Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
17. máj 2012

@anuska30 no kludne si daj ten ascorutin, spinenie v case ms je ok, ale ak je to uz mimo radsej ho nasad 😉

janusa_
17. máj 2012

Ahojte, dakujem vam za odpovede, dnes mam 5den od kyretu, este stale krvacam (nioe je to spinennie ale krvacanie), uvidm v piaotk idem k svojej gyn. tak uvidim chcem sa dat od pondelak vypisat a ist do prace, doma sa zblaznim..

zvolsiinylogin
17. máj 2012

@janusa_ ja som po kyrete krvacala 6 dni, ciastocne to bolo krvacanie a ciastocne spinenie, dovcera...u kazdej zeny je to ale rozne dlho

kaculiatko88
18. máj 2012

Ahojte babenky tak pekné slnečné počasie sa ku nám vracia. 🙂 🙂

lucianak
18. máj 2012

@lucinocka Nooo, takže to bol morfo... 🙂 Nám to pozerala dr. už v 12tt, teda nemerala nič, ale kontrolovala srdiečko, aj ako tlkoce sme počuli, mozog, žalúdok a ostatné veci...

svintekova
18. máj 2012

Ahojte kocky. Musim sa pochvalit. Tuto noc sa narodilo moje male krsniatko Risko 😀

sabaka
18. máj 2012

@janusa_ ja som tiez dlhsie krvacala a este treti tyzden po zakroku spinila. to krvacanie by ale nemalo byt silnejsie ako ms, ak ano tak radcej k doktorovi. ak budes stale krvacat, zostan doma pre istotu este aspon par dni..
chapem, na mna vtedy po tyzdni doma padal plafon a presne v tom case som zacala vypisovat sem na konik - precitala si vsetko mozne a odreagovala sa starostami a radostami inych... 🙂

bambi2
18. máj 2012

@mata_ba ahoj, nic nove, ziadna dobra sprava???? 😕

sabaka
18. máj 2012

@svintekova Risko je pekne meno. mozno je to dobry "omen" aj pre teba 🙂

mata_ba
18. máj 2012

@bambi2 ahoj.nic..aj ked brusko boli viac..

delideli
18. máj 2012

@mata_ba : joj, to ma mrzi..bude pekny vikend (aspon si to pri pohlade z okna myslim),tak sa skuste vybrat s mm na nejaku dlhsiu prechadzku, mozno nejaka fyzicka namah by mohla pomoct..po nej tu teplu sprchu ako baby pisali s vinkom a dufam,ze to zaberie..inak zhrozene citam,ze sa na potrat odporuca malinik,ked na www.fertility.sk veselo pisu,ze potratu zabranuje a ze sa moze pit v tehotenstve bez obmedzenia (http://www.fertility.sk/sk_SK/tehotenstvo/bylin...).. clovek uz si nicim nemoze byt isty..ja som sa nim teraz nalievala asi 5 dni po ovulke a mala som uz kupene tri krabicky.. 😠
@svintekova : jej 🙂 aj my sme rozmyslali nad riskom,ak by bol chlapcek 🙂
@janusa_ : mne vravel gynekolog,ze krvacat mozem aj tyzden po kyrete, takze by to malo byt ok..drzim palce,nech si cim skor v poriadku ..

bambi2
18. máj 2012

@mata_ba ono sa to uz urcite blizi ked ta boli brucho!! Uz to neni daleko! Aj u mna prvy krat zacalo brucho pobolievat, druhy krat to zacalo normalne bolestmi ako pri porode. Tak neboj, ono to coskoro pride!!!

@delideli normalne som si musela ist lahnut na dve hodky!! Som nevladala ani len sedet za pc. Strasna unava dosla na mna ale uz je ok. Tak ja dufam, ze ju dobre urobila. Ale takato hotova som minule nebola.. 😀

zvolsiinylogin
18. máj 2012

@sabaka ja som pila alchemilku, na sliznicu a uzivala kys.listovu, to mozno zabralo, ze mi krvacanie trvalo 6 dni....dufam, ze som si s tym neuskodila..

sabaka
18. máj 2012

@zvolsiinylogin uskodila? urcite nie, alchemilka je dobra a takisto mysi chvostik alebo gynastan caj ako kombinacia byliniek pre zeny

zvolsiinylogin
18. máj 2012

@sabaka to som rada...uplne sa mi ulavilo...takze pohodicka...a co kys.listova, aj tu mozem?

bambi2
18. máj 2012

@mata_ba este stale nic???? 😕

usacek79
18. máj 2012

@lucianak nie, to co opisuje @lucinocka nie je morfologia - ta sa robi v 20tt..
medzi 11-13tt sa robi NT screening - babatko sa komplet meria a podla toho sa urcuje jeho skutocny vek (ktory sa moze lisit od predpokladaneho tehotenstva podla tyzdnov od poslednej ms)
a najma sa meria nosova kosticka a hrubka koze na zatylku - to su ukazovatele, ktore dokazu dost spolahlivo urcit, ci nahodou babo netrpi Downovym syndromom alebo podobnou vadou.
NT je napr. ovela spolahlivejsie, ako tripple testy (AFP), ktore sa robia okolo 16tt z krvi, tie maju len cca 60% spolahlivost (co je pomaly hop-trop!!!) NT maju cca 85% spolahlivost, jedine 99% istota je amniocenteza - ta sa ale odporuca iba matkam nad 35, resp. ak vysli zle vysledky v tychto predchadzajucich testovaniach a meraniach..

usacek79
18. máj 2012

@lucianak
@lucinocka booooze ja som hus! 😀 vy ste uz tak daleko!!!
jasne, ze to bolo morfo, ja som videla u lucinocky v pase 12tt nie 21tt, neviem na co som kukala! 😠
prepacte za zbytocnu rozsiahlu spravu 😅

chrustik1
19. máj 2012

@usacek79 tak čo ja viem, tak amn sa odporúča hociktorej žene bez ohľadu na vek ak vyšli zlé výsledky z AFP testov, ktoré fakt vychádzajú hop trop. Ženám nad 35 rokov ju chcú robiť prakticky automaticky, žena ale môže odmietnuť.

lucinocka
19. máj 2012

@usacek79 :D :D v pohodke 😀

lucinocka
19. máj 2012

mne nemerali ani NT, ani Tripple testy nic, a na UTZ videl krasne zdrave babatko, vsetko ma vyvinute, ziadne znaky down syndromu.. tak som rada ze som nesla na tie testy

kaculiatko88
19. máj 2012

@lucianak mne tiež len v 12 tt popozeral bábo z každej strany a zmeral veľkosť či sedí podľa tt. Ale žiadne hodnoty NT a sestrička ma objednala na krv presne na 16 tt.

lucianak
19. máj 2012

@usacek79 Tooooooo je v pohodke 🙂 Aspoň si ma ukľudnila, že to NT je viac spoľahlivejšie ako tripple. Nám dokina pri tomto meraní hovorila, že deti s DS nemaú nosovú kostičku a NT je oveľa vyššie... Na amnio by som asi nešla. Vraj to dosť bolí 😖

lucianak
19. máj 2012

@kaculiatko88 Nemerali bábu NT? Ani nepozerali nosovú kostičku?

mircalla
19. máj 2012

@lucianak Nie vsetci lekari robia tento prenatalny screening a pritom je ovela spolahlivejsi ako tripple testy

lucianak
19. máj 2012

@mircalla Tak to je smutné, čo? A pritom oni tiež určite vedia, že tripple nie sú na 100% spoľahlivé, tak potom prečo to nerobia všetkým?

usacek79
19. máj 2012

@chrustik1 ano, ja som sa zrejme nejasne vyjadrila - nad 35 odporucaju kazdej, inak pri zylch vysledkoch samozrejme vsetkym 🙂

kaculiatko88
19. máj 2012

@lucianak nie on má starý UTZ a nič také neukazoval nám.

lucianak
19. máj 2012

@kaculiatko88 No to už neviem, ale myslím, že to by mali vedieť odmerať aj na starom. Ale ak videl doki, že bábo je ok, tak potom nemusel ani nič merať 🙂

chrustik1
19. máj 2012

@lucianak hej, to je pravda, deti s downom nemajú nosovú kostičku vyvinutú ešte medzi tým 11-13tt alebo ju majú veeľmi maličkú a NT hodnotu majú omnoho vyššiu, preto ten prenatálny screening je oooveľa spoľahlivejší. Tie tripple testy to je des, to sú len nejaké porovnania výsledkov žien, ktoré amnio absolvovali a mali podobné hodnoty, že koľké z nich mali deti s downom, proste je to len nejaká štatistika zďaleka nie zahrňujúca všetky ženy, len tie čo absolvovali amnio. Ja osobne by som tiež na amnio nešla, radšej kvalitnejší morfo UTZ, ten síce vravia, že je menej spoľahlivý (neviem či okolo 95% alebo tak dáko) ale amnio má veeľa rizík od poškodenia plodu, potrat,..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre