Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
11. dec 2011

@kacena85 veru skúsim to aj ja, nebyť pol dňa pri stimulke za PC 😉

kaculiatko88
11. dec 2011

@lucianak tak potom skús len slanú vodu kloktať. Všetky tie pastilky a vody nezaberú na každého. Ale skúsiť môžeš. môj Dr., u ktorého pracujem, by ti povedal, keď máš zvyšné peniaze, tak si kúp. a hlavne drž krk v teple.

kacena85
11. dec 2011

@chrustik1 ee, ty jej povies co ta trapi a ona ti povie co si mas davat, mne povedala vit, caj, obklady a pit taku zmes, podla toho co ta trapi a co chces dosiahnut ako aby ti pomohla tak ti povie, riesi vsetky problemy, rozne veci, ja som tam bola kvoli tomu, ze nemam po potrate menzes a chcem byt tehu, priatel mal vaznu autonehodu ma v krku take vlozene nieco a z toho ho boli hlava vecer a mal potrhane vazivo na ramene, tak aj jemu povedala a dala mu taky gel. odporucam tam ist, cloveku to nijak neublizi a v tvojom pripade to mas skveele ked to mas tak blizko 😉

kacena85
11. dec 2011

@tinasc a ta stimulka je vlastne co?to som este nepocula, ale radsej si veru citaj alebo pozeraj tv alebo sa treba ist prejst alebo hocico len nie ten pc

petka015
11. dec 2011

@kacena85 ahoj citam ze chodis pani kopacovej chcem ta podporit ja som k nej tiez chodila mala som dva potraty tak som ju zacala navstevovat a po obkladoch z vina ....som za 8mesiacov otehotnela a mame krasneho zdraveho synceka.
Tento rok sme chceli druhe dieta aj som v lete zostala tehotna hned som bezala k nej ale bolo to mimomaternicove tehu. Tak po operacii som ju opat navstivila a teraz si znovu daam obklady ineho typu ale velmi mi robia dobre aj dobre vysledky som mala a snazit sa mozeme az v marci aprili.
Takze ak mate nejake problemy vrelo odporucam mne velmi pomohla.

kacena85
11. dec 2011

@petka015 ahoj, dakujeeem, ze si napisala, velmi si ma tym veru podporila, tak to je super, ja pijem cerv. vino bikaver, to mi dala asi kvoli menzesu lebo ho nemam od potratu, a potom obklad muka, mlieko oliv. olej a biele vino na podbrusko na celu noc, este ta poprosim o radu tu zmes si mam dat priamo na brucho ze a na to dat sacok a utierku a napr salom opasat.som to nejak nepochopila pri tich vsetkych info, kamoska bola u nej v juli a v septembri bola tehu, a jej sesternica 2 roky nemohla otehotniet a tiez je uz tehu.ja mam ist vo februari na hysteroskopiu a ona mi na to povedala, ze to februaaara je casuu 🙂 tak som sa potesila, nechcem ist do nemocnice, tak dufam, ze dostanem menzes alebo budem tehu, len neviem,kazala mi, ze hned ked zistim, ze som tehu tak to mam prestat, co ked to neskoro zistim?lebo nemam menzes..to si asi budem muset robit pomaly kazdy tyzden test
dakujeem ti fakt

petka015
11. dec 2011

@kacena85 pohoda ja si obklad uvarim a dam na handricku tusi prilozim na podbrusko a uviazem to satkou a spim tom az do rana. A ja som si ten obklad predtym davala aj ked uz som bola tehu asi 2 tyzdne a maly je tu.

kacena85
11. dec 2011

@petka015 takze si to nedavas priamo na podbrusko?ale rovno na handru a tu prilozis ano?lebo ja si tam aj sacik musim dat ta hmota je dost mastna a cela by som bola od toho takze dam to handricky a prilozim a zvrchu dam sacik a sal..no sak to neviem ked nemam menzes neviem ani ci som alebo nie som, ani kedy mam plodne dni ach jaj

tinasc
11. dec 2011

@kacena85 aha, no stimulácia hormónmi pri procese umelého oplodnenia 🙂 no skúsim radšej niečo iné robiť, ale sranda, že telka nevadí a PC áno 😉

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 Ja som si merala MT digitálnym teplomerom, ktorý po 10 sekundách zapípal a vytiahla som ho. Nejak sa mi zdalo, že to aj fungovalo. Neviem, akým meriaš tyy. Ja len dúfam, že žiadne lieky navyše nebudú a že sa nám čoskoro zadarí. Dnes som na discovery pozerala s mužíčkom život pred narodením. No teda, spermijky teda majú čo robiť, pokiaľ sa dostanú do cieľa. Som nemyslela, že to trvá pomaly celý deň 😒

monika2712
11. dec 2011

@lucianak no zevraj to ma byt nejaky klasicky digitalny, nie rychlobezka, cize ma sa s nim meriat 5 minut a nie 2 minuty.. ten moj napr nepipa, takze mozno aj mam klasicky, ale ja si ho nechavam len 2-3 minuty jak sa mi chce.. nepamatam si co bolo v navode..
iank mas co nove moja? mna vcera zacali boliet prsia.. a to som dnes len 19dc.. tak netusim ze co, ale citim ich vcelky dost.. mozno v utorok budem testovat kvoli liekom.

lucianak
11. dec 2011

@tinasc No poviem ti, že včera to bolo strašné. Nevedela som sa odhodlať. Asi 25 minút som sedela na vani s ihlou namierenou na stehno. Booooooože, tep neskutočný som mala a ten strach, ani nevravím. Skoro som sa rozplakala. Ale asi som prišla na to ako pichať. Pomaličky zasúvať ihlu, bolí síce troška dlhšie ten vpich, ale výsledok je bez modrinky.
Ešte ma po čase niečo možno napadne, aj keď už neviem ako inak sa dá pichať. stále si vravím, že sa nejako oklamem, ale to sa nedá, vždy zastamem pol cm pred kožou. Joooooooj, už nech sa to skončí.

lucianak
11. dec 2011

@chrustik1 Ano, bioparox je atb a je to jediné atb na trhu, na ktoré nepotrebuješ recept. Mne to aj vonia aj "chutí" 🙂 Myslela som naňho, ale uvidím ešte. Skúsim ešte nejaké theraflu alebo také dačo. Ešte si skúsim preštudovať, na čo všetko je bioparox a možno zavítam do lekárne. Ale najradšej by som bola, ak by som brať nič nemusela.

tinasc
11. dec 2011

@lucianak a nepicháš si to do bruška? či to nie sú také injekcie? ja som si pichala vždy do brucha, do svalu som sa neodvážila 😉

lucianak
11. dec 2011

@kacena85 Myslíš prestať brať tie bylinky a zábaly a luhovanie? Alebo prestať so snažením? Asi to prvé, že 🙂 Jedine tak to zistíš, testami, keď ešte stále nemáš ms.
Inak mne kolegyňa vravela, že počula, že niekde mimo sr bol akože liečiteľ, ktorý natáral ženám, že sú tehu a oni mu uverili. Pritom DR. im potvrdili neplodnosť!!!! A že normálne im začalo rásť brucho, ten akože liečiteľ im povedal pohlavie. A ke´d šli k normálnemu gyn. dr., nech im potvrdí pohlavie, tak len krútil hlavou, že tam nič nie je. Ženské všetko nakúpili, komplet výbavu a pôrod nikde. Vieš aké museli byť psychicky hotové??? lebo isto veľmi chceli, každému sa pochválili. Stašnéééé ☹

lucianak
11. dec 2011

@kacena85 Ale my otehotnieť môžeme, tak hor sa do snaženia. my sme skúšali včera, takžže zajtra pokračujeme. Aj ke´d dúfam, že to moje nachladenie nebude prekážať.

lucianak
11. dec 2011

@kaculiatko88 No skúšam kade-čo. Len dúfam, že to zaberie. Bolesť hrdla je zdá sa na ústupe, ale ešte tak preventívne aspoň dva dni vycmúľam a vykloktám. Len dúfam, že tie pastilky nepoškodia, ak náhodou... Skorocelové mám, nevieš náhodou, či sú ok a či sa môžu?

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 Fiiiiiiiiiiiiha, tak to je pekné znemaníčko 🙂 Bodaj by to tam bolo! Mňa predtým tiež takto z ničoho nič začali bolieť prsia, samozrejme BT asi 10 dní okolo 37, tak mi už nedalo, ale testla som sa asi až 38dc. A bolo to tam. Bodaj by to aj teraz bolo takto. A ešte sa mi dosť točila hlava, hoci kedy cez deň. Až som sa musela niečoho pridržať. Predtým sa nám hneď podarilo na prvýkrát, ale kto vie ako to bude teraz.
Nové, hmmm... tak beriem tie atb, mám už iba 4 kúsky a tbl do pošvy. No dokina schválila snaženie. Strašne zlatá ženská a to som tam bola prvýkrát. A čo ma bolel vaječník, tak to je vraj z chrbtice, tak ma poslala za jednou rehab. dr., tak dúfam, že tán mi nedá zas nejaké lieky. Inak sa snažíme, zatiaľ boli 3 pokusy, tak uvidíme. Ale rozmýšľam, že či si nezačať merať BT, joooj, neviem. Lebo aj chcem, aj nechcem 😒

monika2712
11. dec 2011

@lucianak no ja tie neviem ci to je znamenie, kedze prsia ma bolievaju tak tyzden dopredu obvykle, len sa mi to zda teraz trocha viac.

lucianak
11. dec 2011

@tinasc No pichla som si 2x do brucha a včera do stehna. Volala som hematologičke a vravela, že možem dokonca aj do ramena. Ale to si sama neviem, mm sa bojí a mamča asi by tiež nevedela. lebo ke´d somsa jej pýtala, tak len skrútila ústa, že asi by nevedela. Ale aj ok, lebo to sa musím naučiť sama.
Ono to do svalu možno ani nedorazí. Ihla má iba 13mm a pichám si to v asi 45° uhle, nie priamo. Je to vlastne "subkutánka", čo značí pod kožu. A na bruchu mi ostali minimodrinky a na stehne nie. Takže asi budem pichať brucho vpravo, vľavo, ľavá a pravá noha a takto dokolečka 🙂

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 Nuž uvidíš tak okolo Vianoc. Juuuuuuj, už nech je po nich. Potom budeme múdrejšie. A konečne aj utíchne ten zhon. Nemám rada také fofry. Ale držme si silno palce, nech to klapne 😉

monika2712
11. dec 2011

@lucianak inak s tou bt.. ked chces, tak meraj len v case ovu len kvoli jej potvrdeniu podla mna.. zvysok cyklu je to viac menej zbytocne..

super ze sa uz mozte snazit, aj nam sa vtedy podarilo na prvy krat, a teraz uz tri cykle nic.. tak som zvedava co bude.

poisonblu
11. dec 2011

@lucianak to o tom liecitelovi bolo na slovensku, tu je clanok: http://vybrali.sme.sk/c/Hlasia-sa-nove-pripady-... bolo o tom aj v decembrovej emme ☹ je to smutne, ze nejaky magor sa takto zahrava so zenami...

monika2712
11. dec 2011

@lucianak no ja cakam 19.12 mrchu, takze uz budem vediet skorej.. no dakujem, ten zhon uz ani mna nebavi, uz nech je aspon 24teho, nech uz to skonci hlavne v meste to sialenstvo!

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 No u mňa je problém, že neviem, kedy mám ovulku ☹ Necítim to. A predtým, čo som si merala, tak bola približne 20 - 24dc. A podľa hlienu.... no čo ja viem??? A zasa nechcem hnať seba ani manžela.
Veď to, že nikdy nevieme, kedy sa zadarí...

lucianak
11. dec 2011

@poisonblu No dokonca na SR, tak to hej, pekný hajzlík. Ako sa inak darí??? Niečo nového?

monika2712
11. dec 2011

@lucianak skus zacat pit grepovy dzus. ja som si dala jeden den asi tri pohare, a v zivote som nemala tolko bielkoveho hlienu, som ani neverila ze to tak rychlo funguje! 😀 a ked nevies kedy je ovulka, tak asi bude lepsie aspon merat..

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 Grepový džúsik na ovulku??? Ja šiknem, to ako vážne??? A bielkový je supiš, taký mňam pre spermijky 😀 😀

monika2712
11. dec 2011

@lucianak hej presne, baby to odporucaju, normalne pohar dva denne ked si das zhruba zacni vstrede cyklu alebo asi ako ju mas, mne to fakt zabralo.

lucianak
11. dec 2011

@monika2712 No zajtra hor sa na grepové džúsy 😀 Skúsim si pomerať ešte BT a uvidíme. A skúšaš stále tie džúsy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre