Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
30. sep 2011

@lucianak tak ja som po kyrete pribrala asi 2 kila. Tak pomaličky sa nám to darí prestať so zlozvykom.

kukucg
1. okt 2011

Ahojte, vcera som bola na kyrete po MA v 11tt.... chcela by som sa spytat, ci je v poriadku ze ma brucho neboli a ani nekrvacam... po zakroku som trochu este v nemocke ale ako ma pustili tak mam vlozky takmer uplne ciste.... v pondelok mam ist na kontrolu k svojej gynekologicke...

eviq
1. okt 2011

@kukucg ahoj, neboj sa, je to uplne v poriadku, nemusis krvacat ani mat bolesti. Mozno to este pride a mozno ani nie...skore zotavenie ti prajem. Mozes pit caj z alchemilky, ten ti pomoze.

atreyu
1. okt 2011

@kukucg ja som nebola na kyret, ale potratila som spontánne v 6tt...ale čo mi vraveli tak je zlé ak krvácaš a dlho...preto sa jeden lekár rozčuloval prečo ma radšej nevyčistili...takže ak je to takto tak si podľa mňa úplne vyčistená a teraz len počkať kým sa dajú hormóny do kopy a príde mrcha...

usacek79
1. okt 2011

@kukucg ani ja som nekrvacala, ledva jednu vlozku som zakrvacala ihned po zakroku co mi dali a potom uz len par dni take uplne minimalne spinenie (skor by som to nazvala slabym hnedy, vytokom, ako nejkou krvou)
To, ze nekrvacas, je v podstate znak, ze ti zakrok urobili naozaj dobre a vyskrabali ta do cista.
Neboj, ja som bola takto totalne vyskrabana a uz po 25 dnoch som dostala MS 🙂

lucianak
1. okt 2011

@kaculiatko88 Tak dúfam, že sa ti podarí odstrániť všetko, čo by si chcela. Ja inak sem tam ešte špiním také hnedasté.... žeby sa maternica ešte prečisťovala alebo čo to značí?

lucianak
1. okt 2011

@atreyu Ahoj, po akom čase po MA si opäť otehotnela???

kaculiatko88
1. okt 2011

@lucianak môže sa ešte prečisťovať ... ale malo by to prestať. Ja už druhý deň len tak špiním. Mrcha trvala 4 dní no a teraz 2 špiním. Už mi to lezie na nervy.

atreyu
1. okt 2011

@lucianak tak po deviatich mesiacoch,ale pol roka sme mali pauzu...

boobaa
1. okt 2011

ahoj ja som po kyretáži po potrate - pôrode, v 23tt ☹ presne dnes 10 deň, dostala som 2 injekcie na stiahnutie maternice a od dnes už úspešne špiním, aspoň trochu maličká radosť do života. teším sa že je maternica bez problémov, neviem síce akú pauzu mi doporučí lekár, ale už by som najradšej pracovala na novom babatku 🙂

kaculiatko88
1. okt 2011

@boobaa nerada, ale vítam ťa medzi nami. Radšej by som ťa vítala v inej téme. Tak lekár ti odporučí určite 6 mesiacov ale medzi riadkami 3 mesiace aspoň 2 mrchy. Ale je to viac menej individuálne. Keď sa budeš na to cítiť tak šup do toho.

lucianak
1. okt 2011

@kaculiatko88 No ja som tiež mala 4dni, potom dva dni nič, čisto úplne a potom sem tam taký hnedý fliačik... Ale zatiaľ tomu nepripisujem nič vážne. Ak by to pretrvávalo, začnem to riešiť, ale snáď nebude treba... Juuuuj, nech už všetky máme bábätká...

lucianak
1. okt 2011

@atreyu Fuuu, tak to ste si dali dobre dlhú odmlku. Tak ste chceli, alebo odporúčali?

solinkarka
1. okt 2011

Ja som lekarov ani neposluchla..kazali cakat 3 mesiace, ale my sme po prvej mrche supli na to 😀 a dobre sme spravili, inak by som nebola opet tehotna 🙂

lucka1987
1. okt 2011

presne ako ja lucka 😉 tiez som nepocuvla a podarilo sa hned prvy mesiac.... a predtym rok a pol to trvalo

lucianak
1. okt 2011

@boobaa Čožeeeeee??? Tak to ma veľmi mrzí... ☹ Takže to vôbec nie je pravda, lebo som už u viacerých toto čítala a vôbec to nie je spravodlivé. A vraj po 3 mes. je už potrat len na 1%. Nechápem, prečo je život či osud k nám taký krutý. Polovičku tehu máš za sebou a zrazu taká "podpásovka". A mali to byť dvojičky??? Vedeli, prečo sa to stalo???

solinkarka
1. okt 2011

@lucka1987 no vies mi bosorky vieme svoje 😀 ale islo aj o to ze som bola psychycky uz na tom velmi dobre a tesila sa opet zo snazilkovania...a druha vec ze vobec som sa nezamyslala nad tym ze by sa to mohlo zopakovat ked sme nepockali, isli sme do toho naplno 😅

boobaa
1. okt 2011

@kaculiatko88 dakujem, ja sa na to cítim už teraz, to má pohána túžba po babatku 🙂

atreyu
1. okt 2011

@lucianak nastúpila som do zamestnania od nového roka tak som chcela mať odpracované dni kým opäť otehotniem 🙂

lucianak
1. okt 2011

@atreyu Ej beťárka 🙂 ALe nakoniec sa oplatilo a dúfam, že vám to klapne....

boobaa
1. okt 2011

@lucianak jednovaječné dievčatká, ja mám doam svoje výsledky a sú absolútne v poriadku, teraz čakám na histológiu bambuliek, ale vyzerá to najskor že moja maternica sa rozhodla že moje prvé tehotenstvo ukončí takto, vraj to mohola byť na ňu po prvý krát veľká záťaž, ale to sú také dohady. Všetko bolo taká krásne, tehotenstvo bez problémov, ptom zrazu špinenie, kontrakcie, pôrod ... stihli mi dať akurát infúziu na zastavenie kontrakcii, ale akosi nezabrala, všetko sa to zbehlo velmi rýchlo, do 2 hodín som mala dievčatká v nebíčku :(

zlatulienka
1. okt 2011

@kukucg ahoj moje, buď rada, že nekrvácaš, ja som po kyrete vyše mesiaca, Dr. mi dával injekcie na stiahnutie maternice a kadejaké lieky, potom konečne chvíľu pár dni sucho 😉 a prišla MS, tej som sa ale potešila neskutočne 😝 bo to znamenalo, že čoskoro sa začneme snažiť znovu...držím palčeky, aby si sa rýchlo bez komplikácií zotavila!!!

lucianak
1. okt 2011

@boobaa No jasné, dohady, náhoda.... to nám predsa nepomôže.... Ja tiež tak podobne, ale bola som v 11tt. Tiež žiadne problémy, až po usg, kde mi povedali, že to je zlé a mám čakať horšie, krvácanie... strašný pocit. Dosť ma to vzalo, ale už som ok, mám prvú ms za sebou.... Uvidíme, čo prinesie ďalší mesiac 🙂
ALe vyzeráš, že si silná žienka. A dúfam, že najbližšie budeš držať svoje mimino/miminá v náručí...

boobaa
1. okt 2011

dakujem, vyplakala som si srdce, dievčatká mi to nevráti a žiť musím dalej. stále ich mám na mysli ☹ požiadala som doktora aby mi ich ukázala ked som ich porodila, nelutujem ten pohľad, boli krásne malilinké, ale nemali vyvinuté plúca tak potichúčky odišli ☹ Poznám kočku čo sa jej toto isté prihodilo v 33tt, jej chlapček to tiež neprežil lebo nemal vyvinuté plúca, ked sa všetko zbehne rýchlo a nestihnú pichnúť kortikoidy na vývin plúc, potom je nešťastie hotové :( pri druhom tehotenstve budem pokojná až v 41tt 🙂

cora41
1. okt 2011

@boobaa Ahoj, tak toto ma naozaj velmi mrzi, stratit babatka tak neskoro je naozaj tazke a si vskutku silna zienka, ked si bola schopna toto zvladnut. Na druhej strane mozno bolo s nimi nieco vazne, co by ti sposobilo vacsiu traumu neskor. Neboj sa, zivot mas este pred sebou a babatko pri Teba sa zjavi cochvila. Trosku pooddychuj, myslim, ze minimalne 3 mesiace by si mala pockat po dvojickach a potom skus znova. Urcite sa to teraz podari, len nech si v poriadku, co je najdolezitejsie. Myslim na TEba, drz sa

tinasc
1. okt 2011

@boobaa tak to mi je veľmi, ale veľmi ľúto, takto stratiť dvojičky ☹ aký je ten život nespravodlivý, keď vezme detičky už v pokročilom štádiu tehu... posielam veľa energie, aby si to všetko zvládla... a bola si po ivf? nechodila si ty náhodou do GF, alebo si ťa s niekým mýlim?

boobaa
1. okt 2011

@cora41 dakujem, dievčatká boli zdravé, boli sme na 3 morfologických ultrazvukoch (1 x aj mudr. holáň prenatálny špecilalista) skríning v poriadku .... naozaj neviem, a pred pôrodom cc 45 min mi robili ultrazvuk - žili, srdiečka im bili a riadne sa hýbali :( proste sa moja maternica rozhodla že stačí .... ☹

boobaa
1. okt 2011

@tinasc áno chodila som do GF. mne sa z 1 vajíčka urobili 2 a mali sme jednovaječné dievčatká 🙂

cora41
1. okt 2011

@boobaa neboj, uz to nevratis spat, teraz len hlavu hore - lne tak ako to my baby vieme - a dat si novy plan s pozitivnou energiou, ktora vzdy pomoze 🙂

tinasc
1. okt 2011

@boobaa tak si ťa potom dobre pamätám z témy... tiež si tam trochu prispela... o to viac ma mrzí, že to takto dopadlo... želám ti z celého srdca, aby sa vám čoskoro zadarilo bábätko...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre