Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
7. okt 2011

@lea1333 tak ja som o prvom tehotenstve nevedela až do 9 tt. A druhe som vedela od začiatku a o druhé sme sa snažili skoro rok. A obidva sme počali v máji a prišli sme o ne v 11 tt. Takže pri oboch rovnaký čas. Na genetike sme boli čakáme na výsledky a na hematológii som bola ale idem ešte na jedne odbery, ale musím byť kompletne zdravá. A v utorok imunológia.
@lucinocka aha. Dobre ale ja tak je do drzosť. Ja keď som chodila v UK tak ma brali na čas ako hodinky. A tu keď si človek aj zaplatí na presnú hodinu čaká.

lea1333
7. okt 2011

@kaculiatko88 boze to je neuveritelne!clovek caka na tehotenstvo a ked sa konecne podari tak sklamanie:(tak prajem aby sa prislo na pricinu a aby ste uz dotiahli tehotenstvo do konca!dufam ze my na druhe tehotenstvo nebudeme cakat rok:(uz cakame pol roka a pride mi to vecnost;( teraz som mala uz rodit

kacena85
7. okt 2011

ahojte prosiiim je tu niekto kto po kyretazi nedostal menstruaciu? ☹ ja som potratila vo februari. a odvtedy nic, doktor mi daval injekcie na vyvovalnie, potom ze pockame nechame to na prirodu, zase nic a potom mi predpisal antikoncepciu na upravu hormonov a stale nic. teraz mi kazal dobrat antikoncepciu a hned sa objednat a ze mi pozrie vajecniky. mate niekto podobne skusenosti??

shania31
7. okt 2011

@lea1333
ahoj, a aky nalez ti nasli na lavej strane? nieco so stitnou ?
ale suhlasim, ze po 2. potrate zvyknu posielat na vysetrenia, ja som sice tiez po 1. ale snazila som sa vybavit vysetrenia, ktore sa dali
@kaculiatko88
po 11tt sa len dostanete? hm zrejme tam bude nejaky problem
mas uz vysledky nejakych vysetreni?
ja som tiez z tych co ma aj problem otehotniet- na prve tehu sme cakali takmer 2 roky, uvidime kolko budeme teraz cakat 😖

shania31
7. okt 2011

@kacena85
ahooj, priznam sa, ze take som este nepocula, ze by tak dlho po kyrete nedorazila mrcha.
Od februara je naozaj dlha doba- neuvazovala si zmenit lekara?

tinasc
7. okt 2011

@kacena85 no tak to poriadne dlho nemáš menzes... dúfam, že všetko máš ok...

lucinocka
7. okt 2011

@hariet lebo ja chodim do nemocnice na gyn a tam pomedzi to surne pripady a bla bla a natiahne sa to :-/

lea1333
7. okt 2011

@shania31 ahoj no mam tam niaky uzlik na lavej strane ale nalez z krvi je ok tak neviem co to znamena len mi povedali ze o pol roka na kontrolu:/

shania31
7. okt 2011

@lea1333
uzlik ako na stitnej zlaze?

natalia
7. okt 2011

@lea1333 ahoj..Na kyrete som bola 28.9 a 11.4 na interupci z mojej strany...hm,ved sama som zvedava koly čomu to vzniklo..a medzitým som bola ešte raz tehotna ale iba tri týždne vajičko ešte ani sa nestihlo usadit v maternici a hned sa to odplavilo leby testy mi vyšli až tri..

kaculiatko88
7. okt 2011

@shania31 tak mám skoro všetko urobené. Základná hematológia OK, genetiku čakáme ale predpoklad OK, hormóny OK, spermiogram OK. Ešte idem na imunológiu, lebo druhý potrat spôsobila herpetická infekcia, ktorú som prekonala počas tehotenstva. A na jeden odber krvi, ktorý pošlú do Prešova. A to len ako prevenciu podľa lekára.
@lea1333 taký už je život, ale myslíme pozitívne a snažíme sa ďalej.

gumkacka1
7. okt 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ake vysetrenia sa robia na genetike a na hematologii? Ide na vysetrenie aj partner? A kolko asi priblizne trvaju vysledky? Lebo ja som po druhom potrate a moj gynekolog ma chce poslat na testy, len som sa chcela spytat na podrobnosti niekoho, kto uz ma skusenosti. Dakujem

marecek1
7. okt 2011

@gumkacka1 ahoj, my sme boli na genetike s partnerom obaja - odobrali nám krv, a taktiež sme s lekárkou podrobne rozoberali rodostromy oboch rodín - takže bude fajn, ak si to pripravíš, začína sa myslím od starých rodičov, koľko mali detí, a následne ich deti detí - tiež sa informovala o chorobách, ktoré máme v rodine. Hematológia - krv brali len mne. Výsledky sme mali do mesiaca.

kaculiatko88
7. okt 2011

@gumkacka1 Na genetiku sme boli obaja. Rozoberali sme rodokmeň oboch rodín. Roky narodenia súrodencov, či majú už deti ak áno či sú zdravé, roky narodenia rodičov, aké majú závažnejšie ochorenia a potom starých rodičov už len ochorenia, potraty, postihnuté deti či máme v rodine. Zobrali nám krv na chromozómy. Čakanie na výsledky cca mesiac
Hematológia ideš už len ty. Ja som bola u nás v nemocnici, Brali mi 3 skúmavky. Výsledky o 2 hodiny plus konzultácia s primárom.A idem ešte na ďalšie odbery, ktoré pošlú do Prešova na vyšetrenie, Niektoré idú priamo do Prešova, alebo Košíc. Tam sa čaká na výsledky cca 5 týždňov.

kacena85
7. okt 2011

@shania31 no po potrate som zmenila hned doktora, k tomuto novemu chodi aj segra, ktora mala dva roky problem otehotniet a je max spokojna...tak si nemyslim, ze zmena doktora pomoze, tak po vysetreni vajecnikov budeme hadam mudrejsi....ale asi to nevesti nic dobre ☹

kacena85
7. okt 2011

@tinasc tak to dufam aj ja, ani nevies ako velmi ☹

tinasc
7. okt 2011

@kacena85 držím palce, aby kontrola dobre dopadla...

kacena85
7. okt 2011

@tinasc dakujem..tak o nejaky tyzden alebo dva mi to vychadza som velmi zvedava co bude dalej len dufam, ze nebude potrebna ziadna operacia alebo nieco podobne

tinasc
7. okt 2011

@kacena85 od februára si vôbec nemala menzes? ani po vyvolávačkách?

kacena85
7. okt 2011

@tinasc veru ani po vyvolavackach, akurat take bolesti dost, potom zase nic, potom som nabehla na antikoncepciu a vzdy po dobrati bolesti take spinenie ako hnedy vytok ale nic viac...doktor ze no to by sme mohli brat ako menzes ale tak nie je isto nieco v poriadku, po auguste som vysadila antikonc. a vobec nic, ani bolesti ani spinenie, potom znova nasadila tak som zvedava po tejto davke ci opat budu bolesti a spinenie, ale tak nema to vyznam, ja som bola vzdy proti HA, uz to brat nechcem..a nemam ani nadej ze ked sa snazime ze by z toho mohlo nieco byt lebo ked nemam menzes tak neviem ci by bolo nieco take mozne aby som otehotnela 😒

gumkacka1
7. okt 2011

@kaculiatko88
@marecek1 dakujem za info. Aspon mam uz predstavu, co sa tam bude diat. A aj vam nieco zistili?

tinasc
7. okt 2011

@kacena85 tak snáď sa všetko vyrieši a budeš ok...

marecek1
8. okt 2011

@gumkacka1 našťastie my sme mali všetky výsledky ok.

lea1333
8. okt 2011

@shania31 hej na stitke moja...

kaculiatko88
8. okt 2011

@gumkacka1 ešte 🙂 čakáme na výsledky.

kattarinab
8. okt 2011

@hortenzia_ to sa ti ako tak skoro podarilo? stihla prísť vôbec menštruácia? ja som potratila presne pred dvomi týždnami a čakam kedy mi dorazí prvá menstruácia, som zvedava

kattarinab
8. okt 2011

@hariet ja som dva týzdne po kyrete a tie bolesti som mala asi 3 dni, brala som ibalgin a špinila som asi týžden, už teraz nič, len čakam čo sa bude diať dalej

kattarinab
8. okt 2011

@lucianak no aj ja mam okolo seba same tehulky, ja predavam kočiky a vybavičky pre novorodencov, tak dufam, že sa na mna ešte skoro nalepí 🙂 ale aspon su medzi nimi aj take čo potratili, tak beriem aj od nich informácie, kedy sa znova zadarilo a tak...

gumkacka1
9. okt 2011

a je tu niekto, kto mal prve tehotenstvo v poriadku a potom mu po potratoch zistili nejaku geneticku alebo hematologicku vadu? Lebo to je moj pripad, ze som mala prve tehotenstvo bez problemov a potom 2 x zamlknuty potrat. Moj doktor ma chce poslat na testy, ale sam skonstatoval, ze sa mozno ani nic nenajde, ked som mala prve tehotenstvo v poriadku.

tinasc
9. okt 2011

@gumkacka1 ja som mala prvé tehu v poriadku úplne, teraz 1 MA, zistili mi akurát protilátky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre