Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
28. mar 2012

@lucianak aoj no co ako tehulkujes?piskotky si skusala?a co je hafankovi?

sabaka
28. mar 2012

@kacena85 jeejo! Aky pekny grafik mas. som zvedava, ako sa bude vyvijat dalej a sak mozno aj teplota neklesne heh, to by bola ina parada! noo aj ja som myslela dnes rano ze co to zas taka ista hodnota ale tak co uz. Pomeriam dalej a buduci cyklus bude lepsie?!

kacena85
28. mar 2012

@sabaka nooo krasny je ale tak u mna je vysoka teplota aj ked ms zacne aj po nej tak sa na to nejak extra nespolieham uvidime
ale ved este stupnut mozes, som zvedava aka bude teplota zajtra rano, potom kuk, zajtra robim od 12-20 to sa zase bude vliect celyyyy den 😠

sabaka
29. mar 2012

@kacena85 stupla 🙂 no som ohromne zvedava na dalsie dni.a tak vsak nemusis sa na teplotu spoliehat ale ktovie 🙂 ja som si uz vcera namyslala ze ma pali zaha ze aha, "priznak" 😲 😀 no chora som 😀 😀 ja dnes robim 12:30 - 22:00 tak mame skoro narovnako

sabaka
29. mar 2012

@svintekova ahoj uz je "po"? bola silna? som ta este raz chcela nahovorit na to meranie bazalnej teploty: ono to naozaj nevyzaduje vela casu (su digit.teplomery ktore ti odmeraju teplotku za 10 sek) , skor discipilny lebo treba merat kazdy den priblizne v ten isty cas. Ale podla mna je to super, ja osobne som sa naucila lepsie nacuvat svojmu telu 🙂 pochopit co sa vnutri deje a hlavne presne urcit cas ovulky my s @kacena85 sme na womenzone.cz

kacena85
29. mar 2012

@sabaka aoj no vidiiis ze si stupla (ako by povedal moj drahy, som bosorka proste), uvidime, ja som uz rano kuk tvoj graf ked som zmerala teplotu moju o pol 7 ale vedela som , ze ta skoro to tam asi nebudes mat zapisane ale vies zvedavost moja, no tie smeny nenaaavidim, potom idem spat k segre ma trojmesacnu malinku a zajtra ideme poobede spolu gyndosovi 😀

sabaka
29. mar 2012

@kacena85 noo a tu jednu teplotu co som raz mala 37 v 11 dc som vymazala, lebo to tam len rusilo - to bol nejaky blud, lebo ovulka to nebola. takto vyzera grafik prijatelnejsie

kacena85
29. mar 2012

@sabaka no vidim , ze tento cyklus si tam mazame jedna radost, ja som zmazala tu teplotu ked som mala virozu, ved tam som mala aj zvysenu teplotu tak to bolo ozaj skreslene, radsej som ju tam vobec nedala hotovo
mne tusim teplomer zamrzol ako to pocasie studene dnes 🙂

sabaka
29. mar 2012

@kacena85 no ved to som sa chcela este spytat, ze ci si uz bola dat kuknut tu sliznicu ? 😕

kacena85
29. mar 2012

@sabaka ee, som na zajtra objednana, segra ide na prvu kontrolu po porode a ja chcem dat zmerat tu sliznicu, a pockaj ked mu poviem, ze som tesne pred tretou ms, hehe moze si hak strcit vies kam 😀 😀 jaj uz nech je zajtra som zvedava

sabaka
29. mar 2012

@kacena85 no presne, nech si tu hak strci. to my neceme!

kacena85
29. mar 2012

@sabaka no sak totok, velice ze min na tri mesiace tak mu poviem ze nech sa paci tri mesiace uz pomaly presli, este jedna mrcha a hotovo 🙂 jaj ideme az okolo 17hod tak to sa este nacakaaaaaam hehe

sabaka
29. mar 2012

@henrietad ahoj no ako, uz ta mrcha dorazila? a tu bazalku si kde zapisujes? ze by sme mohli porovnavat 😀 ja a @kacena85 sme na womenzone

lucianak
29. mar 2012

@kacena85 Ahojky zlatúúúch. No tehulkujem ako tak. Nejako prišli obavy, že sa to zopakuje ☹ Prestávajú ma bolieť prsia a to ma prestali aj predtým a bol koniec. Fakt sa bojím, ale zasa výsledky z hematky v 5tt+4 boli dobré, tak dúfam, že také isté budú aj o týždeň.
Piškotky som skúšala. bolo to dobré, lebo som aspoň mala pocit, že niečo tlačím do hlavy, ale aj tak do seba toho veľa nemôžem dať.

timona
29. mar 2012

myslite ze je normalene ze po spontannom potrate mi nerobili kyret, ale dnes som 16 DC a stale spinim na hnedo?

kacena85
29. mar 2012

@lucianak aoj no akoze co suuuu totok za reci...nechcem take nieco viacej pocut, nic za nezopakuje telo si uz proste zacina privykat na tehu a nevymyslaj jasneeeeee 😠 😠 😠 😠 😠
ja som akurat nurila na facebooku, kamoska mala svadbu z vysky a dala foto tak ze idem kuk a ona tam bruchoooo ako svet ale aka krasna nevesta tehula lebo ona mala 40kg aj s topankami ale tak mi stislo srdiecko jaj co narobim nemozem za to, prajem jej to ale ved vies ☹
nevadi, zajtra idem dokimu na meranie sliznice tak sa neviem dockat a neocakavam mrchu utorok, ked nedojde testiiim 🤐

kacena85
29. mar 2012

@timona na som mala kyret takze to neviem porovnat ale spinenie je podla mna ok, skus napisat priamo babam co su tu a nemuseli ist na kyret

sabaka
29. mar 2012

@timona ano je to normalne, maternica sa pomalicky docistuje a to nejaku dobu trva. Mozes pre viac info napisat @svintekova, ona spontanny potrat zazila zial tiez pednedavnom... bude ti k tomu vediet povedat viac. Inak, som rada ze si ti nemuseli robit ten kyret! to je naozaj super!

timona
29. mar 2012

@sabaka este neviem, ci mi ho nebudu robit, dnes idem zase za Dr., ale fakt neviem ci by ten kyret nebol lepsi a uz ovela skorej, nez sa teraz stresujem, ze stale spinim, HCG klesa len velmi pomaly...

sabaka
29. mar 2012

@lucianak na take nieco ani nemysli. tentokrat to bude celkom urcite ok a prsia vraj najviac bolia na samom zaciatku, takze na tom nebude nic nezvycajne 😉 hlavu hore

lucianak
29. mar 2012

@kacena85 Čooooooooooooooo???? Tak tfuj, tfuj, tfuj, nech sa viac neukazuje, mrcha jedna 🙂
Tak vieš, že obavy sú, ale stále verím, že to nič neznamená, že to je len výkyv hormónov. To mi odpísali aj na webporadni. Že to nemusí nič zlé značiť. Aj kamoška je teraz v 12tt asi a tiež mi písala, že sa nemám znepokojovať, že aj ju už prestali bolieť.
A nepísala som ti o havovi. Ja hlava deravá 😀 Obhrýzal si chvost a celý dvor sme mali krvavý. Tak sme sa rozhodli, že ho dáme utratiť, ale deň predtým sme s mm plakali o 106 a rozhodli sme sa riešiť najprv ten nešťastný chvost. Tak včera mu amputovali asi 15cm. A teraz je smutný, lebo sme mu dali golier. Má ho síce obviazaný, ale pre istotu. A ten golier sa mu očividne nepáči, lebo má smutné oči a vôbec sa neteší.

sabaka
29. mar 2012

@timona pre tvoje telo je urcite lepsie ak nemusis podstupit kyretaz (uz len ako hnusne to samotne slovo znie!) co by som ja za to bola dala, keby som to nebola musela absolvovat. Ono je to totiz tak, ze kyretaz so sebou nesie dost rizik - od perforacie maternice po vsakovake infekcie atd. Okrem toho vela bab ma po nej aj problemy s neprav. cyklom. Naopak, po sponntannom potrate sa telo zregeneruje ovela skor a aj snazilkovat sa mozes zacat skor. Maternica sa po sponntannom potrate docistuje a spravidla ak este nieco zostane, to sa vyplavi s nasledujucou mrchou. HCG klesa pomaly ale hlavne ze klesa, nie? Chce to cas.

timona
29. mar 2012

@sabaka ja viem, len Dr. stale kruti nosom nad tym Hcg a špinenim, uz som zufala.

kacena85
29. mar 2012

@lucianak no ale na to ze mala take brusko fakt klobuk dole, krasna je aj s tym bruskom v satkach
no ja tiez dufam, ze nepride, ale budem vdacna ked aj dojde ako keby nedojde vobec a nie som tehu, som zvedava co dr povie, ziadna hak sa brat uz nebude, ved uz len jedna mrcha a su za mnou tri tak nech si ju strci a dufam dufam, ze nepride fnuk uz aj drahy je sem tam taky ze no ved ja uz budem stary chlap o chvilu hehe ma 34 a ked sme mali minule neterku na tri dni tu rocnu tak ledva funel za nou 😀 😀 ale sak je to len o zvyku
jeemine chudatko hafan, tak ktovie preco si ten chvost hryzol, nasa ovciacka si tak na jednej strane hrudnika z boku uplne vyhryzla chlpy uplne hole to mala a strasne cervene a tak dosiel zverolekar ze ma zapalene tie zlazy pri konecniku, no humus, viacej ti pisat nebudem podrobnejsie, a tak sme jej to dezinfikovali ten bok natierali a preslo to, tiez sme nechapali, ale ona si drapala bok lebo len tam si riadne dociahla a asi ju ten zadok svrbel alebo co 😕

kacena85
29. mar 2012

@poisonblu
@kaculiatko88
@monika2712 a vy tehulky ako?monika uz krasne 15tt
vsetkym vam drzim palcoky a setrite sa 😉

sabaka
29. mar 2012

@timona to je typicke, dr. na sk veelmi radi posielaju hned na kyretaz. precitaj si starsie prispevky na tejto teme vela sa tu o tom uz popisalo. ja som na kyretaz zial musela ist, kedze nenastalo ziadne krvacanie same od seba a pridruzila sa lahka infekcia....

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 ahojky, no ja tak ze nic moc momentalne, je mi nejak zle tento tyzden.. ja keby na mna prisli oneskorene nevolnosti. 😖 v utorok mam poradnu, tak len dufam, ze bude vsetko OK..

kacena85
29. mar 2012

@monika2712 no ty si nemala na zaciatku ze??to presne moja sestra, prve tri mesiace laaazo plazo a ten stvrtvy piaty prevracala, zle jej bolo, uz sa balo tiez ci je vsetko ok ale proste asi to raz na kazdu pride, neboj vsetko bude ok neni kazdy tyzden nedela 🙂 a mozno to bude tou virozou co je vo vzduchu, ze nechyti ta to riadne ale len tak ze ti je troska zle, mnevelmi pomaha ked mi je zle prejst sa na cervstvom vzduchu lebo vtedy ti aj lepsie travi

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 no presne, prve tri mesiace nic, a jak dosiel druhy trimester tak mi je horsie.. strasne na mna vplyva aj pocasie, tlak.. unava ma vobec nepresla, ta sa mi drzi jak kliest, nevladzem nic robit, len chodit do roboty a spat.. mala by som cvicit troska,lebo chrbat ma pobolieva, ale jednoducho neni energia na to..
no dufam, ze bude naozaj vsetko OK, hlavne nech je babo zdrave.. ja to uz dako prezijem aj ked teraz tuzim byt skor doma na PNke ako trapit sa v praci, ale neda sa, mame blbe obdobie, je toho vela ☹

kacena85
29. mar 2012

@monika2712 hmm moja ale ked ti je ozaj tak ze si moc vycerpana mala si ist radsej na tu pnku, ked bude este pribudat na teplomery asi to bude este horsie a v tich horucavach, aj my sme na tom tak, ze sa zide kazda korunka ale sme od zaciatku presvedceny ze ked budem raz tehu hned idem na pnku, v praci moc toho nezarobim, pnka mi dojde tusim len o nejaku stovku menej tak za to nervacenie a pripadne komplikacie mi to nestoji a uz vobec nie za to aby sa to nedajboze zopakovalo, radsej budem pekne doma v klude a oddychnem si kedy chcem, porobim co budem vladat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre