Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
3. máj 2012

@tinasc Ja sa snažím ráno ani nenaťahovať, ani nerobím nič také naťahovacie, aby som bruško nenapínala... Teraz som taký poserko... bojím sa o malé, aby som mu neublížila...

tinasc
3. máj 2012

@lucianak ani ja to bežne nerobím, ale dnes som sa pozabudla 🙂

lucianak
3. máj 2012

@tinasc Ako natiahnem sa, ale nie že ruky hore, ale tak smerom k nohám a trošku sa ako keby predhrbím, či ako to mámopísať 🙂

tinasc
3. máj 2012

@lucianak ale však to určite nemôže ublížiť, veď tehotné aj cvičia a naťahujú sa, takže to je určite ok 🙂

lucianak
3. máj 2012

@tinasc Ja si tiež myslím a drobci sú predsa chránení v bruškách... Ale to vieš... strach je strašná vec..

chrustik1
3. máj 2012

@monika2712 podľa mňa priberáš úplne vpohode, ja som pri Peťkovi spočiatku priberala každý mesiac kilo, potom neskôr niekedy kilo, niekedy dve, celkovo 12kg, tak to si myslím, že nebolo také hrozné. Možno to budeš mať rovnako. Teraz som nazačiatku schudla, teraz už vraciam menej, už len sem-tam ale zatiaľ nejako moc nepriberám. Tak sa bojím, že to príde potom a naraz a to bude brr 😠

@lucianak nevadí, tento rok budeme dve snehulienky a potom budúci to doženieme 😉 Ale teda tiež to bude sranda behať v lete v šatách biele ako riaditeľky vápenky ale tak čo už, pre bábätko všetko.

@kacena85 ja ti verím, že ťa to trápi, každej jednej z nás určite nebolo príjemné vidieť nejakú tehulku hlavne v období keď sme si prežili potraty.. A keď sa potom nedarilo otehotnieť na prvý krát to tiež bolo ťažké. No na druhej strane keď vidím kočky, ktorým sa to podarilo rýchlo a opakovane potratili (teraz nemyslím preto, že by telo nebolo pripravené, proste niekde bol problém) tak si hovorím radšej si počkať a donosiť ako prežiť ten hrozný zážitok znova.. Ja viem, slabá útecha, no neviem čo iné ti poradiť..

lucianak
3. máj 2012

@chrustik1 Igeeeeen... ja som si už zvykla, že v lete svietim 😀

timona
3. máj 2012

aj mne je zo vsetkeho na nič, okolo mna same tehotne a kazdy iba rodi, aj takí čo im to trvalo trochu dlhšie, ale nie tak dlho ako mne a ja stale nič-len ten potrat. Snazim sa na to nemyslet, niektore dni su lepsie, ale niekedy to na mna strasne dolahne. A najhorsie je , ze ja uz ani neverim , ze sa to niekedy podari...

sabaka
3. máj 2012

@timona ahoj. uz som si viackrat vsimla, ze pises velmi smutne spravy. no...chapem ta velmi dobre, kedze u mna je podobna situacia - dlhe snazenie, nakoniec velka radost z tehu po dlhej dobe a ... zly koniec. Nesmies vsak zufat a zatrpknut, lebo v takom pripade to naozaj nepojde. Pokus sa hladat si teraz v zivote pekne veci, stretni sa s priatelmi, chod do kina ci do prirody - hocico je lepsie ako plakat nad rozliatym mliekom. A prave potom to mozno pojde 🙂 ver tomu! pokus sa verit tomu, ze sa to coskoro podari. ja viem, teraz si pomyslis, ze su to su len reci - ale ono to naozaj funguje. Ja som o tom presvedcena! drzim ti velmi palce, aby sa nielen telo, ale aj tvoja dusicka coskoro zotavili z toho velkeho soku.

maznacik40
3. máj 2012

ahojte , je to smutne taký je osud ja som zažila tiež , dvakrat som prišla o malé, prví raz v oktobri , a druhú krát pred mesiacom som podstúpila kyre. bola som v tretom mesiaci zacala som trochu farbiť tak som šla na pohotovosť a už bolo neskoro odumrelo , ale nik nič nevie je mi s toho zle , je to tažké sa s toho spamatat, pomohlo by dietatko keby to bolo lahke , kto mi pomoze baby kyre. som podtupila skoro pred mesiacom ale s priatelom sme sa už milovali ale menzes som ešte nedostala , je to v pohode ked po kyre.mešká , dakujem

timona
3. máj 2012

@sabaka lenze v mojom okoli vsetci rodia ako slivky, uz zacinam byt alergicka na spravy, ked zase niektora oznami ze je tehu, alebo kto zase porodil. Viem, ze by som to takto citit nemala, ale neviem si jednoducho pomoct. Uz som pomaly alergicka aj na svojho gynekologa v CAR-e, nakolko mam pocit ze tam chodim uplne zbytocne...

bambi2
3. máj 2012

@timona aj na teba pride rad!!!!! Aaaaale, musis hladiet dopredu, nie to co bolo!!!! Ono sa nic nestava len tak, vsetko ma svoju pricinu!!!!! Nehladaj vinnika, nehnevaj sa na tehulky v tvojom okoli, tie zato tiez nemozu, naopak, tes sa s nimi!!!!! ak mas depku alebo ta to, co sa stalo velmi trapi, chod sa do lesa prejst, sama, dobre ti to padne! Prides na ine myslienky a vratis sa plna energie! Mne to pomaha a pomoze to aj tebe!!!! A tes sa zo zivota, tes sa na nove tehu a hned bude zivot krajsi 😉 ja som po 2 potratoch a nevzdavam to, bojujem dalej, robim preto vetko co sa robit da aby sa to nezopakovalo a verim, ze to tentokrat vyjde!!! Musis si verit!!!!!

kaculiatko88
3. máj 2012

@kacena85 tak to hej. V tom máš pravdu. Ja si pamätám ako som bola z mesiaca na mesiac sklamaná a zúfala. Najviac ma žralo, keď nejaká -násť ročná bola tehotná a nevedela ani ako. Takže v tom ťa viem pochopiť. Veď do nedávna som bola na tom tak ako ty. Stačí veriť a čakať. A keď si užívate sexík a nerobíte to mechanicky tak to je super a netlačíte na to nejako. Ja si myslím, že netlačíš na to. Tvoje správanie je úplne prirodzené. Kedže rok a pol sa nedarí a rok si nemala mrchu, kyret za sebou.

mata_ba
3. máj 2012

ahojte,potrebujem radu...dnes mi bolo oznamene MA...lekar mi dal na vyber-kyret alebo pockat,nech to same odide..vybrala som si prirodu..neviete kedy priblizne by to mohlo zacat a co mam cakat ookrem krvacania?

kaculiatko88
3. máj 2012

@mata_ba ahoj, je mi ľúto čo sa ti stalo. Ja som sa rýchlejšie zotavila po kyrete ako po samovoľnom potrate. Ale po samovoľnom stačí počkať prvú mrchu a môžete ísť na to a po kyrete sa odporúča 3 až 6 mesiacov neotehotnieť.
Samovoľný to bolo neskutočné. Nechcela by som to zažiť ešte raz. Nevydržala som v jednej polohe ani 3 sekundy. Mala som neskutočné krče. Išla som na pohotovosť a tlak som mala 60/40 torr a teplotu 38°C. Ale u teba to môže prebehnúť ináč. Týždeň som chodila ako pokakaná s bolesťami bruška.

mata_ba
3. máj 2012

@kaculiatko88 a kedy ti to zacalo?chcem len vediet,ci to mam cakat do 2 tyzdnov alebo..?

kaculiatko88
3. máj 2012

@mata_ba tak to ti ja nepoviem lebo ja som nevedela, že som tehotná do 10 tt a po týždni to prišlo samo. Nemala som žiadny ultrazvuk. A bola som v UK.

mata_ba
3. máj 2012

@kaculiatko88 aha..no aj ja som teraz 10tt...tak uvidim..

vejvass
3. máj 2012

Ahojte ach jaj 😒 ja cakam na tu moju druhu mrsku uz ako na Vianoce.Najhorsie je tiez ta psychika pretoze snazilka kt.nedostala mrchu si asi vzdy hnet namysla ze je tehu aj napriek negat.testu a to je aj moj pripad.Pozorujem na sebe kazde divne popicvhavanie v podbrusku a pokial mi asi nepride mrcha tak v sebe dusim nadej ze co ak predsa.Asi som uz vazne blba ☹
Este ze mame vonku krasne pocasie 😎 😎 😎
Tak teda vsetkym pekny zvysok dna prajem 🙂

bambi2
3. máj 2012

@mata_ba ahoj je mi luto co sa stalo!!! Ak ti dal lekar na vyber tak ti gratulujem k dr. to sa casto nestava!!!! Ja mam za sebou 2 potraty prirodzene a aj ked to bolo hrozne, nemozem si vynachvalit! Telo sa rychlejsie spamäta, ty sa das rychlejsie do poriadku a hlavne psychike sa ulavi!!!!! Ono to zvycajne pride rychlo, who odporuca cakat 4- 6 tyzdnov. Ak uz krvacas, tak sa to pomaly blizi. V kolkatom tt si bola a na kolko tyzdnov utz je plod? Vies mi to povedat? Teda v kolkom tt prestalo byt sriecko alebo plod odumrel?

mata_ba
3. máj 2012

@bambi2 viem,ze to bude boliet,ale nechcem zasahy do tela..dnes som 8tt od ovulacie...a za posledny tyzden sme narastli len 1mm..takze uz minuly tyzden mozno bolo zle..mame len 4mm...a k srdiecku sme sa ani nedostali ☹

bambi2
3. máj 2012

@mata_ba dobre robis!! ten kto to nezazil na vlastnej kozi nepochopi, ze prirodzeny potrat je pre teba, tvoje telo a hlavne psychiku to najspravnejsie co zena moze urobit!!!!!!! takto mas cas na rozlucku, vsetko stravit, pochopit preco sa taketo veci deju a hlavne, pripravit sa na ten samovolny potrat. vobec to nie je tak ako nasi dr. plasia. je to len bububu!!! potraty su pre nich neskutocny prinost penazi, biznis jak svina!!!!! keby to bolo take nebezpecne ako tvrdia, iste by sa to aj inych vyspelych krajinach nerobilo!!!!!! ako hovorim, ja to mam uz 2x za sebou. kyret som si nevedela predstavit, to by ma este viac znicilo!!!!!!!! je to velky zasah do organizmu a tie rizika su ovela horsie a väcsie ako pri samovolnom potrate!!!! takze, ak ti mozem poradit, v duchu sa kludne rozluc a mysli len na to ako to uz teba odchadza. tym si to privolas. a mam takeho tusaka, ze u teba to pojde velmi rychlo podla toho co si tu opisala. nemusis sa vobec obavat, ak vies co ta caka, bude to pre teba lahsie.
ono najprv pride krvacanie alebo krce, krce sa budu stupnovat, je to vlastne ako porod. maj pripravenu nejaku tabletku od bolesti, ak sa to nebude dat vydrzat, kludne si ju daj. moj prvy potrat trval kratko, behom 15 min bolo po vsetkom. bolesti zacali neskor a vsetko vyslo na 1x. druhy bol trochu horsi, trvalo to dlhsie asi hodinu do kopy, vychadzalo to po castiach, aj bolesti boli horsie. ale potom vsetkom som si pospala hodinku aj nieco a bolo po vsetkom ako keby sa nic nestalo. a s 3 dafalganmi sa aj bolesti stratili...
neboj, vsetko bude ok, nedaj sa naplasit, nech ti hovoria ludia co chcu. je to ta najlepsia volba co existuje!!! priroda si uz vsetko potrebne zariadi sama, telo je uzasny pristroj a vsetko je v nom naprogramovane. maternica sa krasne vycisti sama a to najlepsie, ze mozte hned zacat snazit ak bude teda zasa cista. ak by sa nevycistila tak ako ma, pockaj si na prvu mrchu a ak sa ani tak nevycisti, mas este stale tu moznost- podstupit kyret. ale vo väcsine pripadov to nie je treba!!!!!!! drzim ti palce, nech to mas coskoro za sebou a ak mas otazocky alebo sa potrebujes vyrozpravat, kludne napis aj IP! viem ako sa citis a ako to dobre padne vyrozpravat sa niekomu kto s tebou citi... 😢

kaculiatko88
3. máj 2012

@mata_ba treba počkať kým to nabehne samo. Ja som mala taký priebeh tehotenstva pri druhom. Ale hneď ma poslali na kyret, aby som nedostala infekciu. Ale ja som nekrvácala. Plod sa prestav vyvíjať v 7 tt ale placenta sa vyvíjala normálne ďalej. Takže som ani nekrvácala. Ale ty krvácaš už tak len počkať kým sa to spustí.

bambi2
3. máj 2012

@mata_ba v pripade, ze by si dostala horucku ( co je mala pravdepodobnost) by som sla na pohotovost... ina nie...

mata_ba
3. máj 2012

@kaculiatko88 no praveze,nekrvacam..ziadne bolesti,ani nic..proste nic,nic,nic...

@bambi2 dakujem ti velmi pekne...

kaculiatko88
3. máj 2012

@mata_ba tak počkaj a pozoruj sa. A uvidíš čo a ako. Ja som dostala silné kŕče len tak a potom prúdom krvi to išlo so mňa von ale aj tak išla na pohotovosť.

bambi2
3. máj 2012

@mata_ba neboj, ono sa to pusti.. telo sa musi pripravit, mozno to trosku este potrva. ak mas bolesti, tak je mozne, ze sa to blizi... ja som pri prvom tiez celu noc mala take divne bolesti, take jemne krce, akokeby mi tam nieco bublinkovalo. a hned rano to slo von... ono to väcsinou pride do tych 2 tyzdnov ked plod odumre, nemusis sa bat ziadnej infekcie, nic sa ti nestane... ziadne rozklady a pod... ziadne bakterie, infekcie a neviem co... telo to proste vypudi este predtym, telo vie co a ako ma robit... neboj, zvladnes to a zachvilu budes znovu tehulka 😉

sabaka
3. máj 2012

@timona velmi dobre ti rozumiem. ked mne oznamili moje MA, mali sme v 35 clennom kolektive akurat 4 tehotne - ja som bola 5.... no a musela som sa na ne den co den pozerat, v praci sa tomu neda vyhnut. ale ako ti uz napisala @bambi2, tie druhe baby, ktore mali tentokrat viac stastia ako my, nemozu za to, co sa stalo nam. ja si stale hovorim, ze to tak malo byt a - mozno nieco jednoducho nebolo v poriadku a priroda si to takto zariadila.
Je to taky zacarovany kruh, z ktoreho najskor musis vyjst von aby si mohla skusat dalej. ja som cerstvo po kyrete mala problem navstivit moju sestru, lebo som pri pohlade na jej maleho niekolkomesacneho chlapceka hned spustila rev. Lenze co on chudacik za to moze? Nik za to nemoze.

kaculiatko88
3. máj 2012

@timona moja nevešaj hlavu. Všetko príde a aj ty sa dostaneš na rad a potom budeš veľmi šťastná a zabudneš na to ako sa cítiš teraz. Tiež som sa hnevala na všetkých okolo seba. Ja som bola na kyrete a o týždeň na to oznámila švagriná, že je tehotná a bývali sme pod jednou strechou. Jej manžel pracuje v zahraničí a jeden mesiac len tak na slepo skúsili a hneď sa im podarilo. Neskutočne som bola nahnevané a teraz má pekné dievčatko. Ale ona má všetko. Ale dočkala som sa. Odsťahovala sa a ja som začala žiť vlastný život a zadarilo sa. Odosobni sa od toho a ži ďalej.

tinasc
3. máj 2012

@lucianak viem, viem, ten strach tu bude až do pôrodu 🙂 a mimochodom ja sa tiež v lete neopaľujem, mám na chrbte kopu znamienok, ja sa vôbec v lete neopaľujem a keď idem von, tak si dávam ochranný faktor 50 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre