Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

domka28
24. feb 2009

...aj ja som hovorila...ale sak pred takym mladym by som sa hambila tie moje zablombovane zuby ukzat... 😀

janulcek
24. feb 2009

Aj ja som brala vitaminy a hovno to s prepačenim pomohlo..Ja nebudem asi uživat tie vit.ako materna apod.Rdšej si kupim čistu kys.listovu aj vit.E...vela mi pozostavalo toho čo mi dokotori popredpisovali.Kdesi som počula že vit.,skutočne nie su vit.teda lepšie povedane upozornil ma to moj manžel,že to vraveli raz v Telerane o tych vit.Tak ktovie či to pomože.Ale ked to človek užije,je taky spokojnejši na duši,že niečo preto spravil,nie???
Skusim to začat brat mes.pred,aj cez tehotenstvo a uvidi sa..

jarulai
24. feb 2009

OK, tiež si myslím, že by to asi nemalo velký význam. začnem ho brať po prvej mrche, lebo som ho užívala na spevnenie sliznice - teda aby zhrubla. tak som sa rozhodla 😉

twiti
24. feb 2009

Ahojte babenky jarulai co je ten femibion co tu o nom tak pisete? 🙂
Ja velmi niesom za take umeleeeee vitaminky podla mna je to lepsie jest vitaminky v prirodnej forme.
Mam niekedy pocit ze som prisla o mimi koli tym vytaminom nemala som z nich dobry pocit brala som Calibrum mami,su az neprirozdene ruzoveeeeeeeee a to sa mi nepaci. ☹
Ja by som tiez tomu chcela nejako pomoct ked a zacneme snazit ale neviem tym tabletkam prestavat verit.
Uz by som chcela mrchu aby som mohla zacat riesit kedy sa zacneme snazit, neviem sa dockat 🙂
Mate pravdu ze clovek ak uziva nejake vit.tak ma dobry pocit ale neviem, mam taky zvlastny pocit ked na ne pozeram tiez mi este ostali. 🙂
Co vy nato? 😨

lucka33
24. feb 2009

twiti s vit. to netreba preháňať, podľa mňa stačí úplne kys.listová popr. niečo ako ten femibion, alebo sú aj rôzne kvapky na podporu činnosti vaječníkov. Všetko prírodné extrakty. Ale ja som nebrala a ani nebudem také tie baby vitamíny komplex... nie som ich privrženec... Brala som jedine kys.listovú a to bolo vsio

janulcek
24. feb 2009

Ja som ich začala brat,ked som ostala tehotna..A pomohli mi figu borovu.Ja si dam radšej tie,čo mam od doktora tu čistu kys.litovu a vit.E čisty.Mam ešte Maternu,možno aj tu douživam,tiež to stoji kopec penazi.Ked maš mat babatko tak ho budeš mat aj bez umelych vit.
Inak,minule jedna porodila tu v našom okrese a babatko sa jej narodilo s abstinenčnym priznakom na magnesium..Ze ho triaslo...A ona uživala magnesium v šumivej forme..Sumive vit.že su najhoršie..A najmenej pomožu.Lebo sa vyplavaju hned močom.

jarulai
24. feb 2009

twiti, femibion je kys.listová + ešte nejakých pár vitamínov. kys.listová je tam ale v nejakej rozloženej forme a kedže moje telo nevie spracovať normálnu kys.listovú /teda prirodzene sa nachádzajúcu v potravinách/, musím užívať túto formu. ja by som sa na to normálne vykašlala - ved som prežila bez neho doteraz. ale práve aj nedostatok kys.listovej u mna može za to, že som mala takú tenkú sliznicu a preto som aj nemohla dlho otehu. a kedže mi na tom moc zaleží, tak ho budem užívať. ale až po tej mrche...jáááj, nech už príde

lucka33
24. feb 2009

no presne, tie šumivé to je ako malinovka, to sa nikde nevstrebá,len to prejde tráviacim traktom a hneď je to vonku, hneď sa vyplavia

jaru dočkáš sa jej, neboj 😵 janul aj ty 😵

twiti
24. feb 2009

Takze mate podobny nazor ako ja,ale co je ten Femibion lucka na co to je dobre ako to pomaha alebo kedy sa to berie mate v tom lepsi prehlad ako ja 🙂
janulcek tie sumive to je fakt pliaga, to som ani nevedela ze to moze sposobit take nieco 😨

jarulai
24. feb 2009

no ja nie som tiež nejakým stúpencom umelých vitamínov. skor naopak. ten femibion som bola donútená užívať, ale inak som žiadne iné nebrala a ani neplánujem. ostatné vitamínky si dám radšej v ovocí a zelenine - mnam 😝

jankageo
24. feb 2009

Ahojte dievcata,
tak uz mam tyzden po......Ten cas rychlo bezi. Stalo sa aj vam, ze ste brali antibiotika (dnes rano som vzala poslednu) a mali ste zvysenu teplotu? Vcera som mala 37,6, dnes rano 37,2. Nechcem nieco zanedbat. V piatok som bola na kontrole pri lekarke, ktora ma cistila a robila mi sono zvonku a vravela, ze to vyzera ok. Ako to bolo u vas?
Ja som brala Pregnium pocas druheho tehotenstva a MAternu pocas prveho (z Materny som dost pribrala za 2 mesiace)....
Cakaju ma vsetky rozne vysetrenia, kedze to bol uz druhy potrat. Hematologia, genetiky, stitna zlaza, skrining atd...

Zelam skory nastup menstruacie 🙂

jarulai
24. feb 2009

jankageo, ☹ aj ja to tak počítam - týžden po týždni. ja som nemala vobec teplotu, teda nemerala som, ale som sa ani necítila tak zle, aby som mala vobec podozrenie, že by som mohla mať teplotu.ale ked si užila všetky antibiotiká, tak už podla mna nebudeš mať, ale ti postupne klesne na tvoj normal

janulcek
24. feb 2009

Ja som nebrala anibiotika.Iba pred zakrokom do žili,po zakroku a v ten večer.A teplotu neviem či som mala.Nemerala som si a ani so sa tak necitila že by som mala..
No tak potom nas informujem,ako Ti dopadli vyšetrenia..Dik pá

jarulai
24. feb 2009

babulky, ja odchádzam domkov za mužíkom. ešte si ho musím užiť, zajtra mi zase odchádza do roboty ☹ ☹
tak príjemný zvyšok dna a držte sa všetky 😉

domka28
24. feb 2009

jankageo...ja berem antibiotika ....na stvrtok mi vychadza posledna tab. ....tiez som mala teplotu 37,2-37,8......

lolada
24. feb 2009

Baby, chcem sa spytat, ako dlho je normalne krvacat po kyretazi. Lebo u mna je to 4. den od kyretaze a stale krvacam ako pri menzese, ine tu pisu iba o spineni alebo o slabom krvacani. Moze to byt tym, ze zo mna valila krv kym mi spravili kyretaz a teraz sa to este docistuje?

jankageo
24. feb 2009

lolada
ked som potratila prvakrat, zacalo to krvacanim a krvacala som dost aj po vycisteni. Druhy potrat bol iny - nekrvacala som, a nekrvaca takmer vobec ani teraz. Takze si myslim, ze to moze byt s tym spojene.

jankageo
24. feb 2009

jarulai
janulcek

dakujem 🙂
A k tym svadobnym fotkam, ja ich nemam tu, ale fotograf nam spravil nasu stranku
http://www.lackomlaka.sk/mitrikovci/

jankageo
24. feb 2009

domka28
kedy si bola na zakrok? to budeme cakat prvu menstruaciu spolu, vsak? 🙂

jankageo
24. feb 2009

ps vsetkym 🙂
dievcata nestresujte s vekom, ja budem mat v marci 31 ☹
😅

janulcek
24. feb 2009

Jankageo kedy ste mali svadbu??Krasny zavoj a pekne fotky v peknom prostredi robene.Pekna si bola. 😉

jankageo
24. feb 2009

31.5.2008 - dakujem 🙂
Ja som si vymyslela divadlo a mali sme stastie na dobreho fotografa.
Vdaka, bol to najkrajsi den v dovtedajsom mojom zivote.
No tesim sa ked znova uvidim //.
Myslim, ze to pre kazdu z nas 🙂
Mas aj ty fotky?

janulcek
24. feb 2009

Zo svadby???My sme mali 6.9.2008.

jankageo
24. feb 2009

ano.
Tak to my sme boli uz "stari" novomanzelia, haha.

janulcek
24. feb 2009

Mam na mojasvadba pod tymto menom ako mam tu..No Vy budete mat šoskoro rok.My v marci pol roka.

chick
24. feb 2009

kocky ahojte, ste tu? ja som bola dnes na po-reviznej kontrole a mam dobre spravy, tak ma doktor potesil.....juuuj, dobre, aspon trosku slniecko zasvietilo

janulcek
24. feb 2009

A čim Ta potešil chick????

chick
24. feb 2009

no moj doktor mi tu kyretaz aj robil...vravel, ze to bolo uplne bez akychkolvek problemov. pokukal ma sonom, povysetroval a povedal, ze krcku sa ani nedotkol, vsetko sa podarilo na prvy krat a ze mozem kludne zacat snazilkovat znovu...ze nie je ziadne dovod na cakanie...sice neviem, ci to takto chcem, ale potesilo ma to, ze sa vlastne "nic" nestalo...myslim nic, co by mohlo ohrozzit dalsie tehu a to mi dodalo silu...tak som rada...

jankageo
24. feb 2009

chick
super, tak to je paradna sprava...ani ja sa necudujem, ze mas taku radost... a kedy si bola na cisteni?

janulcek
24. feb 2009

Super,tešim sa s tebou..že ti to takto dobre dopadlo.Ty si ale ešte nedostala MS,že??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre