Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka1987
28. nov 2010

@micicka ani nie... tedapo prvej mrche a vysledkoch zistime co a ako.....
mna posiela doki do centra bud heliosu alebo iscaru do martina....zeda ze mozem ist aj inde ale mam to najblizsie a je s nimi dobra spolupraca... ale neviem ci tam mam ist uvidim.. chcela som najskor pockat. a ak by sa do 3 mes nezadarilo tak by som to riasila cez centrum

micicka
28. nov 2010

@kajuska09 veď toho sa obávam, aby ma poriadne vyčistili, keby sa tam mám ešte vrátiť, tak by ma šľak trafil, strašný prístup a postup ☹ krvácanie našťastie prestalo hneď po pár dňoch, teraz už len sem tam nejaká špinka zo mňa vyjde.
na genetiku sa chcem vypýtať aj ja. ešte by som bola rada, keby aj mm išiel na vyšetrenie spermiogramu, ževraj aj tam môže byť problém
po prvom potrate som si vybavila hematologiu, aj som chodila na kontrolu aj ked nijaký problém nezistili. obvodná mi vtedy urobila vyšetrenie krvy, zistili pľúcne chlamýdie a gyndoš zistil ureaplazmy. ale všetko som preliečila, všetko bolo ok, tak neviem, čo zase bolo teraz 😠

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 nám sa obidva razy podarilo hneď s tým sme zatiaľ problém nemali, až potom ☹ dúfam, že aj teraz sa nám zadarí hneď. hneď po potrate som si ale povedala, že už to veru skúšať nebudem, už ma to ale asi prešlo 😉 pôjdem do toho. už by som čo najskôr, dnes som už chcela aj sxovať 🙂 ale ešte nejaký ten týždeň radšej počkám

lucka1987
28. nov 2010

@kajuska09 no ved jasnee, hned je to ine ked sa mozme jedna druhej vyzalovat 😀 😀 keby mam vseeeeetko hovorit mojmu mm tak ako tu na mk tak by ho zo mna uz riadne bolela hlava.. aj ked on beha na kamione a ked pride tak sa nezastavim.... 😀 on ma vie volat ze: BRBLATKO (hlavne kedysi ked som si dala pohar vina na nasom rande som sa nevedela vypnut) 😀 no a ked som smutna tak som SMUTITKO, a ked mam chut ... 😅 tak som SEXITKO, a tak no .. 😅 😅 😅
a co robia vasi chlapi.. teda mate ich kazdy vecer doma? alebo kdesi na tyzdnovkach.. mna ide porazit bez toho mojho... ☹

lucka1987
28. nov 2010

@micicka no ved mas len tyzden po MA nie? ja som na 14 den sla sexikovat a to tiez tak opatrne...
ozaaj n to som skoro zabudla.... baby ja mam pocit ze som "tam dole" uzsia 😕 😕 😕 😅 😅
znie to blbo ale hlavne prve krty sa mi to zdalo uz sme tyzden neni spolu tak teraz neviem a skusat nejdem 😀 😀 ale doteraz som ten pocit mala a aj mm mi to povedal.. 😕 😕 😕
mali ste ti niektora???

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 no veď to, že ešte som len týždeň po. ale aspoň, že chuť je, to je dobré znamenie 😉 mne po prvom kázali čakať až po prvej mrche, no vydržali sme len 4 týždne. teraz ak bude všetko ok, nevydržím asi ani toľko... a vážne uvažujem, že by sme išli hneď aj na ostro. po prvom sme čakali rok a čo z toho, nič 😠

môj drahý je chválabohu každý deň doma, aj keď robí nočné, vtedy je to ťažké - tak ako dnes. minulý rok chodil ale do nemecka a to chodil na mesiac, asi preto som to mala vtey ťažšie. vtedy prišiel domov práve, keď som potratila a týždeň na to odišiel, vtedy som oveľa viac plakala a veľmi dlho. teraz som už asi silnejšia a tršoku lepšie to zvládam. alebo to ešte na mňa príde. ale v nemocke som veru riadne plakala, veľmi silno.

kajuska09
28. nov 2010

@micicka po 2.hom sa vraj ma pockat 6 mesiacov, ale podla mna to je dost dlho. Budem velmi drzat palce aby sa nam to rychlo podarilo a porodili sme zdrave babatka 🙂

kajuska09
28. nov 2010

@lucka1987 moj drahy robi v jednej firmicke, ale ma vela zaujmov, napr. ma kapelu, kde hra na bicie, a este okrem toho sa venuje foteniu babatiek, svadieb a tak 🙂

lucka1987
28. nov 2010

@micicka no tak o ti verim v tej nemocnici som sa aj ja vypakala.. ked ma prijimali so slabym krvacanim tak na lehatku bola taka papierova vystelka a ja som tak plakala ked mi robili utz ze ked som vstala tie slzy sa na ten papier vpili a boli tam dva velke kruhy mokre... potom aj ked ma sestra zaviedla na izbu a ked sa spoluleziaca pytala ze preco lezim....
a nevravim o tom ked som v noci zacala krvacat... nejacala som ani nahlas neplakala len mi tiekli slzy.. aj ked ma uspavali tak som mala mokre oci...takze som bola dehydrovana az az....

lucka1987
28. nov 2010

@kajuska09 jeeej no tak to ked sa va narodi tak vam urobi pekne fotky... 😉 😉 moj ked je doma tak ideme spolu na polovacku... pripadne jazdit na autach.. offroad.. milujem auta 😉 no mal aj od kamiona pauzu a robil za co sa vyucil stavbara... a to robil par metrov od bytu.. na obed chodil doma... takze sexik bol rano na obed a aj vecer 😀 😀

ozaj co som pisala ze sa zdam uzsia tam dole.... nikomu sa to nezdalo?? nemohlo to byt nejake opuchnute alebo co???

micicka
28. nov 2010

ja som plakala, keď mi dr na sone povedal, že bohužial je to zlé a treba kyret. potom som plakala ked sme hufne prišli na operačku
ätri ženy), naraz sme sa vyzliekali, naraz nás napichla anesteziologička, vtedy som sa strašne rozplakala, pripadalo mi to ako v koncentráku, ani som jej nedokázala odpovedať na otázky. tak ma radšej zobrali prvú na kyret, samozrejme na stole som plakala dalej, a keď som sa prebrala, tak som pokračovala.....

ja som až do poslednej chvíle verila, že je všetko ok, keď som len trochu krvácala, vôbec som nepanikárila, išla som radšej do nemocky, ale v kľude, potom som začala viacej krvácať aj bolesti som mala, všetko ako pri mrche, tak som ešte stále verila, veď niektoré baby majú až do piateho mesiaca mrchu, ale toto bolo asi iné ☹

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 no mne sa nezdalo nič také, alebo si aspoň nepamätám, poviem ti tak o týždeň, dva 😉

micicka
28. nov 2010

jaj a ešte k tomu čakaniu, že po druhom by sa malo 6mesiacov. každý doktor hovorí niečo iné. ten môj radí počkať 6mesiacov, ale čítala som teraz jednu brutskú štúdiu, z ktorej vyšlo, že po MA keď sa otehotnie práveže DO 6mesiacov, je väčšia nádej na úspešné tehu

lucka1987
28. nov 2010

@micicka presne som si to aj ja myslela... ked som rano zacala spinit moj mm akurat telefonoval a ja som so slzami v ociach sa sla osprchovat a on sa len udivene na mmna pozeral ze co mi je ked som vysla zo sprchy akurat dotelefonoval povedala som mu prisne ze podme do nemocnice.. a viac som nebola schopna hovorit.. videl to na mne a tiez si myslel ze to nic nebde..lebo sa este chel zastavit u jeho mamy pre nieco ja som po nom zazjapala nech ide a kasle na mamu.... a potom som len somrala si ze sak za inych okolnosti to bol cas menzesu a ze aj moja kamoska mala kramy prve mesiace.. a tak..... no a ked uz mm videl ako sa doki zatvaril tak bol chudacik biely ako stena

lucka1987
28. nov 2010

@micicka hej tu studiu som aj ja citala..... ved si vezmi ze zena po porode kolke otehotnie po sestonedeli.. a nie je vobec ohrozena a vsetko je ok... a podla mna je porod vacsia zataz pre telo.... hlavne aby ti sliznica dorastla... mala by merat okolo 7 mm aby sa tam embryjko zachytilo....

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 ja som zacala špiniť v práci, odtiaľ som išla busom k dokimu, ale ten neordinoval, tak som ešte išla domov a v tom mi zavolal mm, že ako sa mám a či sa niečo deje - ja som mu to zamlčala, lebo bol v práci a nechcela som ho stresovať. bracho ma zobral do nemocky, myslela som že sa hneď otočim a pôjdem domov. na príjme povedal dkoktor, že to špinenie je stará záležitosť, že je všetko ok, ale že radšej aby som zostala v nemocke. tam mi dali potom injekciu proti krvácaniu, druhý deň bol ešte stále všetko ok, len doobeda som špinila - ja tomu hovorím, hnedé sople, zase mi dali proti krvácaniu, ale na ďalší deň sa mi normálne rozbehla menštruácia aj s bolesťami, tak ma zase pichli, ale čo ma najviac štve, že doktorka sa na mňa ani neprišla pozrieť. až na druhý deň mi izbový doktor urobil sono a povedal tú strašnú správu, ale on hneď ako som mu na vizite povedala, že menzes, vedel, že je to zle....

a z otehotneím po pôrode máš pravdu, to je určite väčšia zmena pre organizmus. ale na druhej strane, tam nie je mechanický zásah do tela. ťažko povedať čo je správne.

lucka1987
28. nov 2010

@micicka booze tak si to mala tiez drsne.. no ja som mala ten slabulinkooranzovy... hned po rannom sobotnom sexiku... (doki povedal ze to urychlilo inak by to prislo mozno o par hodin neskor) a ked som sla druhy krat uz bol hnedsi a tak sa to stupnovalo ked sme boli v nmocke uz tam bolo aj trocku krvy.. poom cely den len trosku stacila mi intimka.. az v noci...... ☹ no ja byvam 25km od mesta a keby som dosla do mesta etse by som musela na mhd lebo je to od zatavky cez cele mesto... a v sobotu k nam nechodi az tak vela busov.. tak som mala stastie ze bol mm doma a ze sa mi to nestalo niekedy v noci... lebo podla dokiho bolo to krvacanie dost masivne a keby som doma.. tak kym by sme prisli do nemocky tak by som bola ohrozena na zivote vraj 😕 😕 😕

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 juj lucka, tak ešte že to takto dopadlo. asi to tak malo byť, nič s tým neurobíme. možno ešte toto je to lepšie čo sa nám stalo. možno by to prišlo neskôr, kedy by to bolo pre nás horšie. ja sa len bojím, aby sa to tretí krát neopakovalo, skutočne sa veľmi bojím. ale potom už určite nebudem chodiť do práce, budem len leňošiť 😉

mne dal tento raz doki aj utrogestan na podporu tehu a aj tak nepomohlo, tak asi skutočne, to tak malo byť.

aspoň nejaké vyšetrenia by som si chcela obehnúť, aby sme vylúčili aspoň niečo.

lucka1987
28. nov 2010

@micicka stitnu zlzu si si dala vysetrit?? vraj t ti obvodna urobi testy....

micicka
28. nov 2010

štítnu žlazu mi ešte nevyšetrovali, aj to mám napísané na papieriku a chcem sa na to popýtať. v utorok, keď budem u dokiho, sa popýtam, kam ma pošle on a čo odporúča a ak by som chcela ešte niečo, tak pôjdem k obvodnej. len keby niektoré tie výsledky netrvali tak dlho.

lucka1987
28. nov 2010

@micicka o hej tie cakania su krozne.. aj ja si to musim zapisat, lebo som sa chcela na to opytat, myslim ze pre nu nebude problem mi vziat krv pre istotu.. a ziti mi hormony.. aj ked hormonalne odbery som mala u gynkaca tam mi zistoval progesteron, prolaktin a podobne tak neviem ci to suvisi aj s odbermi na stit zlazu

kajuska09
28. nov 2010

@micicka aj mne tak lekari vraveli, ze lepsie je ked to odide takto ako potom mat chore babo ☹ ja som v nemocnici teraz v auguste lezala s babou, ktora chudatko potratila az v 18.tyzdni a musela normalne rodit ☹ strasneee nieco, tak som si potom uvedomila, ze som na tom nebola az tak zle...

micicka
28. nov 2010

@kajuska09 také som už počula aj ja, že žena musela porodiť svoje mŕtve dieťatko, to musí byť strašné! kto vie, čo nás ešte stretne v živote....
ja dúfam, že do tretice všetko dobre, veľa ľudí mi to hovorilo.

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 nech len urobia čo najviac vyšetrení, aj dva krát to isté. hlavne nech vylúčime alebo vyliečime choroby, potom budeme aspoň o niečo spokojnejšie 😉

lucka1987
28. nov 2010

@micicka
@kajuska09 no hej to rodenie mrtveho babatka je hrozne... moja suseda ho musela pred casom tiez porodit... chuda no nepoznam ju uplne osobne len sa zdravime.. ale ja tak mi jej bolo luto, lebo sa strasne tesila.... aj moja mama kedysi mala ten isty problem.. na konci 6 mes ... ja som bola malicka a dost sa somnou namhala.. vlastne ona otehotnela len par tyzdnov po mojom narodeni.. no a babo sa udusilo a aj tak ho musela porodit.... no potom mala dalsie dve... ale aj tak si sem tam pomyslim ze by som mala ineho surodenca.. mal to byt chlapec.. a nasi cheli jedno dievca a jedneho chlapca... po tom porode mala opat dievca a tak skusili este jedneho a to je chlapec.... keby sa to babo narodi.. tak by som nemala segru vzdy si tak poviem 😅

micicka
28. nov 2010

@lucka1987 to je pekne, ale aj smutné zároveň. život je veľmi ťažký, ale niekedy sa mi to zdá byť celé veľmi nespravodlivé. ja len dúfam, že už teraz sa nám to podarí. že budeme mať aspoň jedno bábatko. 🙂

kajuska09
28. nov 2010

@micicka ja som pri druhom tehotenstve malokomu povedala ze som tehotna, len kamoskam, ani rodicia ani svokra o tom nevedeli. A potom som zistila ze som ten potrat znasala prekvapivo "lepsie" ako prvy, kedze o tom vedelo malo ludi. Len teraz je blbe, ze vela ludi sa pyta kedy budem mat babo, lebo si myslia ze od prveho potratu ubehol uz rok a pol. Tak niektorym o tom hovorim ale nie vsetkym...

kajuska09
28. nov 2010

@micicka veru veru je to nespravodlive, hlavne ked vidim nejaku zenu v pokrocilom stadiu tehotenstva s cigaretou, vtedy ma to vie nastvat poriadne.

micicka
28. nov 2010

@kajuska09 ja som o prvom tehu povedala len dvom kamoskam, rodine sme to chceli oznamit spolu s priatelom, ked bude z nemecka doma - no to sme nestihli, lebo som potratila - o potrate sa potom aj tak vsetci dozvedeli. teraz som to hned povedala rodicom a mm svojej mame. no a rovnako sme potom vsetkym oznamovali smutnú správu. ale druhý znášam lepšie, čomu sa veľmi čudujem, myslela som, že budem oveľa hošie na tom. ja si skôr myslím, že je to tým, že už je to druhý krát, aj keď si to odporuje, ale asi sme o niečo silnejšie ako prvý raz. neviem....

micicka
28. nov 2010

@kajuska09 ani nehovor o fajčiarkach. ja som v živote nefajčila, kávu nepijem, alkohol len niekedy, drogy som nebrala, v podstate som nikdy ani nebola nejako ťažko chorá.... a aj tak mi to prd pomohlo, asi by som mala začať s niečim veľmi nezdravím....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre