nevieme do teraz pricinu pri prvom vobec a teraz cakam na vysledky... ale tiez myslim ze nic nepovedia mi

kacena85
4. dec 2011

@lucianak ahoj, si zlata, keby nezozeniem tak ti napisem..priatel mi este pozrie v jednej prirodnej lekarni, boli sme tam aj piatok ale zial mali len do 16 hod otvorene ☹ , jaj ja nechcem ist na tu histeroskopiu, ja mam taky strach z tej anestezi, viem, nemusi to byt na skodu ale ja ked len vidim tu nemocnicu tak mi spatne ostana 😒

kaculiatko88
4. dec 2011

ahoj babenky ako sa máte? Celý deň ma bolí bruško. A ráno nepríjemný krvavý výtok. Neviem čo si mám o tom myslieť. Mrcha má prísť až o dva týždne.

kukucg
4. dec 2011

@kaculiatko88 nemas ovulku??

hariet
4. dec 2011

Ahojte zienky. Ako sa mavate? Ja mam teraz akurat druhu MS, ked uz musela prist, tak aspon prisla nacas... Ja som mala teraz take tazke obdobie... 2 tyzdne dozadu mi sestra s radostou v hlase oznamila, ze ma pre nas stastnu novinu.....Viete si predstavit, co mi oznamila a ja som nebola schopna slova...:( Velmi ma ranil sposob akym mi to oznamila, napriek tomu, ze vedela, co sa nam stalo.... ☹ Mohla mi napisat alebo co...Samozrejme sme boli posledni, komu to povedali (aj to ma dost zasiahlo) Len oni na rozdiel on nas pekne pockali, kym prejdu tie prve 3 mesiace....ja by som bola len mesiac dlhsie tehotna ako ona...
Za 2 tyzdne mame ist domov na Vianoce a ja sa hrozim toho, ze to nezvladnem..ani tam nechcem ist ☹ ☹
Samozrejme, ze jej to prajem, atd, sama nechapem ako strasne ma to vykolajilo....

zuzananina
4. dec 2011

@hariet ahoj viem ako sa citis mne takto oznamila susedka to tu a to som bola po potrate ani nie tyzden a to vedela ze co sa nam stalo..... a prisla ku nam len tak ze ma pre nas novinku velmi dobru a vyvalila na nas len tak...Zuzka mohli sme spolu kocikovat ako keby sa nic nedialo a ja som zmeravela a nevedela som ani slobvko povedat jej....

poisonblu
4. dec 2011

@hariet neboj sa, zvladnes to...o chvilku aj ty budes opat tehotna...neboj sa 🙂 manzelov bratranec tiez cakaju babo, a ma porodit v aprili...vtedy sme aj my mali termin pri prvom babatku ☹

ja mam po tretej ms od kyretu a uz ideme bez ochrany...tento, najneskor buduci mesiac musim otehotniet, aby som stihla este aj to DNP...

kaculiatko88
4. dec 2011

@kukucg tak to neviem, lebo mi nabehol nepravidelný cyklus. A do teraz som také niečo nemala. Ale teraz ku večeru už je lepšie. Uvidíme ráno.
@poisonblu tak to nie si sama. Ja len dúfam, že DNP využijem, a keď nie pôjdem aspoň na PN.

monika2712
4. dec 2011

@kaculiatko88 ahojky, krvavy vytok moze byt aj ovulkou.. nestava sa to bezne, ale moze sa to stat..

hariet
4. dec 2011

@zuzananina
@poisonblu dakujem vam za podporu. teraz uz je to trosku lepsie, ale hrozne zle som to prezivala, vsetko sa mi vratilo.....Ja som tiez ostala bez slov a prerevala som vtedy cely vikend ☹

Musim to nejako ustat na tie Vianoce, aj ked to bude tazke....
drzte sa aj vy!

zuzananina
5. dec 2011

@hariet neboj ustojis to ja som vlastne dva tyzdne teraz po potrate a pred tyzdnom mi to tak nepekne oznamila ale musime ist dalej.... a pravdu najprv som prerevala cele poobedie ale potom som si povedala stop je to cerstve ale musime ist dopredu.... som si s priatelom povedala ze do dalsich vianoc nam pribudne dalsi clen....🙂 že do tretice sa nam to musí už podariť....

marecek1
5. dec 2011

@hariet zažila som si toto isté so sestrou, tiež som bola tehotná cca o mesiac aj niečo skôr ako ona, my sme o mimi prišli, ona má krásnu dcérku. bolo mi to dosť ľúto, a bolo to ťažké zo začiatku tešiť sa s ňou, a nemyslieť na to, čo sa stalo nám. so sestrou mám super vzťah, v podstate ja som prišla na to skôr, že je tehotná, ako mi to porezradila. u mňa to bolo menej bolestivé z toho dôvodu, že mám synčeka už, takže som sa mohla utešiť tým, že som si ho pritúlila a tešila sa z toho, že mám aspoň jeho.

lucianak
5. dec 2011

@poisonblu Aj nám sa vtedy podarilo na prvý šup, tak uvidíme ako to pôjde teraz. No a ja by som bola v..... hmmm, musím popočítať... No o necelé 3 mesiace by som rodila... ☹ Ale nechcem smútiť, práve naopak. Teším sa na nový začiatok 🙂

lucianak
5. dec 2011

@kacena85 Tak isto to nie je príjemné, ale snáď to bude na niečo dobré. Ja verím, že bude dobre. Proste musí. Treba si lenhovoriť pozitívne veci a myslieť tiež pozitívne a výsledok sa dostaví.
Oki, tak ešte popozeraj a ak náhodou nezoženieš, tak sa kľudne ozvi 🙂

lucianak
5. dec 2011

@kaculiatko88 Nooooo, neuhniezďuje sa už niečo??? 😉 Tfuj, tfuj, tfuj.... nech to klapne 🙂

kacena85
5. dec 2011

@lucianak aoj dnes som nebola v praci a som na tyzden pn, vcera ma tak zacal celyy spodok boliet, ale neskutocne. tak som najprv behla k obvodnemu a pak gynekol. pre istotu. asi som len prechladla, v sobotu som bola cely den vonku vo viedni na vian. trhoch, juj krasne to tam bolo ale taaa zima.gynekol. ma pozrel pichol nospu a ze rano mam dojst, nechapem sice na co. nepriznala som sa mu ze som asi prechladla 😖 lebo som chcela nech mi da nieco poriadne, a by ma dobre vyhresil. lieky na moc. cesty aj caje mam. a tiez som nanho tlacila ze nech mi da nieco na tie hormony, ved ma na tu hysteroskopiu objednali o dva mesiace. inak nechapal, ze tak neskro ale co si pomozem, dnes moj drahy bol v prirod. lekarni, povedal aky mam problem a dali mu dva caje. jeden zensky a druhy na hormony, zensky mam pit tri krat denne na hormony raz pred spanim, este pijem urolog.no ja budem prepita tich cajov dostatocne.jemine uz nech to skonci, esteze ma dr na tyzden vypisal, dnes som sa normal od toho vsetkeho v cakarni rozplakala, esteze bola segra so mnou ale ja uz fakt neviem co zo sebou.viem, ze este moze byt aj horsie ale proste to tak na mna doslo,
kamoska mi odporucila prir. lieciteku z prievidze, pojdem tam sa spytat, kamoska tiez potratila dlho nemohla otehotniet, mala stale zapaly a v auguste bola u liecitelky a vcera mi prezradila ze je tehu, chudat tiez sa boji teraz strasne aby sa to nezopakovala ale velmi sa snou tesiim.taku nadej mi hned dala velmi sa tesim 🙂

kacena85
5. dec 2011

@hariet ahoj, uplne ta chapem, ja som potratila koncom februara, 2.3 mal priatel vaznu autonehodu takze si vies predstavit ake som mala obdobie.moja segra oznamila tehu tusim v aprili- maji neviem presne, nestiham to vnimat, a tiez ma to trocha vzalo, povedala mi to sice hned, velmi sa tesila, nemohla otehotniet viac ako rok, behala po vysetreniach, tiez si svoje vytrpela ale predsa ma to dostalo....som s nou kazdy tyzden a ked vidim to brusko vzdy mam takyy pocit, neni to zavist skor takaa lutost ze som nemala stastie take brusko mat. o mesiac ma termin velmi sa tesim s nou. na vianoce ideme vsetci k rodicom, segra najstarsia ma rocnu dcerku, tato je tehu a ja osm potratila, krasa. a tiez dokola tie otazky co ty?co povedal dr?este sa nezadarilo?adt,,,,je to strasne..snazime sa ale zatial nic, od potratu som nedostala menzes takze dr uz skusa vsetko mozne, ja tiez. najnovsie ma poslal na hysteroskopiu velmi sa bojim zase anesteza.ale snad nieco nove zistia a budem 2012 tehu 🙂

kaculiatko88
5. dec 2011

@lucianak No neviem neviem. Nesnažíme sa len si užívame spontálny sexík. 🙂 Uvidíme 🙂
@monika2712 som sa zľakla. Teraz má taký do hneda a zapachajúci. Ale prechladená by som nemala byť.

alaniska
5. dec 2011

@usacek79 ahoj, uz ste sa vratili z dovolenky?

monika2712
5. dec 2011

@kaculiatko88 neboj, to nebude snad nic vazne, niekde som citala ze aj ovulacia moze mat taky priebeh.. bud rada, aspon ju mas... mne jak naschval tento mesiac ani vynechala 😠 spociatku vyzerala ze bude ale teplota nestupa, takze mam smolu,vianocny darcek nebude ☹

kaculiatko88
5. dec 2011

@monika2712 neboj sa aj z motyky raz vystrelí a ani nebudeš vedieť kedy. No uvidíme o dva týždne. A najradšej by som ešte počkala. bo sa nám rysuje, že budúci rok začneme stavať a chcem ísť ešte na VŠ.

lucianak
6. dec 2011

@kacena85 Tak to je pekná správa, snáď aj my si tu už budeme takéto vypisovať 🙂
Tak máš aspoň nejaké bylinky, a dúfam, že zaberú. A celkom chápem ten plač, aj ma mňa niekedy prišla taká úzkosť, že som si jednoducho musela poplakať a bolo mi aspoň troška ľahšie.
Teraz budeš aspoň týždeň doma, budeš si môcť oddýchnuť a aspoň troška sa dať dokopy. Držím palce. Len nechápem, prečo ak niekde objednávajú, tak to trvá príšerne dlho?! Aj ja som na prvý utz čakala asi 3 týždne. Ak by to bolo skôr, mám dojem, že by som bola v 6 mesiaci... ☹ Ale teraz sľubujem všetkým, že to dotiahnem do konca 🙂
Po týždni napíš ako čajíky zabrali, jo???

lucianak
6. dec 2011

@kaculiatko88 A presne takýto má byť prístup, aj ja sa na tento prístup chystám dnes. Konečne som došpinila, tak si ideme užívať naplno. Aspoň budem aj taký narodeninový darček dnes 😀

anuska30
6. dec 2011

babenky som 1,5 mesiaca od kyretu a prvu menst.za sebou.Uz by som chcela ist nato ale neviem ci to neni skoro.Aky mate vy nato nazor? vcera som bola na folikulometrii a mam prist vo stvrtok.Vcera som mala14 den a este nic nevidel,asi mam posunutu ovulku alebo nebude vobec tento mesiac.Uvidim vo stvrtok.na 14 den som uz mavala krasny folikul a teraz zatial nic. Vcera som u lekara stretla kamosku a vravela ze po kyrete nedostala ani prvu menst. a bola tehotna a ma krasnu 5 rocnu dcerku.Druha zas prisla o babo v 5 mesiaci a ani nezistili preco a mali 6 mesacnu pauzu a na prvy sup sa zadarilo a ma krasneho 4 rocneho syna.Musime verit ze aj my tak dopadneme uz po druhy krat. 🙂

chrustik1
6. dec 2011

Ahojte, tak mne už druhá ms pomaly odchádza, ešte zajtra a konieeec. Mm sa už nevie dočkať kedy skončí 😵
@hariet
@zuzananina
@marecek1 ono je to nepríjemné ale nechcem teda brániť sestry ani susedky ale viete aké to je, aj vy ste si zažily ten krásny pocit nájsť si // na teste, netešili ste sa? Mohli vám to síce povedať jemnejšie vzhľadom nato čo sa stalo ale verte, bolelo by to rovnako. Moja segra tento rok potratila dakedy v apríli, ja keď som si našla // v auguste tak som jej to tak jemne potichučky oznámila, no myslíte, že sa tešila? Ani len náznak, že mi to praje alebo tak. A to som jej to fakt oznámila úplne pomaličky, jemne a aj odbehol odvtedy určitý čas. A keď sa to skončilo ako skončilo skoro som mala až pocit, že sa tešila aj ona aj švagrina, ktorá tento rok potratila už dva krát. Ako keby sa tešili, že aj mne sa to stalo, že teraz budem musieť čakať 6 mesiacov kým sa znovu pokúsime. A keby ste videli tie reakcie keď som im povedala, že my čakať nebudeme a po prvej ms to necháme na prírodu...

chrustik1
6. dec 2011

@monika2712 jaj moja, k tebe sa ten život teda tvrdo správa.. Tak ani ty nebudeš mať Vianočný darček? No hádam aspoň novoročný by mohol byť, veď sa hovorí ako na Nový rok tak po celý rok 🙂

kattarinab
6. dec 2011

@kaculiatko88
@lucianak tiež ma to napadlo, uhniezdovanie 😉

monika2712
6. dec 2011

@chrustik1 nuz co narobim?? asi to tak ma byt alebo co ja neviem.. musel by sa stat zazrak aby sa z tejto mojej nepodarenej ovulky nieco vyliahlo..
inak je normalne ze by som mala uz druhy krat anovulacny cyklus behom 5 mesiacov? niekde som citala, ze po kyrete je to beznejsie..

daskabaska
6. dec 2011

Caute baby, tak ja uz mam den po zakroku. Nastastie to nebola take strasne jak som si myslela. Presne jak ste pisali, za pol hodku som uz bola hore. Len ta noc v nemocnici bola hrozna. Dvaja lekari mi povedali ze mam cakat min 5 cyklov a jeden ze 3. Tak som z toho jelen.
Inac tiez mam prihodu so sestrou, mne telefonovala, ked uz vedela ze idem na zakrok kvoly Mis.Ab. Ze co som to chcela pre nase babetko na vianoce, ze ona by to kupila svagrinej, ta ma babo cersvo. Ze to bol dobry napad, len nech jej to popisem a ze kde sa to da kupit. Tiez ma to dost vzalo.. tak ale kym to clovek nezazije, tak nevie ake to je..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre