Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
22. sep 2011

@tinasc Ci beka, na 24-dňové??? Tak to je teda dosť oproti 28 🙂 Ale aspoň vieš, že máš presne, že aj jadrové hodiny podľa teba môžu nastaviť 😀

lucianak
22. sep 2011

@monika2712 Až ti závidím, že sa už vo veľkom môžete snažiť, ale samozrejme v dobrom. Akurát sa chystám na hematku, o pár minút mi ide bus. Ja som ani nepribrala ako niektoré baby písali, aj pleť je ok, len sa mi zdá, že vlasov mám o čosi menej. Nikdy síce neboli nejak extra super husté, ale teraz nič moc.

monika2712
22. sep 2011

@lucianak hm tak ja aj vaha, aj plet, aj vlasy... vsetko si to odnieslo.. ale neriesim... ty zas mas dobre ze ti aspon budu robit nejake testy.. my nic nevieme, takze sa to kludne moze zopakovat, kedze nevieme pricinu.. vsetci vravia ze to bolo psychikou, ale kludne v tom mohlo byt nieco ovela vaznejsie..

tinasc
22. sep 2011

@lucianak no niekedy sa zľutuje, tak je aj 25 😀 ale väčšinou tak ako som písala... no čo už narobím 🙂

kaculiatko88
22. sep 2011

@lucianak na aké vyšetrenia ideš na hematológiu. Ja som tam volala a povedala mi, že ma objedná keď budem presne vedieť na aké vyšetrenia mám ísť. Tak som jej povedala, že ma odporučili z genetiky. Tak som sa musela objednať ku gynekológovi a uvidím čo on povie. Ale s tým objednávaním mi všetci lezú na nervy. A na hematolke mi povedala, že najbližší termín má až na december. Myslela som, že ma porazí. Ako ty si dlho čakala??

@monika2712 nie si sama. U mňa tiež pleť, váha a vlásky. Ja som pri kyrete mala prvú narkózu a k tomu som bola ešte chorá ako pes.

monika2712
22. sep 2011

@kaculiatko88 ja som tiez mala prvy krat narkozu..a bol to velmi zvlastny pocit... trocha strasidelny.. hlavne sa na mne dost museli bavit ked som sa prebrala... bola som uplne mimo, zmatena. nevedela som kde som co som.. vobec som si neuvedomila ze uz je po tom.. no divne.

kaculiatko88
22. sep 2011

@monika2712 tak ja som si uvedomovala všetko. Ale som mala problém vysvetliť sestričke, že neviem spať na chrbte. Ale v pohode som to zvládla. Najhoršie bolo keď som prišla domov. vtedy som si všetko uvedomila.

monika2712
22. sep 2011

@kaculiatko88 no ja som prvych 5 minut bola uplne zmatena.. chcela som hned ist na zachod.. a oni ze ci mi nesibe, ze sa tam poskladam do kocky podla toho jaky mam tlak.. 😀

kaculiatko88
22. sep 2011

@monika2712 no to hej. Ja som prvýkrát postavila po dvoch hodinách a myslela som si, že sa neudržím. Ale potom som to rozchodila a bola som neskutočné hladná.

tinasc
22. sep 2011

@monika2712 tento kyret to bola moja tretia narkóza v tomto roku... prvýkrát laparka, druhýkrát odber vajok na ivf a tretíkrát kyret... som aj rozmýšľala či to nie je škodlivé 😉

lucianak
22. sep 2011

@monika2712 Treba len dúfať, že to bolo psychikou. Mala si toho vtedy dosť a nebolo to určite jednoduché. Vyšetrenia aspoň nejaké mať budem, to som dr. len tak tak presvedčila, teda tú hematku. Dnes som ju aj absolvovala: 12 či 13 skúmaviek krvi, celá boľavá ruka a o 5 týž. výsledky. A dnes na obed som dostala dlho očakávanú ms. JUPIIIIIIIIIIIIIIII 😀

lucianak
22. sep 2011

@jania023 Jaaaaaaaaaj, dnes o 5 minút 12, doslova 11:55 to na mňa prišlo... Konečne. 6 týždňov a 1 deň som si musela odčakať a dočkala som sa. Asi ma vyslyšali tam hore 🙂

lucianak
22. sep 2011

@tinasc Tak to je teda rekord, 25? No ja dneska konečne, asi som si to vymodlila. A uvidíme, koľko dní potrvá a o koľko dní sa ukáže zasa, snáď nie o 25 😝 Aspoň tých 30 ako som mala, ale čo by som ešte nechcela, že si budem vyberať, nie? 😀

monika2712
22. sep 2011

@lucianak gratulujem!!! 😉

lucianak
22. sep 2011

@kaculiatko88 No moja, pravdupovediac ani neviem. Brali mi krv do 12 alebo 13 skúmaviek, jedne boli modré, druhé červené, potom červené s niečím naspodku... Ak robíš v nemocke, možno budeš vedieť, ale ja nemám šajnu 😖 Ale jednej babe to tiež robili, bola u tej istej dr. ako ja a ona mi písala, že genetiku aj imuno z tej krvi jej robili. Ja som sa objednávala v pondelok 19.9. a hneď 22.9. dnes mi brali krv. Rôzne otázky na mňaboli, rodinu... či neboli trombózy, či ja veľmi nekrvácam, ak sa poraním, infarkty a takéto. A výsledky budem mať 26.10., čiže 5 týž. si počkám. Snáď budem mať už aj po druhej ms v takom čase 😅

lucianak
22. sep 2011

@monika2712 Ďakovala, ďakovala 🙂 Veľmi som sa potešila tomu, ešte asi ako nikdy, vážne...Ale ve´d asi poznáš...

jania023
22. sep 2011

@lucianak Dak gratulujem tesim sa z tebou 😀

lucianak
23. sep 2011

@jania023 Ďakujem, teraz už len čakať na druhú a aj výsledky z hematky a ide sa na vec 😉

tinasc
23. sep 2011

@lucianak áááá no tak super, konečne mrška dorazila, no tak to je výrazný posun vpred 🙂

lucka23
23. sep 2011

@lucianak jej aj ja gratulujem k mrske. 😵 a s tou hemato to mas uplne super ze to mas tak rychloza sebou. ja ked som sa objednavala tak ma dali az o 2 mesiace a znova tolko sa asi caka na vysledky. takze ja sa pustim do snazenia aj bez vysledkov. 😅

cora41
23. sep 2011

@lucianak SUPER, gratulujem, no konecne si sa dockala...Takze sa to teraz hadam rozbehne a mozes zacat ratat🙂

frca
23. sep 2011

Caute babenky ako sa tu mate?dlho som tu nebola,@lucianak gratulujem k mrske🙂

monika2712
23. sep 2011

ja mam nejaku oslabenu imunitu posledny mesiac a plus uz asi mesiac smrkam a kycham.. tak neviem ci to mam alebo nemam ist riesit... je mozne ze to je alergia, ale robi sa mi aj herpes v nose pripadne ako teraz na nose, takze nieco nie je v poriadku.. zvykla som sa preliecovat liekom Isoprinosine, ktory mi vzdy pomohol, ale je to tak trojmesacna kura, tak teraz vaham .. kedze urcite v tehu sa brat neda... ale toto ustavicne kychanie a smrkanie ma uz prestava bavit a tie herpesy tiez.. skusim sa asi nejak nadopovat vitaminmy, kyslou kapustou a mozno to prejde same 🙂

kaculiatko88
23. sep 2011

@lucianak a v akom meste si bola, že ťa tak skoro zobrali. tak to máš super potom, že tak skoro budeš mať výsledky.
@monika2712 aj ja som chorá. Tiež začínam smrkať. A herpes mi teraz jeden zmizol tak by sa nemusel objaviť nový. Ale ja na tvojom mieste by som to riešila. Ja som kvôli herpetickej infekcii prišla o bábo. Ja sa idem tiež pýtať na nejaké vyšetrenia na herpesy a liečbu.

monika2712
23. sep 2011

@kaculiatko88 aha tak to je dobry napad, hlavne teda ked si teda prisla kvoli herp.infekcii o babo.. fuu.. to by ma ani nenapadlo, ze nieco take to moze sposobit potrat.. ja sa len bojim, ze zacnem liecbu a nahodou ostanem tehotna... no uvidim, skusim si zavolat imunologicke, ze aky ma termin a podla toho sa zariadim... do kelu.. toto som teraz fakt nepotrebovala byt chora :(

monika2712
23. sep 2011

@kaculiatko88 inak ten Isoprinosine je presne na tieto ochorenia, mne ho naordinovali kvoli oslabenej bunkovej imunite a castym herpesom pred par rokmi, vacsinou raz do roka som sa tym preliecila.. vzdy ma to chyti na jar alebo jesen..

lucka23
23. sep 2011

@kaculiatko88 aj ti to niekto potvrdil ze to bolo koli herpesu? ja som totiz tiez mala herpes v nejakom 18tt a v 20-tom uz malemu nebilo srdiecko. stale netusime co bolo priconou kedze vsetko dovtedy bolo oki. tak uz som premyslala aj nad tym herpesom. 😔

katusap
23. sep 2011

@lucianak ahoj....aku dobru spravicku tu citam, ze mrsina prisla...no super ...som ti vravela, ze 4-8 tyzdnov je normal...tak u teba 6 😉 a fajne, ze si bola uz na hematke....drzim prstiky, aby si mala vysledky negat. a to co sa stalo bola naozaj len a len blba nahoda 😖

usacek79
23. sep 2011

baby, inak ja som az dojata, ako si gratulujeme k menstruacii a ako sa z toho tesime, akoby sme si oznamovali, ze mame dve II 🙂
je to mile, dufam, ze sa tu navzajom budeme coskoro tesit naozaj aj z pocatia, no najma z PORODU 😉

tinasc
23. sep 2011

@usacek79 človek by ani nepovedal, že sa niekedy budeme tak tešiť z menštruácie však? ale však za chvíľku sa budeme tešiť aj z tehotenstva 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre