Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
13. dec 2010

rozpravala som sa ale hned zmenil temu a povedal že to mam nechat tak co sa stalo ta sa stalo a ked som povedala ze ked sa dam do poriadku chcem druhe babao bol ticho tak neviem ako on nebol ani taky pocas tehu že by ma chytal a tak ale že chcel chlapca to vravel každemu ja neviem co si mam ´myslieť idem o chvilku na gyndu som zbedava boli ma brucho amm teploty

lucka1987
13. dec 2010

@vivienkatka no dufam ze nebudes mat ziaden zapal.... vies chpali su zvlastne stvorenia... oni vnimaju smutok po svojom.. nepoznam tvojho tak neviem ci bol naozaj smutny alebo nemal ziadne pocity... ale ak ste spolu planovali a tesil sa tehotenstvu tak urcite sa ho to dotklo.... a povedala si mu ze by si chcela aby ti prejavil trocu sucitu? naklonosti ked to teraz potrebujes? ved o koho sa ma zena opriet ak nie o svojho muza.. otca babatka . 😅

p3tra11
13. dec 2010

@vivienkatka ahoj, vivien, citala som predchadzajuce tvoje prispevky, viem, ze sa to tazko pise, tazko sa to cita, a horsie sa to preziva...ja som bola vo stvrtok na kyretazi, mala som pri sebe jednu kamosku, ktora ma podrzala v nemocnici...preto je mi tazko napisat, ze bud silna, ked sa nemozes opriet o partnera, je to tazke, skus mu povedat, co citis, zavri ho do miestnosti, vypni mu telku a povedz, ze si tak zranena, a ze si este viac zranena tym, ako sa sprava...nech ti povie, co sa deje...ja som cakala od svojej sestry, ze aspon pride, spyta sa ma, ci mi nema nejako pomoct, je vo vedlajsej izbe zatvorena cele dni, a ja som plakala aj od bolesti na posteli...tak radsej stravila cele tri dni so svojim arogantnym sebeckym a namyslenym frajerom...a ona ku mne naozaj neprisla...nikdy som sa taka sklamana necitila, a nikdy ma tak pocit, ze ja mam sestru, nebolel...

p3tra11
13. dec 2010

dievcata, prosim poradte, mozem dostat hned dva dni po kyretazi menstruaciu?? 😒

lucka1987
13. dec 2010

@p3tra11 no po kyrete je normalne ze krvacas...... ja som krvacala hne pokytere par dni a dalsie dni som spinila spolu 10 dni......

lucka1987
13. dec 2010

@p3tra11 s tou sestrou je to hlupe veru... ja mam taku matku, vedela ze som tehu ani sms nenapisala.. a ked maprijali do nemocnice na udziavanie tiez ani neprisla pozriet a ani ked sa dozvedela ze som potratila nie.... ono to boli ten nezaujem blizkej osoby viem... ale urcite mas niekoho kto ta podporil a podrzal.. treba sa na nich upriamit.. to su tí spravni ludia, ktorymi samusim obklopi, tí , ktorí na teba nezabudli ked ti bolo najhorsie..
kym som bola tehu svagrina (mm mladsie segra)aj mm sestrernice a ostatní mi pisali kazdy den ako sa mam a tak. akonahle sa dozvedeli ze som potratila, napisali zopar lutotivých slov a tym to haslo.... teraz uz nikto nic... akoby preprusili kontakty.. mala som dojem ze ked som bola tehu sa vsetci predbiehali ziskat o brusko co najviac info... no bolo to hlupe naozaj

juditkak
13. dec 2010

@lucka1987 dostala ale takto sme sa dohodli s lekarom. ale ked do nedele nedojde tak v pondelok k nemu pojdem 😢

mima263
13. dec 2010

baby ja som prežila niečo podobné. Ale možno je to aj tým, že niektorí ľudia nevedia reagovať na takého situácie. Vyhýbajú sa im a aj ľudom, ktorí niečo zlé prežili. Ale bolí to

lucka1987
13. dec 2010

@mima263 hej , nevedia ako sa maju chovat a co povedat .. to je pravda.. ale mne slo o celkovy pristup.. ked som sa vratila z nemocky .. doma som bola.. no mozno ani nie po hodinu nabehla bez zaklopania (byame o dedinu dalej) s vyrokom : ze si potracila?? co sa stalo??
tak to ma dorazilo..... a potom tie utesne slova ze som este mlada a podobne kua.. co ma moj vek spolocne s tym ze pridem o babo???? ze mozem mat este vela deti.... je jedno ci mam 23 alebo 30 ked je problem otehu... tak nezalezi na veku.. samozrejme pokial naozaj zena uz nie je starsia a ma problemi koli veku....

crispy
13. dec 2010

Ja som nastatie vela ludom nehovorila o tom, ze som tehotna, skutocne len par najblizsich. V podstate ani nemaju povedat co ine, ako ze im je to luto. Mna napr. vytacalo, ked mi povedali, ze nabuduce sa to podari. Pritom viem, ze to mysleli v dobrom. Skutocne by ste nemali od ludi ocakavat, ze budu vediet, ako sa maju spravat. Vivien, ak partner takto reaguje, mozno je to preto, ze nevie, co ma robit a najradsej by bol, keby sa to nikdy nestalo. Urcite si si pred nim aspon raz poplakala a teraz skus ist dalej, muzi sa neradi "rypu" dalej v problemoch, ktore nevedia riesit a citia sa bezmocne.
Lucka, mna by urcite zranilo, keby bola moja mama taka lahostajna. Ten mojej to radsej ani nehovorim, lebo sa obavam, ze by sa trapila este viac ako ja. A tiez by nevedela co povedat, ako sa spravat.

lucka1987
13. dec 2010

@crispy no ja som bola taka stastna ked som videla // ze by som to vykricala do celeho sveta v decembry sme mali ist na laparoskopiu a prvu konzultaciu do centra...
ale ma, pracu ktora tehu moc neprospieva takze gynkac mi dal pn lebo somala bolesti silne a tak... a tiez potom neskor predadenku, no a potom som mala celu dobu zyvsene teplty a riadne nachladnuta som ola tak povedal nech sa dam vypisat u obvodnej tak som to cele premarodovlala, povedala som to par ludom.. a otcovi a svorke.. no a ono sa to uz rozsirilo..

crispy
13. dec 2010

Lucka, jasne, kludne sa to moze zverejnit, len ak sa stane taka neprijemna udalost, treba pocitat s tym, ze ludia bud reaguju, akoby sa nic nestalo, alebo maju reci, ktore nam nepomahaju (uprimne, skoro ziadne reci cerstvo po zakroku nepomahaju). Ja som po prvej skusenosti zvolila radsej byt ticho, o druhom tehotenstve neviem naozaj skoro nikto, to tretie som zverejnila 3 ludom, aj to len preto, lebo som bola presvedcena, ze skonci uspesne. Stvrte, ak nejake este bude, zverejnim az v piatom mesiaci 😉 , ak ma neprezradi brucho skor 😀 . Teraz musim kazdopadne absolvovat tortury vysetreni, skoncim az niekedy v marci. Dovtedy tehotenstvo nebudem riskovat, 4x to uz naozaj nechcem zazit.

lucka1987
13. dec 2010

@crispy booze ty si potratila 3 krat? aj moja kamaratka tak.. to musi byt hnusny na psychiku.... drzim palce nech ti vysetrenia vyjdu tak dobre ako sa len da, nech ti najdu nejaku blbost co ti daju tabletkua budes vyliecena apodari sa vam babatko... ja som si povedala ze ak ostanem tehu sa hodim na marodku u obvodnej tak na 2 tyzdne... ku gynkacovi pojdem az ked bude bit srdiecko.. a mm to poviem ked bue nejaka prilezitost... zrejme ak vydrzim az ked dostanem knizku tehu.. ale urcite sa vyhnem praci.. a pn si radsej u obvodacky dam vypisat az nikto nema podozrenie

vivienkatka
13. dec 2010

ahojte kočky . bola som dnes na gynde tak dala mi antibiotika dalacin-c a povedala ze neodporuca skor otehotnieť až o 6 mesiacov a to tiez treba urobiť všetky vysetrenia a ta poviem ci možem itehotniesť som z toho sklamana že tak dlho a ze možn vobec, co sa tyka mojho draheho obsolutne sa nic nezmenilo a ked som mu povedala že co lekarka tak namna vybehol ty si chcela dieta hned ? a ja že ano a on pozrell namna a povedal ale ja nie. som zufala dnes som mala poslednu jazdu pred skuskou na vodicak vbec som sa nesustredila a pokaslala som kuželky je mi hrozne

lucka1987
14. dec 2010

@vivienkatka jooj moja.. aj vodicak mas. sustred sa nan aj ja som robila v zime...neboj hlavne pomaly a s kludom... 😉 no ten tvoj prtner ma nejaky zvlastny prejav.. trochu mileho rozhovoru by mu neuskodilo... az o 6 mes?? preco tak neskoro??? v ktorom tt si potratila?
ono je to tak ze 6 mes cakaju pacientky zakoplexovanych doktorov, ktory maju nastudovane studie spred 30 rokov...... opytaj sa ineho doktora kolko ti doporucuje... za to nic nedas...
ten moj mi povedal nieco taketo : fyziologicky som ok, z jeho stranky na usg je tiez vsetko ok, maternica sa velmi rychlo dava do povodneho stavu, ziadne hematomy ani neodstanene zvysky placenty.... pri otazke KEDY? odpovedal... ze vhodne je pockat aspon 2 cykle... no a ked som sa spytala co sa stane ak aj skor sa nahodou zadari tak odpoved bola ze nic by sa nemalo stat (ale to zavisi od toho aku dg si mala) ja anembriomolu... a v ktorom tt si mala MA ja v 9+3 dni a ake mas vysledky.... ja idem este po skonceni mrchy cite tento tyzden na kontrolu aj usg aj vyter a a preventivu ... no a ak bude vsetko ok ideme nato uz tento tyzden... 😀

crispy
14. dec 2010

Ja mam kamosku, ktora otehotentenla po MA este pred prvym menzesom a coskoro sa jej narodi babo 🙂.
Vivien, mozno si na dr. zaposobila, ze to tebou psychicky velmi otriaslo, preto Ti odporuca prestavku, nie z fyzickych ale psychickych dovodov. Teraz nic neries, nechaj chvilu plynut cas a po mesiaci uvidis.

vivienkatka
14. dec 2010

@lucka1987 ahoj no bol to 11 tt. aj ja by som chcela skor a myslim si ze mas pravdu mam starsiu pani doktorku rozmyslam ze zajdem aj za inou. strasne chcem babo. a co sa tyka priatela neviem uz s a vnom bńevyznam na dnes rano ma prekvapil v noci my bolo dost zle ako bolelo ma brucho a prislo mi všetkeho luto tak som aj plakala a bola som k nemu otocena chrbtom a zrazu dal namna ruku a povedal pod sem a silno ma objal no rezplakala som sa este viac,chvilku bol ticho a potom povedal neboj bude dobre,tak ja uz neviem co si mam o tom myslieť.čo sa tyka vodicaku v čera som nezvladla kuzelky neviem ked neurobim zajtra tak sa nic nestane dam si opravny rmin a hotovo si mylsim ze sa svet pre to nezruti budem sa snzaiť dat do poriadku a este nemam ano vysledky z hystologie a ta doktorka hned ze na genetiku a tak a neviem prečo ma strasi ze asi dalsie babo nebude a tiez ta jejj sestricka cakala som v cakarni asi 3 hod boli tam same tehotne lebo mala akurat poradnu neviem prečo mi potom povedala ze mam prist v pondelok preco aby som sa tam trapila tym ze su tam tehotne mamicky a ja som prisla o babo no mala som dost v tej cakarni a potom som sla konecne dnu a este ma nai poriadne nnevysetrila a toto povedala ako vzalo ma to a poriadne .

lucka1987
14. dec 2010

@vivienkatka no vidiiis tak predca to partnera vzalo.. len to preziva po svojom... chpapi nie su takí ako my zeny... drzim palce na vodickak... a doktorku mas potom pekne blbu ked ta dava na kontrlu pocas poradne...... akoby naschvaal

vivienkatka
14. dec 2010

@lucka1987 ano aj mne to bolo neprijemne a este tak ma nechala dlhi cakať. ale to je uz jedno dnes som bola za tym lekarom co bol pri mne ked som rodila malu bambulu tak on ma teraz svoju ambulanciu tak som sa s nim dohodla ze ma zoberie od ´prveho k sebe bude to tak lepsoe s nim som bola velmi spokojna . tak dufam ze to bude lepsie . a dakujem že si odpislaa citim sa hned lepsie ked sa mam s kym o tom porozpravať ,

lucka1987
14. dec 2010

@vivienkatka jeej nemas za co. uvidis ze bude fajn.. vidis aj ten tvoj partner prejavil zaujem... vodicak na 100% urobis.....a ked nie svet sa nezruti.. aj skuseny sofer chalan neurobi vodicak na prvy krat.. no keed sa preradis k inemu dr. tak to bude lepsie.. aj iny pristup aj vysetrenia a coskoro sa vampodari otehu drzim palce 🙂

vivienkatka
14. dec 2010

aj ja dufam ze sa skoro podari aby bolo druhe babo.som rada že aspon cez net si mam skym pokecat teda popisat v mojom okoli nema nikto taku skesenost ,kupila som si aj cajik a pijem ho obliekam sa teplo a pevne dufam ze sa podari dalsie a ze to bude v poriadku.moja bambulka dost pomaha a prisla som nato ze mam pre koho žiť moja gulka za nic nemože a potrebuje ma musim byt aspon kvoli nej silna snažim sa pred nou tvariť že mi nic nieje a ked som sama este si sem tam poplacem ale aspon som sa uz ako tak vyspala. v čera som sla na hrob svojej mamky a fajne som sa tam vyplakala a zapalila som sviečku aj za drobca o ktoreho som prisla .myslim že aj toto trosku pomohlo.a co saq tyka vodicaku budem sa snaziť urobit asle ked nie tak nie a nebudem ani prva ani posledna tora neurobi na 1 krat.

lucka1987
14. dec 2010

@vivienkatka o ved urcite mas dobry pristup.. a kon je tu na to aby sme sa podporovali a pisali si ked nemame sa s kym vykecat a takychto veciach... ja som si tu uz milionkrat vyliala srdce anie len na temu babo a potrat ale aj ine veci.... treba t vzdy dostat zo seba von... fuuha som akasi rozbita som po nocnej 12stke a o 5 idem zas ☹ ☹

vivienkatka
14. dec 2010

@lucka1987 tak chod spinkat a co vlastne robiš?

lucka1987
14. dec 2010

@vivienkatka ale sak som spala od pol 8 do 12 asi.... vo fabrike pre kiu...

gerdusha
14. dec 2010

ahojte baby,
chcem sa vas spytat na radu: som 15. den po kyrete. krvacala som cca 9 dni, potom presli aj silne bolesti, ktore som mala. Dnes som zacala opat krvacat. cim myslite,ze to je? co sa deje? vie mi niektora poradit?? trochu som z toho vyplasena. uz 2 tyzdne beriem antibiotika, myslim, ze zapal by tam nemal byt /atb mam na zapal priedusiek/.

poradte, prosiiiiim

lucka1987
14. dec 2010

@gerdusha je normalne ze krvacas.. niketore zeny krvacaju resp. spinia cely mesiac.... no ak sa ti nieco nebude zdat radesj zavolaj tvojmu gyn a opytaj sa ho.. nkto z nas nemoze vediet co sa deje v tvojom tele.

vivienkatka
14. dec 2010

ahojte kocky chcem sa opytat som 5 dni po kyrete a poobede som zacala rvacat ako pri menstruacii je to menstruacia alebo? ja neviem može to byt nejaky problem

mima263
14. dec 2010

Ahojte, čo som ja počula, tak krvácanie môže byť. Ja som 8 dní po ale nekrvácam, mám iný problém. Začali ma bolieť prsia, vaječníky a ešte stále cítim maternicu, bolí. Nie sú to nejaké extra veľké bolesti, ale aj tak mi to príde divné. Hlavne tie prsia

petra53
14. dec 2010

Ahojte baby, môžem sa pridať? ☹ Ešte pred týždňom som sa tešila v téme JÚL 2011 a dnes hľadám info o missed abortion 😢 😢 😢 Termín som mala mať 13.júla. V stredu večer som išla na UTZ - všetko prebiehalo bez najmenších problémov, o to väčší šok som zažila, keď sa mi lekár snažil súcitne oznámiť, že nevidí žiadnu akciu srdiečka 😔 😔 😔 Mala som byť v desiatom týždni... Hneď v PIA ráno som absolvovala kyretáž, po nej si ma dal lekár ktorý mi ju robil zavolať a snažil sa mi vysvetliť dôvody a dôsledky. Veľa si toho nepamätám, nebola som v stave ho chápať 😢 😢 😢 Vraj bolo niečo s placenou a súviselo to s prvým pôrodom - toľko si pamätám. A ešte, že som mala smolu, ale mám aj šťastie, lebo toto sa nikdy neopakuje - o tri mesiace vraj môžem byť zasa tehu. Šťastie?... 😖 😔 A vraj bábätko bolo väčšie - pre veľký rozsah som dostala aj antibiotiká a v PIA ma chcú vidieť zasa - najprv lekár čo robil kyret a potom môj gynekológ 😒 😒 😒
Veľmi smútim za mojim bábätkom (inak - vytúženým dievčatkom), navonok sa snažím tváriť, že som OK, ale vyplakala som snáď už celé more... 😢 😢 😢 Nad vodou ma drží môj dvojročný synček a manžel, ktorý je mi veľkou oporou... 😔 😔 😔 Napriek tomu neviem čo ďalej, nič ma nebaví, nemôžem sa pozrieť na inú tehuľku alebo kočík s dieťatkom... Neviem, ako mám toto prežiť... 😢 😢 😢
Inak ma upozorňovali, že pre veľký rozsah mi bude veeeeľmi zle - mám sa nadopovať liekmi od bolesti, budem mať teplotu a budem krvácať cca dva týždne - pre istotu mi dali aj tie antibiotiká. Nebolo mi nič - krvácala som iba pár hodín po zákroku, zle mi bolo iba jeden večer - až v NED. Teraz čakám na ďalšiu kontrolu a potom na mrchu...

petra53
14. dec 2010

Tá kyret bola vo STVR, nie v PIA - som sa sekla... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre